G Çevrimdışı

gokboru

Yeni Üye
21 Kas 2020
5
33
Ofiste kullanılmak üzere 55 inch VA panel en fazla 7000 TL civarı tv arıyorum. Samsung'un 55Q60R, 55Q60t, 55TU8500 gibi modelleri var. Başka önerebileceğiniz marka veya model var mı?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Ben pioda film modunda oyun oynuyorum. Yanlış mı bu yaptığım bilemem ama muhteşem sonuç alıyorum.
Samy bu oyun modunda bana çok vivid renkler sunmaz herhalde değil mi?
kardeş yukarıda anlattım,Pio yu boşver şimdi veya bizim SV leri filan
yaw bunlar Ferrari gibi arabalar bas gaza uçsun gitsin

kafana göre istediğin mode ile izle oyunları

ben bunu özellikle Samsung özeli için yazdım,çünkü bazı insanlar kendi diledikleri
ayarlar ve mod lar ile oyun oynamak isteyebilirler!
Samsung Game mode bunu yapmaz! ayarların çoğu zaten inaktif olur seni Game mode
mahkum eder,ancak bunu yapınca da LAG sorunu v.s de olmaz,gayet hızlı oluyor
ve sorunsuz gaming yapılıyor ve bu konuda zaten en iyisi Samy ve Sony lerdir

cagdaijder Çevrimdışı

cagdaijder

Yeni Üye
25 Mar 2019
6
29
Arkadaşlar herkese merhaba öncelikle.

Vestel 48" UA 9350 modelini kullanıyorum. Bu siteden çok şey öğrendim onu söylemek isterim, kaç senelik televizyona netflix vs. yükleyebildim buradaki yazılımlar ve anlatım sayesinde.

Şimdi yeni bir televizyon alma niyetim var. Yaklaşık 1 aydır çeşit çeşit tv araştırdım, Vestelden memnunum ancak artık daha kaliteli görüntü ve yeni teknoloji tercihim var. Özellikle bol hareketli yayınları ve netflix'i fazlaca izliyorum. Maç, Formula 1 ve 4K film izleme önceliklerim arasında. Bir arkadaşımda Phillips PUS7304 görmüştüm. Android ve Ambilight özellikleri beni çok etkilemişti fakat iş maç izlemeye geldiğinde top resmen kare kare ilerliyor ekranda. 2015 modeli Vestel TV'mde bile böyle bir sorunla karşılaşmadım hiç. Bu durum beni biraz şok etti açıkçası. Bu yüzden phillips'e biraz uzağım yani haklı mıyım bilmiyorum. Bu sorunları hala devam ediyor mu gereken bilgiyi de edinemedim hiç. Sonuç olarak kriterlerimi özetleyip sizden tavsiye isteyeceğim:

• 55" Boyutunda
  • Netflix, Youtube vs. uygulamaları sorunsuz çalıştıracak. Smart performansı sorunsuz olması tercihim. Android olması zorunlu değil.
  • Güzel renklere sahip.
  • Maç ve Formula 1 gibi fazlaca hareketli sahnelerde takılma yapmadan görüntü verecek. (En büyük önceliğim bu konu.)
  • 5800-6500 TL civarında bütçem var.
  • IPS ekranlardaki yanma sorunu yüzünden tercihim VA panel.

Benim de arada kaldığım bir kaç model var, onları da paylaşayım;

Bir de bu "epey" sitesi ne iştir anlamadım. En ucuz görünen PUS7805 modelini en yüksek puanlı gösteriyor. Puanlama sistemine hiç güvenmiyorum sizce haklı mıyım?

Adem Helvacı Adem Helvacı

Son düzenleme:
MMTECH Çevrimdışı

MMTECH 

Aktif Üye
24 Mar 2020
101
31
Ofiste kullanılmak üzere 55 inch VA panel en fazla 7000 TL civarı tv arıyorum. Samsung'un 55Q60R, 55Q60t, 55TU8500 gibi modelleri var. Başka önerebileceğiniz marka veya model var mı?
Hocam selam, T olan 2020 model serilerde Samsung kaliteyi en az bir tık düşürdü, kabaca bir Q60R=Q70T, Q70R=Q80T gibi diyeyim ben sana.

Samsung almaya hevesi parası olan bir kişiye minimum Q80T öneriyorum 70 ile arasında baya fark var.

Keşke Q70R bulabilsen çok güzel aletmiş parasına göre en son bir arkadaşıma çok uğraştık bulmayı ama başka illerde stok vardı hep sonra LG NANO916'ya yöneldik uygun fiyata da gelince.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

televizyonum yok maalesef .awox axen falan hiç bulaşmak istemiyorum aslında.

bu ara bu ürünü inceliyorum.yanına da mi box. bütçem max 3000. bu 3000 in tamamını tv ye verirsem box almayacagım. tavsiyeniz varsa çok makbule geçer. özel mesaj bu forumda yok galiba ya da ben bulamadım.
Mesaj atmışsın oradan da cevapladım, burada da herkes görsün 2170₺ civarına mâl etmeme rağmen iade ettim, çok kalitesiz, içi boş hafif, yazılar 360p gibi nasıl beceriyorlar bu kadar kötü mal yapmayı ya.

Bu arada şuan için acil olmamakla beraber bende salona 55" f/p bir şey bakıyorum, okuduklarıma göre çok fazla para LG'ye veremiyorsak Samsung'a kalıyor meydan, çok ilginçtir ki 6-7 yıl önceki LG 43LA691S modelinden o kadar memnunum ki :) hem kasada hem görüntüde, şimdi öylesini almak için dünya para vermek gerekiyor.

Teknik terimlere orta düzeyde hakimim diyebilirim, yabancı sitelerde de baya bir kıyaslama yapıyorum ama birinci elden kullanıcı tecrübesi gibisi yoktur, o yüzden konuyu takip ediyorum, bildiklerimle de katkı vermeye çalışıyorum.

Son düzenleme:
albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
LG den NANO 9x serisi OK ama herkese hitap etmez bu panel!

Nano 799/816/866 orta karar
9x lar OK dir

ama herkese gitmez,bilene gider
bilmeyen adama giderse ...abi başımı yaktınız... der ona göre uyarayım

millet LG diyor ama o eskidendi yaw,heriflerin NANO hariç tek bir tane adam gibi paneli kalmadı!
kalan 9x bile herkese hitap etmiyor,örneğin bana fazlasıyla hitap eder ama parası hiç hitap etmiyor
bekliyorum 2 sene sonra teşhir filan kalırsa kapabilirim:haha

Nano paneller gelişmeye açık değildir,kaç yıl oldu tık yok!
VA ların önü açık(Sharp dan dolayı)!

normal IPS ler zaten gebermiştir yine tık yok LGD fabrikasında

LG den paso OLED var şimdi,ciddi tavsiyemdir,basın alın yaw:ok:hihi

bir de şu var;LG/Türkiye hala sıkıntılı,Servisleri de öyle v.s bence artık nano mano
diyerek hiç bulaşmayın,paranız varsa LG C10(X),C9(2019) OK dir hatta B serisi de OK dir
sanırım B TR de yok!

OLED servis+merkez+mh v.s duyduğum kadarıyla oldukça iyi!

++

"EPEY" kim yahu:hayir

bakınız beyler haybeye böyle sitelere girip de kafanızı karıştırmayın ltf!

"Rtings" bile kısmen hikaye,teknik bazı yorumlarını okuyorum,çoğuna katılmıyorum
ama herifler hala geçmişten hikaye anlatıyorlar!

Ama Samsung her sene giderek düştüğü için mecburen bu sene utandılar da Samsung T lerin
notunu olması gereken yerlere indirdiler!

Samsung QL 8/9 OK dir 7 de su götürür ama gerisi,orasını siz düşünün gari

"Samsung panel" lafını da unutun,kendisi zaten bunlar Çin den fasoncular dahil TCL mcl nereden bulursa alıp takıyor yaw:haha1
hoş QLED leri artık ağırlık olarak TCL üretmeye başladı!

Samsung 2021/ve 22 de sahaya yeni nesil demesem bile yeni bazı LCD paneller+baclit sistemleri çıkaracaktır!
Samsung şimdi ağırlık olarak önce cep tlf sonra da böyle teknik/teknolojik panel konularına eğilmiştir
zira SHARP artık pahalı geliyor bunlara !!

malları yine Çin li üretecek ve fiyatları da kazık marka olacak tabiki

2021/22 de bunların bazıları sanırım geliyor örneğin "micro-LED" işini LGD bitirdi hatta paneli de çıkardı
ama aşırı pahalı olduğu için bu TV değildir şimdilik! prof.ticari Signage türü bir panel(Monitör)

>micro-LED şu anda en iyi ve üst baclit sistemidir

>miniLED bunu da TCL üretmeyi başardı şimdilik en iyisi bu (TV lerde)ama bu panel sadece USA/China satılıyor
Avrupa hava alıyor bu arada! dandik kırpılmış TCL ler var biz de yaw

>En-LED en yeni bu,Samsung SDI fabrikası deniyor bunuda sanırım 2021 de gelebilir! ama Samy den 2022 de
kesinlikle yeni baclit+panel geliyor,paraları cukkalayın bunun için:haha1

QLED ler artık ayağa düşmüş gibi! Samsung o işi devretti,zaten deverettiği Çin liye de ortak oldular

>U-LED bu da Hisense geldi,yeni gibi ama tam yeni nesil bir şey olmasa bile herifler derslerini iyi çalıştılar
USA da var bunlar bir de UK var satışı

Samsung QLED yaptı,HiSense de ULED yaptı

ama TCL en iyisini yaptı micro/mini+QuantumDot:ok

D Çevrimdışı

doganxx

Yeni Üye
21 Kas 2020
10
44
D dogan.altintas sen bunlar içinden @7 lere bak
neden 75 ayrıca?
65 kesmezmi?

ama büyük olsun ve bir şeyler versin yeter diyorsan o zaman eyvallah
@7 hangisi oluyor hocam? TU7100 mü?

İzleme mesafem 4 metre olduğu için 75 inç dedim. aha az problem yaşatacaksa 65 inç de olur.

Bugün Teknosa ve Mediamarkt’a gittim. Satıcıların tavsiyeleriyle 2 modele düşürdüm seçenekleri.

1- Samsung TU8000 - 75 inç
2- LG UN7100 - 75 inç

Sizce hangisini almalıyım?? İkisi de 12.300 TL ye geliyor aynı fiyat yani..

G Çevrimdışı

gokboru

Yeni Üye
21 Kas 2020
5
33
Hocam selam, T olan 2020 model serilerde Samsung kaliteyi en az bir tık düşürdü, kabaca bir Q60R=Q70T, Q70R=Q80T gibi diyeyim ben sana.

Samsung almaya hevesi parası olan bir kişiye minimum Q80T öneriyorum 70 ile arasında baya fark var.

Keşke Q70R bulabilsen çok güzel aletmiş parasına göre en son bir arkadaşıma çok uğraştık bulmayı ama başka illerde stok vardı hep sonra LG NANO916'ya yöneldik uygun fiyata da gelince.

Mesaj atmışsın oradan da cevapladım, burada da herkes görsün 2170₺ civarına mâl etmeme rağmen iade ettim, çok kalitesiz, içi boş hafif, yazılar 360p gibi nasıl beceriyorlar bu kadar kötü mal yapmayı ya.

Bu arada şuan için acil olmamakla beraber bende salona 55" f/p bir şey bakıyorum, okuduklarıma göre çok fazla para LG'ye veremiyorsak Samsung'a kalıyor meydan, çok ilginçtir ki 6-7 yıl önceki LG 43LA691S modelinden o kadar memnunum ki :) hem kasada hem görüntüde, şimdi öylesini almak için dünya para vermek gerekiyor.

Teknik terimlere orta düzeyde hakimim diyebilirim, yabancı sitelerde de baya bir kıyaslama yapıyorum ama birinci elden kullanıcı tecrübesi gibisi yoktur, o yüzden konuyu takip ediyorum, bildiklerimle de katkı vermeye çalışıyorum.
55Q60R'de panel açıklığı sorunu var diye çok sayıda yorum okumuştum. Samsung Türkiye'nin kendi sitesinde sıfır kutulusu mevcut. 55Q60T yeni model diye tercih etmeyi düşünüyordum ama kafam karıştı şimdi. Sony'nin de çok çeşitli modelleri var.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
55Q60R'de panel açıklığı sorunu var diye çok sayıda yorum okumuştum. Samsung Türkiye'nin kendi sitesinde sıfır kutulusu mevcut. 55Q60T yeni model diye tercih etmeyi düşünüyordum ama kafam karıştı şimdi. Sony'nin de çok çeşitli modelleri var.
T serisi 50 hz R serisi 100 hz

Geri
Üst Alt