E Çevrimdışı

esenyel55

Yeni Üye
20 Eyl 2020
9
40
selamün aleyküm. genellikle ulusal kanallar, arada film genellikle aksiyon, youtube (çizgifilm) izlerim. oturma odası dikdörtgen. en fazla 45 derecelik açıdan izlenecek. duvara monte. 40 inç civarı. bütçe 2500 +- civarı. xiaomi mi box s var. tavsiyeniz ne olur? ben 24 eylülde a101 e gelecek samsung 40N5000 (taksitli 2426tl) düşünüyordum ama internette samsung 40T5300 (2725 tl) gördüm. fark az olunca 40T5300 mü alsam acaba? veya bu bütçeye başka hangi modeli önerirsiniz? Adem Helvacı Adem Helvacı
adem beye sormak için mesaj yazmam gereken yer burası değil mi?

K Çevrimdışı

Kahmar61

Yeni Üye
22 Eyl 2020
3
33
Merhaba arkadaşlar kısmetse 2 aya evleneceğim,
Televizyon konusunda kararsız kaldım yardımınıza ihtiyacım var.
Bayadır araştırıyorum çok anlamadığım için ne kadar araştırdıysam kafam daha çok karıştı
s19.gif

Bütçemi 6bine kadar zorlarım . Benim beğendiklerim bunlar. Sizlerden destek rica ediyorum. Aydınlatın kardeşinizi.
Tvyi Film, spor, Pes için daha çok kullanıyorum.

1-Android ve Amoled yüzünden aşağıdaki ürün kafama yattı, Philips servisi kötü diyorular.

PHILIPS 50PUS8505 50" 126 CM 4K UHD ANDROID TV,3 TARAFLI AMBILIGHT,DAHILI UYDU

2-Lg

LG
LG NanoCell 55SM8000PLA 4K Ultra HD 55" 140 Ekran Uydu Alıcılı Smart LED Televizyon

3- lg

LG 55UM7450 55" 140 CM 4K UHD webOS SMART TV,DAHİLİ UYDU ALICI / / / / / / 60 hz

4- Philips

PHILIPS 50PUS7304 50" 126 CM 4K UHD ANDROID SMART TV,DAHİLİ UYDU ALICI

1. maddedekiyle ne farkı var bilmiyorum

İ Çevrimdışı

İbrahim.Bodrum

Yeni Üye
15 Eyl 2020
7
31
Merhabalar üstadlar daha önce philips için tavsiye sormuştum. Sizinde tavsiyelerinizle Pek sağlıklı görmüyorum artık ?

7000-8000 civarı bana 3-4 model LG-sony-samsung televizyon ne önerirsiniz. Odamdan dolayı tercihim 55 inç bir televizyon.

Birde 9500 bandında özel olarak Lg oled 55b9pla var. En uygun oled tv olarak görünüyor sebebi nedir acaba ?

elcapitano Çevrimdışı

elcapitano

Aktif Üye
18 May 2018
200
32
Merhabalar üstadlar daha önce philips için tavsiye sormuştum. Sizinde tavsiyelerinizle Pek sağlıklı görmüyorum artık ?

7000-8000 civarı bana 3-4 model LG-sony-samsung televizyon ne önerirsiniz. Odamdan dolayı tercihim 55 inç bir televizyon.

Birde 9500 bandında özel olarak Lg oled 55b9pla var. En uygun oled tv olarak görünüyor sebebi nedir acaba ?

tv nano fald paneldir hocam. yeni nesil konsol düşünüyosan tüm özelliklerini destekliyor ayrıca. listene ekle bence.

A Çevrimdışı

anilutku 

Yeni Üye
27 Ağu 2020
9
30
Arkadaşlar merhaba,
Hatırlarsanız burada yazmıştım daha önceleri Xiaomi TV hakkında yorumunuz nedir gibisinden, ben girdim riske ve aldım aşırı memnun kaldım ilk gün gelince dahili uydu kurulumu için vs açtık servis kurdu ardından kutusuna koyduk evlenene kadar istirahatte önümüzde ki bahara kadar...
43" aldım muhteşem, hem görüntü kalitesi, hemde akıcılığı, kanal geçişleri...
Elimde ilk gün çektiğim fotoğraf ve videolar var merak eden olursa yüklerim foruma.
iyi forumlar.

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Arkadaşlar merhaba,
Hatırlarsanız burada yazmıştım daha önceleri Xiaomi TV hakkında yorumunuz nedir gibisinden, ben girdim riske ve aldım aşırı memnun kaldım ilk gün gelince dahili uydu kurulumu için vs açtık servis kurdu ardından kutusuna koyduk evlenene kadar istirahatte önümüzde ki bahara kadar...
43" aldım muhteşem, hem görüntü kalitesi, hemde akıcılığı, kanal geçişleri...
Elimde ilk gün çektiğim fotoğraf ve videolar var merak eden olursa yüklerim foruma.
iyi forumlar.
Vallaha iyi olur,ben merak ediyorum hatta 43 bir tv daha almayı planlıyorum.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Şu ana kadar yardımcı olan herkese teşekkürler. A101'de yeniden stoğa giren 50UHL650'yi almak üzereyim genel kanı olumlu gibi 49'luk olan meşhur zaten bunun farkı paneli ya Panda yada AUO panel geliyormuş bunda. Fiyat 2200TL uygun gibi her hangi başka tavsiyesi olan yahut problemli onu alma diyen olmazsa bu akşam almayı düşünüyorum.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,235
yaw varmı FHD panel gibisi!
bugün benim diğer odadaki Tosh FHD yi Monitör/TV gibi yapıp benim odaya transfer ettim şimdilik
zira diğer Grundig UHD paneli forum dan bir arkadaşa sattım,hayırlı olsun ona:hoba1

Benim gibi resim kalitesi adamlar için FHD fazlasıyla yetiyormuş,alooo Pio cular sakın o PDP leri
satıp veya devre dışı bırakıp UHD panel filan almayın,gerçi çoğusu hatta tamamı da Pio larını
hala kullanıyor laf aramızda:ok

Gözlerim banyo etti ve acaip düzeldi yaw:clap
ilk etap da şunu yaptım YouTube dan "4K" videolara tıkladım,ülen ben bunu şimdi 1080p izliyorum ama
resim kaitesi/naturellik/renk doğruluğu olarak 4K dan daha iyi(aslında teknik olarak tabi ki böyle değil ama
işin bundan sonrası bizleri ilgilendirdiği için,o kısmı izleyiciye bırakıyorum!)

Gökyüzü daha doğru mavi tonların da(burası çok mühim!) yeşil tam harbi yeşil,kırmızı daha doğru v.s ki
bu dediğim renkler Pio da nasıl olur varın siz düşünün gari....

Şimdi panel adam gibi "FHD" ise sıkıntı yok,illa 4K panel gerekmez! ama artık FHD devri de bitti yolunuz
artık aynen UHD almaya gider!

Benim torun panelin ayarlarını kafasına göre değiştirmiş! ülen resim ler de bir tyhaflik var diyorum(1 senedir
bu panele bakmıyordum)sonra bir baktım ayarlar sapmış yeniden düzenledim olay budur yaw dedim

Zaten epeyi zamandır UHD panellerin o abuk renklerine alışamadım gitmişti,yapmadığım atraksiyon kalmıyor
kendiminkine ve de gittiğim evlerdeki UHD paneller de,ne yapsam hikaye! yaw doğada böyle bir resim yok!
Samsung/Sony de durum daha da vahim!

IPS ler bir yere kadar kurtarıyor ama bunlar prof.seviye de IPS ler değil,VA lar da Naturellik yine faul
ve ayar tutmuyor bunlar....

Şimdi gelelim işin pratiğine;UHD panel alıyoruz,başka seçenek yok,ancak şöyle resim böyle filan aramayın!
İzlediğiniz içerikler adma gibi bir FHD panel den izleniyorsa hiç bir kaybınız yok,bilakis KAR dasınız!

Ama kimisi ben paso 4K izlerim diyorsa;yaw nerede paso 4K beyler??? YT sağolsun ve DEMO lar v.s
diğer UHD denen içeriklerin çoğusu 4K filan değildir!

İçeriğin yayın bit-rate/bandwidht min 50Mb ve üstüyse ne ala! ama daha da doğrusu 80/120m-bit olmalıdır!

NetFlix demeyin veya Amazon/Hulu/ v.s 13/12/15Mb veriyorlar yaw bunlar "çakma UHD":haha

Not;Bluray-UHD ise>>>min.50/60Mbit dir!:ok (UHD Bluray player dan bahsediyorum)
içeriğin çekimi 2160/24 ise iyi 60 ise süper gibi olur! yani harbi "çekim" UHD olmalıdır>>"Re-mastering"
metodlu BD ler tam çakmadır!

Gördüğünüz gibi 4K iyi güzel de;kaynak v.s olarak elde fazla malzeme yok!

daha 60fps filmler bile sayılı yaw

Hani yeni UHD panel alacaklar kişiler sakın havaya filan girmesinler! mecburen UHD alınıyor ama elde edilen
resim kalitesi maalesef ciddi sıkıntılı,anca bu canlı/sature/vivid v.s renkli resimleri sevenler de çok fazla vardır
onlar kafalarına göre takılabilirler tabiki

++
DEMO lara aldanmayın sakın,malum mağazalardaki manzara çok güzel ama eve gelince işler değişiyor yaw

C Çevrimdışı

CENAP 

Yeni Üye
1 Ağu 2020
8
41
Dostlar bana yardımcı olursanız sevinirim. TV alacam ama iki TV arasında kaldım LG65sm9100 mi Philips 65 pus8504

Geri
Üst Alt