E Çevrimdışı

Emrah5454

Yeni Üye
26 Eki 2020
44
33
tv tavsiyesi istiyorum rica etsem. 2 kişilik bir aileyiz film ve futbol amaçlı kullanacağız izleme açımız karşıdan ya da çok az bi açı ile olacak mesafemiz 3-4 metre civarı hem marka model hemde büyüklük önerirseniz çok sevinirim. Bütçe max. 3bin teşekürler

•••

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
Merhabalar hocam, 82ru8000 hakkındaki düşünceniz nedir? Orta karar bir tv arıyorum, 75 veya en fazla 82 inç tv bakıyorum. 17000 tl ye var sıfır. 5 metre izleme mesafem var. Şuan 65 inç kullanıyorum ama ufak geliyor. Kullandığım tv de samsung ru7400 ve memnunum görüntü kalitesinden. 82ru8000 kafama yatıyor ama başka bir şey bakmaya gerek var mı acaba.
kardeş bana soruyorsan;senin elin panel almaz!
zaten ebat limitini zorlamışsın bence daha fazla zorlama derim,bir kaç yıl daha devam et sonra bakarsın

R74x kullanan adam için 82R hiç değmez!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
albanez albanez üstad VA panel olarak tavsiyeniz hangi TV dir.
hangi TV markası yerine hangi VA lı panel olmalı bu soru
ya da üst segment herhangi bir TV markası da olabilir!
Samsung/Sony;QLED/100Hz veya daha ist segment olursa FALD panel v.s

VA dedinmi;sadece VA olmasıyla iş bitmiyorki!

sanırım forumlar da ve özellikle malum forum da,insanların kafasını yeterince bir "VA"
tantanasıyla karıştırıyorlar,sonra millet kısaca VA diye dolanıp durmaktadır:haha

sonra SAMSUNG VA sı varmış hikayesi başlıyor ki aslında Samsung da değildir bunlar!
bildiğiniz ucuz yollu Çin işi VA paneller dir hemen hepsi,daha kaliteli veya üst segment spek.
lerinde olanlar ise QLED ve Sony gibi üreticilerin kullandıkları en azından 10-bit+100Hz lik
panellerdir "iyi" denebilecek VA lar,diğerleri sıradan paneller yaw

Örneğin Philips bir MARKA dır ama bunlar da bu dediğim VA lardan yoktur!
Sony de ise en üst en pahalı segmentleri böyle daha kaliteli VA dır!
Samsung da QLED lerin 100Hzlik olanları böyledir(50Hzlik olanları ise normaldir)

gibi

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Merhaba yeni TV aldım. Bugün servis kuruluma gelecek. Nelere dikkat etmem gerekir. Regal TV. Ölü piksel olayı kafama takılıyor. Piksel testi diye birşey varmı.

S Çevrimdışı

silvershark

Yeni Üye
12 Eki 2020
13
52
hangi TV markası yerine hangi VA lı panel olmalı bu soru
ya da üst segment herhangi bir TV markası da olabilir!
Samsung/Sony;QLED/100Hz veya daha ist segment olursa FALD panel v.s

VA dedinmi;sadece VA olmasıyla iş bitmiyorki!

sanırım forumlar da ve özellikle malum forum da,insanların kafasını yeterince bir "VA"
tantanasıyla karıştırıyorlar,sonra millet kısaca VA diye dolanıp durmaktadır:haha

sonra SAMSUNG VA sı varmış hikayesi başlıyor ki aslında Samsung da değildir bunlar!
bildiğiniz ucuz yollu Çin işi VA paneller dir hemen hepsi,daha kaliteli veya üst segment spek.
lerinde olanlar ise QLED ve Sony gibi üreticilerin kullandıkları en azından 10-bit+100Hz lik
panellerdir "iyi" denebilecek VA lar,diğerleri sıradan paneller yaw

Örneğin Philips bir MARKA dır ama bunlar da bu dediğim VA lardan yoktur!
Sony de ise en üst en pahalı segmentleri böyle daha kaliteli VA dır!
Samsung da QLED lerin 100Hzlik olanları böyledir(50Hzlik olanları ise normaldir)

gibi
Üstad o kadar bilgimiz yok detaylarla ilgili ama ips paneller de görüntü daha soluk gibi VA larda canlı gibi bir hisse kapıldım. Televizyon alacağımızdan, sonra pişmanlık yaşamayalım diye araştırıp bilgi almaya çalışıyorum. Yoksa VA panel nedir İPS nedir diye sorsan gram bilgim yok. SAmsung Qled bir televizyonla LG ips ekranı canlı gördüm bir normal kanal açtırdım FOX TV seyrettim samsung daha canlı geldi siyah daha siyah geldi o yüzden bilgi almak istedim

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
Üstad o kadar bilgimiz yok detaylarla ilgili ama ips paneller de görüntü daha soluk gibi VA larda canlı gibi bir hisse kapıldım. Televizyon alacağımızdan, sonra pişmanlık yaşamayalım diye araştırıp bilgi almaya çalışıyorum. Yoksa VA panel nedir İPS nedir diye sorsan gram bilgim yok. SAmsung Qled bir televizyonla LG ips ekranı canlı gördüm bir normal kanal açtırdım FOX TV seyrettim samsung daha canlı geldi siyah daha siyah geldi o yüzden bilgi almak istedim
bu dediğin şekilde gördüysen mesele yok o zaman
Samsung QLED paneller de ayrıca iyidir tabiki ve alabilirsin bütçen yetiyorsa
veya Sony den XH9x serisi(2020 model olanlar)ama bunlar da pahalıdır ama iyidir yine

S Çevrimdışı

silvershark

Yeni Üye
12 Eki 2020
13
52
bu dediğin şekilde gördüysen mesele yok o zaman
Samsung QLED paneller de ayrıca iyidir tabiki ve alabilirsin bütçen yetiyorsa
veya Sony den XH9x serisi(2020 model olanlar)ama bunlar da pahalıdır ama iyidir yine
Şimdi sizin anlattıklarınızdan sonra Samsung 50Q60T Ultra HD (4K) TV nin bu sınıfa girmediğini öğrendim. Bu 50 Hz miş. Bunuda önermişlerdi. Bak sayende fikir sahibi oldum:ok

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Samsung Qled için 70 serisinden başlamak lazım.

İyi bir Ips panel bakanlar LG UN7400'e baksınlar bunun biraz daha iyisi için yine LG marka Nanocell'lere baksınlar.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
Şimdi sizin anlattıklarınızdan sonra Samsung 50Q60T Ultra HD (4K) TV nin bu sınıfa girmediğini öğrendim. Bu 50 Hz miş. Bunuda önermişlerdi. Bak sayende fikir sahibi oldum:ok
kardeş bahsettiğim VA olayın da 100Hz/10-bit QLED OK dir
50Hz yeterli değildir+zaten 50lik paneller de vasat tır artık günümüzde!
maliyetleri ciddi ucuzladı(Çin de tabiki) dolayısıyla önüne gelen TV ci
50lik alıp takıyor:haha

Bu arada IPS ler de ufaktan döküldüler!(NANOCell hariç)

R Çevrimdışı

racitan26

Yeni Üye
23 Eki 2020
9
28
Merhabalar 5000 TL butcemiz var Philips 50pus 7805 almaya karar verdik , bu bütçeye fiyatı uygunmu ya da daha iyi bir öneriniz varmı

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Merhabalar 5000 TL butcemiz var Philips 50pus 7805 almaya karar verdik , bu bütçeye fiyatı uygunmu ya da daha iyi bir öneriniz varmı
Merhaba bütcenizi mümkünse 1000 TL daha arttırabilirseniz 50 PUS 8505 alın.Oled'ler haricinde Philips'in en iyi tv si budur.Olmuyorsa Samsung 50 TU 7000'e bakın.

Geri
Üst Alt