F Çevrimdışı

f333t

Yeni Üye
14 Ara 2020
6
27
Öncelikle herkese merhaba, ortalama 5000-8000 arasında bir ödeme imkanına sahibim.Televizyonu Evkur'dan almam gerekiyor çünkü ödeme kolaylığı sağlıyorlar. Aklımda; Lg 50UN73006LA.APDZ ve Philips 50PUS8505/62 model televizyonlardan biri var. Yada Evkur'da sizin daha iyi olur dediğiniz bir ürün var mı?
Hala bekliyorum arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim. Bir arkadaş borca gitme falan yazmış. Ben tavsiye almaya geldim borç harç mevuzusu yapmaya değil, teşekkürler.

sanuzi Çevrimdışı

sanuzi 

Yeni Üye
11 Kas 2020
11
39
Değerli hocalarım, ustalarım tüm tavsiye forum üyelerine selamlar,

Nacizane olarak sizin görüşlerinize ihtiyacım var, Philips 55PUS6412/12 tercihini yaptığım televizyonumuzun ekranı kaza sonucu kırıldı.
televizyonun tamiri için Philips servisini aradığımda tamir bedelinin televizyon fiyatına tamir bedeli çıkardılar üzülerek televizyonumuzu depoya kaldırdım.
bugün bildirimlerde yerli olarak takip ettiğim 65 U 9500 TV (HBuradan 5.268,00 TL)'ye gözüm çarptı, 55 - 65'' olarak önereceğiniz 4K Tv öneriniz var ise
önerileriniz ve tavsiyelerinize ihtiyacım var bu arada Adem Helvacı Adem Helvacı abimiz ve F fikoloji kardeşimizin Youtube kanallarında ki videoları bizlere iyi bir kılavuz oldu, iyi ki sizler gibi şeffaf ve kullanıcıları bilinçlendiren Ustalar var. ?

Değerli arkadaşlar, herkese iyi akşamlar dilerim, mesaj yoğunluğundan dolayı görmediniz sanırım.
Değerli görüşlerinizi bekliyorum.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

??

biraz önce gördümm çok üzüldümm ADEM bey in muhterem anneleri ebedi aleme göç etmiş. adem hacanın başı sağ olsun ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANINI CENNET EYLESİN acılı kederli adem hcave ailesine sabırlar ihsan eylesin
Allah rahmet eylesin, kendisine ve ailesine sabırlar dilerim.

systemcar Çevrimdışı

systemcar

Aktif Üye
28 Ağu 2019
84
43
Öncelikle yanıt için teşekkürler. Bilmediğim için soruyorum, Samsung TV'lerin hepsi VA mıdır yoksa IPS üretimleri de mevcut mudur?
Sanırım samsung un tüm modelleri VA panel kullanıyor, LG ise bir, iki model hariç tümü IPS.

Merhaba arkadaşlar bana da yardımcı olursanız sevinirim.Philips43pfs5505 (2500 tl) ve samsung 40n5000 (2300 tl)Her iki cihazında smart özelliği yok.sonradan bir box almayı düşünüyorum.Yalnız iki ürünüde gördüm ve gözüme küçük göründü.Sizce bu tv ler iyi mi? 49,50 inch smart özelliği olmayan 3000-3500 tl bütçeli ne önerirsiniz?Saygılar...
Dostum, paneli mümkün olduğunca büyük alın, sonradan pişman olmak da var.
Adem Helvacı nın philips servisi ile ilgili bir videosu vardı, ben o video yu izledikten sonra philips i tamamen hayatımdan çıkardım.
Konusu açılmışken Adem helvacıya youtube da paylaştığı içerikler için teşekkür ederim.

A Çevrimdışı

AmehmetAltay

Yeni Üye
23 Eki 2020
26
46
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 haftadır televizyon araştırmaları yapıyorum okudukça insanın kafası daha çok karışmaya başladı şuan Teknosa da teşhir olarak LG 49Nano866 var rakam 6.500 TL teşhir nedenide yaklaşık 3-4 ay mağazada kullanılmış sizce bu televizyon alınır mı? Adem Helvacı Adem Helvacı Aragorn Aragorn
Yaklaşık 1.5 ay önce 6.999 TL iken vatan bilgisayardan pazarlıkla 6630 TL ye aldım(teşhir değil normal ürün)Aslında 49 veya 50 inç oled seviyesi bir tv arıyordum. Araştırmalarım sonunda ülkemize kalburüstü tv modellerinin 55 inç ve üzerinde geldiğini öğrenmiş oldum. 49nano866 ya gelirsek ben al veya alma diyemem. Tv işi kişiye göre değişir, biraz otomobil gibi. Bunu bu forumdan öğrenmiş oldum. Herkesin beklentisi ve modellerdeki eksilerde takilacaklari detay farklı olabilir. O nedenle bilgili yönetici ve üye arkadaşları dinleyin ve kararı kendiniz verin. Zaten buradan anlatılmaya çalışılan da o. LG49866 güzel tv, kumandası mause gibi dolayısıyla kullanımı pratik. Önceki tvim 2013 model Panasonic TX-L42Etw60. Web browser ve youtube desteği kesildiği için yeni tv aldım. Aslında gönlümde yenilemişken oled almaktı ama 49" olmaması ve piksel yanma riskini göze alamadığım için bunu aldım.. direkt led olmadığı için ekranın komple siyah olduğu bazı durumlarda alttan beyaz ışık süzmesi oluyor. Özellikle kanal değiştirirken çıkan komple siyah ara ekranda görülen durum. Kanal numarasini bu ara ekranda gosteren taraftaki ışık süzmesi.Bazen normal seyirde aynı durundaki siyah sahnelerde de oluyor. Çok nadir olduğu için beni pek üzen bir durum değil. 49/50 inç tvler arasındaki en donanımlı makinalardandır. Günahı ve sevabı özetle bu. Gidin izleyin, görün karar verin. Elbette buradaki deneyimli üyelerin görüşlerini dinleyin. Çok entersan bir durumda ben bu tv de karar kılmışken izmitte gezdiğim hiç-bir avm de show room da değil de depolarında olduğunu söylüyorlardı. Efsane cumada çoğu satıldı demek. Yoksa biraz pahalı olduğundan nasıl olsa sayılmaz diye mağazalarda sergileme gereği duymuyorlardı intibasi oluşmuştu bende. Alacaksanız benden size tiyo. Rakip marka mağazada şu fiyata bırakıyorlar ama getirtmek için 5 gün istediler diyin. Elbet bir cevap vereceklerdir ki, zaten fiyatı pahalı. Biraz daha indirim yapiversinler.

Edit: Adem beyle ilgili paylaşılan bilgi doğru ise başı saolsun. Çok üzüldüm.

Son düzenleme:
MMTECH Çevrimdışı

MMTECH 

Aktif Üye
24 Mar 2020
101
31
Herkese iyi forumlar,

Bir süredir televizyon arayışı içerisindeyim. Bu güzel kanalı da bu esnada buldum :)

2500'lira limit ile 39''-43'' arası Full HD, Smart bir televizyon arayışındayım. Adem hocamızın bir kaç detayına dikkat ederek aşağıda linkini gönderdiğim iki televizyon arasında kaldım. Bu konuda yardımcı olabilecek yorum yapabilecek misiniz acaba ? Hangisi mantıklı görünüyor size göre ?

Ayrıca varsa başka tavsiyeleriniz onları da dikkate almak isterim.

Dostum çok baktım bende o seviyelerde tartışmasız 43PFS5505 smartsız, net görüntü için bu, servisi cartı curtu bilemem sadece tv yorumu olarak budur.

Grundig tamam güzel ama adem helvacı'nın da videosunu izledim arçelik grubu tv ürettim demek için yapıyormuş, panel bilgisi yok, yorum yok, bilgi yok bir şey yok bu tarz şeylerden ben uzak duruyorum, dünya çapında dağıtılan, satılan bir ürün daha güvenilir geliyor açıkçası.

Edit: Haftasonu vatanda 2530 küsürlere geliyordu birde ziraat kampanyasıyla 2330 küsüre mâl edilebiliyordu, bu fiyatada kalite olarak yanına yaklaşacak bir şey yok, vestel, regal falan sakın bakayım deme tv içi bomboş oyuncak gibi bir şey geliyor görüntü çamur :)

Merhaba arkadaşlar bana da yardımcı olursanız sevinirim.Philips43pfs5505 (2500 tl) ve samsung 40n5000 (2300 tl)Her iki cihazında smart özelliği yok.sonradan bir box almayı düşünüyorum.Yalnız iki ürünüde gördüm ve gözüme küçük göründü.Sizce bu tv ler iyi mi? 49,50 inch smart özelliği olmayan 3000-3500 tl bütçeli ne önerirsiniz?Saygılar...
Hocam ben 43'ün altında almazdım, bir süre sonra göz alışıyor, tabi baktığın mesafeye göre de değişir.

Bu diğer satıcı veya diğer satış kanalları hepsiburada teknosa internet sitesi gibi yerlerden alınan ürünlerde 14 gün cayma olayı kutu açılsa bile herhangi bir mazaret sunmasak bile geçerli mi?
Kutuyu açmadan deneyip göremeyeceğinize göre tabiki evet, haklarınızı açıp okuyun, mesafeli satış sözleşmesi 14 gün içerisinde görmeden, denemeden aldığın için geçerli ama bizim memlekette işi yokuşa sürmeye çalışan çok.

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Konu sahibi olarak güncelleme yapayım 2 metreden 49 inç tv ne yazık ki biraz büyük geliyor. Daha doğrusu yakından bakınca görüntü kötü görünüyor maalesef.
Biz 47'' tvyi yaklaşık 3.5-4 metreden izliyoruz ,ki 100hz tv,İlk başta yazmak istemedim ama kendin olumsuz bir cevap verince "yaz alo" dedim kendime :),işin aslı ölçüye göre uzaklık vardı ama bulamadım,bulduğumda buraya ekliyeyim bari :ok

F Çevrimdışı

f333t

Yeni Üye
14 Ara 2020
6
27
Öncelikle herkese merhaba, ortalama 5000-8000 arasında bir ödeme imkanına sahibim.Televizyonu Evkur'dan almam gerekiyor çünkü ödeme kolaylığı sağlıyorlar. Aklımda; Lg 50UN73006LA.APDZ ve Philips 50PUS8505/62 model televizyonlardan biri var. Yada Evkur'da sizin daha iyi olur dediğiniz bir ürün var mı?
Yardımcı olabilecek birisi yok mu?

Geri
Üst Alt