K Çevrimdışı

Karacakal

Yeni Üye
29 Eki 2018
18
41
Selamlar 12 yildir sony brave kullaniyorum bozulmadi gitti artik yeter ,isi tv konusunda ehline birakarak bord vs ozellik sorarak degil ,size sadece su kadar soruyorum ,3bin tl max 3500 olmadi su seviyede olursa butce bu daha iyi gibi 4 bin tl diyelim ,50 veya 55 inc alti olmayacak sekilde tercihim 55 diyelim , marka vs hic muhim degil bim a101 olsada olur max verim alacagim(hz hdr vb panel ayni ozellikde markaya para vermek istemiyorum uygun butceye en verimlisi mantigi ile) ve cocuk youtube izliyebilecek android veya smart, tavsiyenizi bekliyorum ayrica ambilight teknolojisi severim sizin gibi.. size biraktim siz hangi veya hangilerini alirdiniz? aklinizda 2 3 secenek varsa onlardan sasmadan , ben degerlendiririm..yoksa gidip bimden 55 inch dijitsu alacagim 3 bine:)saygilarimla

M Çevrimdışı

MeTaL

Yeni Üye
21 Eyl 2020
24
41
Merhabalar, dün Samsung servisi geldi ve yeni aldığım 55" Q70 TV' nin (26 Mt2 için) kurulumunu ve testlerini yaptı. Çok fazla TV tecrübem olmasa da görüntüsü, renkleri ve özellikle 4K filmlerdeki renk derinliği çok güzel diyebilirim.

Aslında TV gelmeden önce bir sounbar alma planım vardı ama bu TV' nin sesini 30/100 kademenin üstüne çıkartma ihtiyacı duymadım. Yani soundbar almak benim adıma tamamen gereksiz masraf olacak. Kablo TV kullanıyorum ve onun için de firma Conax modül verdi ve yayın kalitesi oldukça güzel. Netflix, Youtube, Web tarayıcısı sıkıntısız ve oldukça hızlı açılıyor. Kanal geçişleri 1-2 sn. civarında, daha önce smart veya akıllı TV kullanmadığım için hızlı mı kabul edilir yavaş mı bilemiyorum. TV kapanışı ve açılışı 1sn.' nin altında, şahsen ben bu sürenin daha uzun olabileceğini düşünmüştüm. Evde 50 Mbps TurkSat Uydu Net kullanıyorum ve hatta 2 telefon, 1 Laptop, 1 Pc, 1 TV bağlı durumdayken Netflix' den izlediğim birkaç 4K yayında hiç takılma v.b yaşamadım. İleride ne olur bilemem ama şimdilik gayet iyi diyebilirim Ekran yansıtması sorunsuz, Bluetooth hızlı, Wireless işini yapıyor.

Şimdiye kadar yaşadığım iki sorundan biri Bixby ayarlarında oldu ve şu anda maalesef çalışmıyor. Bu konu çözülür ama çok da üzerinde durmuyorum. Aslında kullanacağımdan değil ama olsa iyi olurdu. Bir diğeri ise DLNA ayarlarına bir türlü ulaşamamış olmam sanırım. Hoş daha kullanım kılavuzuna göz atmadım. Muhtemelen bu sorunun çözümünü orada bulurum.

TV seçimi konusunda benden yardımlarını esirgemeyen arkadaşlara teşekkür ederim ...

Tv1.jpg

Tv2.jpg

MMTECH Çevrimdışı

MMTECH 

Aktif Üye
24 Mar 2020
101
31
Arkadaşlar merhaba. Cumartesi günü teknosa'dan LG 55UN8100 aldım (6299 TL'ye). Bugün kargoya verilmiş yarın teslim alırım umarım. Ancak teknosa'nın web sitesini incelerken LG 55NANO796 modelinin indirime girdiğini gördüm (6499 TL). Şimdi bir kararsızlığa düştüm. Sizce aldığım 55UN8100'ü 55NANO796 ile değiştirmeye değer mi? Yoksa hiç uğraşmayayım mı? Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Birisi dümdüz tv, diğeri nanocell, değer bence.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşa tv yi göndermişler oda bana satacak
Aldığın tv'nin garantisi, diğer tv'nin garanti süresinin kaldığı yerden devam edecek büyük ihtimalle.

Merhabalar, dün Samsung servisi geldi ve yeni aldığım 55" Q70 TV' nin (26 Mt2 için) kurulumunu ve testlerini yaptı. Çok fazla TV tecrübem olmasa da görüntüsü, renkleri ve özellikle 4K filmlerdeki renk derinliği çok güzel diyebilirim.

Aslında TV gelmeden önce bir sounbar alma planım vardı ama bu TV' nin sesini 30/100 kademenin üstüne çıkartma ihtiyacı duymadım. Yani soundbar almak benim adıma tamamen gereksiz masraf olacak. Kablo TV kullanıyorum ve onun için de firma Conax modül verdi ve yayın kalitesi oldukça güzel. Netflix, Youtube, Web tarayıcısı sıkıntısız ve oldukça hızlı açılıyor. Kanal geçişleri 1-2 sn. civarında, daha önce smart veya akıllı TV kullanmadığım için hızlı mı kabul edilir yavaş mı bilemiyorum. TV kapanışı ve açılışı 1sn.' nin altında, şahsen ben bu sürenin daha uzun olabileceğini düşünmüştüm. Evde 50 Mbps TurkSat Uydu Net kullanıyorum ve hatta 2 telefon, 1 Laptop, 1 Pc, 1 TV bağlı durumdayken Netflix' den izlediğim birkaç 4K yayında hiç takılma v.b yaşamadım. İleride ne olur bilemem ama şimdilik gayet iyi diyebilirim Ekran yansıtması sorunsuz, Bluetooth hızlı, Wireless işini yapıyor.

Şimdiye kadar yaşadığım iki sorundan biri Bixby ayarlarında oldu ve şu anda maalesef çalışmıyor. Bu konu çözülür ama çok da üzerinde durmuyorum. Aslında kullanacağımdan değil ama olsa iyi olurdu. Bir diğeri ise DLNA ayarlarına bir türlü ulaşamamış olmam sanırım. Hoş daha kullanım kılavuzuna göz atmadım. Muhtemelen bu sorunun çözümünü orada bulurum.

TV seçimi konusunda benden yardımlarını esirgemeyen arkadaşlara teşekkür ederim ...

Tv1.jpg

Tv2.jpg
Hocam hayırlı olsun, beyazlar sarımtrak sanırım VA panellerde olan bir şey, hazzetmiyorum pek.

E Çevrimdışı

emrahsnr

Aktif Üye
15 Ara 2019
85
44
Merhabalar,
60 yaşında olan annem ve babam için bir TV alacağız. 6-7 ay önce de alma girişiminde bulunduk ama olamadı. Adem Bey (2003 vestel ev sinema sistemiyle ilgili baya sizinle yazışmıştık), sayın Albanez, sizinle çok daha önce, başka bir forumda muhabbetimiz olmuştu, yıllar önce. Şu an o forum çok değişti. Özellikle bir TV sayfası var ki, artık takip etmiyorum. Sizin de burada olduğunuzu görünce sormak farz oldu :)
Bizimkiler 2010 model samsung 40c650 kullanıyorlar hala ve babam samsungun o parlak-vivid görüntüsünü çok seviyor. O yüzden yine samsung istiyor. Ben güncel modelleri hiç bilmiyorum. Kendim 2017de 65" lg oled aldım kurtuldum bu tv olayından. O günden sonra da hiç güncel modellerle ilgilenmedim. Emekli maaşlarını da dikkate alarak, uçuk fiyat olmayan 55" samsung veya başka marka ne önerirsiniz?
Samsung ru7400 alacaktık bundan 6-7 ay önce ama stok yok gibi birşey. bu sesenki T serisini de siz de önermemişsiniz hiç. 55q60 veya 70 işlerini görür mü? Bunların da bi R bi de T serisi var. T mi almalı, R de iş görür mü? Netflixi yoğun kullanacak babam. HD tv yayını da sık kullanılacak.
ne önerirsiniz, rica etsem yorumda bulunup bilgi verirsenin çok hayra geçecek.
not: farklı şehirlerde olduğumuz için ne yazık ki alınacak tv'ye kurulum aşamasında test yapma imkanım olmayacak. ışık sızması, bandıng, ölü piksel, clouding vs hepsi servisin insafına kalmış durumda. başlarında ben olsaydım hepsini yapabilirdim ama şu durumda böyle bir imkan yok. Bu nedenle, bu tür sorunların olmadığı diyemiyorum, led tvlerin hepsinde var kendim o yüzden oled aldım, en az olduğu bir led tv olsa iyi olur.
saygılar, teşekkürler.

albanez albanez Adem Helvacı Adem Helvacı

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

MeTaL

Yeni Üye
21 Eyl 2020
24
41
Birisi dümdüz tv, diğeri nanocell, değer bence.

Aldığın tv'nin garantisi, diğer tv'nin garanti süresinin kaldığı yerden devam edecek büyük ihtimalle.

Hocam hayırlı olsun, beyazlar sarımtrak sanırım VA panellerde olan bir şey, hazzetmiyorum pek.
Yoo beyazlar ve siyahlar çok net kesinlikle renk karışması yok ama fotoğraflar biraz garip çıkıyor. Ne yaptıysam gözümün gördüğü gibi bir fotoğraf çekemedim :ara ...

A Çevrimdışı

ALP1616

Yeni Üye
11 Kas 2020
8
39
merhabalar, Vestel 49UD9390 modeli için bilgi verebilecek olan var mıdır ? paneli ve anakartı sorunlu mudur ?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhabalar,
60 yaşında olan annem ve babam için bir TV alacağız. 6-7 ay önce de alma girişiminde bulunduk ama olamadı. Adem Bey (2003 vestel ev sinema sistemiyle ilgili baya sizinle yazışmıştık), sayın Albanez, sizinle çok daha önce, başka bir forumda muhabbetimiz olmuştu, yıllar önce. Şu an o forum çok değişti. Özellikle bir TV sayfası var ki, artık takip etmiyorum. Sizin de burada olduğunuzu görünce sormak farz oldu :)
Bizimkiler 2010 model samsung 40c650 kullanıyorlar hala ve babam samsungun o parlak-vivid görüntüsünü çok seviyor. O yüzden yine samsung istiyor. Ben güncel modelleri hiç bilmiyorum. Kendim 2017de 65" lg oled aldım kurtuldum bu tv olayından. O günden sonra da hiç güncel modellerle ilgilenmedim. Emekli maaşlarını da dikkate alarak, uçuk fiyat olmayan 55" samsung veya başka marka ne önerirsiniz?
Samsung ru7400 alacaktık bundan 6-7 ay önce ama stok yok gibi birşey. bu sesenki T serisini de siz de önermemişsiniz hiç. 55q60 veya 70 işlerini görür mü? Bunların da bi R bi de T serisi var. T mi almalı, R de iş görür mü? Netflixi yoğun kullanacak babam. HD tv yayını da sık kullanılacak.
ne önerirsiniz, rica etsem yorumda bulunup bilgi verirsenin çok hayra geçecek.
not: farklı şehirlerde olduğumuz için ne yazık ki alınacak tv'ye kurulum aşamasında test yapma imkanım olmayacak. ışık sızması, bandıng, ölü piksel, clouding vs hepsi servisin insafına kalmış durumda. başlarında ben olsaydım hepsini yapabilirdim ama şu durumda böyle bir imkan yok. Bu nedenle, bu tür sorunların olmadığı diyemiyorum, led tvlerin hepsinde var kendim o yüzden oled aldım, en az olduğu bir led tv olsa iyi olur.
saygılar, teşekkürler.

albanez albanez Adem Helvacı Adem Helvacı
İlgili tv yi şu an seyrediyorum (40C650) halen benim gözümde kıymetli paneller bunlar ancak ekmeklerini yediler artık tabi ki :)

Siz zaten doğru yolu bulmuş sadece tercih kısmında takılı kalmışsınız onda da şu şekilde yardımcı olabiliriz.

Bahsi geçen modellerin ( 55Q60-70R (Rat) 55Q60-70T (Tat) ) R ile bitenleri Direct led olan ve fiyatı görece daha yüksek modeldir, olması/tercih edilmesi gerekendir. Bu panellerin 55Q60T hariç hepsi 100hz dir.

T olanı edge led paneldir, daha ekonomiktir ve panel donanım hızı daha düşüktür, ışık sızması ve bulutlanma yönde şikayetlerin yoğun olduğu panel tipidir. Kasa tipi olarak estetik olması nedeniyle tercih edilen bu üretimler hiç bana hitap etmezler :)

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

emrahsnr

Aktif Üye
15 Ara 2019
85
44
İlgili tv yi şu an seyrediyorum (40C650) halen benim gözümde kıymetli paneller bunlar ancak ekmeklerini yediler artık tabi ki :)

Siz zaten doğru yolu bulmuş sadece tercih kısmında takılı kalmışsınız onda da şu şekilde yardımcı olabiliriz.

Bahsi geçen modellerin R ile bitenleri Direct led olan ve fiyatı görece daha yüksek modeldir, olması/tercih edilmesi gerekendir.

T olanı edge led paneldir, daha ekonomiktir ve panel donanım hızı daha düşüktür, ışık sızması ve bulutlanma yönde şikayetlerin yoğun olduğu panel tipidir. Kasa tipi olarak estetik olması nedeniyle tercih edilen bu üretimler hiç bana hitap etmezler :)
Adem Bey,
Qledden mi bahsediyorsunuz acaba, yoksa RU-TU serisi mi?
Q70R-2019 model-direct led panel
Q-70T-2020 model-edge led panel

doğru mudur?
O zaman 2019 model TV'yi mi almalı? bir de, 55q70R'ye baktım da nerelerde var diye. samsungun kendi stesi hariç yok bir yerde yav.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Bey,
Qledden mi bahsediyorsunuz acaba, yoksa RU-TU serisi mi?
Q70R-2019 model-direct led panel
Q-70T-2020 model-edge led panel

doğru mudur?
O zaman 2019 model TV'yi mi almalı? bir de, 55q70R'ye baktım da nerelerde var diye. samsungun kendi stesi hariç yok bir yerde yav.
Mesajım çok anlaşılır olmamış o nedenle revize ettim.

Bana kalsa 55Q60R yeterli zira hem 100hz hem de direct led panel. Ancak Full Array Led istiyorsanız elbette Q70 den başka seçenek yok.

2019 olması sizi yanıltmasın. TV sektörü otomotiv dünyası gibi değil, bazen eski ürünler daha kıymetli oluyor, Aynen bu gün bulsak RU7440 ın kıymetli olması gibi. MU7000 in kıymetli olması gibi.

TU serisi 55'' bir Samsung tv ye para vermek yerine, Servisi Rezalet dahi olsa gidip Nano866 bir 49'' LG almayı dahi tercih ederim o kadar net :)

A Çevrimdışı

ALP1616

Yeni Üye
11 Kas 2020
8
39
Edge led - Samsung panel-1800hz- HDR+DV+WCG - Mb130S

Işık sızması ile karşılaşma olasılığınız olan panel tiplerindendir.
cevabınız için teşekkür ederim. sizi youtube sayfanızdan takip ediyorum sıkı bir izleyicinizinim :) adem bey son sorumu sorup cevap soru hakkımı bitireceğim . REGAL 49R7560 UA modelinin kronik sorunu var mıdır ? Regal 55R7560 UA modelinde 4 adet hdmi ve 2 adet usb varken bu modelde 2 adet hdmı ve 1adet usb var. 2 snin ana kartı farklı olduğundan mıdır ? 55r modeli samsung paneldi ve muhteşem görüntü vardı. acaba bu modelde samsung panel midir ? teşekkürler.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
cevabınız için teşekkür ederim. sizi youtube sayfanızdan takip ediyorum sıkı bir izleyicinizinim :) adem bey son sorumu sorup cevap soru hakkımı bitireceğim . REGAL 49R7560 UA modelinin kronik sorunu var mıdır ? Regal 55R7560 UA modelinde 4 adet hdmi ve 2 adet usb varken bu modelde 2 adet hdmı ve 1adet usb var. 2 snin ana kartı farklı olduğundan mıdır ? 55r modeli samsung paneldi ve muhteşem görüntü vardı. acaba bu modelde samsung panel midir ? teşekkürler.
49R7560 da Samsung VA panel ile üretilmiş, MB130S anakart kullanılmış olan rate değeri 1800hz bir modeldir :ok

Y Çevrimdışı

yakamoz

Yeni Üye
19 Kas 2020
3
46
Merhaba değerli abilerim foruma yeni üye oldum hoşbuldum
ama forumların gediklisiyim senelerdir
(dh forumundan)
bir 4k tv tavsiyesi almak istiyorum sizlerden
Bütçem 5000 TL
Lg 49UN71006LB var bugün indirimde gözüküyor hepsiburada da
Uzun süre kullanmayı düşünüyoruz, Oturma odasında kullanacağımız icin daha büyük boyut düşünmüyorum.
Ama marka saplantım da yok evdeki tv Philips in 43 inç 10 senelik led tv si hiç pişman etmedi. O zamanda markaya saplantı yapmadan görüntü kalitesine göre almıştım.
Bunun yerine şu daha iyi olur diyebileceğiniz tavsiyelere de açığım (Philips, Samsung, tcl alternatifleri)

ürün linki
LG 49UN71006LB 49" 124 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,454
Merhaba değerli abilerim foruma yeni üye oldum hoşbuldum
ama forumların gediklisiyim senelerdir
(dh forumundan)
bir 4k tv tavsiyesi almak istiyorum sizlerden
Bütçem 5000 TL
Lg 49UN71006LB var bugün indirimde gözüküyor hepsiburada da
Uzun süre kullanmayı düşünüyoruz, Oturma odasında kullanacağımız icin daha büyük boyut düşünmüyorum.
Ama marka saplantım da yok evdeki tv Philips in 43 inç 10 senelik led tv si hiç pişman etmedi. O zamanda markaya saplantı yapmadan görüntü kalitesine göre almıştım.
Bunun yerine şu daha iyi olur diyebileceğiniz tavsiyelere de açığım (Philips, Samsung, tcl alternatifleri)

ürün linki
LG 49UN71006LB 49" 124 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV
Hoş geldiniz.

Geri
Üst Alt