M Çevrimdışı

muratemr_e

Yeni Üye
15 Ağu 2020
35
37
1.5 senedir tv arayışımı vestel 55 u9400 alarak sonlandırdım. Bir haftadır kullanıyorum, beklentimi fazla fazla karşıladı. En korktuğum filmlerin dizilerin hareketli sahnelerinde oluşabilecek ghosting sorunuydu. Bunun için samsung 55 q60r alıcaktım ancak Sayın F fikoloji ve Sayın Adem Helvacı Adem Helvacı nın bilgilendirici yazıları düşünceleri ve görüşleri ile birlikte buradaki arkadaşların da kullanıcı deneyimleri sonucu bu kararı aldım. Kullanıcı profilim, tv ye 3-4 metre mesafeden genel olarak 10 derece civarı açıyla zaman zaman da karşıdan olarak; tv kanalları, netflix izlerim akşamları. Bu arada panel testini yaptırdım (servis nereden menüye girilip yapılacağını bilmiyordu. Ben tarif ettim). Gölgelenme yok, ghosting yok, görüntü kalitesini beğendim, tv kanallarında çamur gibi görüntü yok. Tabi 100 hz panel akıcılığı da yok :) kanal geçişleri 2 sn benim için ideal, YouTube 4 k videoların çoğunu denedim takılma olmadı. Netflix te dolby vision çalışıyor görüntü net takılma yok. Bunların haricinde kendi uygulamasını kullanmadım. Smart kısmını mi box s ile kullanıyorum. Tv nin Smart menü yavaş, hafızası dolmuş android telefon gibi geç tepki veriyor bazen. Ps 4 kullanmaya çok fırsatım olmadı ama sanki gecikme süresi biraz fazla witcher 3 ve Tom raider oyunlarında denediğim kadarıyla. Biraz daha deneyimleyip aktarabilirim durumu.hdd bağladım 4 k flmim yoktu ancak full HD filmleri açtı kodek sorunu yok seste ve görüntüde. bluetooth kulaklık ile tv kanallarında kullanımda sıkıntı yok ancak netflix ten izlemeye kalkınca saniyelik kopmalar oluyor, rem filan mı yetmiyor anlamadım. çok can sıkıcı. Birde kumanda iki sefer dondu. Fişi çekmek zorunda kaldım.tv8 ve fox sıkıntılı yayın donuyor.belki anakarttandır, Bi ara sıkıntı vardı kanallarla ilgili sanırım. Bütün artı ve eksi yanlarını düşündüğümde almasaymışım demedim. Hatta iyiki aldım dedim. Beklentimin üzerinde bir tv. Ben beğendim. Alacak olanların da beğeneceğini düşünüyorum. Tekrar sayın Adem Helvacı Adem Helvacı ya ve Sayın F fikoloji çok teşekkür ederim. Siz olmasaydınız vestel almazdım

G Çevrimdışı

Gordi

Yeni Üye
9 Eyl 2020
32
33
1.5 senedir tv arayışımı vestel 55 u9400 alarak sonlandırdım. Bir haftadır kullanıyorum, beklentimi fazla fazla karşıladı. En korktuğum filmlerin dizilerin hareketli sahnelerinde oluşabilecek ghosting sorunuydu. Bunun için samsung 55 q60r alıcaktım ancak Sayın F fikoloji ve Sayın Adem Helvacı Adem Helvacı nın bilgilendirici yazıları düşünceleri ve görüşleri ile birlikte buradaki arkadaşların da kullanıcı deneyimleri sonucu bu kararı aldım. Kullanıcı profilim, tv ye 3-4 metre mesafeden genel olarak 10 derece civarı açıyla zaman zaman da karşıdan olarak; tv kanalları, netflix izlerim akşamları. Bu arada panel testini yaptırdım (servis nereden menüye girilip yapılacağını bilmiyordu. Ben tarif ettim). Gölgelenme yok, ghosting yok, görüntü kalitesini beğendim, tv kanallarında çamur gibi görüntü yok. Tabi 100 hz panel akıcılığı da yok :) kanal geçişleri 2 sn benim için ideal, YouTube 4 k videoların çoğunu denedim takılma olmadı. Netflix te dolby vision çalışıyor görüntü net takılma yok. Bunların haricinde kendi uygulamasını kullanmadım. Smart kısmını mi box s ile kullanıyorum. Tv nin Smart menü yavaş, hafızası dolmuş android telefon gibi geç tepki veriyor bazen. Ps 4 kullanmaya çok fırsatım olmadı ama sanki gecikme süresi biraz fazla witcher 3 ve Tom raider oyunlarında denediğim kadarıyla. Biraz daha deneyimleyip aktarabilirim durumu.hdd bağladım 4 k flmim yoktu ancak full HD filmleri açtı kodek sorunu yok seste ve görüntüde. bluetooth kulaklık ile tv kanallarında kullanımda sıkıntı yok ancak netflix ten izlemeye kalkınca saniyelik kopmalar oluyor, rem filan mı yetmiyor anlamadım. çok can sıkıcı. Birde kumanda iki sefer dondu. Fişi çekmek zorunda kaldım.tv8 ve fox sıkıntılı yayın donuyor.belki anakarttandır, Bi ara sıkıntı vardı kanallarla ilgili sanırım. Bütün artı ve eksi yanlarını düşündüğümde almasaymışım demedim. Hatta iyiki aldım dedim. Beklentimin üzerinde bir tv. Ben beğendim. Alacak olanların da beğeneceğini düşünüyorum. Tekrar sayın Adem Helvacı Adem Helvacı ya ve Sayın F fikoloji çok teşekkür ederim. Siz olmasaydınız vestel almazdım
Incelem için sağolun hocam. Ps4 u oyun modunda mi denediniz?

L Çevrimdışı

Lithium

Yeni Üye
21 Şub 2019
41
30
Playstation 5 ve Xbox Series X için 4k 100 hz paneli bir tv arıyorum tercihen 49-55 inç arası. En ucuz 6700 e filan gördüm ben daha ucuzunu arıyorum. Hatta 100 hz destekli smartsız, uydu alıcısız panele bile razıyım.

E Çevrimdışı

edward 

Yeni Üye
9 Şub 2019
45
Merhaba. Bugün tv fiyatlarına baktık. a101 samsung 10N5000 baktık 2299 TL ama kredi kartına vade farkı olunca vazgeçtik. phılıps,samsung gibi markalar için minimum 2500 TL vermek gerekiyor anlaşılan.

Boyut küçültüp 32'' olanlara baktık. 1800 civarına phılıps 32phs5505/62 var aslında ama bu fiyatlarada 32'' vermek ne kadar mantıklı bunun yerine a101 samsung vade farkıyla 2400 civarına almak var.
Migrosta Seg 32 sbh 510 999 TL carrefour 1050 TL ama alacak kişi seg/vestel/sunny/awox vb markalara ön yargılı. Daha önce bir tanıdıklarında vestel tv sorun çıkmış degiştirip yenisini getirmişler onda sorun olmuş.

Lg 32 Mn19Hm led monitör ise 1299 TL. Buna bir hdmi uydu alıcısı taksak durum ne olur.

vatanda bu ürün 1199 TL.

Aslında kullanılacak yerde öyle 102/106 ekrana çok gerek yok. Yazlık tarzında. Beklenti ise arıza yapmasın,uzun yıllar kullanılsın. 4k,smart tv vs o tür bir beklenti zaten hiç yok. Şuan tüplü tv var hemrenkleri soluk göstermeye başlamış hemde arada kapanıp açılıyor.

Birde tv hasarlı gelmesi vs durumuna karşı carrefoursa migros benzeri yerlerden alıp servise kuruşum yaptıracaklar dogal olarak. İnternetten olası bir darbe vs durumunda servis ve satıcıyla ugraşmak daha sıkıntılı. En azından carrefour migros tarzı yerler servis raporuyla direk degişim yapar.

İkna edip seg aldırsam pişman olurlar mı yada lg nasıl olur? Alternatif önerilerede bakabiliriz.

C Çevrimdışı

CAGLARY

Yeni Üye
26 Eyl 2020
3
39
Herkese selamlar...
Forumu baya okudum aslında ama yine de satın alma tuşuna tıklarken hep bir tereddüt içinde kalıyorum :).
Ben min. 55inc bir tv almak istiyorum
4000 tl bandına kadar bir arayıştayım.
Forumdan okuduğum kadarıyla Grundig tv'lerde yoğunlaştım esas olarak ama bilemiyorum.
Biz ücretli ve ücretsiz platformlardan (web) film dizi izlemek için bir tv arayışı içindeyiz.
Bu konuda tavsiye verebilirseniz çok memnun oluruz.

Ayrıca bir sorum daha olacak bu tip smart tvlerde karşılaşılan ağır çalışma vs. gibi sorunlar yüzünden Android TV Box gibi şeyler almak mantıklı mı?
Bizim amacımız salona küçük gelen tv'yi büyütmek ve biraz daha kaliteli yayınlar izlemek.

4000 tl ona verene kadar 4500 tl'ye şunu alabilirsiniz derseniz onu da zorlayabilirim belki. :)

Son olarak benim kıstasım büyük ekran kaliteli görüntü daha uygun bir tv alıp android tv de bağlayabilirim belki.
Sizin önerilerinize güveniyorum.
Fırsat bulup cevaplayabilirseniz sevinirim...
Teşekkürler...

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
192
54
Albanez Abi hörmetler seni takip edeyim diye üye oldum bir arkadaş yönlendirmişsin dh forumda ona sordum burada yazıyormuşsun sağlığın sıhhatin yerindedir inşallah

albanez Çevrimiçi

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,231
Albanez Abi hörmetler seni takip edeyim diye üye oldum bir arkadaş yönlendirmişsin dh forumda ona sordum burada yazıyormuşsun sağlığın sıhhatin yerindedir inşallah
evet takılıyorum buralar da,Allaha şükürler olsun iyiyim

o arkadaşta DUNE var ama panel sanırım bir şekilde tanıyamamış cihazı,eskiden hand-shake sıkıntıları olurdu
yine öyle bir şeymi bilmiyorum,sen bilirsin veya Ertuğrul diye arkadaşı yönlerdirmiştim

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
192
54
Hala 4K HDr tvye geçmemişsin abi bende Samsug q7f var 75" edge led ama paralklığı güzel HDR görüntülerde colup gidiyor cihaz

Ayrıca Tavsiye Forumunda bir media oynatıcılar bölümü olmaması ilginç tv demek media oynatıcı ile bir bütün demek

C Çevrimdışı

ceritli

Yeni Üye
10 Haz 2018
77
49
Hala 4K HDr tvye geçmemişsin abi bende Samsug q7f var 75" edge led ama paralklığı güzel HDR görüntülerde colup gidiyor cihaz

Ayrıca Tavsiye Forumunda bir media oynatıcılar bölümü olmaması ilginç tv demek media oynatıcı ile bir bütün demek
evet takılıyorum buralar da,Allaha şükürler olsun iyiyim

o arkadaşta DUNE var ama panel sanırım bir şekilde tanıyamamış cihazı,eskiden hand-shake sıkıntıları olurdu
yine öyle bir şeymi bilmiyorum,sen bilirsin veya Ertuğrul diye arkadaşı yönlerdirmiştim
Abi ilginç bir şekilde panel oynatıcıyla uyuşmadı ya. DUNE çalışıyor bozuk değil. panel ile hdmi bağlantıaını kestiğimde cihaz açılıyor sıkıntı yok. panele bağladığımda dune HD yazısı çıkıyor. Loading yazısı bi süre duruyor tam açılacak dune menüsü gelecek zaman dune kapanıyor stand by moduna geçiyor. acaba dunenin çözünürlük ayarlarıylada olabilir. başka bir tv de denicem artık.

albanez Çevrimiçi

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,231

yaw 4K TV ye geçtim ben geçen sene,sattığım panel de buydu o Dune kullanan arkadaşa
evvelki gün de Philips den 4K 50PUS8505 aldım o da dün kuruldu

albanez Çevrimiçi

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,231
Media Player işini burada fazla kullanan yok ya da prof.düzey de hiç yok gibi,yaw millet TV de yapmak istiyor
o işleri ama oradan olmaz,dandik BOX bile alsan panel den çok daha iyidir!

Döviz de çıldırdığı için kaliteli cihaz rakamları da ciddi arttı!

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
192
54
İmzanda göremeyince abi hala Toshibaları görünce dedim 4kya geçmemişsin
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Abi ilginç bir şekilde panel oynatıcıyla uyuşmadı ya. DUNE çalışıyor bozuk değil. panel ile hdmi bağlantıaını kestiğimde cihaz açılıyor sıkıntı yok. panele bağladığımda dune HD yazısı çıkıyor. Loading yazısı bi süre duruyor tam açılacak dune menüsü gelecek zaman dune kapanıyor stand by moduna geçiyor. acaba dunenin çözünürlük ayarlarıylada olabilir. başka bir tv de denicem artık.

başka bir tvde açınca hdmi çıkış çözünürlüğünü autoya alın sonra kendi tvnize takın o zaman

V Çevrimdışı

vatansever

Yeni Üye
3 Haz 2020
3
39
Öncelikle herkese selam 40 inç yada 43 inç bir tv almak istiyorum olmasını istediğim özellikler 4K smart tv ve en önemlisi yan açıdan görüntünün çok bozulmaması ben birkaç model baktım bunlardan hangisi benim isteğimi karşılar şimdiden herkese çok teşekkürler

Vestel 43UD8350 43
Vestel 43UB9100S
Vestel 43U9402 43"
Toshiba 43U6863DGı

Geri
Üst Alt