E Çevrimdışı

emrahsnr

Aktif Üye
15 Ara 2019
85
44
Mesajım çok anlaşılır olmamış o nedenle revize ettim.

Bana kalsa 55Q60R yeterli zira hem 100hz hem de direct led panel. Ancak Full Array Led istiyorsanız elbette Q70 den başka seçenek yok.

2019 olması sizi yanıltmasın. TV sektörü otomotiv dünyası gibi değil, bazen eski ürünler daha kıymetli oluyor, Aynen bu gün bulsak RU7440 ın kıymetli olması gibi. MU7000 in kıymetli olması gibi.

TU serisi 55'' bir Samsung tv ye para vermek yerine, Servisi Rezalet dahi olsa gidip Nano866 bir 49'' LG almayı dahi tercih ederim o kadar net :)
teşekkür ederim. Maalesef q60r ve q70r serisi, kolay bulunacak gibi görünmüyor. MM, teknosa, vatan gibi yerlerde yok. geçen senenin ürünleri oldukları için heralde. Birkaç yerde gördüm n11de falan ama teşhir ürün olma ihtimali geliyor aklıma. Babam da hiç anlamaz eğer teşhir gönderirlerse. q70T alsak, hata mı yapmış oluruz? heryerde var çünkü.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
teşekkür ederim. Maalesef q60r ve q70r serisi, kolay bulunacak gibi görünmüyor. MM, teknosa, vatan gibi yerlerde yok. geçen senenin ürünleri oldukları için heralde. Birkaç yerde gördüm n11de falan ama teşhir ürün olma ihtimali geliyor aklıma. Babam da hiç anlamaz eğer teşhir gönderirlerse. q70T alsak, hata mı yapmış oluruz? heryerde var çünkü.
Babanızın ekran hassasiyeti ve dikkat seviyesine bağlı o durum.

Edge led paneller ile ilgili, ışığın kaynak noktasına daha yoğun ışık kümesi görüldüğü için IŞIK SIZMASI geri dönüşleri olur.

Bu konuda ''Alın bir şey olmaz'' demek istemem.

E Çevrimdışı

emrahsnr

Aktif Üye
15 Ara 2019
85
44
Babanızın ekran hassasiyeti ve dikkat seviyesine bağlı o durum.

Edge led paneller ile ilgili, ışığın kaynak noktasına daha yoğun ışık kümesi görüldüğü için IŞIK SIZMASI geri dönüşleri olur.

Bu konuda ''Alın bir şey olmaz'' demek istemem.
samsungun kendi sitesinde RU7400 varmış. q60r de var. ama 70r yok.

ru7400 mü q60r mi? :) ne dersiniz?
7400ün stant tasarımı daha iyi gibi. biraz da rtingsten karşılaştırayım.

albanez albanez

R Çevrimdışı

Ralegend 

Yeni Üye
19 Kas 2020
8
Öncelikle herkese merhaba.
Zamanında 46C6000 gibi harikulade bir TV'mizi 65UH850V ile heba ettik. Hataydı, geri de dönemiyoruz.
Salonda duruyor 65UH850V. Herneyse.
Ufak bir odaya alınacak TV söz konusu. Sizlere danışmak istedim.
Direkt karşıdan bakacağım, sadece futbol maçı izlerim. Vertical Banding ile dolu olan 65UH850V'den bitap düştük.
Sizden ricam 40 inç bir ürün tavsiyesidir. Bütçem çok düşük;
3500 TL.
Tekrara düşmek gibi olmasın, direk karşıdan bakacağım ve sadece futbol maçı izleyeceğim. Futbol maçında, topun arkasında iz olmasını ya da yeşil sahada kamera sağa ya da sola giderken, dikey çizgiler olmasını (vertical banding) istemiyorum. Yine ayrıntı olarak da futbolcular koşarken arkalarında iz kalmasın. Bütçe artabilir ancak inanın TV almaktan soğutan tecrübeler de yaşamadık değil.
Çok teşekkür ederim, iyi forumlar.
Düzenleme nedeni: Bütçe arttırıldı.

Son düzenleme:
mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
50
Zamanında 46C6000 gibi harikulade bir TV'mizi 65UH850V ile heba ettik. Hataydı, geri de dönemiyoruz.
Direkt karşıdan bakacağım, sadece futbol maçı izlerim. Vertical Banding ile dolu olan 65UH850V'den bitap düştük.
3500 TL.
Tekrara düşmek gibi olmasın, direk karşıdan bakacağım ve sadece futbol maçı izleyeceğim. Futbol maçında, topun arkasında iz olmasını ya da yeşil sahada kamera sağa ya da sola giderken, dikey çizgiler olmasını (vertical banding) istemiyorum. Yine ayrıntı olarak da futbolcular koşarken arkalarında iz kalmasın. Bütçe artabilir ancak inanın TV almaktan soğutan tecrübeler de yaşamadık değil.
Selamlar.
Sizin eski Samsung gibi tv ler bugünün Qled'lerine denk geliyor.Özellikle futbol için tv bakıyorsanız istediğiniz kriterler Samsung Qled'leri işaret ediyor.
Çünkü 100 hz bir tv seçmeniz gerekiyor.Bu da maliyeti oldukça arttırıyor.

Bütcenizi ne kadar arttırdınız bilmem ama ebat olarak 55 inch e çıkmanız gerekiyor bunun için ilk önce geçen senenin modeli olan Samsung Q60R'a bakmanız lazım.Açılmamış kutu bulabilmeniz için mağazalara sormanız gerekebilir.Samsung showroom lara da bakmak gerekebilir.

Eğer Q60R bulamaz iseniz bu yılın modeli olan Q70T'ye yönelmeniz lazım.2020 yılının Q60T'si 50hz'dir.

Bu bütcelere çıkamaz iseniz o zaman 50hz'lik Samsung 7/8 serileri veya Philips 50 PUS8505'e bakmalısınız.

Daha ufak boyut olarak VA Samsung 40 T5300 - IPS Philips 43 PUS7505 düşünülebilir.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
3500 TL.
Yine VA panel ve FRR değeri görece yüksek, Bütçe doğrultusunda benim görüşüm 40T5300

Geçmiş olumsuz deneyimleriniz olmasa Vestel üretimi olarak, rate değeri daha yüksek ve bu bütçe ile uhd tv de belki bakılabilir ancak güvenemem.

E Çevrimdışı

Efsane10

Yeni Üye
11 Kas 2020
9
51
İyi geceler,
Birkaç ay öncesi Samsung ve LG alırım derken 3000tl limite Regal
43R7560ua 1200hz. 2800tl ye alabiliyorum. Diğer seçeneğim
43r855u 1800hz ayrıca+micro dimm. +Memc +smart vestel var. Fakat satın almak istediğimde
43R8550ua karşıma cikiyor. Bunda ise Real vision PLUS yazıyor? Acaba yukarıda yazdığım + özellikleri yokmu?
Fiyat olarak 50R754U da DLED ve + ozelliklerin olması 500tl farkı için değer mi 50" almak?
Forumda Toshiba 43UL3L63DT özelliklerini okuyunca ki 2000hz çok dikkat çekici seçeneklerime eklendi. Fakat Toshiba yi 43UL2B63DG olarak GittiGidiyor da 'ihraç ürün' ve 2 yıl garanti ücretli kurulum olarak bulabiliyorum. LCD lerin ömrünü de düşününce daha fazla bir para bağlamak istemedim.
Gelelim TV izleyici profilime:
En başa Film ve dizi alalım. Çocuklar YouTube Netflix ve spor izleme isterler belki ileride oyun konsolu da. Salonum dikdörtgen ve genelde tam karşıdan 3m izleme mesafesi olur. Yanlardan 30 derece diyelim.
Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum.
Tekrar Merhaba.
Hâlâ alamadım TV yi. Resim ekliyorum. Burç ler için yorumlarınız lütfen.

IMG_20201119_180402.jpg

Epey site puan sıralaması göre
Philips 43PUS7805
43PUS7505 sadece ambilight mı yok
VESTEL 49UD9590 edge olması düşündürücü
LG 43UK6470PLC yılı 2018 degermi
REGAL50R754U şu anki favorim

E Çevrimdışı

Emrah5454

Yeni Üye
26 Eki 2020
44
34
Selamlar.
Sizin eski Samsung gibi tv ler bugünün Qled'lerine denk geliyor.Özellikle futbol için tv bakıyorsanız istediğiniz kriterler Samsung Qled'leri işaret ediyor.
Çünkü 100 hz bir tv seçmeniz gerekiyor.Bu da maliyeti oldukça arttırıyor.

Bütcenizi ne kadar arttırdınız bilmem ama ebat olarak 55 inch e çıkmanız gerekiyor bunun için ilk önce geçen senenin modeli olan Samsung Q60R'a bakmanız lazım.Açılmamış kutu bulabilmeniz için mağazalara sormanız gerekebilir.Samsung showroom lara da bakmak gerekebilir.

Eğer Q60R bulamaz iseniz bu yılın modeli olan Q70T'ye yönelmeniz lazım.2020 yılının Q60T'si 50hz'dir.

Bu bütcelere çıkamaz iseniz o zaman 50hz'lik Samsung 7/8 serileri veya Philips 50 PUS8505'e bakmalısınız.

Daha ufak boyut olarak VA Samsung 40 T5300 - IPS Philips 43 PUS7505 düşünülebilir.
43PFS5505 buda mı ips panel bir tv

T Çevrimdışı

Tarcinbey 

Yeni Üye
26 Şub 2018
14
Merhaba kolay gelsin,
86" TV bakmaktayız;
(Baktıklarım ; LG86UN8500, LG 86 NANO906) tavsiye edermisiniz?

C Çevrimdışı

cyarr 

Yeni Üye
22 Şub 2019
49
45
3500 TL.
bende de samsung c650 var hala şimdiki tv lere on basar 42inç bende salona gittim 65vlx7730 grundig aldım tamam renk samsung yada philips değil ama inan tv çok net ve hızlı hareketler süper şaşılacak gibi hiç böyle beklemezdim yazılım olarak demekki iyi yapmışlar tebrik ediyorum arçelik grubunu bazen mağazalarda gezip 65 yada 70 inçlere bakıyorum tv mi daha çok beğeniyorum iyiyki almışım hele youtubu 4k su gibi akyor şaşılacak gibi telefondan iptv açıyorum tv ye aktarıp takılma dan yürütüyor sanki saf android gibi çok rahat çalışıyor senin tv ye baktım 100herz ve 2100 resim hızı nasıl bandig var şaşırdım benim tv 1300 resim hızı ama çok iyi
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba kolay gelsin,
86" TV bakmaktayız;
(Baktıklarım ; LG86UN8500, LG 86 NANO906) tavsiye edermisiniz?
abi 26 bin civarı değermi düşündünmü çok sanki 70 yada 75 inçler arsında en az 10 kağıt oynuyor 86inç 10 inç fark için çok sanki

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

furkan199m

Yeni Üye
11 Kas 2020
7
28

VESTEL 43UA9800 43'' 108 Ekran Uydu Alıcılı Smart Android 4K Ultra HD LED TV Siyah kullanılan panel markasını bilen var mı ??​

Geri
Üst Alt