C Çevrimdışı

Civileng

Yeni Üye
9 Kas 2020
16
37
İyi geceler,

Merhabalar, Beko B55L 9880 5S model tv için panelin gerçek yenileme hızını, panel tipi, markası ve aydınlatma tipini biliyor musunuz hocam?

İyi çalışmalar.
@albanez @Adem Helvacı

M Çevrimdışı

mdrcan

Yeni Üye
19 Kas 2020
2
48
iyi günler, yaklaşık 7-8 senedir Toshiba 55sv685d model tv kullaniyorum, yaklasik 1 sene önce de ekranın sağ tarafından sola doğru giderek azalan yatay çizgiler belirmeye başladı, başlarda aşırı rahatsızlık vermediği için bu zamana kadar idare ettim fakat yakında değiştirmeyi düşünüyorum, tahminimce bu tv'nin tamir olma imkanı da yok. Tv'yi bunca zaman keyifle kullandık, muadil tv öneriniz olur mu?

20201119_224415.jpg
20201119_224426.jpg

H Çevrimdışı

huliki

Aktif Üye
27 Ara 2019
55
41
97943639-ACCC-410B-82C0-11D0C7193A2C.jpg

Merhaba değerli ustalarım bu tv yi aldım paneli v.s. Nedir acaba biraz renkte solukluk ve bulutlanma gibi görüntü var normalmidir acaba ses smart gibi özellikleri iyi yorumlarnızı alabilirmiyim. Teşekkürler albanez albanez Adem Helvacı Adem Helvacı

E Çevrimdışı

emrahsnr

Aktif Üye
15 Ara 2019
85
44
Babanızın ekran hassasiyeti ve dikkat seviyesine bağlı o durum.

Edge led paneller ile ilgili, ışığın kaynak noktasına daha yoğun ışık kümesi görüldüğü için IŞIK SIZMASI geri dönüşleri olur.

Bu konuda ''Alın bir şey olmaz'' demek istemem.
Adem Bey, özel mesaj atabiliyor muyuz size ya da başka üyeye? Bu forumda bulamadım da. Birkaç soru soracağım mümkünse. Sayfayı kendi sorularımla meşgul etmek istemedim.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
iyi günler, yaklaşık 7-8 senedir Toshiba 55sv685d model tv kullaniyorum, yaklasik 1 sene önce de ekranın sağ tarafından sola doğru giderek azalan yatay çizgiler belirmeye başladı, başlarda aşırı rahatsızlık vermediği için bu zamana kadar idare ettim fakat yakında değiştirmeyi düşünüyorum, tahminimce bu tv'nin tamir olma imkanı da yok. Tv'yi bunca zaman keyifle kullandık, muadil tv öneriniz olur mu?

20201119_224415.jpg
20201119_224426.jpg
Tosh servisleri yok artık,TNB de bakmıyor bu işlere
normal servis gerekiyor ama bunu yapacak servis zor bulunur

-öncelikle panel bunlar Samsung S_PVA değişim v.s olmaz,muadil hiç olmaz!
-T_Con arızası diyebilirler ama bu da iş görmez!

bunun haricinde meraklı ve bilen bir servis açar inceler ve bazı yerlerine bakar ve olayı bir
durum varsa o da belki geçici bir süre tamir edebilir

kısaca SV lerde böyle arızaların çıkması bu saatden sonra normal kabul edilmelidir ki bazıları 11/12 yılı da
devirmiş durumdadır ama her an artık benden buraya kadar diyecektir

++

Buna muadil dersen,kısaca cevap YOKTUR
ama iyi rakamlara Samsung/Sony de en üst seriler OK dir
veya OLED lere bakacaksın

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

20201119_224415.jpg
20201119_224426.jpg
Can abim gerekli açıklamaları yapmış. Ben de bir iki kelam edeyim.

Bu panelin yatay tarama hattını kontrol eden chipler (C.O.F.) arıza yapmış. Normal tamircilerin yapabileceği bir şey yok. Panel Onarım Merkezleri müdahale edebilir ki yatay tarama hattı sorunu olduğu için %80 olasılıkla iade edilecektir.

Velev ki tamir oldu diyelim, yaşı gereği bu sizin yaşayacağınız son sorun olmayacaktır.

Muadil konusunda ise Can abimin yazdıklarının altına imzamı atıp müsaadenizi isteyeyim :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Bey, özel mesaj atabiliyor muyuz size ya da başka üyeye? Bu forumda bulamadım da. Birkaç soru soracağım mümkünse. Sayfayı kendi sorularımla meşgul etmek istemedim.
Aksine yazışmalar özelde kalmasın, teknik detay içerdiği için yazışmaları herkes görebilsin diye özel mesaj alımımı kapattım zaten.

Bizi meşgul etmezsiniz dilediğinizi yazabilirsiniz içiniz rahat olsun. :ok

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
50
43PFS5505 buda mı ips panel bir tv
Genelde 43 ler IPS olur ama yurtdışındaki bir incelemede bu tv nin VA panele sahip olduğu yazılmış.Smart özelliği yok.Giriş seviyesi bir tv.Bunun yerine kesinlikle Samsung 40T5300'e yönelmelisin.Ya da bir üst Philips modellerine bakmalısın bence.

İ Çevrimdışı

İbodrum48

Yeni Üye
10 Kas 2020
4
32
Herkese merhabalar,

55 inç televizyon alacağım fakat iki model arasında kaldım. Hangisini almak daha mantıklıdır sizce... Kullanan veya tavsiye verecek var mı? Bütçem en fazla
10000 TL

SONY 55XH9096
SAMSUNG 55Q80T

( Bu televizyonlar dışında tavsiye varsa alabilirim.)

Kisuke Urahara Çevrimdışı

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
431
Merhaba,

LG 55sm8000 5.900 TL
TLC 55C715 QLED 5.900 TL hangisi alınır.
Ayrıca LG TV yerli üretim ama kime üretimi yaptırmış bilmiyorum. Sunny mi yine? Aldığım Samsung TV yi bunlar yüzünden iade ediyorum.

Hangisini tavsiye edersiniz.? Yada başka bir TV de olur. a101 e 58ul3a63 Toshiba geliyor nasıldir acaba? 55NU8000 den sonra TV beğenmek zor ?. Teşekkürler.

albanez albanez Adem Helvacı Adem Helvacı

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

mdrcan

Yeni Üye
19 Kas 2020
2
48
Tosh servisleri yok artık,TNB de bakmıyor bu işlere
normal servis gerekiyor ama bunu yapacak servis zor bulunur

-öncelikle panel bunlar Samsung S_PVA değişim v.s olmaz,muadil hiç olmaz!
-T_Con arızası diyebilirler ama bu da iş görmez!

bunun haricinde meraklı ve bilen bir servis açar inceler ve bazı yerlerine bakar ve olayı bir
durum varsa o da belki geçici bir süre tamir edebilir

kısaca SV lerde böyle arızaların çıkması bu saatden sonra normal kabul edilmelidir ki bazıları 11/12 yılı da
devirmiş durumdadır ama her an artık benden buraya kadar diyecektir

++

Buna muadil dersen,kısaca cevap YOKTUR
ama iyi rakamlara Samsung/Sony de en üst seriler OK dir
veya OLED lere bakacaksın
Can bey selamlar,

Bu TV'yi zamanında -birçokları gibi- sizin yorumlardan faydalanarak almıştım, bunca zaman da keyifle kullandım özellikle karanlık oda filmlerde. Şimdi soruma cevap vermiş olduğunuzu görünce de sevindim, bunun için teşekkür ederim.

OLED'lere şimdi baktım 13-14bin lerde görünüyor beni aşar, görünüşe göre 6-7 bin bandında samsung 55" modellere odaklanıcam.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Can abim gerekli açıklamaları yapmış. Ben de bir iki kelam edeyim.

Bu panelin yatay tarama hattını kontrol eden chipler (C.O.F.) arıza yapmış. Normal tamircilerin yapabileceği bir şey yok. Panel Onarım Merkezleri müdahale edebilir ki yatay tarama hattı sorunu olduğu için %80 olasılıkla iade edilecektir.

Velev ki tamir oldu diyelim, yaşı gereği bu sizin yaşayacağınız son sorun olmayacaktır.

Muadil konusunda ise Can abimin yazdıklarının altına imzamı atıp müsaadenizi isteyeyim :)

Adem bey, detaylı cevabınız için teşekkür ederim. Benim de tamir yönünden pek bir ümidim yoktu yine de bir bilene sormak istedim. Zaten SPVA'larda böyle şeylerin kaçınılmaz olarak başımıza gelebileceğini bilerek, Can beyin yazılarından okuyarak almıştık.

Bu forumu ve sizin youtube video'larını yeni keşfettim, Tosh'u alınca uzun süre tv forumlarına girmek gerekmemişti, bir kere ayarladık 8 sene gitti ?

Yine VA panelden devam edicem tabi, forumdan biraz 55" vestel modellerini kurcalarım, markanın çokça bahsi geçmiş gördüğüm kadarıyla, veya indirim vs denk getirebilirsek bir samsung.

iyi forumlar

Son düzenleme:
mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
50
Herkese merhabalar,

55 inç televizyon alacağım fakat iki model arasında kaldım. Hangisini almak daha mantıklıdır sizce... Kullanan veya tavsiye verecek var mı? Bütçem en fazla
10000 TL

SONY 55XH9096
SAMSUNG 55Q80T

( Bu televizyonlar dışında tavsiye varsa alabilirim.)
Samsung açı performansında daha önde ayrıca Sony'e göre hareketli görüntülerde biraz daha başarılı ama bu Sony başarısız anlamına gelmiyor sonuçta ikisi de bu yönde çok iyi.
İkisinde de yerel karartma var Samsung'da 48 bölgeden Sony'de 32 bölgeden yapıyor.

Samsung'da Dolby Vision yok DTS yok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Can bey selamlar,

Bu TV'yi zamanında -birçokları gibi- sizin yorumlardan faydalanarak almıştım, bunca zaman da keyifle kullandım özellikle karanlık oda filmlerde. Şimdi soruma cevap vermiş olduğunuzu görünce de sevindim, bunun için teşekkür ederim.

OLED'lere şimdi baktım 13-14bin lerde görünüyor beni aşar, görünüşe göre 6-7 bin bandında samsung 55" modellere odaklanıcam.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Adem bey, detaylı cevabınız için teşekkür ederim. Benim de tamir yönünden pek bir ümidim yoktu yine de bir bilene sormak istedim. Zaten SPVA'larda böyle şeylerin kaçınılmaz olarak başımıza gelebileceğini bilerek, Can beyin yazılarından okuyarak almıştık.

Bu forumu ve sizin youtube video'larını yeni keşfettim, Tosh'u alınca uzun süre tv forumlarına girmek gerekmemişti, bir kere ayarladık 8 sene gitti ?

Yine VA panelden devam edicem tabi, forumdan biraz 55" vestel modellerini kurcalarım, markanın çokça bahsi geçmiş gördüğüm kadarıyla, veya indirim vs denk getirebilirsek bir samsung.

iyi forumlar
Vestel iyidir, ancak 2020 üretimleri tuzaklarla dolu. Lütfen aklınıza yatkın gördüklerinizi yazın, gerekli kontrolleri yapalım.
Elinizdeki tv nin üstüne hangi marka model alsanız bir kusur zaten bulacaksınız da, bari minimal olsun :)

E Çevrimdışı

emrahsnr

Aktif Üye
15 Ara 2019
85
44
Aksine yazışmalar özelde kalmasın, teknik detay içerdiği için yazışmaları herkes görebilsin diye özel mesaj alımımı kapattım zaten.

Bizi meşgul etmezsiniz dilediğinizi yazabilirsiniz içiniz rahat olsun. :ok
Pekala :)

Samsung 55ru7400 ve 55q60r modellerini, Samsungun kendi sitesinde buldum. Teknomağazalarda bulunmuyor. Ancak, 2019 model olduğu için teşhir ürün veya iade ürün gönderme ihtimalleri de geliyor aklıma. Yani, R serisi almak biraz tehlikeli gibi geldi şu durumda.
diğer taraftan, her iki modelin de rtings puanı baya düşük. Hele ru7400, rtings baya kötü puan vermiş. bir de ru'da local dimming yokmuş. ama q60'ta var. 2sinden bir olacaksa heralde q60 daha mantıklı gibi. ama dediğim gibi, r serisi hiçbiyerde kalmadığı için satın alması biraz riskli gibi.
Bu durumda, alternatif marka-model ne önerebilirsiniz?
albanez albanez

Geri
Üst Alt