M Çevrimdışı

Meto64

Yeni Üye
17 Kas 2020
3
29
Maks 4 bin civarı bir smart tv ariyodum 1 aydır bakıyorum sonunda lgyi seçtim bu iki model arasında kaldım alan varmı yada artı eksi özellikleri nasıl sizce evdekiler için alıyorum model 2020 hakkında pek bisey bulamadim özellikleri dışında ama diğer v ayakli olanda 2019 model biraz daha yorum fazla haliyle sizce hangisi

Son düzenleme:
G Çevrimdışı

gokhanknc1

Yeni Üye
17 Haz 2020
23
34
Merhaba arkadaşlar. 55u9500 model TV almıştım 3-4 ay önce. Cihaz 4k destekli. Ancak Ps4 pro bağlı iken 4k çözünürlükte kasmalar, fps düşüşleri meydana geliyor. Sorun TV de ps de mi acaba?

A Çevrimdışı

aykurth

Yeni Üye
29 Kas 2020
13
29
bendensin
5 discovery
İmbd ust siralarda olan sinema dizi
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Media Markt bütçeyi aşıyor ilgilenrn atkadaslara fiyat iyi duruyor

20201203_145649.jpg
20201203_145645.jpg
Hocam Media Markt'ta fiyatı 7 rakamı ile biten ürünler teşhir ürünü diye biliyorum. İlgilenen arkadaşların bilgisine.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Adem Helvacı Hocam herkese tek tek cevap vermişsiniz beni atlamışsınız :)

Adem Bey merhaba,

Üstat, hali hazırda ve uzun süredir memnuniyetle kullandığım Sony KD-65XD9305 model televizyonum yatay çizgi probleminden dolayı değiştirmem gerekiyor. Sony Servisi tamiri mümkün olmadığını panelin değişmesi gerektiğini ve 9750 TL ücreti olduğunu söyledi.

Bende mecburen o kadar tamire vereceğime üzerine biraz koyar yeni teknoloji almanın daha mantıklı olacağını düşündüm. (Tartışmaya açıktır.)
Kafamda oled tv var. Lg sanırım bu konuda baya iyiymiş okuduğum araştırdığım kadarı ile. Gönül tabi ki Sonyden yana fakat malum fiyatları benden çok daha iyi biliyorsunuz..

Araştırmalarım sonucu tek marka modelde yoğunlaştım. LG 55CX6LA Boyutu düşürüyorum çünkü izleme mesafem 3 metre olacak. (Yeni eve geçtim Salon küçük :)) )

Sormak istediğim ekran yanması olayına LG garanti süresinde paneli veya tv yi ücretsiz değiştiriyor mu?
Mutlaka her Oled tvde bu sorun oluyor mu?
Oled için sizce henüz erken mi?

Bu arada kullanım amacım; Genellikle Netflix dizi ve film izlerim, PS5 oyun konsolu bağlarım günde minumum 3 saat oynarım. :)
İşte iken Hanım çocuklar normal kanalları izlerler.

Bütçe 14 Bin TL

Değerli görüşleriniz benim için çok önemli.

Turgut,
Saygılarımla.
İşte sizin cevap :ok

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
ana konudan destek alabilirsiniz.

B Çevrimdışı

babayorgun

Yeni Üye
19 Haz 2016
6
İşte sizin cevap :ok

Adem hocam youtube kanalınızdan çıkar çıkmaz izledim, çok teşekkür ederim. Emeğinize sağlık...

Bütçe ve kalite ne yazık ki doğru orantılı oluyor, tabi teknoloji şans işi, siz alırsınız 4 senede bozulur ben alırım 1 senede bir başkası sorunsuz yıllarca kullanır.
Yoğun araştırmalarımın sonucunda doğru kullanımda uzun yıllar sorunsuz kullanılabiliyormuş. Alacak almak isteyen arkadaşlara edindiğim bilgileri paylaşmak isterim..

Şimdi her bir pikselin aydınlatması ayrı yandığından, uzun süreli ,karasal yayınlarda özellikle kanalın logosunu yakan ledler zamanla görevini yerine getiremez oluyor. Doğru ışığı veremediğinden siyah veya farklı renklerde o logo ekranda asılı kalıyor. Bahsettiğiniz gibi kendini temizleme olayı vs ne kadar stabil çalışıyor belli değil henüz. Cihazı kapattıktan sonra elektriği kesilmemesi gerekiyormuş. Açılışta o temizlik olayını gerçekleştiriyor elektrik kesilirse görevini yapamıyormuş.

Sonuç olarak benim anladığım ; Oled alacaksak karasal yayın minumum izlenmeli mümkünse hiç izlenmemeli, 2. bir tv varsa evde süper olur. Hdr video film, Netflix, 4K içerikler , oyun konsolu için kullanılacaksa tartışmasız rakipsiz...

Araştırmalarım ve değerli bilgilerinizle vardığım sonuç LG CX modeli ekrana karar veremedim :)

Tekrar çok teşekkür ederim Üstat..

X Çevrimdışı

Xaelon

Yeni Üye
4 Ara 2020
3
37
Arkadaşlar herkese merhaba uzun zamandır forumu inceliyorum fakat bir sorunun cevabını bulamadım bu sebeple sizlere soruyorum.
65geu7830 Grundig TV hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
Panel, görüş açısı, renkler gibi durumlardan yorumlarsanız çok memnun olurum.
6500 TL bütçe için başka 65 " tavsiyeniz varsa onu da göz ardı etmek istemem.

Not : Vestel tv almak istemiyorum. Babam, kayınpederim, kendim vestel tv lere sahibiz. Hepsinde tozlanma ve kararma yaşadık. Bu sebeple başka bir marka üretimi tercih etmek istiyorum.

T Çevrimdışı

taner23

Aktif Üye
12 Kas 2020
106
39
Arkadaşlar lg 49 nano 086 nın 1 aylık teşir ürünü alınır mı sizce ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Peki hocam ekran boyutundan taviz verip 55 inch tv ye karar versem öneriniz ne olur? mesela bu ürün nasıl?
Dolbi vision olmaması handikapmı birde bluetooth varmı yokmu net belirtilmiyor

Son düzenleme:
X Çevrimdışı

Xaelon

Yeni Üye
4 Ara 2020
3
37
Konuyu açmam yanlış ise kusuruma bakmayın. Ben üstün marka arayışında değilim bu konuda esasen, sadece vestel den soğudum.
Kasa içerisindeki tozu Kendimi temizleyebilir miyim peki?

Geri
Üst Alt