E Çevrimdışı

Emrah5454

Yeni Üye
26 Eki 2020
44
33

Philips 50PUS8505 VS Samsung Q60TAUX (Rusça)​

Philips 50PUS8505 VS Hisense 55U7QF (Rusça)​

Sony 55XH8005 VS Panasonic 55GXR900 (XH80 VS GX900)​

Samsung UE55TU8500 VS Samsung QE55Q60T​

TCL 55C815 vs Hisense 55u7qf​

Bu adam televizyonları yan yana kıyaslıyor bende fikir olması açısından paylaşıyorum.Herhalde bu televizyonları muadil renk ayarlarında kıyaslıyordur.Ne dediğini anlasam yazıcam da anlamıyorum malesef.:bilmiyom
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

49f9500 4K değil.Diğer ikisinden hangisini isterseniz alabilirsiniz.U9500 HDR formatları açısından daha iyidir.

4k Olup olmaması benim açımdan bir problem değil çünkü internet altyapım 4k desteklemiyor. Benim için önemli olan panel ve ses kalitesi

K Çevrimdışı

KhanDe

Yeni Üye
19 Kas 2020
2
46
Selamlar formunuza yeni katıldım.

albanez albanez hocamı önceki forumdan yıllarca takip etmiştim. O gidince ortalık samimiyetsiz marka sevicilere kaldı. Tadıda kalmadı tabi. Sizlerden ricam 43 inç e kadar şu maçlarda ortaya çıkan yukarıdan aşağıya gölgelenmelerin ve ışık sızmalarının olmadığı bir televizyon almak istiyorum. Bu konuda üstatlarımızda yardım bekliyorum. albanez albanez A Adem Helvacı

G Çevrimdışı

gokboru

Yeni Üye
21 Kas 2020
5
32
Ofiste kullanılmak üzere 55 inch VA panel en fazla 7000 TL civarı tv arıyorum. Samsung'un 55Q60R, 55Q60t, 55TU8500 gibi modelleri var. Başka önerebileceğiniz marka veya model var mı?

Son düzenleme:
Kisuke Urahara Çevrimdışı

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
LG yi unut!
ya da illa LG olacaksa o zaman 49/866 al! 55 ise ciddi pahalı

TCL yi direk unut(bugün için)ama yarın tatlı fiyata inerse o zaman hep beraber bakarız bu haliyle "değmez"(o fiyatına da göre)

kimin montajladığı neden önemli onu anlamadım?? zaten TR de montaj işleri ciddi çoğaldı ve üreticiler de
özellikle navlun maliyetlerinden kaçmak adına burada montajlatıyor(bazı vergi indirimleri de söz konunusu!)

Samy N8xx serisi gayet iyi,ya da bu senin bahsettiklerinden daha iyi!
ne gördünde iade ediyorsun,yanlış bir şey yapma

papaza kızıp da orucu bozma yaw:haha
Yok abi firmaya karşı değil ama TV deışık sızması çok fazlaydı. ithal TV karşılaştırdik dağlar kadar fark var. Siyah ta ışık sızması yoktu hiç. Bende THH başvurdum.Bilirkişi de TV için iade dedi. Bende iade ediyorum. Yoksa TV çok güzel bu fiyata böyle TV yok artık maalesef.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Valla Can abi ben 2-3 ay önce 55SV 2500 TL satmıştım. Yaşananları okuyunca tam zamanında satmışım diyorum. Ama benim TV çok temizdi. Alan kişide şu an hala çok beğenerek keyifle kullanıyor. Ben çoğunlukla salonda 2. TV olarak kullandığım için kullanım saati çok fazla değildi. İnşaallah sattığım arkadaşıma yakın zamanda arıza çıkarmaz yoksa çok üzülürüm.
yaw bu iş biraz da şansa kalıyor,örneğin ben TV taa 2019 sonların da almıştım ve gün boyu da çok uzun
süreler açık kalıyor bazen unutuluyor ama hep açık! kaç KM yol yaptı bilmiyorum bile
kısaca gittiği yere kadar gider sonrası Allah kerim diyorum

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Sayın hocam TCL 50p8m benim bütçeme uygun gelmişti kafama yatıyordu
Peki Philips pus8505 de biraz beni zorlasada beğendiğim bi model ne dersiniz
LG 50NANO796 da olabilir
Ya da bu fiyat araliginda baska bir model önerir misiniz
Ama okuduğum kadarıyla Philips pek sevilmiyor

albanez albanez A Adem Helvacı
kardeşim TCL OK ama herifler Hindistan/Avrupa v.s pazarlara kırpılmış serileri veriyor
o bahsettiğin zaten yaramaz,C8x var ki o da TR ye ithal edilmedi belki o biraz olabilirdi
ama C7x serisi aynen kırpılmış yine,bunu sadece fiyatı çok tatlı olursa alabilirsin!

8505/50" lik ben de kullanıyorum ve çok memnunum

796 yı ele!

IPS için yazdıklarımı da iyi okuyun ltf!

okuduklarını salla geç,nerede okudun bunları Donanım haber denen uyduruk forumdamı:haha1
ben de bayılmıyorum hatta sevmiyorum Philips leri! yaw "sevmek" ne demek kardeşim???

her markanın bir çok şeyi haklı veya haksız eleştiriliyor!
taklılmayın bunlar

neticede gidip Pio almıyorsunuz!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Yok abi firmaya karşı değil ama TV deışık sızması çok fazlaydı. ithal TV karşılaştırdik dağlar kadar fark var. Siyah ta ışık sızması yoktu hiç. Bende THH başvurdum.Bilirkişi de TV için iade dedi. Bende iade ediyorum. Yoksa TV çok güzel bu fiyata böyle TV yok artık maalesef.
o zaman anlaşıldı mesele
ışık sızmaları fazla olursa kötü oluyor ve sıkıntı veriyor izleyici için,sonra da herifler bunlar "normal" deyip sallıyorlar yaw

A Çevrimdışı

altayak

Yeni Üye
5 Kas 2020
21
23
Ne yaptiniz altay hocam aldiniz mi ben toshibayi aldim begenmedim iade talep ettim.
Ben vestel 43u9000 i alacaktım. 4k 43 inç iyi fiyata gelmişti N11 de kod ile 2600 tlye indirdim ama son anda vazgeçtim. Bende halihazırda tv vardı. Smart değil diye değiştiricektim. Vazgeçtim Mi box aldım o şekilde kullanıyorum. Siz neden beğenmediniz?

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
280
37
Ben vestel 43u9000 i alacaktım. 4k 43 inç iyi fiyata gelmişti N11 de kod ile 2600 tlye indirdim ama son anda vazgeçtim. Bende halihazırda tv vardı. Smart değil diye değiştiricektim. Vazgeçtim Mi box aldım o şekilde kullanıyorum. Siz neden beğenmediniz?
ekranda lekeler vardı. web tarayıcıda bir film açtım kapanıp açıldı tv. mb130 lu bi tv almak lazım sanırım ama 43 inçlerde yok galiba. siz niye vazgeçtiniz mibox nasıl . tv ye 3000 vermektense bi awox/mibox ikilisi daha mı iyi olur acaba?

Son düzenleme:
R Çevrimdışı

repisidan

Yeni Üye
28 Eki 2020
12
49
normalde veya aslında bu tipik bir sorundur!
ancak buna "normal" deniyor kısaca

normal görüntü izlerken daha az göze batar veya hiç batmaz v.s

bu bir "TV" olduğu için bir Monitör gibi değelendirilmez! dolayısıyla kullanıcı içinde
fazla sorun teşkil etmez.

Gelelim işin diğer pratik/teknik tarafına;örneğin bazı panellerde de bunun tam aksine karartı
değil de aydınlık ve bir ışık taşması olur "el-feneri hüzmesi" dediğimiz tarzda her 4 köşede
veya 2/3/1 köşede düzensiz az/çok ışık kçaırmalar olur/olabilir işte bu durum izleyici için
kimilerine göre ciddi sıkıntı verici olur! özellikle 4 köşeden el feneri gibi hele de hüzme
fazlaysa,insanı sinir edecek derecede kötü manzara olur,özellikle paneli tam karanlık
ve hafif loş ortam da kullandığınız zaman bu ışık ciddi göze batar!

++

Pratik de seninki gibi karartı olması bence çok normaldir,zaten tersi olsaydı değişime gidecek
durum dahi olabilirdi,ondan sonra uğraş dur!

sonuç bu olduğu için bence normaldir!

++

Arçelik grubunun bazı TV leri aynen böyledir özellikle daha önce hep yazıyordum,bu kabil ışık kaçırmalar
veya düzensiz arka ışık sorunları genel de tüm panellerinde vardır bazı seriler de %100 oranın da vardır
ama az ama çok şeklinde

şimdi gece veya aydınlık ortam izlemelerde sıkıntısız olarak bu paneli kullanabilirsin

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Selamlar formunuza yeni katıldım.

albanez albanez hocamı önceki forumdan yıllarca takip etmiştim. O gidince ortalık samimiyetsiz marka sevicilere kaldı. Tadıda kalmadı tabi. Sizlerden ricam 43 inç e kadar şu maçlarda ortaya çıkan yukarıdan aşağıya gölgelenmelerin ve ışık sızmalarının olmadığı bir televizyon almak istiyorum. Bu konuda üstatlarımızda yardım bekliyorum. albanez albanez A Adem Helvacı
DSE/panel-banding efektleri/band efektleri/homojenite bozukluğu v.s

daha ışık sızmalarına gelmedim veya bulutlanma v.s

bunlar "klasik" sıkıntılardır! devamı şansa bağlıdır!

hemen hemen neyi alsanız aynı mok!
FALD bile alsanız kısmen yok desem bile tamamen bunlardan ari yine olamıyor

geriye ne kaldı o zaman=Şans

++

sonuç olarak senin bu sorduğun sorunun tam cevabı şudur diyemiyorum yaw:hmm

ama tavsiye olarak özellikle Full-LED bir TV olursa bu sorunlar kısmen daha az veya çok çok az
olabilir ama panel böyle olur bu sefer de homojenite ve bulutlanma sıkıntıları yine çıkabilir
dolayısıyla kısmen "kabul edilebilir" bir sıkıntı ise ne ala,aksi durumlarda ise iş Servislere kalıyor
sonra Merkeze soruluyor ne olur v.s diye yani uğraş dur...

40/43 gibi artık ufak kabul edilen TV lerin "kaliteleri" de ufak oluyor!
direk git sunu al diyemiyorum açıkçası,Samsung/Philips ler belki bir tık öne çıkar ama tercihen hatta
direk VA panellere bak!

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt