kenai Çevrimdışı

kenai

Yeni Üye
23 Mar 2018
47
50
albanez albanez üstad oppo dükkanı kapattı, bu yılın başında işe son verdiler ne yazık ki. Şu an elde kalanlar satılıyor.

K Çevrimdışı

kralkarga

Aktif Üye
9 May 2018
75
39
"OPPO" BD alemin de "KRAL" dır;daha doğrusu Kral "dı"!! ondan iyileri vardır!

Fiyatları da bu alem de(BD işin de) bazı "MARKA" lar da absürt rakamlara satılıyor,Araba parasına filan da satılıyor v.s v.s
Ama bunların da devri bitti artık!

Şu bildiğimiz Samy/LGE/Sony ve Pany nin özellikle UHD-BD leri Oppo yu aratmıyor artık!

Hatta Panasonic DMP-UB900 serisi Oppo dan bile daha iyi:ok

2000lerin başı Oppo prestij idi hem DVD leri(ben bunu kullanmıştım geçmişte! ama Toshiba nın EP30 serisi
HD-DVD si bu Oppo yu kötü tokatlamıştı ki ben bunu da kullandım) hem de BD leri ve zaman içinde Oppo
BD almak bir ayrıcalıktı,bunun da hakkın da gelen ve tokatlayan Panasonic olmuştur:rock

Oppo artık "marka satıyor"

Panasonic böyle işlere takılmadığı için kim almış kim almamış veya ne kadar satılmış umurunda değildir!
ama kesinlikle MARKA ların hepsiyle boy ölçüşüyor ve çoğunu da geçiyor aynen!

Oppo diye senin gördüğün o fiyatlarda ki gerçek durum şudur;

1-OPPO bir USA firması dır ama cihazları Çin de fason ürettiriyor(bu durum her zaman için böyley di!)

2-Çin de parayı bastınmı en babasını da ürettikleri için Oppo da buna göre en iyisini ürettirdi!

3-"Oppo" markası aslında global bir marka da değildir! sadece USA/Canada için ""exclusive""
ürün kapsamın da ve ona göre fiyatı olan bir satış durumu söz konusudur!

4-Ancak Oppo legal olarak 5/6 yıldır Avrupa da "Distribütör" bazlı(sanırım UK de)satılıyor!
Ama fiyat kesinlikle farklıdır ve yaklaşık "iki katıdır" USA nın çünkü gerek üretici gerekse de
Marka nın tesçil sahibi firma ürün "exclusive for USA" şartın dan dolayı Avrupa da böyle bir
fiyatlandırma yapıyor!

>>bunun sonucunda USA da 1 olan fiyat UK/Avrupa da 2 oluyor;TR de ise bazı çakallar vasıtasıyla 4 e satılıyor!

kısaca USA>>TR farkı yaklaşık 4 katıdır! hatta bazı daha da ileri çakallar 5/6 katına kadar fiyat çekiyorlar:haha

5-USA/Canada için uyumlu olan MB/Software-Decoder v.s Avrupa için farklı dır!
Örneğin cihazı USA dan alıp bazı HW değişikliği ile EU standardına değiştirmek işlemi(patch) sanırım $ 150/200 gibi
bedel ödenirse cihaz USA/EU da çalışıyor

Sonuç da bu işin manyak-hastası veya takıntılı tipi değilseniz,Oppo yu iteleyin gitsin aynen hiç değmez çünkü
En iyisri diye de gider bir tane Panasonic 700/900 alırsınız çok daha ucuza ve bir iki tık da daha iyisine sahip olursunuz

Albanez hocam yeni çıkan xbox one x'te de 4k bluray oynatma özelliği var, son indirimle 1750 lira civarına türkiye garantili olarak gittigidiyorda satılıyor, hem oyun oynama hem de 4k bluray dahil stream servislerini kullanma açısından mantıklı olmaz mı?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
albanez albanez üstad oppo dükkanı kapattı, bu yılın başında işe son verdiler ne yazık ki. Şu an elde kalanlar satılıyor.

hocam çok normal,zaten çok dayandılar çünkü satış sistemleri böyle yukarı da anlattığım gibi olunca böyle işler artık bitti!

kaldı ki son bir kaç yıldır BD sektörün de MARKA diye geçinenlere çok ciddi rakipleri çıktı,başın da Panasonic geliyor!
manyak rakamlara satılan markaların bile çoğundan iyi çıktı Pany BD ler!

aynı şekilde Pany nin Uydu Receiver ları da süper çıktı ve hala da öyle dir!

Son olarak da BD-Disk lerin de modası neredeyse tamamen bitti gibi!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Pany ub900 564 euro, ub704 294 euro gözüküyor amazonda, birde ub304 ve ub404, ub424 modelleri var bunlar daha uygun 180 euro civarı, bu 3 4 ler nasıldır acaba?

900 en üst modeli ama 700 de OK dir farkı vermeye bence değmez! ben kafaya bunu taktım da bütçem bu aralar nanay yaw:hihi

Bir Pany bilgisi daha vereyim;bu heriflerin aslında tüm serileri(BD olarak veya Receiver olarak) hepsi de çok iyidir!

Ben yıllardır buraya bakıyorum ve arada bir kaç cihaz da buradan almıştım geçmişte(üye olun-o zaman Türkiye seçerseniz
Alman %19 VAT vergisi olmadan fiyatları görürsünüz!)

ucuz mal satan bir yer değildir ama TR ye mal satıyor,zira Almanya dan çoğu firma TR ye mal satmıyor!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Albanez hocam yeni çıkan xbox one x'te de 4k bluray oynatma özelliği var, son indirimle 1750 lira civarına türkiye garantili olarak gittigidiyorda satılıyor, hem oyun oynama hem de 4k bluray dahil stream servislerini kullanma açısından mantıklı olmaz mı?

olur tabi ki özellikle Gamer lar için:ok
sanırım PS4 Pro da 4K uyumlu

ancak bunların asli işleri BD filan oynatmak değildir unutmayın!!! normal bir BD cihazının da yerini tutmaz

XBox la işi olan adamın ise bu anlam da bahsettiğin işlevi de yapması sebebiyle güzel ve doğru bir tercih olur

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
yaw ben dün ya cepten ya da net den bir marka ilanı gördüm(sanırım Italyan) Bluray cihazı bu ama fiyatı $ 135.000 kağıt
yalnış okumadınız tam 135.000 Dolar bunun hediyesi:haha
yine yalnış okumadınız alet bildiğiniz Bluray yahu 4K desteği de "varmış" abi 16K desteği olsa ne yazar yaw:hihi
yani herifler SUV ya da Lux Araba filan satmıyorlar bildiğiniz Bluray Player

Not;alet "El Yapımı" imiş:clap2

K Çevrimdışı

kralkarga

Aktif Üye
9 May 2018
75
39
olur tabi ki özellikle Gamer lar için:ok
sanırım PS4 Pro da 4K uyumlu

ancak bunların asli işleri BD filan oynatmak değildir unutmayın!!! normal bir BD cihazının da yerini tutmaz

XBox la işi olan adamın ise bu anlam da bahsettiğin işlevi de yapması sebebiyle güzel ve doğru bir tercih olur

Hocam sanırım ps4 proda 4k bluray desteği yok, daha doğrusu bd romu 4k değil, xbox one x'te microsoft bu özelliği ekledi, ps4 pro bende var , netflix için onu kullanıyorum sağolsun xiaomi mi box 5.1 passthrough yapamıyor hdmi girişlerimde arc özelliği olmadığı için.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Tekrar yazıyorum;FHD/UHD BD Disk işi olanlar bu tür atraksiyonlara bence girmesin gidip adam gibi bir tane
Bluray alsın;ama ayda-yılda 1/2 tane film izleyeceğim diyen adam ise o zaman XBox alabilir veya onu alsın

PS4 benim komşum da var ama o da bilmiyor işi olmadığı için sanırm dediğin de doğru,direk 4K-Disk leri
açamıyor bu alet!

++

Bu arada benim Gearbest den geçen Çarşamba gönderilen X99/RK3399 Chipset li TVBox dün İstanbula geldi
bugün Aramex firması Gümrük işlemlerini yapıyor ve sanırım akşam/yarın buraya postalarlar

K Çevrimdışı

kralkarga

Aktif Üye
9 May 2018
75
39
Tekrar yazıyorum;FHD/UHD BD Disk işi olanlar bu tür atraksiyonlara bence girmesin gidip adam gibi bir tane
Bluray alsın;ama ayda-yılda 1/2 tane film izleyeceğim diyen adam ise o zaman XBox alabilir veya onu alsın

PS4 benim komşum da var ama o da bilmiyor işi olmadığı için sanırm dediğin de doğru,direk 4K-Disk leri
açamıyor bu alet!

++

Bu arada benim Gearbest den geçen Çarşamba gönderilen X99/RK3399 Chipset li TVBox dün İstanbula geldi
bugün Aramex firması Gümrük işlemlerini yapıyor ve sanırım akşam/yarın buraya postalarlar

hocam anroid boxlar netflix hariç her şey için çok iyi sadece işletim sistemleri rahat kullanım için uyarlanmış değil, android tv işletim sahip olanlar bu açıdan daha rahat, netflix lisansı varsa tadından yenmiyor ancak dediğim gibi ben 5.1 ses alamadım netflixte, kodide alıyorum ancak.

P Çevrimdışı

Pangia

Yeni Üye
23 Mar 2018
17
49

açamıyor bu alet!

++

Bu cihazla ilgili yorumunuzu merakla bekliyoruz.

Geri
Üst Alt