O Çevrimdışı

oky13

Yeni Üye
2 Eki 2018
40
42
Merhaba arkadaşlar.
Philips 58pus8505 - Lg 65sm8000 - Lg 55un 8100 arasından ekran boyutuna takılmadan özellikler ve görüntü olarak bunlardan hangisini tavsiye edersiniz.
Fiyat olarak philips 58 ekran 6900tl
Lg 55 un8100 6200 tl
Lg 65 sm 8000 8500 tl

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
Ben bir süre UK deki AVF yi takip ettim(85x için)pek iç açıcı gelmedi bana yorumlar!
VA side sorunlu,IPS de öyle gibi yorumlar yapılıyor çünkü panel üreticileri farklı!

Adamlar tam "toplama" işi yapmışlar ama daha yeni çıktı ve zaman içinde sorunların ne kadarı
update ler ile halledilir orasını bilemem,ama bu seri HiEnd denilen cinsten bir seri değildir

LGE leri ise bilmiyorum,bunlar alt seriler dir,LGE nin iyisi HiEnd olan bazı 9x serileri+NANOCelli olanlar dır!
ama ciddi pahalıdır,bence LGE leri unut,bunların yerine Türk montajlı başka IPS panellere bakabilirsin
çok daha ucuza üstelik!

Philips 50/58/70 ebatlılar Va paneldir ama üçüde farklı üreticilerin ve performansları da farklı!

Ben 50 düşünürken okuduğum bazı msg lar dan sonra sankim 58 lerin daha iyi olduğuna karar vermiş gibiyim!
50Hz lik paneller de 58 lere göre performans daha iyi olur teknik olarak ama 50 de panel dandik ise
o zaman 58 lik farklı panelin de daha performanslı olacağı gibi bir sonuç çıkıyor!

Geleim fiyatlarına;ben bu konuda acaip "cimriyim" o rakamları da hayat da vermem,bu paneller bana göre
3/4 kağıtlık mallardır,seni bilemem,ama ederleri bu rakamlar kesinlikle depğildir hele de LGE lerin!

Philips i takip et,sanırım kısa zamanda indirime de girebilir! ama 50/58 lik konusun da açıkçası kafamda şudur
diyeceğim bir manzara oluşmadı,MM/Vatan v.s de yerler de gördüm,bana kısmen iyi gelmedi,65 değişik,onu
alan bazı kişiler daha iyi yorum yapmışlar(IPS panelli)

O Çevrimdışı

oky13

Yeni Üye
2 Eki 2018
40
42
Bunların hiç birini almayın mı diyorsunuz ustam :) biz 58 inç olanı nı düşündük philipsin, lg de de 55 ya da 65 inç arasında kaldık

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
Bunların hiç birini almayın mı diyorsunuz ustam :) biz 58 inç olanı nı düşündük philipsin, lg de de 55 ya da 65 inç arasında kaldık

bana teknik olarak bunları alırmısın dersen;almam!
ya da en azından bir süre Philips 85x lerin oturmasını beklerim ki bu da aylar sürebilir:hmm
seri çok yeni çıktı ve sadece AVF den kullanıcı yorumlardan yola çıkarak,beni açıkçası
fazla kesmedi vede fiyat da benim için bir kriter! hani mal süper olur da basayım alayım
diyeceğim ortada bir mal da yok benim için

LGE için içinse,fiyat çok pahalı ve de değmez!

O Çevrimdışı

oky13

Yeni Üye
2 Eki 2018
40
42
bana teknik olarak bunları alırmısın dersen;almam!
ya da en azından bir süre Philips 85x lerin oturmasını beklerim ki bu da aylar sürebilir:hmm
seri çok yeni çıktı ve sadece AVF den kullanıcı yorumlardan yola çıkarak,beni açıkçası
fazla kesmedi vede fiyat da benim için bir kriter! hani mal süper olur da basayım alayım
diyeceğim ortada bir mal da yok benim için

LGE için içinse,fiyat çok pahalı ve de değmez!
teşekkür ederim.
Peki ne tavsiye edersiniz üstadım 55 ekran olarak bu fiyatlarda?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
...ben 6/8 kağıdı gözden çıkardım artık... diyorsan o zaman Sony/Samsung lara baksana?

o bahsettiğin LG leri hangi kritere göre seçtin acaba?

O Çevrimdışı

oky13

Yeni Üye
2 Eki 2018
40
42
...ben 6/8 kağıdı gözden çıkardım artık... diyorsan o zaman Sony/Samsung lara baksana?

o bahsettiğin LG leri hangi kritere göre seçtin acaba?
LG ler hiç aklımda yoktu ben kendim philips 7303 kullanıyorum. Arkadaşımda tv alıcam dediği için f/p olarak philips alalım ama önce gel gör diye mağazaya götürdüm ki fiyatlar uçmuş. Orada satıcı LG yi gazlayınca aklına girdiler. Ben gene de aldırmadım ''biz anlamayız bi anlayana soralım'' diyerek buraya yazdım. Ben aksine lg yi beğenmiyorum. Satıcı arkadaş lg nin üstünlüğünü ispat edeyim diye lg film açtı, sonra philips de aynı filmi açıp bak LG nin sesi çok çıkıyo diye gaz verirken philipsin görüntüsünün daha net olduğunu gösterdim. (söz konusu Lg 55un 8100 ) bu sefer de sözde düşük çözünürlüklü video da lg nin (gri bir alandaki karıncalanmayı göstererek) daha iyi olduğunu göstermeye çalıştı ki her ikisinde de karıncalanma vardı. uzun yazdım ama ben lg yi sevmiyorum ama arkadaşım beğenince kendi tv mi övmek gibi olmasın diye bilenden fikir alalım dedim. 6- 6500 civarına bunlarla eş değer ya da daha iyi bir sony varsa, sony sonydir tabi ki onu tercih ederiz.
zahmet veriyorum ama kusura bakmayın cevaplarınız önemli.

E Çevrimdışı

esenyel55

Yeni Üye
20 Eyl 2020
9
40
selamün aleyküm. genellikle ulusal kanallar, arada film genellikle aksiyon, youtube (çizgifilm) izlerim. oturma odası dikdörtgen. en fazla 45 derecelik açıdan izlenecek. duvara monte. 40 inç civarı. bütçe 2500 +- civarı. xiaomi mi box s var. tavsiyeniz ne olur? ben 24 eylülde a101 e gelecek samsung 40N5000 (taksitli 2426tl) düşünüyordum ama internette samsung 40T5300 (2725 tl) gördüm. fark az olunca 40T5300 mü alsam acaba? veya bu bütçeye başka hangi modeli önerirsiniz? Adem Helvacı Adem Helvacı

Son düzenleme:
G Çevrimdışı

gulsumoglu1907 

Yeni Üye
20 May 2020
10
42
Ustalara ve tüm forum üyelerine merhabalar. Bir yakınım tv almak istiyor fakat fazla bütçesi yok. Verebileceği max rakam 2000 civarı ve 49/50"tv istiyor. Bu yüzden 2.ele yöneldi. Grundig 49vlx7810bp 1 yıllık bir tv buldu. 2 yıl daha garantisi varmış. 2300 tl fiyat isteniyor. 2000 e anlaşılırsa almayı düşünüyor.
Tv yi şu an için günde 3-4 saat kullanacak. Öncelikli kriter görüntü kalitesi. Tabi smart olayı da kullanışlı olursa tadından yenmez. Bu kriterlere göre bahsi geçen tv iş görür mü, yoksa önereceğiniz bir marka/model var mıdır?
Cevaplarınız ve ilgi alakanız için şimdiden teşekkür ederim.
Bu arada gerçekten iyi bir tv olursa ikna edip bütçesini yükselttirerek sıfır ürün almasını sağlayabilirim.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
LG ler hiç aklımda yoktu ben kendim philips 7303 kullanıyorum. Arkadaşımda tv alıcam dediği için f/p olarak philips alalım ama önce gel gör diye mağazaya götürdüm ki fiyatlar uçmuş. Orada satıcı LG yi gazlayınca aklına girdiler. Ben gene de aldırmadım ''biz anlamayız bi anlayana soralım'' diyerek buraya yazdım. Ben aksine lg yi beğenmiyorum. Satıcı arkadaş lg nin üstünlüğünü ispat edeyim diye lg film açtı, sonra philips de aynı filmi açıp bak LG nin sesi çok çıkıyo diye gaz verirken philipsin görüntüsünün daha net olduğunu gösterdim. (söz konusu Lg 55un 8100 ) bu sefer de sözde düşük çözünürlüklü video da lg nin (gri bir alandaki karıncalanmayı göstererek) daha iyi olduğunu göstermeye çalıştı ki her ikisinde de karıncalanma vardı. uzun yazdım ama ben lg yi sevmiyorum ama arkadaşım beğenince kendi tv mi övmek gibi olmasın diye bilenden fikir alalım dedim. 6- 6500 civarına bunlarla eş değer ya da daha iyi bir sony varsa, sony sonydir tabi ki onu tercih ederiz.
zahmet veriyorum ama kusura bakmayın cevaplarınız önemli.

Bak kardeşim sana faydalı bir öğüt naçizane;

1-"Satıcılar" dan uzak durun! adeta kaçın yanlarından!
2-özellikle TR deki DH gibi sitelerden de uzak durun! zira burada her markanın "Gazcıları" vardır:hayir
bir de MARKA yalakaları vardır! bir de hiç bir moktan anlamayan ama gaza iştirak eden tipler vardır

kısaca alayından kaçın bunların

++

LG nin adam gibi tavsiye edilebilecek tek serisi vardır o da "NANOCELL" li panelleri dir normal
seri panelleri de kısmen iyi olsa bile,fiyatları hiç değmeyecek kadar bağlıdır! Nano lar ise güzel ama
bir yere kadar güzel dir,bence prof.değilsen kullanım da LG leri salla gitsin,Nano lar ise alınabilir
kalitede olsa bile fiyatları çok ciddi pahalıdır!

LGE den OLED diyorsan,bunlardan birisini parasına bakarak alabilirsin!

IPS olarak piyasa da bir tane bile üst seviye panel yoktur!(NANO lar hariç)

Örneğin ben 49 bakıyorum ve LGE nin Nano866 sı bana uyar! ama fiyatına bir zahmet sen bakıver kaç paraymış?
yaw adamlar sankim soyguna çıkmışlar:haha

++
Ebat ne olur??
Sony olur ama fiyatı biraz tuzlu gibi oluyor o zaman,6/8 arasında geziyorsan bence bunları takip et
Samsung 2020 modelleri ben hiç beğenmedim,daha doğrusu fiyatlarını hiç beğenmedim!

sen bence biraz bütçeni yükselterek,2020 model olmasa bile 2018/19 lar da olabilir özellikle SONY ler de!
örneğin XF9005 gibi(2018 model)

Ve son olarak neyi alırsan al,sonuç da bunlar LCD TV dir ve fazla risk barındırırlar! yok ışık sızması yok
bulutlanma efektleri yok su çıktı bu yok v.s olaylarına ciddi gebedir! yarın gelip de buradan "başımı yaktınız"
demeyin sonra:kiskis

M Çevrimdışı

Müsteşar Bey 

Yeni Üye
9 Şub 2018
44
53
albanez albanez, Kıymetli duayen üstadımız merhaba .Sizin beğendiğinizi söylediğiniz Nanocell panelli Grundig 9800 serisi televizyonu Beko 55l9880 model kodu ile 7299 tl fiyat ile satışına başlamış bu fiyata bu televizyon alınır mı yoksa bu fiyatlara lg49nano866 mı tercih edilmeli. Teşekkür ederim.

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Ben bir süre UK deki AVF yi takip ettim(85x için)pek iç açıcı gelmedi bana yorumlar!
VA side sorunlu,IPS de öyle gibi yorumlar yapılıyor çünkü panel üreticileri farklı!

Adamlar tam "toplama" işi yapmışlar ama daha yeni çıktı ve zaman içinde sorunların ne kadarı
update ler ile halledilir orasını bilemem,ama bu seri HiEnd denilen cinsten bir seri değildir

LGE leri ise bilmiyorum,bunlar alt seriler dir,LGE nin iyisi HiEnd olan bazı 9x serileri+NANOCelli olanlar dır!
ama ciddi pahalıdır,bence LGE leri unut,bunların yerine Türk montajlı başka IPS panellere bakabilirsin
çok daha ucuza üstelik!

Philips 50/58/70 ebatlılar Va paneldir ama üçüde farklı üreticilerin ve performansları da farklı!

Ben 50 düşünürken okuduğum bazı msg lar dan sonra sankim 58 lerin daha iyi olduğuna karar vermiş gibiyim!
50Hz lik paneller de 58 lere göre performans daha iyi olur teknik olarak ama 50 de panel dandik ise
o zaman 58 lik farklı panelin de daha performanslı olacağı gibi bir sonuç çıkıyor!

Geleim fiyatlarına;ben bu konuda acaip "cimriyim" o rakamları da hayat da vermem,bu paneller bana göre
3/4 kağıtlık mallardır,seni bilemem,ama ederleri bu rakamlar kesinlikle depğildir hele de LGE lerin!

Philips i takip et,sanırım kısa zamanda indirime de girebilir! ama 50/58 lik konusun da açıkçası kafamda şudur
diyeceğim bir manzara oluşmadı,MM/Vatan v.s de yerler de gördüm,bana kısmen iyi gelmedi,65 değişik,onu
alan bazı kişiler daha iyi yorum yapmışlar(IPS panelli)
İncelemede aynı donanım ve aynı yazılım olan Philips 58 PUS7505 38 saniyede açılıyormuş 70 inch i ise bir kaç saniyede açılmış.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
albanez albanez, Kıymetli duayen üstadımız merhaba .Sizin beğendiğinizi söylediğiniz Nanocell panelli Grundig 9800 serisi televizyonu Beko 55l9880 model kodu ile 7299 tl fiyat ile satışına başlamış bu fiyata bu televizyon alınır mı yoksa bu fiyatlara lg49nano866 mı tercih edilmeli. Teşekkür ederim.

o Grundig benim almak istediğim bir paneldi,ancak uygun fiyata istediğim zaman bulamadım
49/866 da OK dir ancak o fiyatı absürt! ben bu panelin 1 tane satıldığını hiç sanmıyoruım!

Arçelik/Beko/Grundig ler normal de aynı paneli farklı KOD larla satıyorlar!
bana görfe de güzel iş çıkarıyorlar TV ler de ama Smart v.s beş para etmez ki zaten bunlar da beni hiç
ilgilendirmiyor

Bahsettiğin panel OK dir ama rakam iyne çok saçma,herifler arada Kampanya yapıyorlar 5/5,5 kağıda iniyor
sonra bir bakıyorsun 7,5 kağıt oluveriyor! bana böre o panelin ederi 5 kağıt!

Bir de gördüğüm kadarıyla kod no.su değişmiş ve 9880 olmuş galiba? yaw ben bu Grubu hala anlamış değilim
anlayan beri gelsin 3 farklı markadan 3 farklı kod no.ları ve yeterli bilgi filan da yok,açıkçası güvenmiyorum
bunlara,ancak çok ucuza olursa bunlar örneğin ben alırım Teşhir dahil! zaten bunların normal fiyatları
manyak,bana ancak Teşhir leri uyar:kiskis

Geri
Üst Alt