mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
O model ile taraftar olmamak pek mümkün değil.

C650 ES7000 ES8000 D5000 gibi akılda kalan çok özel panelleri var Samsungun.

Aşağıda hurdaya ayrılan ürünler içerisinde bir adet 55ES8000 var, kıyamıyorum parçalamaya. Bir gün boş vaktimde çözüm üretebilmeyi umut ediyorum zira değer o tv için.
ES8000 nefis bir aletti.Keşke tekrar üretseler.

A Çevrimdışı

adamgibiadam

Yeni Üye
14 Ara 2020
27
44
Tekrar merhaba bir çok mesajı okuyunca ne almayılım 'a bir cevap bulamadım.Hafta sonu philips 43pfs5505 le 2500 tl civarındaydı ve şuan 2800 tl bandında Tekrar 2500 tl ye inerse almayı düşünüyorum ama 49-50 inclik bir cihaz alırsam daha iyi olur.Bulunduğum yerde ''Philips,Lg,Axen,Woon,Panasonic,profilo,nordmende,sanyo ve sunny ürünlerine aynı servis bakıyor ve iyi güvenilir bir esnaf.Özelliksiz sadece iyi görüntü veren cihaz alternatifi çok az. sonradan bir box alma niyetindeyim.Smartsız kaliteli bir cihaz arıyorum.Normal tv yayınları,maç,ps ve film amaçlı.uygun fiyatlı (2300 tl) suny sn49dal08 almak mantıklı mı?Yada maksimum bütçe 3000-3500 tl ye ne almalıyım?

N Çevrimdışı

Nazif_Bey

Yeni Üye
16 Ara 2020
3
40
Merhaba.
Forumu Adem Helvacı bey'in Youtube'da yaptığı bir video üzerinden keşfettim tam da ihtiyacım olduğu zamanda konunun yakından ilgili ve bilgili insanların sayesinde doğru kararı verebileceğime inanıyorum. Forum başlık açma konusunda da umarım yanlış bir şey yapmamışımdır eğer böyle bir durum var ise moderatör arkadaşlar doğru yönlendirebilirse sevinirim.

Soruma gelince LG nanocell serisinden 65'' 65NANO916NA modeline karar vermiştim. Yaşadığım şehirde ki Vatanbilgisayar mağazasına tv'yi incelemek için gittiğimde aradığım model yoktu onun yerine bir alt modeli olan 65NANO866NA modeli vardı bende onu inceledim ve ilgili mağaza çalışanına da aradığım Tv'nin biraz önce bahsettiğim modeli olduğunu söyledim. Orada çalışan arkadaş bana aralarında anlamlı bir fark olmadığını arada 2000TL fark olduğunu o parayı vermeye değmeyeceğini söyledi. Bende iki Televizyonu karşılaştırdığımda aralarında ki tek fark ekran tipi, 916 Modelinde Slim Direct LED ve Tam Dizi Yerel Karartma, 866 modelinde ise Edge LED teknolojisi kullanılıyor. 916 modeli 12.999TL, 866 için ise 11.500 gibi güncel bir fiyat var.

Ben bu noktada tıkanmış ve kararsız vaziyetteyim Slim Direct Led teknolojisi için aradaki farkı ödemeye değer mi? Bilgi ve görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

N Çevrimdışı

Nazif_Bey

Yeni Üye
16 Ara 2020
3
40
Merhaba.
Forumu Adem Helvacı bey'in Youtube'da yaptığı bir video üzerinden keşfettim tam da ihtiyacım olduğu zamanda konunun yakından ilgili ve bilgili insanların sayesinde doğru kararı verebileceğime inanıyorum.

Soruma gelince LG nanocell serisinden 65'' 65NANO916NA modeline karar vermiştim. Yaşadığım şehirde ki Vatanbilgisayar mağazasına tv'yi incelemek için gittiğimde aradığım model yoktu onun yerine bir alt modeli olan 65NANO866NA modeli vardı bende onu inceledim ve ilgili mağaza çalışanına da aradığım Tv'nin biraz önce bahsettiğim modeli olduğunu söyledim. Orada çalışan arkadaş bana aralarında anlamlı bir fark olmadığını arada 2000TL fark olduğunu o parayı vermeye değmeyeceğini söyledi. Bende iki Televizyonu karşılaştırdığımda aralarında ki tek fark ekran tipi, 916 Modelinde Slim Direct LED ve Tam Dizi Yerel Karartma, 866 modelinde ise Edge LED teknolojisi kullanılıyor. 916 modeli 12.999TL, 866 için ise 11.500 gibi güncel bir fiyat var.

Ben bu noktada tıkanmış ve kararsız vaziyetteyim Slim Direct Led teknolojisi için aradaki farkı ödemeye değer mi? Bilgi ve görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba.
Forumu Adem Helvacı bey'in Youtube'da yaptığı bir video üzerinden keşfettim tam da ihtiyacım olduğu zamanda konunun yakından ilgili ve bilgili insanların sayesinde doğru kararı verebileceğime inanıyorum.

Mağaza çalışanı dostlarımız için, o an ellerinde müşteriye satışa hazır hangi ürün var ise, en kral ürün o dur o nedenle lütfen görevi size ürün satmak olan dostlarımızın yorumlarına nötr kalınız.

Öncelikle film konusunda veya ışık sızması sorunlarına dair hassasiyeti olan bireyler için edge ve ıps birleşince ortaya tatmin edici sonuçların çıkmadığını zaten biliyor ve yazıyor/söylüyoruz.

Direct led ve local dimming en azından hem siyah konusundaki başarısızlık sorunlarını hem de kısmen de olsa ışık sızması problemlerini nötralize edebiliyor durumdayken, nasıl oluyor da edge ıps ile local dimming direct led ıps birbiri ile aynı olabiliyormuş akıl alır gibi değil, bu yorumların bu kişiler tarafından yapıldığına inanmak dahi istemiyorum.

Bir defa şu edge panellere dahi local dimming diyorlar ya ifrit oluyorum gerçekten. Bir ara bunu video ile izah etmeye çalışayım, Sabit kaynaktan ve sabit konumdan nasıl başarıyormuş bunu izah etmeleri lazım. Elbette yapılıyor da, gerçek değil bu.

Şöyle izah edeyim.

Edge led ışığın çıkış noktasını sıfır olarak kabul edin. Bitiş noktası da 100 olsun.

Yani ışık sıfırdan çıkıyor ve 100 e kadar aydınlatıyor ncak ledin kendisi sıfır noktasında, sadece ışığı 100 noktasına gidiyor.

Locak dimming olarak 78 numaralı noktayı karartması gerekiyor diye düşünelim. Nasıl olacak? Sadece 78 numaralı lokasyonun ışığını kesemez ki, çünkü orada kontrol noktası yok.

Öte yandan 0 dan 100 noktasına kadar her bir noktada yani 1 2 3 4 5 6 7 8 9 11 25 33 48 79 99 100 her yerde led olduğunu düşünün şimdi de.

78 i mi kapatmak istedik? OK sadece 78 in chipine giden enerjiyi kesmek yeterli.

Yani GERÇEK lokal karartma ile, o noktayı kontrol eden BAR bölümünü komple karartmak birbirinden çok farklı şeyler bu nedenle local dimming yani defansif arka aydınlatma GERÇEK olarak full array direct led ürünlerde olur.

Farka kesinlikle değer bu konuda içiniz rahat olsun.

D Çevrimdışı
29 Kas 2020
22
53
3-4metre mesafe karşıdan ve yanlardan seyredilecek oturma düzeni belgesel futbol seyrederim müzik oseverim youtbe olmalı bilgisayar baglantılı olmalı televizyon almayı düşünüyorum bütçe 3/4 arası Smart LED Tv lütfen yardımcı olurmusunuz 4/5 bütçe:bye
Mesaj otomatik olarak birleştirildi: 30 Kasım 2020
bütçeyi 4ve 5 arası düşünüyorum 5,5 olabilirenson
bizim buralardaki tabirle az yakan çok kaçan olsun isteriz hep
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

3-4metre mesafe karşıdan ve yanlardan seyredilecek oturma düzeni belgesel futbol seyrederim müzik oseverim youtbe olmalı bilgisayar baglantılı olmalı televizyon almayı düşünüyorum bütçe 3/4 arası Smart LED Tv lütfen yardımcı olurmusunuz 4/5 bütçe:bye
Mesaj otomatik olarak birleştirildi: 30 Kasım 2020
bütçeyi 4ve 5 arası düşünüyorum 5,5 olabilirenson
bizim buralardaki tabirle az yakan çok kaçan olsun isteriz hep
10 15 gün sonra ben unuturum hatırlat ozaman bakalım demiştiniz

N Çevrimdışı

Nazif_Bey

Yeni Üye
16 Ara 2020
3
40
Mağaza çalışanı dostlarımız için, o an ellerinde müşteriye satışa hazır hangi ürün var ise, en kral ürün o dur o nedenle lütfen görevi size ürün satmak olan dostlarımızın yorumlarına nötr kalınız.

Öncelikle film konusunda veya ışık sızması sorunlarına dair hassasiyeti olan bireyler için edge ve ıps birleşince ortaya tatmin edici sonuçların çıkmadığını zaten biliyor ve yazıyor/söylüyoruz.

Direct led ve local dimming en azından hem siyah konusundaki başarısızlık sorunlarını hem de kısmen de olsa ışık sızması problemlerini nötralize edebiliyor durumdayken, nasıl oluyor da edge ıps ile local dimming direct led ıps birbiri ile aynı olabiliyormuş akıl alır gibi değil, bu yorumların bu kişiler tarafından yapıldığına inanmak dahi istemiyorum.

Bir defa şu edge panellere dahi local dimming diyorlar ya ifrit oluyorum gerçekten. Bir ara bunu video ile izah etmeye çalışayım, Sabit kaynaktan ve sabit konumdan nasıl başarıyormuş bunu izah etmeleri lazım. Elbette yapılıyor da, gerçek değil bu.

Şöyle izah edeyim.

Edge led ışığın çıkış noktasını sıfır olarak kabul edin. Bitiş noktası da 100 olsun.

Yani ışık sıfırdan çıkıyor ve 100 e kadar aydınlatıyor ncak ledin kendisi sıfır noktasında, sadece ışığı 100 noktasına gidiyor.

Locak dimming olarak 78 numaralı noktayı karartması gerekiyor diye düşünelim. Nasıl olacak? Sadece 78 numaralı lokasyonun ışığını kesemez ki, çünkü orada kontrol noktası yok.

Öte yandan 0 dan 100 noktasına kadar her bir noktada yani 1 2 3 4 5 6 7 8 9 11 25 33 48 79 99 100 her yerde led olduğunu düşünün şimdi de.

78 i mi kapatmak istedik? OK sadece 78 in chipine giden enerjiyi kesmek yeterli.

Yani GERÇEK lokal karartma ile, o noktayı kontrol eden BAR bölümünü komple karartmak birbirinden çok farklı şeyler bu nedenle local dimming yani defansif arka aydınlatma GERÇEK olarak full array direct led ürünlerde olur.

Adem Bey çok teşekkür ederim gerçekten çok faydalı ve aydınlatıcı bir bilgi oldu benim için.

Y Çevrimdışı

Yusuf24 

Yeni Üye
25 Kas 2020
45
36

Şöyle izah edeyim.

adem hocam. Tekrar başınız sağolsun. ben sizin tavsiyenize uyup 43u9000 tv yi markaja aldım ama bu yazıyı okuyunca ve akşamları film izlemeyi sevdiğim için vazgeçtim :) edge led can sıkacak diye düşündüm. o zaman ben ne alacam hocam :) 43 olacak 4k olacak ve film izlerken küstürmeyecek. birde şu nasıl hocam

Toshiba 43UL3B63DT​

T Çevrimdışı

toprak09

Yeni Üye
16 Ara 2020
1
37
S.a hocam. Beko b40l 8752 5s kullanıyorum. tarayıcısından ve nete yavaş girmesi dışında her hangi bir sıkıntım yok. Şimdi yeni bir tane alacam yalnız bu konuda çok muzdaripim çünkü hiç bir şey bilmiyorum. yeni alacağim 40inç üstü olacak 45 ya da 50 olabilir. oyun ya da konsolum yok ben evde ailemle birlikte dikdörtken evimizde sinema keyfi yapabileceğimiz. Ses kalitesi iyi olan bi cihaz önerebilir misiniz. 4000 tl ye kadr rahat çıkabilirim :) şimdiden çok teşekkür ederim :)))

N Çevrimdışı

NecatiB 

Aktif Üye
6 Ara 2020
67
35

Yeni açılan mağazada teşhir ürünü mağaza 1 hafta olmadı açılalı Samsung 55Q70T 7900 TL den veriyor. Ayrıca 450 tl Samsung para card da ayrıca verilecek. Adem Helvacı Adem Helvacı abim ve arkadaşlar sizce uygun mu? Almalı mıyım?

MMTECH Çevrimdışı

MMTECH 

Aktif Üye
24 Mar 2020
101
31
Baş sağlığı dileyen tüm dostlarıma buradan da teşekkürlerimi iletiyorum. Rabbim hepinizden razı olsun. ?
Sizin de yazdığınız gibi hepimiz bir gün öleceğiz ama annenin yeri çok başkadır, belki de bu dünyadaki en büyük acılardan biri, Allah sabır versin ve rahmet eylesin.

Geri
Üst Alt