albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
wowwwww süper teşekkürler

fazla anlayan biri olarak daha önce 55PF9090 ıps LG panelli vestel kullanıyordum hakikaten tanlardan görüntü kaybı yaşşamıyordum.
sonrasında 48R6000f regale geçince bir afalladıkm hakikaten karşı dik açıdan gayet süper fakat yandan izleyenler için renk kaybı olması nerdeysin Eski tv dedirtti oyüğzden ıps panel arayışına çıkmıştım.

İncelemelerimde 55ud8400 ıps panel 2450 tl ile 65ud8900 3317 tl arasında kalmıştım fiyat olarakta arada 800 gibi bir rakam olunca 65 e yöneleyim dedim. şimdi VA ve ıps panelli 65ud8900 denk geldi.

Şimdi üstadım asıl soruyu soruyorum :) derin bilgilerinize binayen 65UD8900 va panel mi ıps panel mi alırdınız nedne alırdınız?
ne artı yaşarım ne eksi yaşarım( 55pf9090 da bazı görüntülerde oyuncunun hareketlerini geç tepkime gibi gölge gibi efeklendirme görüyor gibiydim yanlış yorumluyor olabilirim)

sanırım şase MB120 kart kullanılıyormuş ve edindiğim doğru olduğundan emin değilim ama kullanılan cel ve ön katmanları aynıymış teknolojisi açıda bir şey değişmez deniyor. aslında izleyici kısmı hep yanlardan olacağı için iki arada bir deredeyim :) tabi internetten alınacağı için 14 gün içinde iade etme şansım var ama iade ile uğraşmak istemiyorum açıkcası.

Benim yerli montaj paneller hk. düşüncem VA veya IPS olmasına göre değildir,"F/P" olarak burada olaya bakıyorum!

Yerli de HiEnd v.s türü bir panel yok,ben bunları ancak "UCUZ" olursa alırım VA mı yoksa IPS mi diye de hiç bakmam!
Fiyat veya F/P olursa devreye girer yoksa geçer giderim...

Vestel deki VA/IPS durumunu Ado Hocam;net seri/ebat verirsen sana bildirir,çünkü çoğu paneller ebata göre VA/IPS olarak
seri için de bile değişmektedir!

Geçenler de yazmıştım beni Vestel için de en fazla etkileyen(parasına da bakıyorum ve ona göre yazıyorum tabi ki!)
8800 serisi olmuştu ilk olarak 49 dedim ama daha sonra 50 si bir tık daha iyi gelmişti bana;ben 50Hz panel de 48/49 dan
büyük sevmiyorum hatta o bile yetersiz kalıyor(benim 42lik IPS panel de 50Hz dir ama bu çok farklı bir panel dir)

Yine ebat olarak 60 ve üstü hatta 55 ve üstü için ben kesinlikle 100Hz istiyorum! IPS de hiç tercih etmiyorum bu arada

Ben de bir kriter de şöyle dir 42ye kadar IPS onun üstü VA
Ancak ben 42 ye kadar olan paneli aynı zaman da "Monitör" olarak da kullanırım ki bu anlam da IPS ciddi öne çıkar:ok
Benim kriterler çoğu anlam da veya konumda sizler den epeyi farklıdır bana takılmayın bu konular da ltf!

Bir de acaip Hızlı paneller kullanırım ben,o senin sorduğun anlam da;bana göre bu panellerin hepsi de yetersiz veya
idare v.s edebilir o kadar,bunlar dan Hız anlamın da fazla bir şey beklemeyin!

Genel de insanlar "all-in-one" panel bakıyorlar ama böyle bir panel de her kategori de çok iyi zaten olamaz!
ama işi görür v.s

Siz gidin kendi gözünüze güvenin bir de parasına bakın ona göre bir seçim yapın,süper bir panel arıyorum ve bende
para mok gibi diyen adamsa inan bana böyle bir panel artık yok,parasına yazık eder anca!

SAMILO Çevrimdışı

SAMILO

Aktif Üye
15 Şub 2018
181
Bunların yaklaşık hepsi yalnış bilgiler dir veya tam yerine oturmayan bilgiler dir!

Geçmişte bilenler değil de bilmeyenler bu konular da hatta hiç de kullanmadıkları paneller hk. yalan-dolan
bilgileri net den paylaştılar ve bir deli kuyuya taş atmış olayına döndü bu işler sonun da maalesef!

TR özelin de ise bunlara baş sebeb o lanet DH denen uyduruk forum dur:ciks

1-"IPS" panel geniş izleme açısı vermez-veremez! sadece VA lara göre biraz daha fazla açı verir hepsi budur!
olayı dramatize edip te farklı yerlere çekmenin veya abartmanın alemi de yoktur,çünkü biz millet olarak
abartmayı acaip fazla severiz!

2-"Geniş izleme açısı" öncelikle panelin pixel diziliminin durumuna bağlıdır;iyi de VA/IPS bunların hepsi vertical-apply
dediğimiz yapıda dır nasıl geniş izleme açısı versin?????

Tek istisna ki bunu da DH de geçmişte bin defa yazmıştım;yapısı horizontal-apply dediğimiz "hakiki" IPS paneller olan
ve dünya da sadece "Hitachi" nin ürettiği paneller dir:ok

İşte "IPS" budur aslında! diğer gördükleriniz IPS diye;çakma-IPS dir yaw,LGD nunu geçmişte uyguladı/buldu ve bugüne kadar
da gelindi çok ucuz maliyetli bir panel dir gerçek IPS ile de zerre kadar alakası da yoktur(Hitac üretimi olan)

3-Bugünkü IPS ler de pixel yapısı gereği sadece "DAHA FAZLA AÇI VERİYOR"(ama bunu da sakın abartmayın ltf!)
sadece biraz daha fazla açı veriyor hepsi o kadar

Not;ancak bu da bir "kural" değildir! kullanılan filtreleme/katman v.s sebebiyle IPS de olsa AÇI her zaman
o bilindik mana da fazla olmaz!

Örnek;benim kullandığım 2 tane Tosh panel den birisi VA diğeri ise Tosh 42lik panel LGD nin "IPS" paneli dir
(en üst spec.bir panel dir bu arada!!!)
ama hiç açı veremiyor,"10" derece bile yana kaysan resim düşmektedir!!! hatta ben bunu 5 derece de bile anlıyorum
o zaman soruyorum IPS ler geniş açı verir diyen çok bilgili kişilere;iyi de benim panel neden geniş açı vermiyor???

teknik kısmını geçiyorum şimdi!

4-VA paneller 5 derece de düşmeye başlarlar(Contrast+renk) ama insan gözü bunu anlayamaz,KARTAL anlar:mutlu
max.VA izleme açısı da 35derece dir(bu da sadece eskiden HiEnd bir kaç seri de kullanan Samsung da vardır!
ama artık o da bunu kullanmıyor! bu bir "PATENTLİ ÜRÜN" dür Samsung a ait ancak artık kullanılmıyor!

Bir ara bunu Sharp bir şekil de elde etti illegal kullandı ve Samsung/USA Dava etti Sharp ı ve kazandı $ 125milyon
Tazminata mahkum etti! ancak rakam daha sonra bir şekilde "anlaşıldı" ve düşürülmüştür!

Bu bugüne kadar bulunan teknik itibarıyla(teknoloji değildir bu arada!!) VA da en geniş açıya çıkma tekniğiydi!!

5-Siz bugün işin pratiğine gelirsek ve de sizlerin bu konuda ki gözlerinizin hassasiyet ve tecrübe v.s durumlarına göre
bir VA panel de ortalama açının max.20/25 derece olarak görmeniz gerekiyor,normal de 10 da bozulur ama siz bunu ancak
15/15derece arasında anlarsınız;kısaca VA nın hesabı budur

Yada filtering/katmen v.s sebebiyle örneğin 10derece de bozulan bir VA da görebilirsiniz! zaten çoğunlukla böyledir ama insanlar
bunu anlamıyor hatta görmüyor bile:cool

"IPS" ise açı ve bozulma yukarıda anlattığım duruma istinaden VA dan en fazla 5 veya taş patlasın 10 derece daha fazladır
ama hiç bir zaman da bir IPS panel de 30dereceden fazla olamaz!

Siz VA/IPS farkını ortalama 10derece olarak alınız!

6-TFT-LCD paneller zaten açı vermek üzerine bir yapısı da "YOKTUR"!!!!
Eskiden böyle sorunu olmayan paneller PDP ler idi ama onlar da dükkan kapatmıştır!

PDP lerin ne vertical ne de horizontal açı sorunu olamaz! ister yere yat izle ister tepeden izle istersen yana uzan izle:ok

LCD ler de ise durum tamamen farklıdır aslında 0-5 derece arasında izlenecektir,bu da yetmedi göz hizanız de
oturduğunuz zaman(sıfır derece de) panelin orta yeri(çizgisi diyelim buna da) 3/5parmak üzerine gelecek şekil de
olmalıdır! halbuki biz de bu da hiç bilinmiyor;adam örneğin paneli duvara asıyor resim çerçevesi gibi yaw:hayir
küllüm yalnış bu olay! bu şekilde bir paneli duvara asmak ancak PDP de olur!!!

Not;"OLED" ler de açı verme de sıkıntısızdır:ok aynen PDP gibi çok geniş/sınırsız açı verirler çünkü yapıları aynı gibi dir!

7-IPS olup da neredeyse PDP ler açı veren tek panel Hitachi dir:ok o da yoktur;daha doğrusu vardır ama özel üretim ve farklı
sektörler için üretiliyor ve müthiş de pahalıdır!

Not;eskiden bir ara 2005/2008 arası(32/37 olarak) Panasonic,işte bu Hitachi "hakiki-IPS" leri kullanarak HDR bazı TV ler
üretmişti,aşırı pahalıydı,süper resim kalitesi vardı! ve insanlar hala bunları bir şekilde kullanıyorlar,ben TF/DH de iken
bir dünya insana bunları aldırmıştım,"yaw amma pahalı" diyorlardı öncelikle;ben al kardeşim bana DUA edeceksin derdim
Allah onlar dan razı olsun Duaları için

++

Ortada ne kalite kaldı ne de adam gibi üretici,üretici diye gördükleriniz çakallın önde gidenleridir:hayir
Hani herşeye karşın "ucuz" verseler amenna diyeceğim ama nerdeee,bir dünya paraya dandik ürünleri satıyorlar!
Bir de bunlara destke veren yalakalar ve bilgisizler de satıcı ayağına ona buna şunu al bunu alma diye bilgi
veriyorlar,yaw bunlar mal satmanın derdindeler,bilgi ne gezer bu dingiler de!

Can abi merhaba, Vtanda LG,SAMSUNG, ve PHILIPS in bütün 55'' televizyonlarını yan yana koymuşlar 45-50 derecelik bir açıyla baktığınız zaman SAMSUNG 55mu7400 hepsinden öyle bir tık iki tık değil abartısız 10 tık daha iyi renk ve görüntü veriyordu. Samsungun 55 mu7400 de kullandığı IPS panelin diğer IPS panellerden ne farkı var. Acaba benmi yanılıyorum diyerek Samsung lar yan açıdan izlenmez diyen LG nin elemanını çağırıp sordum sence hangisinde renk kaybı yok? diye. O bile takdir etti :mutlu

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
o kadar fark olamaz! IPS olması biraz artısı olur hepsi o dur,renk/contrast/siyahtan düşme v.s gibi durumlar ise
panelin kullandığı filtreleme/katman ve resim verme olayıyla ilgilidir ki Samy ler bu konuda daha iyidir!
satıcıları salla geç,onlar hala klasik IPS/VA izleme açısının yalnış bilgilerin de kalmışlar dır,o zaman gelsin benim
evimde ki LG nin IPS panelini görsün neredeyse hiç açı veremiyor yaw:hoba1

F Çevrimdışı

fottili 

Aktif Üye
27 Şub 2018
76
Abi teknik anlamda dediklerin doğru olabilir ama gözle fark edilen gerçekten değişik bir durum. VA panel ve IPS panel açı farkı taş patlasın 10 derece diyorsun mesela ,teknik olarak doğrudur ama gözle görülen durum kesinlikle daha farklı. şöyle örnek vereyim . Örneğin iş yerinde 40 inç hem Vestel hem Arçelik VA panel tv ler inan 5 derece de hemen renk solmasına ve kontrast kaybına uğruyor. Evde kullandığım IPS panel LG ise 30 derecede bile VA'nın 5 derecede kaybettiği renk solmasına maruz kalmıyor . Abartısız söylüyorum 60-80 derece arası bile VA nın 10-20 derecedeki kaybını vermiyor Evimdeki IPS . VA tamamen gerçekten kopuyor IPS kontrast kaybı ve solma yaşatsa bile gerçeğe yakın renkleri veriyor . albanez albanez

K Çevrimdışı

kenanbarak

Yeni Üye
1 May 2018
30
56
Ado hocam,
50mu7000 incelemeniz çok faydalı oldu. Tam bir f/p ürünü. Bu tv alınır diyorum. Fakat 55mu7400 kasa olarak daha şık. Bunun paneli ips. Bazı paneller ise va imiş. Bu tv'yi inceleme fırsatınız olursa çok sevinirim.

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
240
54
VA panelde 10-20 derece açı tartışmasına bir kaç foto eklemek istedim. Bence biraz abartılıyor çünkü. Karar sizin.
Not: TV pencereye çok yakın olduğundan açılı çekimde yansıma var.

img_20180517_194715-jpg.jpg

img_20180517_194725-jpg.jpg

img_20180517_194825-jpg.jpg

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Sony UBP-X800 bu cihazı türkiyede 2-3 firma 1800 tl satıyordu(2 gün önce bakmıştım) bugün baktım 2200 tl olmuş.yakında bu cihazlara bile ulaşmak hayal olacak.büyük türkiye hayaldi gerçek oldu.benim gibi teknoloji meraklıları bile( her çıkan cihazları alıyordum )artık hiç bir cihaz alamamaya başladım(uyu alıcısı-televizyon-bluray player-medya player vs gibi) döviz böyle giderse hiç bir teknolojik alete ulaşmayacağız malesef.

mülayim Çevrimdışı

mülayim

Yeni Üye
28 Mar 2018
32
Adem Helvacı Ado hocam

Toshiba 49U7763 mü Vestel 49UD9650 mi acaba ? İkisinde de MEMC ve WCG var fakat HDR yok görünüyor. Söylediğiniz gibi ikisi de Samsung VA panel. Aralarında tercihen ne gibi farklar olabilir..

E Çevrimdışı

ekttt

Yeni Üye
17 May 2018
16
34
Merhabalar,

Odamın küçük olması sebebiyle 40"- 43" 4k bir tv almak istiyorum. Kendi araştırmaların sonucunda 43mu7000 ve lg 43uj701v arasında kaldım. Fakat, bu tvlerde özellikle hareketli görüntülerde tatmin olmayacakmışım gibi bir his var içimde. Bir türlü karar veremediğimden siz üstadların da yorumunu almak istedim. Bütçem 2500 tl civarlarında.

* %90 bilgisayar veya apple tv bağlanarak kullanılacak. TV olarak kullanılmayacak. TV performans önemi 0.
* Amacım bilgisayardan, apple tv'den, netflix'ten, smart tv uygulamasından veya ağımdaki nas'a doğrudan bağlanarak(mümkünse) film dizi izlemek.
* Şimdilik hiç oyun oynanmayacak. Belki ileride PS4 alabilirim. Dolayısıyla oyun performansı orta seviyede önemli.

Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Abi teknik anlamda dediklerin doğru olabilir ama gözle fark edilen gerçekten değişik bir durum. VA panel ve IPS panel açı farkı taş patlasın 10 derece diyorsun mesela ,teknik olarak doğrudur ama gözle görülen durum kesinlikle daha farklı. şöyle örnek vereyim . Örneğin iş yerinde 40 inç hem Vestel hem Arçelik VA panel tv ler inan 5 derece de hemen renk solmasına ve kontrast kaybına uğruyor. Evde kullandığım IPS panel LG ise 30 derecede bile VA'nın 5 derecede kaybettiği renk solmasına maruz kalmıyor . Abartısız söylüyorum 60-80 derece arası bile VA nın 10-20 derecedeki kaybını vermiyor Evimdeki IPS . VA tamamen gerçekten kopuyor IPS kontrast kaybı ve solma yaşatsa bile gerçeğe yakın renkleri veriyor . albanez albanez

Kardeş 60/80derece diye bir açı ne IPS de ne de VA olması söz konusu bile değildir,sadece "Hitachi IPS" de olur!

IPS de max.30/45 arasıdır! bu fark da filtreleme/katman ile oluyor!
VA da ise max.35derece oluyor o da Samsung un bahsettiğim tekniği kullanılan panelin de(artık bu da yok!)

Ayrıca IPS için "genelleme" de yapmayın ltf,yalnış bilgi veriyorsunuz insanlara!

Şimdi benim 42lik IPS panele adam 5 kağıt saymak istiyor ve bu sizin yazdığınız yazılar sebebiyle adam benim eve
gelecek yaw abi bu 5 derece de düşüyor derse gitti benim 5 kağıt:hoba1

Olmayacak açıları veriyorsunuz,netice de bahsettiğiniz paneller TFT-LCD yaw ister IPS ister VA olsun "açı özürlüdür"
bunlar,şimdi eskinin Hitachi panelli IPS leri olsa bunda açı 80/85 derecedir ama doğrusu ise tam 65 derece dir!
ama sıfır kayıpla tabi ki!

Eşyanın tabiyatına aykırı şeyler olamaz teknik olarak! IPS de ki kısmen daha geniş açı da "pixel yapısından" kaynaklanıyor!
ancak yine de işi bozan unsur pixellerin dizilimi dir! siz bu dizilime göre 25/40dereceye ancak çıkabilirsiniz! hatta çıkamazsınız bile

>LCD olarak en geniş açı Hitachi-IPS dir:ok
>PDP ler de ise açı sorunu olmaz!
>OLED de yine olmaz!

Burada iki konu devreye girmiştir geçmiş te

1-LGD ve CMO geçmişte bu açı sorunu için IPS ile çok uğraştılar(bende kısa bir süre işin içindeydim o zaman)
zira birisi harbi IPS diğeri ise çakma idi,önce yazılım denediler hikaye çıktı ve Hitac da güldü bize:haha1
Sonra bir kaç tip pixel dizilimi yaptılar yine komik duruma düşüldü,capon yine güldü bize!

"Paraya da kıymadıkları için" bu proje rafa kalk dı!

2-Hitachi den adam ayartmaya kalktılar bu da yemedi! bu sefer filtreleme üzerine çalıştılar ama hiç kimse bu işi
bilmiyordu sonra uydur-kaydır ile açıyı biraz daha genişlettiler!

Sizin bahsettiğiniz özellikle IPS de ki açı farkları da işte bu filtreleme ve bir kaç başka malzeme farkı sebebiyle birisi
40derece verirken diğeri 30 veriyor veya daha az gibi,bu durum yaklaşık VA için de böyledir!

++

"IPS iyi resim" verir kısmen teknik olarak doğrudur ama pratik de yine böyle değildir!

"O zaman hangi IPS" diye sorulması gerekiyor????? hangi teknikle üretiliyor? şu anda adam gibi bir tane "IPS" li panel
üreten üretici yok ki! sadece kötünün iyisi vardır o da TPV dir!

Eski den bu dandik-çakma LG nin IPS lerini adam gibi işleyen bir tek Toshiba vardı o da Dükkan kapattı yaw:kiskis
Ben neden Toshiba IPS aldım diye düşünün bakalım şimdi yoksa hayat da işim olmaz benim IPS ile(Hitachi hariç
tabi ki!)

Ancak TV kullanımı yanında yukarı da yazmıştım aynı zaman da PC de kullandığım dandik TN Monitör le birlikte
bu IPS paneli de ikinci "Monitör" gibi kullanıyorum,zaten yan-yana gibi durmaktadır lar!

Toshiba bu işte en iyisi değil en süperiydi! herifler bu işin tam ustası yaw ama iş açıya gelince panel mıçıyor neredeyse sıfır
açı var yaw panel de ama herifler ona göre sistem+filtreleme ve CEVO Engine diye bir kendi sistemleri var,IPS bile
olsa paneli uçuruyor teknik olarak!! üstelik neredesye "sıfır LAG" var bu meret de

IPS ler VA lara biraz daha hızlıdır tepkime/lag v.s olarak ki bu da teknik olarak doğrudur ama Tosh da bu Hız Ferrari gibi oluyor!
TN en hızlısıdır be meret de 5ms farkıyla TN yi takip ediyor o derece çok hızlı,sizin piyasa da en hızlı diye bildiğiniz
Sony leri bile çok fena tokatlıyor!!! ne mod ayarı ne hiç bir ayarı da açmıyorum hepsi "OFF" dur!

Şimdi Tosh oturmuş saksıyı acaip işletmiş yaw ben bu IPS i nasıl ederim diye ki tüm üreticilere DERS verir
sistemler de geliştirmiştir! en hızlı ve en doğru resmi en iyi motion la akıtıyor adamlar yaw:ok

Aslında bu "çakma-IPS" sistemi;bana göre oldukça başarılı bir yapı da ama onu tam hazır hale getirecek
yani hakkını verecek bir üreticisi yok!

İş TV izleme gelince IPS ler bir kere Contrast dan felaket sınıfta kalıyorlar! 700/800;1 ile resim filan olmaz!
daha üst seivyeri de max.1000/1200;1 lere kadar çıkabiliyor ama ne Black ne de Contrast beş para etmez
hele de filimci iseniz bununla filim filan izlenmez! millet ne doğru dürüst VA gördü ne de IPS hele hele
PDP leri de(Pio ile Pany) şimdi IPS lere süper diyorlar ülen bununla süper filan olmaz! hele filim hiç olmaz!

++

Siz Markalara bakarak bir açı hesabına da girmeyin! panele odaklanın zira bir serisi iyi olur diğer serisi kötü olur
açılı verişte!!

>>>"Contrast" düşmesi 5(yazıyla beş)derece de başlar ama siz bunu göremezsiniz yani anlayamazsınız insan gözü
buna uygun değil çünkü! VA/IPS olsa ne yazar(Hitachi de ise bu açı tam 25derecedir!!! ama bunu da insan gözü
göremiyor!

>>>"Whiteness"(soluklaşma) düşmesi de yaklaşık 10/15derecedir bunu da çoğu insan göremiyor!

>>>"Greyness" efekti(arka ışık çalışmasına bağlı olarak resmin total olarak düşmesi)bu da yaklaşık 15/20derece dir!

şimdi bir kaç ikincil önemli unsurları da geçersem,olay sizin gözlerin durumu/algılama ile de birebir alakalıdır!

Örneğin 10/15derece deki düşmeyi çoğunuz 20/25 hatta50derecede ancak görüyor ki ben zaten yazlılanlar dan bunu
şak diye anlıyorum yaw:mutlu

VA da ayrıca panel "FALD" mı bu da önemlidir! Baclit sistemi nasıl dır ki bu da ciddi önemlidir!
Panel deki en azından katman nasıldır ki bu da çok ciddi önemlidir!

Adam gidip en dandik Çin işi uyduruk bir katman takıyor $ 20/30 kağıtlık! hatta onu da takmıyor
montajlı alıyor bu sefer o katmanı panel üreticisi en dandik olarak takıyor!

Bunların hepsi bir şekilde açıyı etkiliyor!

Ama TFT-LCD nin bu gördüğünüz fıtratı gereği açı filan vermez!

İnsanlar zaten Contrastı doğal olarak(HW den) alamıyor,daha doğrusu üretici en dandik malı üretiyor
yazılımla ve çakma filtreleme v.s ile yapay resim elde ediyorlar canlı/sature/parlak v.s hale gelen panel de
müşteri buluyor haliyle!

"Katman"(kısmen koruyucu hariç) olmaması gerekiyor bu yapı da ama maliyeti ciddi yükseltiyor o zaman!
"Matte" panel olması gerekiyor en doğru "NATURAL" resim için ama bunu da kimse beğenmiyor!
Zaten kim üretecek bunu da??? yüksek maliyet demektir bu!

"Semi-matte" de olabilir ama bunu da artık kimse beğenmiyor,millet olmuş vividçi/satureci yaw!

İyi de doğru resim Matte/Semi-matte de olur! IPS de olur hatta çakmasın da bile çok güzel olur ama
hani nerede böyle bir panel?

Hele hele Hitachi-IPS+Matte bir panel tam süper olur ama fiyatı da 32 de bile $10bin kağıt olur yaw:ara

Prof.Monitörler işte böyle dir!

Samsung da bunu üretiyor veya Sony veya LGE v.s ama tüm malzemeleri de gidip ilgili üreticisin den alıp
montajlıyor sadece! çünkü adam gidip Hitachi/Sharp dan alsa bunu tam kesilecek!

Yanmayan devreler yapıyor Hitachi(Uzay/Tıp/Askeri/Savaş gereçleri v.s) bu monitörler de ona göre üretiliyor!
Açı sorunu filan da yoktur!

++

Hadi iyi seyirler

O Çevrimdışı

ofluhakan

Yeni Üye
18 May 2018
37
49
Merhabalar.
Bizim emektar Vestel ruhunu teslim etti edecek. Diktorgen odanın uzun kenar köşesinde kullanmak üzere. Smarti olmayan ,(smart için tvboxvar), maç performansı iyi gunluk kullanım icin ,oyun da yok bir TV tavsiye , fiyat 2000 başlar 4 bine kadar.

Yazılanları biraz okudum iyice kafam karıştı. Can beyin bakın dedigi 9785 mi beklesek acaba Va/100hz icin.
Yada BİM'in JVC alıp gecelimmi.
Kolay gelsin..:cay

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhabalar.
Bizim emektar Vestel ruhunu teslim etti edecek. Diktorgen odanın uzun kenar köşesinde kullanmak üzere. Smarti olmayan ,(smart için tvboxvar), maç performansı iyi gunluk kullanım icin ,oyun da yok bir TV tavsiye , fiyat 2000 başlar 4 bine kadar.

Yazılanları biraz okudum iyice kafam karıştı. Can beyin bakın dedigi 9785 mi beklesek acaba Va/100hz icin.
Yada BİM'in JVC alıp gecelimmi.
Kolay gelsin..:cay
Vestel 6300 modeli yanlış hatırlamıyorsam nonconnect bir ürün dü, sadece tv dir, düz mantık üretilmiş stabil bir üründür. Jvc ise sizin kullanım amacınıza göre işin altından kalkabilecek bir üretimdir. :ok

S Çevrimdışı

shekero

Yeni Üye
8 May 2018
12
44
sadece film ve tv için arada maç olabilir 55ud9400 nasıl olur 3000 tl ye.800 tl daha verip 55mu7000 mı almak mantıklı olur acaba. fiyat performans olarak

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
sadece film ve tv için arada maç olabilir 55ud9400 nasıl olur 3000 tl ye.800 tl daha verip 55mu7000 mı almak mantıklı olur acaba. fiyat performans olarak
HDR + WCG + 1800hz smr + İnternal subwoofer + bluetooth + wifi + widi + netflix vs vs ile bu modeli MU7000 e kıyaslarsak tam bir F/P ürünü olur zira aralarında uçan kaçan bir teknoloji ve kalite farkı yoktur.

Aradaki bütçesel farkın abartısız neredeyse ufak çaplı bir tv parası olduğunu düşününce elbette bu koşullarda 9400 daha baskın gelir :ok

Geri
Üst Alt