N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43
Merhaba.
Forumu Adem Helvacı bey'in Youtube'da yaptığı bir video üzerinden keşfettim tam da ihtiyacım olduğu zamanda konunun yakından ilgili ve bilgili insanların sayesinde doğru kararı verebileceğime inanıyorum.

Soruma gelince LG nanocell serisinden 65'' 65NANO916NA modeline karar vermiştim. Yaşadığım şehirde ki Vatanbilgisayar mağazasına tv'yi incelemek için gittiğimde aradığım model yoktu onun yerine bir alt modeli olan 65NANO866NA modeli vardı bende onu inceledim ve ilgili mağaza çalışanına da aradığım Tv'nin biraz önce bahsettiğim modeli olduğunu söyledim. Orada çalışan arkadaş bana aralarında anlamlı bir fark olmadığını arada 2000TL fark olduğunu o parayı vermeye değmeyeceğini söyledi. Bende iki Televizyonu karşılaştırdığımda aralarında ki tek fark ekran tipi, 916 Modelinde Slim Direct LED ve Tam Dizi Yerel Karartma, 866 modelinde ise Edge LED teknolojisi kullanılıyor. 916 modeli 12.999TL, 866 için ise 11.500 gibi güncel bir fiyat var.

Ben bu noktada tıkanmış ve kararsız vaziyetteyim Slim Direct Led teknolojisi için aradaki farkı ödemeye değer mi? Bilgi ve görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Kesinlikle 916 modelini tercih edin.

sanuzi Çevrimdışı

sanuzi 

Yeni Üye
11 Kas 2020
11
39
Değerli hocalarım, ustalarım tüm tavsiye forum üyelerine selamlar,

Nacizane olarak sizin görüşlerinize ihtiyacım var, Philips 55PUS6412/12 tercihini yaptığım televizyonumuzun ekranı kaza sonucu kırıldı.
televizyonun tamiri için Philips servisini aradığımda tamir bedelinin televizyon fiyatına tamir bedeli çıkardılar üzülerek televizyonumuzu depoya kaldırdım.
bugün bildirimlerde yerli olarak takip ettiğim 65 U 9500 TV (HBuradan 5.268,00 TL)'ye gözüm çarptı, 55 - 65'' olarak önereceğiniz 4K Tv öneriniz var ise
önerileriniz ve tavsiyelerinize ihtiyacım var bu arada Adem Helvacı Adem Helvacı abimiz ve F fikoloji kardeşimizin Youtube kanallarında ki videoları bizlere iyi bir kılavuz oldu, iyi ki sizler gibi şeffaf ve kullanıcıları bilinçlendiren Ustalar var. ?
Değerli hocalarım, öncelikle sevgili üstadım Adem Helvacı Adem Helvacı hocam tekrardan, kıymetli anneniz için sizlere taziyelerimi sunar, sizlere ve ailenize sabırlar dilerim. Tavsiye ve önerinize ihtiyacim var.

H Çevrimdışı

h1nter

Yeni Üye
15 Ara 2020
9
34
Merhabalar6 bin tl bütçem var55inç tv istiyorum samsung tu8000 8500 sony 55x7055 lg nano796 hangisini almalıyım yada farklı bi öneriniz varmı yerli yabancı

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
ana konudan destek alabilirsiniz

H Çevrimdışı

h1nter

Yeni Üye
15 Ara 2020
9
34
Merhabalar 6 bin tl bütçem var. 55inç tv istiyorum samsung tu8000 8500 sony 55x7055 lg nano796 hangisini almalıyım yada farklı bi öneriniz varmı yerli yabancı nedenleri ile söylerseniz çok mutlu olurum

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
her 3 tv de 50 hz yenileme hızına sahip
Samsung ve Sony Va panel - LG ips panel
Samsung ve LG Edge led - Sony Direct led
Samsung hdr - Sony hdr10, hlg - LG dolby vision, hdr10 pro, hlg pro
Samsung tizen - Sony android - lg webos

Bunun dışında öyle can alıcı bir farklılıkları yok . 50 hz tvlere göre bence fiyatlar pahalı . 100 hz tvlere bakın yada vestel hilevel tarzı daha daha ucuz ürünlere yönelin.

H Çevrimdışı

h1nter

Yeni Üye
15 Ara 2020
9
34
her 3 tv de 50 hz yenileme hızına sahip
Samsung ve Sony Va panel - LG ips panel
Samsung ve LG Edge led - Sony Direct led
Samsung hdr - Sony hdr10, hlg - LG dolby vision, hdr10 pro, hlg pro
Samsung tizen - Sony android - lg webos

Bunun dışında öyle can alıcı bir farklılıkları yok . 50 hz tvlere göre bence fiyatlar pahalı . 100 hz tvlere bakın yada vestel hilevel tarzı daha daha ucuz ürünlere yönelin.
Vestel 55 u9500 mü almalıyım yada 58 sizce bide sony android deil malesef 3ünüde aynı fiyata buldum görüntü olarak sony samsg lg hoşuma gitti ama arayüz hızı nasıldır film sitelerinde ön bellek hatası varmı pek bi inceleme bulamadım

Son düzenleme:
blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Amacınıza göre tv seçmenizde fayda var. Sadece tv karşısına geçer günlük izlerim diyorsanız daha ucuz ürünler olabilir fakat amacınız film izlemek yada playstation vb şeyler için alıyorsanız beklentinizi karşılamaz. Çok fazla şu özellik bu özellik olmasına takılmayın. 700 sayfadan geri doğru bir göz atın kafanızda bir fikir oluşacaktır.

Geri
Üst Alt