D Çevrimdışı

Dobarlan 

Yeni Üye
31 Eki 2020
29
Merhaba arkadaşlar köydeki evimize uygun fiyatlı bir tv arıyorum. İzleme mesafesi yaklaşık 4 - 4,5 metre, oda dikdörtgen ve gün içinde ne loş nede çok parlak oluyor. Eski tüplü televizyonumuzdan kurtulup yerine normal tv yayınlarını izleyebileceğimiz 43 inçten 50 inçe kadar büyüklükte bir televizyon arıyorum. Akıllı olup olmaması önemli değil. Siz ne tavsiye edersiniz?

Ben internetten aşağıdaki 2 modeli buldum.
Dijitsu Djtv431 43 inç Full HD tv
Telefox 43tfh4300 43 inç Full HD tv

Birde dün bime gittiğimde Dijitsu Djtv501 50 inç 4k tvyi gördüm ama adem beyin videolarını izleyince kararsız kaldım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
albanez albanez üstad birde şunu anlamak istiyorum cevap yazarsan. Panel boyutu küçüldükçe HZ daha azmı önem taşıyor. Mesela max. 50 inç TV alacağım burada HZ ne kadar önem taşıyor.​
bunun pratik cevabı kısmen öyle olur
ancak bunu daha iyi anlamak içinde ebatın örneğin 40/42 yi geçmemesi gerekiyor!
43 den itibaren falso yapar+sistemi iyi değilse(yani HIZ da sorunu varsa)42 bile olsa
yine yemez 50Hz lik panel

ben de bunun için kısa yolda 50Hz lik panel de max.50 alın diyorum:kiskis
ancak bana göre 50Hz de kurtarmıyor,belki kısmen Samsung/Sony lerin en üst serilerinin
bir altında daha iyi oluyor

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
trendyoldan 4300 tl ye aldım 21 Ekimde,,,fakat kafam hala karışık iade hakkımı kullanıp 7200 tl ye Lg 65UM7100 mu alsam
Televizyonunuzu seyrediyormusunuz?Seyrediyor ve görüntüden memnunsanız bence dokunmayın.
Tv nizin paneli hakkında VESTEL Panel Bilgi hattı bu başlıktan seri numarasının fotoğrafını göstererek bilgi edinebilirsiniz.

LG UM7100 gibi ips panel ise hemen hemen aynı görüntüyü verir.Va panel ise Lg'den daha fazla kontrast oranına sahiptir fakat izleme açıları daha düşüktür.

A Çevrimdışı

azash

Yeni Üye
31 Eki 2020
6
49
Televizyonn yayınlarını Teledünya ile
Netfliks, Prime, MediaPlayer işlerini televizyona HDMI ile bağladığım bilgisayar ile çözüyorum.
İzleme açım tam karşıdan ve çok hafif açılı.
Mevcut televizyonum Philips. 42PFL3605
Ekranda yeşil çizgiler çıktı ve büyüyor :)

Bütçem en fazla 5.000 TL.

Lütfen olabilecek en az sorunla kullanabileceğim televizyon tavsiyesi istiyorum.
Marka takıntım yok. İhtiyaç halinde düzgün servis ağı olan her ütünü kullanabilirim.

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Televizyonn yayınlarını Teledünya ile
Netfliks, Prime, MediaPlayer işlerini televizyona HDMI ile bağladığım bilgisayar ile çözüyorum.
İzleme açım tam karşıdan ve çok hafif açılı.
Mevcut televizyonum Philips. 42PFL3605
Ekranda yeşil çizgiler çıktı ve büyüyor :)

Bütçem en fazla 5.000 TL.

Lütfen olabilecek en az sorunla kullanabileceğim televizyon tavsiyesi istiyorum.
Marka takıntım yok. İhtiyaç halinde düzgün servis ağı olan her ütünü kullanabilirim.
1.Bütçeye 650 TL takviye yapma şansın varsa Sony 55XG8096 Vatan'da belirli mağazalarda var bugün itibarı ile 5.649 TL (Telefonla sorunuz)

2.Samsung UE43TU8500 bu en üst seviye lcd lerden biri ve fiyatı sizin bütçeniz kadar,bu fiyata tavsiye edilmez çünkü aynı fiyata başka markalarda daha büyük ekranlar var.

3.Samsung 43TU7000 Amazon'da bugün itibarı ile 4.064 TL(Kısa süre önce 3.700 TL idi)
Diğer alternatifler

4.Lg 43UN7400 Amazon'da bugün itibarı ile 4.150 TL

5.Philips 50PUS7505 fiyatı 4.100 TL , 50PUS7805 fiyatı 4.994 TL.Philips 7805'de ambilight ışıklandırma var diğerinde yok.(Bu ikisinin 43 inch olanları da var fiyatları daha da uygun)

6.43 inc için Vestel 9400 & 9500 serileride gayet iyidir fiyat olarak 2.900 -3.000 bandında.

Sizin tv 42 inch benim yazdığım alternatiflerde daha büyük ekranlar da mevcut ona göre dikkat edersiniz.

S Çevrimdışı

shiro

Yeni Üye
31 Eki 2020
14
28
Merhabalar, boyut olarak en az 48" fiyat olarak da en fazla 3000 lira civarında smart TV özellikli F/P ürünü olan bir televizyon almak istiyorum. Kendimce araştırma yapıp AWOX ve Dijitsu markalarında bu tarz televizyonlar gördüm. Bunu alayım diye düşünürken yorumları okuyup çeşitli forumlarda birazda araştırma yapınca olumsuz yazılardan dolayı çok kararsız kaldım. Hangi marka modele bakarsam bakayım hep almaktan vazgeçirecek yorumlar, yazılar gördüm. Haliyle kafam çok karıştı yardımcı olursanız sevinirim.
Hangi marka olduğu fark etmez, teknoloji biraz şans işi olsa da uzun ömürlü, üzmeyecek cihazlar tercihimdir.
Aradığım Özellikler
Ekran Boyutu:
En az 48" (çok daha iyi olacaksa 43" olabilir)
Görüntü Kalitesi: En az FHD (1920x1080)
SMART TV Özellikli
Dahili Uydu Alıcılı
Bütçe:
Yaklaşık 3000₺

Ekleme: Bu fiyat aralığında (3000₺) aradığım niteliklere sahip kaliteli Smart TV olmaz diyorsanız, lütfen 2500₺'ye kadar smart özelliği bulunmayan Xiaomi Mi Box S ile güzelce kullanıp, memnun kalacağım bir televizyonda önerebilirsiniz.

Son düzenleme:
I Çevrimdışı

is0gun

Yeni Üye
30 Eki 2020
1
34
Merhabalar,öncelikle bu gûzide forumu ayakta tutan herkese müteşekkirim.Sonrasında , evime ilk televizyonumu almaya niyetliyim, 3000-4000 arası bir bütçem var. TV'nin beni en az 5 yıl idare etmesini istiyorum , laptop bağlayabilir ve belki playstation oynayabilirim. Görüntü önemli 4k ya çok sıcak bakıyorum, smart ve hızlı, ayrıca yan açılardan da izlenebilir olmalı.50-55inç arası iş görür.Biliyorum gönül çok şey istiyor ama :) bu bütçe doğrultusunda mümkün müdür bana önerebileceğiniz bir şey??Marka takıntım yoktur. Herkese teşekkürler

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Merhabalar,öncelikle bu gûzide forumu ayakta tutan herkese müteşekkirim.Sonrasında , evime ilk televizyonumu almaya niyetliyim, 3000-4000 arası bir bütçem var. TV'nin beni en az 5 yıl idare etmesini istiyorum , laptop bağlayabilir ve belki playstation oynayabilirim. Görüntü önemli 4k ya çok sıcak bakıyorum, smart ve hızlı, ayrıca yan açılardan da izlenebilir olmalı.50-55inç arası iş görür.Biliyorum gönül çok şey istiyor ama :) bu bütçe doğrultusunda mümkün müdür bana önerebileceğiniz bir şey??Marka takıntım yoktur. Herkese teşekkürler
Merhaba.5 yıl hangi marka idare eder onu bilemeyiz çünkü teknoloji şans işi,benim Samsung 11 yıl oldu servis yüzü görmedi.
Ben o bütçeye göre Vestel 50U9500'ü öneriyorum.Eğer çok aşırı yan açılardan oturup seyretmeyecekseniz sizin için fiyat performans bakımından çok iyi bir seçim olacaktır.

M Çevrimdışı

Mrchame

Yeni Üye
30 Eki 2018
29
41
Onları da ben buldum Panel innolux 5000 kontrast var direct led 10 bit (frc). İnnolux panelin mercedesi bana göre:) Her açıdan piyangoyu yakalamışız boşuna gözüme güvenmemişim. Direct led bir va olsa demiştim hep albani hoca da motion iyi diyor 3000 bine 6-7 binlik panelde olmayan özellikler var e vallahi helal olsun grundige Albani hocam bu grundige sen dikkat çekmeseydin incelemezdim sana da çok teşekkür ederim emeklerin çok.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

3ACE1870-5906-47F4-A382-D322A9EEA93A.jpg
972B26CB-C750-4A8E-841D-3B348C6FB820.jpg
Bu dediğiniz hangi model usta 2013den beri gğzel bir cihaza denk gelmedim 2012 2013 de Philips 9000serileri vardı çok güzel çok kaliteydi ki zaten efsane Sharp panel kullanıyordu gerçek 100hz yazılımla 400hz dı öyle ozanların samsunu çok abartı gösteriyordu cihazlarını smart olarak iyilerdi ama Philips smart berbardı

E Çevrimdışı

Emrah5454

Yeni Üye
26 Eki 2020
44
33
43" full hd televizyon tavsiyesi verebilir misiniz. Va panel bütçe 2.500 smart olmasa da olur.

H Çevrimdışı

huliki

Aktif Üye
27 Ara 2019
54
41
Merhaba arkadaşlar bu tv nasıldır sizce Ekran tipi vs. fiyatı 3800 önerilerinizi bekliyorum teşekkürler

Beko Crystal Pro B50 A 860 B / 4K Smart 50" 126 Ekran TV​

Geri
Üst Alt