albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
albanez albanez bey, beko ve arcelik 65oled tv ler için öneriniz var mı, 65q60r ile ayni paraya indi şu anda, sony65xh90 serisinden ucuza geliyor
ben OLED ler ile LCD leri aynı kulvarda görmüyorum!

yani bana şu markadan OLED ve bu markadan da LCD diye sorarsanız
kesin ve direk cevabım OLED olur!

ama OLED pahalı alamam diyen adam da o zaman gider LCD alır

++

ikinci konu OLED ler için "MARKA" dır ve ben markasına filan takılmıyorum!
bana hangisini verirseniz eyvallah derim ama sizi bilemem!
bu MARKA lara(OLED ler için) Arçelik grubu dahilmi derseniz,cevabım EVET dir

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
Sony XH9xx serisi güzel bir panel ve bütçesi müsait olan ve en üst segment bir LCD
almak isteyen için doğru bir tercih olur

K Çevrimdışı

kursatakin

Yeni Üye
16 Kas 2020
4
35
Merhaba abilerim kardeşlerim;
Uzun zamandır forumu takip ediyorum. Tv tavsiyesi başlığındaki yorumların bir çoğunu da okudum.
Emeğinize ve bilginize sağlık.
Malum bu hafta indirim haftası ve ben de 5 yıl sonra televizyon almaya karar verdim.
Bu zamana kadar evimde tv yoktu ve eşimle filmleri ya da maçları projeksiyon ile izliyorduk. Zamanla ikimizinde gözlerinin yorulmaya başladığını ve artık bi tv almanın vakti geldiğini farkettik.
Araştırmalarım sonucu fiyat ve performans olarak 3 cihazı gözüme kestirdim.

TOSHIBA 50UL3A63DT
GRUNDIG 50 GCU8900
VESTEL 50U9400

Bütçe olarak aşağı yukarı 3500-4000 bandında düşünüyorum ve 49-55inc arasındayım.
Şimdilik bunlar arasında gidip geliyorum o yüzden değerli yorumlarınızı bekliyorum ayrıca bunların haricinde de tavsiyelerinize açığım.
Şimdiden bilginize ve ilginize teşekkür ederim.

A Çevrimdışı

Approachfani

Yeni Üye
17 Eki 2020
6
43
Sony XH9xx serisi güzel bir panel ve bütçesi müsait olan ve en üst segment bir LCD
almak isteyen için doğru bir tercih olur
Teşekkürler dönüşünüz için.

Arçelik 65 oled üzerine 1.500tl fark verip sony xh90yi almıyorum bu durumda, arcelik oled ile ilerliyorum. 7 yıl kadar önce yonlendirmenizle aldığım plazma tv den sonra, yenisi de yonlendirmenizle olacak :)

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
Teşekkürler dönüşünüz için.

Arçelik 65 oled üzerine 1.500tl fark verip sony xh90yi almıyorum bu durumda, arcelik oled ile ilerliyorum. 7 yıl kadar önce yonlendirmenizle aldığım plazma tv den sonra, yenisi de yonlendirmenizle olacak :)
ben artık bu saat den sonra(bütçe sorunu da olmayanlar için tabiki) OLED almalarını öneriyorum

LCD ler de tabiki olabilir ama manyak rakamlar verip de MARKA sı da bilmem nedir v.s diyerek
alınmasına da bir o kadar karşıyım,makul rakamlara LCD ler OK dir ama böyle değilse LCD almanın
artık hiç bir esprisi de yoktur!

O Çevrimdışı

osimo

Yeni Üye
23 Kas 2020
6
51
üstatlara sorum olacak yeniyim 55 '' tv düşünüyorum beko b55a955a tv indirime girmiş nasıldır ıps ekran zannedersem direkt led mi edge mi bilmiyorum bide nano panelmidir tavsiye edilirmi veya toshiba 55ul3b63dt ile vestel 55u9402 bunlardan birisinimi alayım şimdiden teşekkürler

E Çevrimdışı

Efsane10

Yeni Üye
11 Kas 2020
9
51
Vestel 40U9400 sizin yazmanız neticesi benim de dikkatimi çekmiş bir model an itibari ile.

Benim için en güzel tarafı (Şu an için) Tekil panel ile üretilmiş olması yani karma panel değil, Üretici olarak SAMSUNG ile çalışmışlar, Anakart MB130S

Daha da şaşırtıcı bilgi vereyim, panelin yapı tipi VA değil SPVA :kas

Tipik kontrast oranı 4000:1
Panel dahili chip sayısı (COF) 6
G to G 8
60hz

Sanırım pazartesi ben bu tv ile ilgili bir video çeker yayınlarım teknik özelliklerine dair :ok
Peki A Adem Helvacı ustam 50U9400 de aynı anakart ve panel midir? Hatta 9401 ve 9402 de mi?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
kardeş ben bu paneller hk. da bir şey bilmiyorum,ama detaylı bilgileri v.s forumda vardır

E Çevrimdışı

emrahsnr

Aktif Üye
15 Ara 2019
85
44
kardeş bahsettiğim panel "QLED" serisi 70T dir
T8x serisi vasat!

65 bence daha uygun olacaktır
ama QLED den bahsediyorum,75 de olabilir ancak fiyatına sen bakacaksın artık

daha doğrusu ben 70T/75" lik panel yerine 80T/65 tercih ederim!

Satıcıları salla geç!
LG yi aynen salla geç

Samsung QLED/70T serisi OK dir
Hocam, R serisi qled piyasada yok gibi şu an. Tektük var, o da teşhir, iade olabilir diye çekiniyorum.
55Q70T alınaası bir tv'midi? Ailem için alacağım. Netflix, amazon prime ve normal tv yayını. Oyun vs olmayacak.
A Adem Helvacı

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

ewaer1884

Yeni Üye
23 Kas 2020
4
27
Merhabalar, Forumda bulunan bilgin hocalarımdan 3850 liraya kadar bir televizyon tavsiyesi rica ediyorum. Televizyon konusunda maalesef hiçbir bilgim olmadığı için sadece kullanım amaçlarımı paylaşabiliyorum. Bir kaç sayfa yazı okum hiçbir şey anlamadım anakart, refresh rate, dolby vision smart android hiç bilgim yoktur. UHD televizyonda tivibu, uydu yayını, netflix, amazon prime vs şeyler tüketmeyi planlıyoruz ailecek. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49

B55L 9880 5S 4K UHD+ / 4K Smart 55" 139 Ekran TV CUMA AŞKINA 7.299​

Merhabalar, Forumda bulunan bilgin hocalarımdan 3850 liraya kadar bir televizyon tavsiyesi rica ediyorum. Televizyon konusunda maalesef hiçbir bilgim olmadığı için sadece kullanım amaçlarımı paylaşabiliyorum. Bir kaç sayfa yazı okum hiçbir şey anlamadım anakart, refresh rate, dolby vision smart android hiç bilgim yoktur. UHD televizyonda tivibu, uydu yayını, netflix, amazon prime vs şeyler tüketmeyi planlıyoruz ailecek. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?
Bu televizyonu almanızı tavsiye ederim.50 inch bu fiyata bir daha bulamayabilirsiniz.
Aşağıda kullanıcı fotoğrafları ve yorumları

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

ewaer1884

Yeni Üye
23 Kas 2020
4
27

B55L 9880 5S 4K UHD+ / 4K Smart 55" 139 Ekran TV CUMA AŞKINA 7.299​

Bu televizyonu almanızı tavsiye ederim.50 inch bu fiyata bir daha bulamayabilirsiniz.
Aşağıda kullanıcı fotoğrafları ve yorumları

sanırım stokta yok gelince haber ver çıkıyor

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt