P Çevrimdışı

patronas

Yeni Üye
9 May 2018
47
36
:hayir
iyi de bunu nereye takacaksın?
PJ zifiri karanlık ister ve de sever:kiskis

sen de sanırım benim gibi "filimcisin";bak kardeşim bu LCD ler den aslın da bu mana da filim cacığı olmaz,bunu unut!
eski den olsa PDP derdik onlar da dükkanı kapatıp gittiler! PJ her devir de OK dir ayrıca 4/5 kağıda oldukça sıkı bir
PJ alırsın!

Döviz işi çok sakat gidiyor,buna bir şey diyemem/yapamam yaw
memleketi güllük-gülistanlık diye lanse edenlere bunu sormak gerekiyor!

DH den "astramastra" nick li bir arkadaş var beni eskiden iyi tanır adam bu iş de Prof. dur! selamımı söyle
bütçeni söyle beni sana Can abi havele etti de,kensi bildiğim kadarıyla EPSON cu dur(sanırım aynı zaman da Satıcıdır da)
ama çakal değildir diğer DH ki bazı tipler gibi! Epson seçersen A dan Z ye sana döker olayı,sonra da bana dönersin++
Yer var abi, onda sıkıntı yok. Ne mesafe açısından ne de ortam karanlığı açısından sıkıntı yok. Bilgiler için teşekkürler abi, ekonomik olarak parayı denkleştiribilirsem, dediğin kişiyle iletişime geçeceğim.

S Çevrimdışı

Suatsuat

Yeni Üye
9 May 2018
14
43
Adem Helvacı Ado ups kargo ile 50ud8800 ptesi elime ulaştı aynı gün 2 saat sonra servis geldi kurulum için koli sapa saglam cizik dahi yok ürünü actı ve ekran kırık cıktı !!! Tutanak tutuldu kargo ile aynıgün iadesi gerceklesti. Karar veremedim değişimmi yapsam iademi diye ? Ama ben bu işte art niyet düşünüyom o kolide o tvnin kırılmasına anlam veremedim bakalım sürec nasıl işleyecek

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,377
Yer var abi, onda sıkıntı yok. Ne mesafe açısından ne de ortam karanlığı açısından sıkıntı yok. Bilgiler için teşekkürler abi, ekonomik olarak parayı denkleştiribilirsem, dediğin kişiyle iletişime geçeceğim.

PJ için mekan varsa zaten en iyisi de bu dur! FILM bundan izlenir çünkü ayrıca Maçlar da OK dir
mekan tamamen zifiri karanlıksa aslında herşey OK dir yaw:mutlu

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,377
Adem Helvacı Ado ups kargo ile 50ud8800 ptesi elime ulaştı aynı gün 2 saat sonra servis geldi kurulum için koli sapa saglam cizik dahi yok ürünü actı ve ekran kırık cıktı !!! Tutanak tutuldu kargo ile aynıgün iadesi gerceklesti. Karar veremedim değişimmi yapsam iademi diye ? Ama ben bu işte art niyet düşünüyom o kolide o tvnin kırılmasına anlam veremedim bakalım sürec nasıl işleyecek

kardeş geçmiş olsun bence şansını bir daha denemelisin netice de zaten malın vaziyeti ortada ve gereken doğru işlemler de
yapıldı sıkma canını şimdi buna+

Fabrika dan kırık panelli mal çıkmaz öncelikle!
Ancak zaman için de koliler yer değiştirirken başına bir çok işler gelebiliyor özellikle Kargo şirketlerin de!
dolayısıyla kutunun sağlam görünmesi bir şey ifade etmez! kırılır panel bazı ters darbeli hareketler de

Kargo şirketleri bu işi hala öğrenemedi ve bu şekilde çok fazla panel kırıkları oluyor!

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
ben izmir atasanayi şubesinden kargomu almaya gitmiştim bizim binlerce lira para verdiğimiz malları yüklerlerken seyretmiştim biri atıyor öbürü tutuyor kimi tutamıyor yere düşüyor ordan alıyor tekrar atıyor resmen basket oynuyorlardı.türkiyede kargoculuk sıfır ürün gelince bırakıp kaçıyorlar açtırmıyorlar bile.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Bu ilk değil ama nasıl bir artniyetten bahsettiğinizi anlayamadım :alala
Biz bunları yüzlerce kere gördük görmeye de devam edeceğiz. Panel kırılması için kesik delik olmak zorunda değil, kutu sağlam olduğu halde hücre bölümü kırık çıkan ürün şaşırtıcı bir durum da değil, zira ülkemizdeki kargo anlayışı nedeniyle %99,9 taşıma kaynaklı kırılıyor bu paneller. Bu nedenle özellikle lcd tv lerde illa ki YETKİLİ SERVSİ AÇSIN diyoruz hep :ok

İçiniz rahat değilse direkt iade edin zira ömür boyu kuşku ile tv seyredilmez :ok

S Çevrimdışı

Suatsuat

Yeni Üye
9 May 2018
14
43
İnşallah düşünceniz gibidir zira üzücü durum ve zaman kaybı şansımı birkez daha deneyeceğim kısmet bakalım ....

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
İnşallah düşünceniz gibidir zira üzücü durum ve zaman kaybı şansımı birkez daha deneyeceğim kısmet bakalım ....

Biz düşünmüyoruz, hayat bunları sunuyor bize :ok

Hemen her marka için temeli kargo kaynaklı olan bu sorunları görürsünüz.

2000TL ye yakın maaş alan kargo elemanları işlerinin hakkını verip İNSAN gibi mal taşımayı öğrenene kadar da bu sorunlar devam edecek.

Panel kırıktır o önemli değil, Önemli olan bir muhatap bulup bulmadığınız, Size anında bir çözüm üretilip üretilmediğidir diye düşünüyorum.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,377
yakında tam polymer süper paneller üretilecektir! valla bunlar tam bizlik olur kafamıza göre oraya buraya atarız artık:haha1
kargocular da bunu öğrendimi aynen karpuz gibi atarlar bunları kamyonun içine nasıl ...abi bir bok olmuyor bunlara... diye:kiskis

"Polymer" günlük hayata,aklınıza gelen gelmeyen bir dünya eşyayla girdi bile! ucuz,basit üretim v.s bir olay bu Polymer
ama bu teknolojiyi bulmak ise "kafa" istiyor o kafa da var zaten hatta bir tanesi de bir "Türk" kendisi benim hanımın yeğeni olur
USA da bir Üniversite de herif Prof.bile oldu yaw:mutlu bırakmıyorlar şimdi adamı!

AUO/Taiwan herife servet vermeye hazır! çünkü asıl işi "Televizyon panelleri"! yani AUO haybeye transfer etmek istemiyor!
Sırada şimdi Sharp var,onlar al bütün fabrika senin olsun gel bize diyorlar!

Amerikan hükümeti herifi 24 saat izliyor koruyor v.s:cool

Tam bizlik panel yapacak adam yaw kaldır at bir şey olmuyor:haha1

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
yakında tam polymer süper paneller üretilecektir! valla bunlar tam bizlik olur kafamıza göre oraya buraya atarız artık:haha1
kargocular da bunu öğrendimi aynen karpuz gibi atarlar bunları kamyonun içine nasıl ...abi bir bok olmuyor bunlara... diye:kiskis

"Polymer" günlük hayata,aklınıza gelen gelmeyen bir dünya eşyayla girdi bile! ucuz,basit üretim v.s bir olay bu Polymer
ama bu teknolojiyi bulmak ise "kafa" istiyor o kafa da var zaten hatta bir tanesi de bir "Türk" kendisi benim hanımın yeğeni olur
USA da bir Üniversite de herif Prof.bile oldu yaw:mutlu bırakmıyorlar şimdi adamı!

AUO/Taiwan herife servet vermeye hazır! çünkü asıl işi "Televizyon panelleri"! yani AUO haybeye transfer etmek istemiyor!
Sırada şimdi Sharp var,onlar al bütün fabrika senin olsun gel bize diyorlar!

Amerikan hükümeti herifi 24 saat izliyor koruyor v.s:cool

Tam bizlik panel yapacak adam yaw kaldır at bir şey olmuyor:haha1

Can abi bir ara fabrikada eğitimde bir video izletmişlerdi, Plastik camcı çekiçlerinden almışlar bir tane, bir tane de esnek bir panel, panelde görüntü var, hem eğip büküp hem de arada çekiçliyorlardı :kop

Ben inanıyorumki bizim kargocular onu da boklamanın bir yolunu bulur, Kıramazsa kahve dökerler :haha

Arşivimde bulursam eğer, bize gelen bir UPS kargo gönderisi vardı, Bizim İcra Kurulu üyesinin evine yollanan bir bulaşık makinesi, makinenin üzerine A3 Kağıt ile çıktı alınıp yazılmış VIP GÖNDERİDİR uyarısı ve o bembeyaz A5 uyarı yazışının üzerinde dişli izleri ile 44 numara bot izini görüyorduk, resmini kendi ellerimle çekmiştim mutlaka bulmaya çalışacağım sizler için.

Düşünsene abi adamlar VIP gönderidir yazan Bulaşık makinesinin göbeğine bot ile basmış, botun taban izi komple çıkmış yazının üstüne :kiskis

Biz bu adamlardan kırmadan emanet taşımalarını istiyoruz.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,377
tam komedi veya tam rezalet yaw,şaka gibi herifler!
hınçlarını da mallar dan çıkarıyorlar anlaşılan!

ama o VIP gönderi tam komedi yaw veya şaka gibi,abi bari makinede bir de yıkama filan yapsaydınız:haha1

M Çevrimdışı

mude05

Yeni Üye
14 May 2018
5
43
Selamın aleyküm Adem bey. Dün gruba TV tavsiyesi ile ilgili yazı yazmıştım. Müsait olunca cevaplarmısınız.

Geri
Üst Alt