systemcar Çevrimdışı

systemcar

Aktif Üye
28 Ağu 2019
84
43
Ben 5 metre izleme mesafesine 65 inç tv aldım, 15 ay oldu alalı. Aldıktan 2 hafta sonra 75 veya 82 inç almadığıma pişman oldum. Bende genellikle netflix İzliyorum ama normal tv kanalları da izleniyor, özellikle haber kanalları. Bazen 2. 5 metre den haber izlediğim oluyor ve kesinlikle bir rahatsızlık vermiyor 65 inç.

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Yardımcı olabilecek birisi yok mu?
50 PUS8505 daha iyi resim kalitesine sahiptir.Forumumuzdaki bu işin teknik olarak piri olan ve bugünün televizyonlarında kolay kolay hiç bir televizyonu beğenmeyen(oled hariç) albanez albanez üstadın alıp kullandığı televizyondur.Haa o beğenirken bazen eleştirir ama resim kalitesini övdüğünü Philips Tv 2020 başlığında görebilirsiniz.

A Çevrimdışı

Altunf 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
99
30
Biz 47'' tvyi yaklaşık 3.5-4 metreden izliyoruz ,ki 100hz tv,İlk başta yazmak istemedim ama kendin olumsuz bir cevap verince "yaz alo" dedim kendime :),işin aslı ölçüye göre uzaklık vardı ama bulamadım,bulduğumda buraya ekliyeyim bari :ok
Hocam sanırım benim durumun sebebi mesafenin yakın olmasından ziyade tvnin görüntüsünün pek iyi olmaması. İyi bir panelle yakından izlemek rahatsız etmeyebilir. (Hi-level 49UHL650 VA panel)

A Çevrimdışı

Altunf 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
99
30
Ben 5 metre izleme mesafesine 65 inç tv aldım, 15 ay oldu alalı. Aldıktan 2 hafta sonra 75 veya 82 inç almadığıma pişman oldum. Bende genellikle netflix İzliyorum ama normal tv kanalları da izleniyor, özellikle haber kanalları. Bazen 2. 5 metre den haber izlediğim oluyor ve kesinlikle bir rahatsızlık vermiyor 65 inç.
Marka model nedir acaba?

A Çevrimdışı

adamgibiadam

Yeni Üye
14 Ara 2020
27
44
Sanırım samsung un tüm modelleri VA panel kullanıyor, LG ise bir, iki model hariç tümü IPS.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Dostum, paneli mümkün olduğunca büyük alın, sonradan pişman olmak da var.
Adem Helvacı nın philips servisi ile ilgili bir videosu vardı, ben o video yu izledikten sonra philips i tamamen hayatımdan çıkardım.
Konusu açılmışken Adem helvacıya youtube da paylaştığı içerikler için teşekkür ederim.
Hocam en az 50 inch almak istiyorum ama bu ebatta bütçeme uygun smartsız bir seçenek bulamadım.Bütçeye uygun androidli dijitsu,hilevel,sunny gibi markaların var.Philips,samsung,sony,lg gibi markalar smartsız alternatifi sunmuyor.43 inch smart grundig kardeşime aldık garanti kapsamında iki defa mavi ekran oluştu garanti kapsamında onarıldı,garanti bittikten sonra aynı led arızasını yeniden yaşadılar.Bütün forumubaştan sonra okumaimkanım yok.Bana marka model önerebilir misiniz?

systemcar Çevrimdışı

systemcar

Aktif Üye
28 Ağu 2019
84
43
Hocam en az 50 inch almak istiyorum ama bu ebatta bütçeme uygun smartsız bir seçenek bulamadım.Bütçeye uygun androidli dijitsu,hilevel,sunny gibi markaların var.Philips,samsung,sony,lg gibi markalar smartsız alternatifi sunmuyor.43 inch smart grundig kardeşime aldık garanti kapsamında iki defa mavi ekran oluştu garanti kapsamında onarıldı,garanti bittikten sonra aynı led arızasını yeniden yaşadılar.Bütün forumubaştan sonra okumaimkanım yok.Bana marka model önerebilir misiniz?
Hocam marka ve model önerisinde bulunacak bilgi ve tecrübe sahibi değilim inanın. Sadece deneyimlerimi paylaşım sizinle.

Ben sanırım biraz samsung tarafındayım. 2010 senesinde samsung 40c650 almıştım ve 10 sene kullandım, ne servis yüzü gördü, ne bir sorun çıkardı, harika bir tv idi. Sonra yine samsung 65ru7400 aldım ve çok memnunum. Ben çok fazla film izlerim o yüzden VA panel bana daha iyi geliyor. Ama illa ki buradan arkadaşlar size tavsiye de bulunurlar.

Bedirhan08 Çevrimdışı

Bedirhan08 

Aktif Üye
5 Ara 2020
102
Değerli hocalarım selamlar. Uzun zamandır araştırıyorum ve Philips 50PUS7505'i almaya karar vermiştim. Bugün Vestel bayisinden aradılar daha önce konuşmuştuk, bana özel olarak Vestel 50U9500'ü 3500 TL fiyatına veriyorlar. İçim pek ısınmadı ama fiyatı da cazip. PS4, Netflix ve Youtube için kullanacağım. Ne dersiniz?

Adem Helvacı Adem Helvacı mightythor mightythor Aragorn Aragorn albanez albanez

Değerli hocalarım selamlar. Uzun zamandır araştırıyorum ve Philips 50PUS7505'i almaya karar vermiştim. Bugün Vestel bayisinden aradılar daha önce konuşmuştuk, bana özel olarak Vestel 50U9500'ü 3500 TL fiyatına veriyorlar. İçim pek ısınmadı ama fiyatı da cazip. PS4, Netflix ve Youtube için kullanacağım. Ne dersiniz?

Acil cevap bekliyorum çünkü birazdan bayiye bakmaya gideceğim. Teşekkürler

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

taner23

Aktif Üye
12 Kas 2020
106
39

Acil cevap bekliyorum çünkü birazdan bayiye bakmaya gideceğim. Teşekkürler
ANDROİD KISMI TV NİN ÇOK İYİ AMA KEşKE 49 ua 9800 alsan onda kumandadan ses özelliği var ayrıca uydu alıcı ile tv izlersen sıkıntı ama dediğin diğer özellikler için iyi birde kardeş ekran sihayken renk sızması var yer yer dağılmış şekilde onuda belirtim

S Çevrimdışı

SeninEserin

Yeni Üye
30 Kas 2020
6
27
Selamlar,
LG 55NANO916NA almış bulunmaktayım kurulumunu yaptırmadım ama içim içimi yiyor hala kafamda deli sorular doğru tercih yapıp yapmadığım ile ilgili Sony KD-55XH9096 çok kafamda kaldı lg yi iade edip sony ye dönüş yapmalı mıyım sizce max bütçe 8.5 yoğunlukla gece kullanımı için film dizi ps5 için kullanacaktım yandan görüş açısını bilmiyorum ama sony nın :/ bu konudada aydınlatırsanız sevinirim çok fazla soru sorup rahatsız ettim bu son sorum :) düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim Adem Helvacı Adem Helvacı Aragorn Aragorn Saygılarımla...

N Çevrimdışı

NecatiB 

Aktif Üye
6 Ara 2020
67
35
Selamlar,
LG 55NANO916NA almış bulunmaktayım kurulumunu yaptırmadım ama içim içimi yiyor hala kafamda deli sorular doğru tercih yapıp yapmadığım ile ilgili Sony KD-55XH9096 çok kafamda kaldı lg yi iade edip sony ye dönüş yapmalı mıyım sizce max bütçe 8.5 yoğunlukla gece kullanımı için film dizi ps5 için kullanacaktım yandan görüş açısını bilmiyorum ama sony nın :/ bu konudada aydınlatırsanız sevinirim çok fazla soru sorup rahatsız ettim bu son sorum :) düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim Adem Helvacı Adem Helvacı Aragorn Aragorn Saygılarımla...
Adem abi Sony yerine Samsung Q70T tercih edin dedi fakat lg Sony karşılaştırması ne olur bilemem fakat tahminim lg derdi

Geri
Üst Alt