I Çevrimdışı

ilkerbagdir

Yeni Üye
3 Ara 2020
15
39
Standar bir kullanıcıyım.Normal tv kanalları ve netfilix YouTube belki ilerde tv box alıp oyun uygulamalarından faydalanabileceğim 55 inç ve 65 inç uygun maliyetli bir TV almak istiyor. Bimde 55 inç ds7700 2999 TL sunny garantili bir cihaz gördüm. Forumda ve İnternette de bu modele ait pek Bilgi bulamadım.
Fiyatı bütçeme uygun hdr desteği bulunmuyor olsaydı daha iyi olurdu ama yok işte ?
sizlere fikrini almadan karar vermek istemedim. .

benş bu konuda yönlendirebilirseniz çok sevinirim.

şimdiden teşekkürler ?? ?

0D621C88-49BC-4C74-B2CB-47F62E5207FE.jpg
B5DE99D5-6C1C-4DC6-B51E-A996FCE4857A.jpg
B82C13AB-5BB1-41C3-9875-49229DE289B1.jpg
845F2646-84A7-41A2-BE11-598B86FC2EC0.jpg

M Çevrimdışı

m.ufukaykul

Yeni Üye
24 Kas 2020
11
31
Hocam ne kadar doğrudur bilemem. Forumda biri yazmıştı. Mayıstan sonra üretilen 55Q60R nin montajını Sunny ile aynı yerde yapıyorlar. Samsung anlaşma yapmış. Bu ekip montajlamada sıkıntılı olduğu için panel açıklığı oluyormuş. Çok şikayet oluyormuş son zamanlarda.Q70 R ve üstünü öneriyorlar. Ben ondan vazgeçtim. Tabii üstadlar daha iyi bilir ?
Valla inşallah yoktur öyle birşey. Bugun heryerde aradım q70r stok kalmadı diyorlar. Kalanlardan servise arzıla olarak iadeden gelip yapılanlarmış önermiyorlar

M Çevrimdışı

mayyk22

Yeni Üye
3 Ara 2020
19
39
Edge led olması nedeniyle 55Q70T olmaz.
Maç merakınız nedeniyle IPS olmasından dolayı Nano916 da öncelikli tercihim olmaz.
Ayrıca nano916 9K dolaylarında olduğuna göre hem Nano916 nın tüm özelliklerini içeren ve hem de VA panel olan Q70R inceleyebilirmisiniz?
Q70R stok sorunu var veya bütçeyi aşar ise listenizde tercihim Nano olur :ok
Hocam Youtube da Q70 ile Lg nano tv lerin karşılaştırmasını izledim. Özellikle siyah temalı filmlerde altyazılar çıktığında Nano da inanılmaz bir beyazlık çıkıyor altyazı etrafında. Ama Q70 de o aydınlanma yok. Bu çok kafamı karıştırdı. Maç dışında film de çok izleyen biriyim. Nanocell tatmin eder mi sizce ?

S Çevrimdışı

sgartel

Yeni Üye
29 Kas 2020
13
38
Standar bir kullanıcıyım.Normal tv kanalları ve netfilix YouTube belki ilerde tv box alıp oyun uygulamalarından faydalanabileceğim 55 inç ve 65 inç uygun maliyetli bir TV almak istiyor. Bimde 55 inç ds7700 2999 TL sunny garantili bir cihaz gördüm. Forumda ve İnternette de bu modele ait pek Bilgi bulamadım.
Fiyatı bütçeme uygun hdr desteği bulunmuyor olsaydı daha iyi olurdu ama yok işte ?
sizlere fikrini almadan karar vermek istemedim. .

benş bu konuda yönlendirebilirseniz çok sevinirim.

şimdiden teşekkürler ?? ?

0D621C88-49BC-4C74-B2CB-47F62E5207FE.jpg
B5DE99D5-6C1C-4DC6-B51E-A996FCE4857A.jpg
B82C13AB-5BB1-41C3-9875-49229DE289B1.jpg
845F2646-84A7-41A2-BE11-598B86FC2EC0.jpg

Selamlar,

Carrefour varsa SEG SBU710 bakanı öneririm, ben de aynı bütçeyle yola çıkmıştım karşıma bu çıktı.

ufuk hoca Çevrimdışı

ufuk hoca 

LG 60PH670S PLAZMA TV
Yeni Üye
24 Nis 2020
29
45
Ahahahaha kanal listesi sapıtma sorunu kronik ve epidemik maalesef.

Aslında bu konunun çözümü olsa da, son kullanıcının yapabileceği bir şey değil.

Mutfağımda 43 olanı var Awox'un. Benim kanal sıralamam bellidir, 4 kanal izlerim
1- Fox (Haber saati sadece)
2- Ntv (Günlük döviz kurları ve Son Dakika takipleri için)
3- Dmax (Siyasi gündemden uzak durmak için)
4- TLC (Siyasi gündemden uzak durmak için)

Sadece bu 4 kanalı alıyorum öne, gerisi umurumda değil.

Yine de 2-3 günde bir sapıtıyor. En sonunda ''Lanet olsun'' dedim, Kanalların yerini ezberledim öyle bıraktım :kop

Bunun dışında donanım arızası vs cidden çok nadir denk geldim.

Ahahahaha kanal listesi sapıtma sorunu kronik ve epidemik maalesef.

Aslında bu konunun çözümü olsa da, son kullanıcının yapabileceği bir şey değil.

Mutfağımda 43 olanı var Awox'un. Benim kanal sıralamam bellidir, 4 kanal izlerim
1- Fox (Haber saati sadece)
2- Ntv (Günlük döviz kurları ve Son Dakika takipleri için)
3- Dmax (Siyasi gündemden uzak durmak için)
4- TLC (Siyasi gündemden uzak durmak için)

Sadece bu 4 kanalı alıyorum öne, gerisi umurumda değil.

Yine de 2-3 günde bir sapıtıyor. En sonunda ''Lanet olsun'' dedim, Kanalların yerini ezberledim öyle bıraktım :kop

Bunun dışında donanım arızası vs cidden çok nadir denk geldim.
bendensin
5 discovery
İmbd ust siralarda olan sinema dizi
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Media Markt bütçeyi aşıyor ilgilenrn atkadaslara fiyat iyi duruyor

20201203_145649.jpg
20201203_145645.jpg

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
bendensin
5 discovery
İmbd ust siralarda olan sinema dizi

Media Markt bütçeyi aşıyor ilgilenrn atkadaslara fiyat iyi duruyor

20201203_145649.jpg
20201203_145645.jpg
RU serisi ve 7100

Türünün son örneği zira TU serisiyle birlikte Samsung işi batırdı maalesef.

70'' bir tv için hem de R serisine bu fiyat gerçekten iyiymiş. Kapalı kutu varmıdır acaba?

M Çevrimdışı

m.ufukaykul

Yeni Üye
24 Kas 2020
11
31
Hocam 55q60r yi nereden aldınız? Bende q60r almayı düşünüyorum site üzerinden. Eğer site üzerindense bende mağazalarda a

Hocam 55q60r yi nereden aldınız? Bende q60r almayı düşünüyorum site üzerinden. Eğer site üzerindense bende mağazalarda arim
Ben önce İnegöl Samsung magzasından aldım şimdi de kendi sitesinden sipariş verdim. 70r de piyasada bulabilirseniz aynı fiyatlarda varmış. Eskişehir Bursa magzalarına baktım bulamadım ben.

M Çevrimdışı

mayyk22

Yeni Üye
3 Ara 2020
19
39
Hocam Youtube da Q70 ile Lg nano tv lerin karşılaştırmasını izledim. Özellikle siyah temalı filmlerde altyazılar çıktığında Nano da inanılmaz bir beyazlık çıkıyor altyazı etrafında. Ama Q70 de o aydınlanma yok. Bu çok kafamı karıştırdı. Maç dışında film de çok izleyen biriyim. Nanocell tatmin eder mi sizce ? Adem Helvacı Adem Helvacı

Hocam bir de nanocell de aşağıdaki videodaki 4.34 - 4.44 arası altyazılarda olan sıkıntı yaşar mıyım? Bana göre hoş bi görüntü değil.

LG Nanocell vs Samsung QLED (2020) TV Comparison: Which is Better? - YouTube

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

turk1903

Yeni Üye
27 May 2018
10
54
65'' gurubunda smart özelliği olmayan ürünler genelde Awox Axen tarzı ürünlerdir o nedenle zaten istesek de smart olmayan üst segment üretim bulamayız.

Her ne kadar harici box kullanacak olsanız da, mecburen zaten akıllı bir tv alacağız bu durumda.

Sorun şu ki 65 gurubunda satın alacağımız ürün bütçe doğrultusunda ya üst segment markaların alt segment modelleri olacak, ya da görece kaliteli olarak gördüğümüz Vestel den Android vs olacak.

Ben ise aslında aynı bütçeler ile bir quantumdot panel sahibi 58Q60 incelemenizi önereceğim size.

100hz panel alamıyrouz bari qd panel olsun mantığından hareketle bunu tercih ettim.

İlla 65 olsun terseniz veya kıyaslamak isterseniz 65 gurubundan TU8500 e bakmanızı önereceğim.
Peki hocam ekran boyutundan taviz verip 55 inch tv ye karar versem öneriniz ne olur? mesela bu ürün nasıl?

H Çevrimdışı

Hacıyılmaz48

Yeni Üye
30 Kas 2020
13
Merbaha forumda yeniyim herseze saglik sihhat diliyorum oncelikle 4000 tl civari butcem var yan açılardan da izlenebilir normal karsidanda yuotube netfilix vs film izlemeyi seviyoruz onerilerinizi bekliyorum 50 55 inc civari dusunuyorum Adem Helvacı Adem Helvacı

Son düzenleme:
N Çevrimdışı
3 Ara 2020
2
30
albanez albanez hocam iyi akşamlar. Maddi imkanlarım ve ödeme kolaylığı sebebi ile Beko ya da Grundig tv alabilmekteyim. Ama 5-6 ay daha beklersem herhangi bir tv alabilirim. Velhasıl, 2.50 metre uzaklık ve direk karşıdan ve 20 derece sağlı sollu izleme ile bana önerebileceğin, vestel gibi soluk ve mat olmayan güzel bir beko ya da Grundig tv var mı teşekkür ederim hocam.

T Çevrimdışı

taner23

Aktif Üye
12 Kas 2020
106
39
Saygılar 4000-4500 arası Bluetooth (Kablosuz Kuylaklık bağlamak için)- Ekran Yansıtma - Dahili WİFİ - Netflix - Youtube - Özellikleri Kesinlikle olan 43 ve 49 İnç 4K veya full Hd Tv bulabilirmiyim. Vestel ve bunun alt markaları dışında olması lazım LG Samsung philips 5000 e kadarda zorlayabilirim ne tavsiye edersiniz teşekkürler

Edit TV inceleme:
İlk gün izlenimlerim;

Önceki TV Panasonic Plazma P46GW30
Bu yorum aldığım TV için değil tüm plazma dan LED e geçişlerde geçerli sanırım;
- Siyahlar gerçek siyah mı olayını yaşadım belki de algıda seçicilik oldu, Plazma TV daha doğaldı, siyahlar gerçek siyahtı, tabi eski tv 1080p ydi sanırım.

Toshiba 55ul3b63dt

Tasarım: Ben TV tasarımını beğendim, sehpası kaliteli duruyor, ancak televizyona dokununca öne arkaya sallanma yapıyor anlayamadım sabit kalmasını beklerdim, önceden ayak sehpaları döner olurdu, artık hepsinde sabit sanırım.

Smart TV=> 2020 TV sinden beklediğim gibi menü geçişleri hızlı, Youtube, Netflix, Prime kumandadan hızlı ve sorunsuz biçimde açılıyor.
IOS kullanıcısı olarak ekran yansıtma vs isterdim, ya da arada kaldığım Android TV lerdeki gibi bir kumandadan sesli arama isterdim.
Youtube da video ararken sanal klavyeden harf seçimi yapmak çok amelelik geldi, bu dediklerim bir Apple TV ve Android box ile çözülebilir sanırım ama bir teknolojik üründe bütünlük ve sadelik arıyor insan, tabi ne kadar para o kadar köfte ama yıl olmuş 2020, ben 2011 de bu özellikleri arardım.

Ses => eski TV den geçiş olsa gerek TV nin sesi çok güzel geldi, Onkyo bunda etkili mi bilemem ama sesi beni tatmin etti, subwoofer yokmuş.

Görüntü; Gelelim en kritik konuya
Servis görüntüyü Dinamik mod a aldı, kontrast 100.
Baktık baktık görüntüler çok yapay geldi, sonra doğal a ve "True HDR" açınca görüntü kendine geldi,
Gece karanlık ışıkta hala çok parlak geliyor,
VA Panel: Yandan vs. izlemelerimizde kullanıcı gözüyle pek bir fark alamadım, renk düşüşü gözlemlemedim, ama açım çok dar değil, uzaktan izliyorum.
Pixel testinde hata çıkmadı.

Clouding ve Backlight ile ilgili sorularım var;
Aşağıdaki görüntüler normal mi? Ben ara ekran geçişlerinde vs bu görüntüyü görüyorum normal izlerken rahatsız etmedi.
Bu sebeplerle TV iade mi etmeliyim, yoksa genel olarak yeni sıfır alınan üründe belirli oranda oluyor mu?
Sağ alt köşede küçük bir ışık sızması var. Clouding de işaretlediğim gibi. Tabi resimlerden anlatması zor ama internetten örnek resimler kadar da kötü değil.

InkedIMG_7910-1_LI.jpg
InkedIMG_7912_LI.jpg
kesinlikle vestel in androit modellelri hareketli görüntülerde ses gidip geliyor

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt