R Çevrimdışı

Ralegend 

Yeni Üye
19 Kas 2020
8
Yine VA panel ve FRR değeri görece yüksek, Bütçe doğrultusunda benim görüşüm 40T5300

Geçmiş olumsuz deneyimleriniz olmasa Vestel üretimi olarak, rate değeri daha yüksek ve bu bütçe ile uhd tv de belki bakılabilir ancak güvenemem.
Adem Bey, ilginiz için teşekkür ederim.
Takip listeme 40U9400'ü de almış bulunmaktayım. İndirim aldıklarında, 40T5300 ya da 40U9400'den birini tercih edeceğim. Çözünürlük sebebiyle 40U9400 daha çok ilgilendiğim bir model an itibari ile. Yine de, sizden 40U9400 ile ilgili bir kaç cümle duyarsam sevinirim.
Sağolun, iyi forumlar.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Bey, ilginiz için teşekkür ederim.
Takip listeme 40U9400'ü de almış bulunmaktayım. İndirim aldıklarında, 40T5300 ya da 40U9400'den birini tercih edeceğim. Çözünürlük sebebiyle 40U9400 daha çok ilgilendiğim bir model an itibari ile. Yine de, sizden 40U9400 ile ilgili bir kaç cümle duyarsam sevinirim.
Sağolun, iyi forumlar.
Vestel 40U9400 sizin yazmanız neticesi benim de dikkatimi çekmiş bir model an itibari ile.

Benim için en güzel tarafı (Şu an için) Tekil panel ile üretilmiş olması yani karma panel değil, Üretici olarak SAMSUNG ile çalışmışlar, Anakart MB130S

Daha da şaşırtıcı bilgi vereyim, panelin yapı tipi VA değil SPVA :kas

Tipik kontrast oranı 4000:1
Panel dahili chip sayısı (COF) 6
G to G 8
60hz

Sanırım pazartesi ben bu tv ile ilgili bir video çeker yayınlarım teknik özelliklerine dair :ok

D Çevrimdışı

dr.pupa 

Yeni Üye
22 Mar 2018
9
Can abim gerekli açıklamaları yapmış. Ben de bir iki kelam edeyim.

Bu panelin yatay tarama hattını kontrol eden chipler (C.O.F.) arıza yapmış. Normal tamircilerin yapabileceği bir şey yok. Panel Onarım Merkezleri müdahale edebilir ki yatay tarama hattı sorunu olduğu için %80 olasılıkla iade edilecektir.

Velev ki tamir oldu diyelim, yaşı gereği bu sizin yaşayacağınız son sorun olmayacaktır.

Muadil konusunda ise Can abimin yazdıklarının altına imzamı atıp müsaadenizi isteyeyim :)
Adem Bey Adem Helvacı Adem Helvacı Merhaba,

Aynı tv benzer sorun bende de var maalesef. Burada da belirtmiştim. Televizyon Yedek Parça. Arayanlar ve Satanlar Platformu
2 sene önce bu tv benzer hatayı verdi ve araştırıp bir servise yönlendirdim.1,5 ay parça araştırması sonucu (dedikleri buydu) tv tamir edildi fakat 7 ay sonra dediğiniz gibi aynı hatayı tekrar yaptı.

Bu tv'nin bazı parçaları internet üzerinden bulunabiliyor.

Bu parçaların değişimi işimizi görür mü? Tv'den çok memnunum ve muadilleri de inanılmaz pahalı.

Fikrinize ihtiyacım var.

Teşekkürler,

Adem Helvacı Adem Helvacı

S Çevrimdışı

sametcomak

Yeni Üye
19 Haz 2020
12
27
Adem Helvacı Adem Helvacı hocam arada kaynamış olabilirim tavsiye isterken insanlık hali :) Vestel üretimi olsun Arçelik üretimi olsun vb. hiç farketmez. Bana gerçekten fiyat performans budur diyebileceğim minimum 49 inch 4K Ultra HD, 4K herhangi bir videoyu gerçekten 50-60fps takılmadan oynatabilecek bir TV önerebilir misin :) Valla başını ağrıtıyorum hakkını helal et bu TV piyasası çok pis bir piyasaymış çok detay cidden

İ Çevrimdışı

İbodrum48

Yeni Üye
10 Kas 2020
4
32
Samsung açı performansında daha önde ayrıca Sony'e göre hareketli görüntülerde biraz daha başarılı ama bu Sony başarısız anlamına gelmiyor sonuçta ikisi de bu yönde çok iyi.
İkisinde de yerel karartma var Samsung'da 48 bölgeden Sony'de 32 bölgeden yapıyor.

Samsung'da Dolby Vision yok DTS yok
Sen olsan hocam hangisini tercih edersin?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Adem Bey Adem Helvacı Adem Helvacı Merhaba,

Aynı tv benzer sorun bende de var maalesef. Burada da belirtmiştim. Televizyon Yedek Parça. Arayanlar ve Satanlar Platformu
2 sene önce bu tv benzer hatayı verdi ve araştırıp bir servise yönlendirdim.1,5 ay parça araştırması sonucu (dedikleri buydu) tv tamir edildi fakat 7 ay sonra dediğiniz gibi aynı hatayı tekrar yaptı.

Bu tv'nin bazı parçaları internet üzerinden bulunabiliyor.

Bu parçaların değişimi işimizi görür mü? Tv'den çok memnunum ve muadilleri de inanılmaz pahalı.

Fikrinize ihtiyacım var.

Teşekkürler,

Adem Helvacı Adem Helvacı
SV ciler,bu panelin artık miadı doldu!
2008model panelden bahsediyoruz,ayrıca panel Samsung S_PVA olduğu için,o yıllara göre konuşursam
örneğin Sony ve Samsung da en üst segment de bu panelleri(veya Sharp kullanıyordu) o yıllar da ve
Toshiba olarak son 10 yıla baktığım zaman en az sorun çıkaran SV olmuştu! ama her şeyin bir sonu var yaw:hihi

Toshiba Dükkan kapattı! zaten millet bütün bu panelleri bizimkiler gibi kafadan 10/12 sene kullansaydı alayı
Dükkan kapatırdı:haha

T-Con o zaman hemen akla ilke gelen oluyordu ama genel de iş görmüyordu çünkü ana sıkıntı
panel kaynaklı oluyordu ama kafadan T-Con değişimi yapılıyordu sonra senin de gördüğün gibi 6 ay veya
12 ay gidip yeniden su koyveriyordu....

+++

açıkçası bizim için Toshiba nın Dükkan kapatması hiç iyi olmadı yaw,diğerlerini sallar geçerim ama
Pio ile Tosh bu işte en iyisi idiler,şimdi meydan görğünüz hallere geldi! bir çuval paraya panel satılıyor
alan dertli almayan dertli yaw:hayir

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
ufak bir bilgi;

Samsung da en üst segment de(sadece 8/9) "Wide-viewing angle"UVA diye kendisine ait ve de tesçilli
(TM) bir katman tekniği vardır,ancak bunu her zaman kullanmıyor(takmıyor)bazı yıllar en üst segment deki
paneline takıyor!

Bu tekniğe göre VA panel de en geniş açıya sahip olunmaktadır!

Samy Q8/9 lar bu bakımdan bu özelliğiyle öne çıkıyor:ok

Not;ancak bu katmanın şöyle bir dezavantajı vardır;evet açı artıyor ama contrast oranı düşmektedir!!!
o yüzden Samy bunu her zaman her paneline takmıyor!

Paneller de çok yüksek contrast da yoktur bu arada(TCL üretimi QLED panel)

"Local-Dimming" de kapalı olursa o zaman FALD panel espirisi kalmıyor ama açarsan LD yi
"dynamic contrast" ciddi artıyor! ama yinede UVA katmanı olduğu için eşdeğer başka bir VA ya
göre CR oranı yinede düşük kalıyor!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Merhaba,

LG 55sm8000 5.900 TL
TLC 55C715 QLED 5.900 TL hangisi alınır.
Ayrıca LG TV yerli üretim ama kime üretimi yaptırmış bilmiyorum. Sunny mi yine? Aldığım Samsung TV yi bunlar yüzünden iade ediyorum.

Hangisini tavsiye edersiniz.? Yada başka bir TV de olur. a101 e 58ul3a63 Toshiba geliyor nasıldir acaba? 55NU8000 den sonra TV beğenmek zor ?. Teşekkürler.

albanez albanez Adem Helvacı Adem Helvacı
LG yi unut!
ya da illa LG olacaksa o zaman 49/866 al! 55 ise ciddi pahalı

TCL yi direk unut(bugün için)ama yarın tatlı fiyata inerse o zaman hep beraber bakarız bu haliyle "değmez"(o fiyatına da göre)

kimin montajladığı neden önemli onu anlamadım?? zaten TR de montaj işleri ciddi çoğaldı ve üreticiler de
özellikle navlun maliyetlerinden kaçmak adına burada montajlatıyor(bazı vergi indirimleri de söz konunusu!)

Samy N8xx serisi gayet iyi,ya da bu senin bahsettiklerinden daha iyi!
ne gördünde iade ediyorsun,yanlış bir şey yapma

papaza kızıp da orucu bozma yaw:haha

S Çevrimdışı

SaMo_Sy

Yeni Üye
14 Kas 2020
2
30
Selamlar arkadaşlar, günlük kullanım için 50 inç Smart TV önerisi yapabilir misiniz? Bütçe olarak maksimum 5000 TL.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Can bey selamlar,

Bu TV'yi zamanında -birçokları gibi- sizin yorumlardan faydalanarak almıştım, bunca zaman da keyifle kullandım özellikle karanlık oda filmlerde. Şimdi soruma cevap vermiş olduğunuzu görünce de sevindim, bunun için teşekkür ederim.

OLED'lere şimdi baktım 13-14bin lerde görünüyor beni aşar, görünüşe göre 6-7 bin bandında samsung 55" modellere odaklanıcam.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Adem bey, detaylı cevabınız için teşekkür ederim. Benim de tamir yönünden pek bir ümidim yoktu yine de bir bilene sormak istedim. Zaten SPVA'larda böyle şeylerin kaçınılmaz olarak başımıza gelebileceğini bilerek, Can beyin yazılarından okuyarak almıştık.

Bu forumu ve sizin youtube video'larını yeni keşfettim, Tosh'u alınca uzun süre tv forumlarına girmek gerekmemişti, bir kere ayarladık 8 sene gitti ?

Yine VA panelden devam edicem tabi, forumdan biraz 55" vestel modellerini kurcalarım, markanın çokça bahsi geçmiş gördüğüm kadarıyla, veya indirim vs denk getirebilirsek bir samsung.

iyi forumlar
valla kardeşim SV yi unutun gari
Pio cular da unutsun!

gelelim bugüne,OLED ler OK ama fiyatı hala kötü bizim için!

Samy QLED den R serisi bulursan OK dir(2019 model)
T den ise yine 2020 model ama 100Hz lilere bak derim sana 6/7 kağıda sanırım bulursun

Y Çevrimdışı

yakamoz

Yeni Üye
19 Kas 2020
3
46
Sayın hocam TCL 50p8m benim bütçeme uygun gelmişti kafama yatıyordu
Peki Philips pus8505 de biraz beni zorlasada beğendiğim bi model ne dersiniz
LG 50NANO796 da olabilir
Ya da bu fiyat araliginda baska bir model önerir misiniz
Ama okuduğum kadarıyla Philips pek sevilmiyor

albanez albanez Adem Helvacı Adem Helvacı

C Çevrimdışı

ceritli

Yeni Üye
10 Haz 2018
77
50
valla kardeşim SV yi unutun gari
Pio cular da unutsun!

gelelim bugüne,OLED ler OK ama fiyatı hala kötü bizim için!

Samy QLED den R serisi bulursan OK dir(2019 model)
T den ise yine 2020 model ama 100Hz lilere bak derim sana 6/7 kağıda sanırım bulursun
Valla Can abi ben 2-3 ay önce 55SV 2500 TL satmıştım. Yaşananları okuyunca tam zamanında satmışım diyorum. Ama benim TV çok temizdi. Alan kişide şu an hala çok beğenerek keyifle kullanıyor. Ben çoğunlukla salonda 2. TV olarak kullandığım için kullanım saati çok fazla değildi. İnşaallah sattığım arkadaşıma yakın zamanda arıza çıkarmaz yoksa çok üzülürüm.

Geri
Üst Alt