A Çevrimdışı

altayak

Yeni Üye
5 Kas 2020
21
24
ekranda lekeler vardı. web tarayıcıda bir film açtım kapanıp açıldı tv. mb130 lu bi tv almak lazım sanırım ama 43 inçlerde yok galiba. siz niye vazgeçtiniz mibox nasıl . tv ye 3000 vermektense bi awox/mibox ikilisi daha mı iyi olur acaba?
şuanki tvnizden memnunsanız-tvniz var mı kaçırdım orasını- kesinlikle mi box öneririm. smart tv ler gibi sınırlı uygulama kütüphanesi yok. android tvye dönüşüyor. fırsatınız varsa amazon.com.tr den alın indirimde şu sıralar. piyasadan ucuza global ürün satıyorlar. ben baya memnun kaldım. tv almaktan vazgeçirdi beni. yayınlarından memnunum. netflix prime video tv+ ve stremio kullanıyorum. memnunum fazlasıyla. awox tv bilemem ama alt markalardan güzel seçebilirsiniz. isterseniz yardımcı olurum size. özelden mesajlaşma varsa forumda

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
280
37
şuanki tvnizden memnunsanız-tvniz var mı kaçırdım orasını- kesinlikle mi box öneririm. smart tv ler gibi sınırlı uygulama kütüphanesi yok. android tvye dönüşüyor. fırsatınız varsa amazon.com.tr den alın indirimde şu sıralar. piyasadan ucuza global ürün satıyorlar. ben baya memnun kaldım. tv almaktan vazgeçirdi beni. yayınlarından memnunum. netflix prime video tv+ ve stremio kullanıyorum. memnunum fazlasıyla. awox tv bilemem ama alt markalardan güzel seçebilirsiniz. isterseniz yardımcı olurum size. özelden mesajlaşma varsa forumda
televizyonum yok maalesef .awox axen falan hiç bulaşmak istemiyorum aslında.

bu ara bu ürünü inceliyorum.yanına da mi box. bütçem max 3000. bu 3000 in tamamını tv ye verirsem box almayacagım. tavsiyeniz varsa çok makbule geçer. özel mesaj bu forumda yok galiba ya da ben bulamadım.

A Çevrimdışı

altayak

Yeni Üye
5 Kas 2020
21
24
televizyonum yok maalesef .awox axen falan hiç bulaşmak istemiyorum aslında.

bu ara bu ürünü inceliyorum.yanına da mi box. bütçem max 3000. bu 3000 in tamamını tv ye verirsem box almayacagım. tavsiyeniz varsa çok makbule geçer. özel mesaj bu forumda yok galiba ya da ben bulamadım.
size dm attım sağ üstte mesajlar kısmında var. axen girmek istemiyosanız a101 e samsung 40n5000 geliyor 2300 tl sanırım. benim şuanki tv regal ama adem abi regale bulaşma demişti ben bu modeli attıgımda kendisine. dediğim gibi sağ üstte mesaj kısmına bakabilir misin yazdım sana

K Çevrimdışı

KhanDe

Yeni Üye
19 Kas 2020
2
46
DSE/panel-banding efektleri/band efektleri/homojenite bozukluğu v.s

daha ışık sızmalarına gelmedim veya bulutlanma v.s

bunlar "klasik" sıkıntılardır! devamı şansa bağlıdır!

hemen hemen neyi alsanız aynı mok!
FALD bile alsanız kısmen yok desem bile tamamen bunlardan ari yine olamıyor

geriye ne kaldı o zaman=Şans

++

sonuç olarak senin bu sorduğun sorunun tam cevabı şudur diyemiyorum yaw:hmm

ama tavsiye olarak özellikle Full-LED bir TV olursa bu sorunlar kısmen daha az veya çok çok az
olabilir ama panel böyle olur bu sefer de homojenite ve bulutlanma sıkıntıları yine çıkabilir
dolayısıyla kısmen "kabul edilebilir" bir sıkıntı ise ne ala,aksi durumlarda ise iş Servislere kalıyor
sonra Merkeze soruluyor ne olur v.s diye yani uğraş dur...

40/43 gibi artık ufak kabul edilen TV lerin "kaliteleri" de ufak oluyor!
direk git sunu al diyemiyorum açıkçası,Samsung/Philips ler belki bir tık öne çıkar ama tercihen hatta
direk VA panellere bak!
Can bey teşekkürler yorumunuz için.

3/4 yıl önce iyi paraya aldığım Philips 100hz 4K tv nin bana göre çok iyi görüntüsü; maçlarda yaşadığım sıkıntılardan dolayı THH kararı ile iade etmiştim. O tarihten beri tv almadım. Edge-Led bir tv idi ondan kaynaklıdır diye düşünüyordum, Direct Led bakıyordum genelde bu sıkıntıları yasarmıyım bilemiyorum.
Ben olaya edge-led/direct led olarak değil ips/va panel olarak bakayım Can bey.

D Çevrimdışı

degerli

Yeni Üye
27 Ara 2019
9
42
Merhaba,

Yaklaşık 1 sene önce salon için tv ihtiyacım vardı. O zaman Philips 58PUS7304/12 modelini satın aldım.10-11 aydır da kullanıyorum.

O dönem yapılan çok uygun fiyat kampanyası, tercih etmemde sebep olmuştu. Fiyatına göre memnun bırakan ama plazmaya göre maalesef tatmin etmeyen bir deneyim oldu.

Halen salonda kullanıyorum. Ama konsol oyunlarım ve filmler için plazmamı kullanıyorum. Bu arada Phil 4K , plazmam Pio 5080 720p :) Buna rağmen plazmamdan ne derece memnun olduğumu anlatabilmişimdir.

İstiyorum ki; siyahlarda haresiz, filmlerde doğal renkler ve yüksek çözünürlükde oyunlarda vivid renkleri de çamurlaştırmadan bana aktarabilsin.

OLED ler ile burn-in riskinden dolayı ilgilenmedim. Bu noktada yanılıyorsam bilgilendirmenizi rica ederim.

Birkaç kez mağaza önünden geçerken Samsung QLED demolara gözüm çarptı. Siyahlar ve renkler o an için harika göründü.

Günün 7-8 saati oyun oynuyorsam 2 saat film izlerim gibi bir oranlama ile kullanımım olduğundan 65 inç yukarısını düşünmüyorum.

Bu konuda bilgi ve fikir paylaşımlarınız olursa sevinirim.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Can bey teşekkürler yorumunuz için.

3/4 yıl önce iyi paraya aldığım Philips 100hz 4K tv nin bana göre çok iyi görüntüsü; maçlarda yaşadığım sıkıntılardan dolayı THH kararı ile iade etmiştim. O tarihten beri tv almadım. Edge-Led bir tv idi ondan kaynaklıdır diye düşünüyordum, Direct Led bakıyordum genelde bu sıkıntıları yasarmıyım bilemiyorum.
Ben olaya edge-led/direct led olarak değil ips/va panel olarak bakayım Can bey.
senin sorunun genel olmakla beraber

IPS panel de bunlar daha belirgindir! 100Hz de olsa da fazla farketmiyor çünkü panelin teknik yapısı
böyledir!

ama panel IPS/100Hz+Direct-LED olursa DSE sıfır demesem bile fazla rahatsızlık vermez!
tabi bu arada homojenite de iyi olmalıdır!

VA panel de yine 100Hz olsa da farketmez yine olacaktır!
Direct-LED olması ise VA da IPS lere daha ciddi bir iyileştirme demektir!

kısaca Direct-LED+VA daha iyidir bu konuda

IPS/VA olarak olaya bakma öncelikle!

Baclit sistemine bak yani DL olsun bu kısım

IPS ayrıca her adama gitmez neden IPS diyorsun???
sen bana bakma IPS istiyorum veya kullanıyorum diye,ben bu mereti "Monitör" olarak da kullanıyorum
yoksa IPS ile işim benim de olmaz!

Ama eskiden olsaydı,örneğin Toshiba IPS ler süperdi yaw,elimde zaten böyle bir tane var hala:clap2:ok

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Merhaba,

Yaklaşık 1 sene önce salon için tv ihtiyacım vardı. O zaman Philips 58PUS7304/12 modelini satın aldım.10-11 aydır da kullanıyorum.

O dönem yapılan çok uygun fiyat kampanyası, tercih etmemde sebep olmuştu. Fiyatına göre memnun bırakan ama plazmaya göre maalesef tatmin etmeyen bir deneyim oldu.

Halen salonda kullanıyorum. Ama konsol oyunlarım ve filmler için plazmamı kullanıyorum. Bu arada Phil 4K , plazmam Pio 5080 720p :) Buna rağmen plazmamdan ne derece memnun olduğumu anlatabilmişimdir.

İstiyorum ki; siyahlarda haresiz, filmlerde doğal renkler ve yüksek çözünürlükde oyunlarda vivid renkleri de çamurlaştırmadan bana aktarabilsin.

OLED ler ile burn-in riskinden dolayı ilgilenmedim. Bu noktada yanılıyorsam bilgilendirmenizi rica ederim.

Birkaç kez mağaza önünden geçerken Samsung QLED demolara gözüm çarptı. Siyahlar ve renkler o an için harika göründü.

Günün 7-8 saati oyun oynuyorsam 2 saat film izlerim gibi bir oranlama ile kullanımım olduğundan 65 inç yukarısını düşünmüyorum.

Bu konuda bilgi ve fikir paylaşımlarınız olursa sevinirim.
sen o zaman direk Samy al QL7/8/9 OK dir 9 çok pahalı ise 7/8 belki sana uyabilir
"Gaming" en iyisi Samy lerdir!

benim alt komşum var adam PS4 manyağı yaw akşama kadar maç yapıyor panelden
Samsung 65NU8000 almıştık ona 1,5 yıl evvel bir gün bile şikayet etmedi:hihi

PDP yi unut bu arada,siyah;&contrast oranlarına fazla takılma ama Samy QLED lerde bunlar da oldukça iyidir

5080 nerdeee bunlar nerde yaw,unut bunu kardeşim

Not;Samy de "Game mode" otomatik atanıyor örneğin PS4 takarsan bjunu direk tanıyor ve Game mode aktif oluyor
ama ben Dynamic veya kafama göre bir başka mode ile oynayacağım dersen panel o şansı sana vermiyor aklında olsun!

D Çevrimdışı

degerli

Yeni Üye
27 Ara 2019
9
42
sen o zaman direk Samy al QL7/8/9 OK dir 9 çok pahalı ise 7/8 belki sana uyabilir
"Gaming" en iyisi Samy lerdir!

benim alt komşum var adam PS4 manyağı yaw akşama kadar maç yapıyor panelden
Samsung 65NU8000 almıştık ona 1,5 yıl evvel bir gün bile şikayet etmedi:hihi

PDP yi unut bu arada,siyah;&contrast oranlarına fazla takılma ama Samy QLED lerde bunlar da oldukça iyidir

5080 nerdeee bunlar nerde yaw,unut bunu kardeşim

Not;Samy de "Game mode" otomatik atanıyor örneğin PS4 takarsan bjunu direk tanıyor ve Game mode aktif oluyor
ama ben Dynamic veya kafama göre bir başka mode ile oynayacağım dersen panel o şansı sana vermiyor aklında olsun!

Ben pioda film modunda oyun oynuyorum. Yanlış mı bu yaptığım bilemem ama muhteşem sonuç alıyorum.
Samy bu oyun modunda bana çok vivid renkler sunmaz herhalde değil mi?

S Çevrimdışı

sasuta

Aktif Üye
20 May 2018
138
43
Ben pioda film modunda oyun oynuyorum. Yanlış mı bu yaptığım bilemem ama muhteşem sonuç alıyorum.
Samy bu oyun modunda bana çok vivid renkler sunmaz herhalde değil mi?

TV'lerdeki oyun modu, TV işlemelerini kapatmak veya minimuma indirerek gecikmeyi düşürmek yoksa başka bi esprisi yok.

D Çevrimdışı

doganxx

Yeni Üye
21 Kas 2020
10
44
Merhaba arkadaşlar,

Kimse 75 inç TV ler hakkında bişey yazmamış. Salonuma 70-75 inç civarı bir TV alacağım. Görüntü kalitesinden pek bir beklentim yok açıkçası. Evde ses olsun diye arka planda hep açık duracak, arada film falan izlenecek normal bi TV. Son model olsun, şu özellik olsun vs bir takıntım yok.

Bütçe 13.000-15.000 TL civarları..

-En önemli isteğim kolay bozulmayan, sorunlarla beni uğraştırmayacak stabil ve kendini ispatlamış bir model olmalı. (Panel ve anakart açısından)
-Işık sızması, hayalet ekran, ölü piksel veya bozulma gibi şeylerle canımı sıkmasın
-Camdan direkt güneş ışığı geldiği için az yansıma yapsa iyi olur, olmazsa da sıkıntı yok
-Tercihen Samsung marka

Ben bu modelleri seçtim ama farkları nedir çözemedim, hepsinde aynı özellikler yazıyor ama fiyatları farklı..

N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43
Merhaba arkadaşlar,

Kimse 75 inç TV ler hakkında bişey yazmamış. Salonuma 70-75 inç civarı bir TV alacağım. Görüntü kalitesinden pek bir beklentim yok açıkçası. Evde ses olsun diye arka planda hep açık duracak, arada film falan izlenecek normal bi TV. Son model olsun, şu özellik olsun vs bir takıntım yok.

Bütçe 13.000-15.000 TL civarları..

-En önemli isteğim kolay bozulmayan, sorunlarla beni uğraştırmayacak stabil ve kendini ispatlamış bir model olmalı. (Panel ve anakart açısından)
-Işık sızması, hayalet ekran, ölü piksel veya bozulma gibi şeylerle canımı sıkmasın
-Camdan direkt güneş ışığı geldiği için az yansıma yapsa iyi olur, olmazsa da sıkıntı yok
-Tercihen Samsung marka

Ben bu modelleri seçtim ama farkları nedir çözemedim, hepsinde aynı özellikler yazıyor ama fiyatları farklı..

Tercih 75Q70T olsun fiyat fayda olarak oldukça tatmin edecektir.

D Çevrimdışı

doganxx

Yeni Üye
21 Kas 2020
10
44
Tercih 75Q70T olsun fiyat fayda olarak oldukça tatmin edecektir.
Teşekkür ederim.. aslında benim öğrenmek istediğim; fiyat ve görüntü kalitesine takılmaksızın hangisinin daha az sorunlu olduğu. İnanın garanti ile teknik servislerle kaybedecek enerjim de yok vaktim de yok. Panel ve anakart gibi donanımsal özellik olarak hangisi daha az sorunlu olur peki?? Bu konuda aydınlatabilirseniz çok minnettar olurum..

D Çevrimdışı

degerli

Yeni Üye
27 Ara 2019
9
42
Teşekkür ederim.. aslında benim öğrenmek istediğim; fiyat ve görüntü kalitesine takılmaksızın hangisinin daha az sorunlu olduğu. İnanın garanti ile teknik servislerle kaybedecek enerjim de yok vaktim de yok. Panel ve anakart gibi donanımsal özellik olarak hangisi daha az sorunlu olur peki?? Bu konuda aydınlatabilirseniz çok minnettar olurum..
Şans faktörü çok önemli. Anladığım kadarı ile tercihinizdeki önceliğiniz, markanın servis hizmetleri ve müşteri memnuniyeti.

Yani; X bir markanın 123 modelinde kimse sorun yaşamazsınızın garantisini veremez. Keza aynı markanın 456 modelinde de aynı durum geçerli. Olası her bir problemde ki şans bu, o markaya ait servis hizmetlerinden yararlanacaksınız.

Yine kendisi de forumda olan Adem bey, bu konularla ilgili utube videoları paylaşmış. Vakit ayırıp izlerseniz size net fayda sağlayacak fikirler edinebilirsiniz.

Geri
Üst Alt