Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado hocam,

Oda 3,5m-5m
Aslında media player iyi olsun istiyorum(Vestel türevlerinde harici altyazı desteği var fakat türkçe karakter sıkıntısı var.)
bunların haricinde Ekran ve ses kaliteleri iyi olsun yeter.
PS çok nadir 40 yılda bir oynanır.
Maç isleme olur ama.

VESTEL türevlerinde ses ve Smart anlamında yüksek beklentileriniz olmasın, bu nedenle eliyorum

5270 bana göre ufak kalır ve ses anlamında o da çok üst klasmanda değil onu da eledim

43U6763 VESTEL üretimi olmasının yanısıra LG panellidir bu nedenle eliyorum

LT32 hakkında yorum yazmaya dahi gerek görmedim.

Geriye kalan elle tutulur ve isteklerinizi karşılayabilecek tek ürün 43MU7000 dir.

Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
Teşekkür ederim@Ado hocam. Peki ses konusunu es geçersek Vestel 43fd7500 ile buna benzet regal ya da telefunken hangi modellere bakmamı önerirsiniz.

S Çevrimdışı

shekero

Yeni Üye
8 May 2018
12
44
55mu7000 almaya karar verdim.. Vestel 55ud9650 düşünüyordum.. HDR tüm üretimde olmaması vs.
Sonrasında da 55vlx8650 arasında kaldım ancak hemen hemen aynı fiyata 55mu7000 almaya karar verdim..
Sizce nasıl Adem Helvacı Ado ve albanez albanez üstatlarım

P Çevrimdışı

patronas

Yeni Üye
9 May 2018
47
36
Can abi, projeksiyon sistemleri ile ilgileniyor musun. Led tv leri hem araştırmaktan bıktım hem de malum sorunları yüzünden servislerle muhattap olmaktan çekiniyorum. İlgileniyorsan hiç kullandığın ya da beğendiğin bir model var mı. albanez albanez

M Çevrimdışı

mude05

Yeni Üye
14 May 2018
5
43
Selamın aleyküm değerli arkadaşlar. Forumda yeniyim. Sayfanın tamamını okudum. Bu hafta sonunda teknoloji mağazalarını gezdim. Kafam iyice karıştı. Herkes elindeki markayı satmaya çalışıyo.bana bir TV tavsiyesinde bulunun lütfen. Ben önceliklerimi yazayım. 6m*4m ebatlarinda dikdörtgen salonumuz var. Koltuk U şeklinde, TV yi uzun duvarda izleyeceğiz. Yanlardan da izlenecek yani. 43 ile 50 inç arası. Oyun oynamayacağım. Futbol denk gelirse haftada yada ayda 1,2 defa. Çoğunlukla günlük film dizi vs.için kullanım. Dolayısıyla canlı parlak renkler. Smart olacak, çocuklar YouTube dan çizgi film izliyor. Hanımda kaçırdığı dizileri puhu TV den izleyecek. 4k uhd çözünürlük olacak. Bütçe 2500 TL civarı. ha bu arada marka takıntım yok. Servis ağı ve yedek parça sıkıntısı olmasın yeter. Cevaplarsanız sevinirim. Saygılar.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,377
Can abi, projeksiyon sistemleri ile ilgileniyor musun. Led tv leri hem araştırmaktan bıktım hem de malum sorunları yüzünden servislerle muhattap olmaktan çekiniyorum. İlgileniyorsan hiç kullandığın ya da beğendiğin bir model var mı. albanez albanez

PJ benim işim değildir ancak PJ ler bir "TV" nin yerini de tutmaz!

PJ nin ana esprisi "FILM" üzerine dir ki bu konuda Sinema dan sonra en iyisi PJ dir ama bu işin de sonu yok!
yani PJ fiyatları manyak rakamlara kadar gider hatta yetmez bile:hoba1

Ama eve "özel mekan" yapacağım ona göre de Audio sistemi de kuracağım ve zaten benim işim de FILM izlemek
diyorsan PJ ler OK dir hatta çok ciddi tavsiyem dir ama zor ve sıkıntılı bir süreç geçirtir adama

Senin LedTV v.s dediğin bildiğimiz TV ,yani all-in-one olayı dır;belki her bir şeyi süper yapamaz ama her şeyi de bir şekilde
yapabilen tek alet bu yaw

Son düzenleme:
P Çevrimdışı

patronas

Yeni Üye
9 May 2018
47
36
PJ benim işim değildir ancak PJ ler bir "TV" nin yerini de tutmaz!

PJ nin ana esprisi "FILM" üzerine dir ki bu konuda Sinema dan sonra en iyisi PJ dir ama bu işin de sonu yok!
yani PJ fiyatları manyak rakamlara kadar gider hatta yetmez bile:hoba1

Ama eve "özel mekan" yapacağım ona göre de Audi sistemi de kuracağım ve zaten benim işim de FILM izlemek
diyorsan PJ ler OK dir hatta çok ciddi tavsiyem dir ama zor ve sıkıntılı bir süreç geçirtir adama

Senin LedTV v.s dediğin bildiğimiz TV ,yani all-in-one olayı dır;belki her bir şeyi süper yapamaz ama her şeyi de bir şekilde
yapabilen tek alet bu yaw
Ben de sadece film ve haftada bir futbol için düşündüm abi. Gerçi ledleri araştırmaktan bıktım dedim ama bir saatlik projeksiyon araştırmam bile kafayı allak bullak etti. Evde zaten bir tane tv var, tv kanalları için onu kullanırım, film ve futbol için 4000~5000 bandında bir pj alırım diye düşünmüştüm.Kararsızlığa ve döviz kuruna nalet olsun:))

mülayim Çevrimdışı

mülayim

Yeni Üye
28 Mar 2018
32
B55L 9785 5s ile Grundig 55VLX9775 BP özellik olarakta fiyat olarakta aynı bayii sordum 4000 TL olur dedi tabi ki sipariş üzere, tv'yi canlı bi göremicez vesselam...
Albanez üstadında dediği gibi kağıt üzerinde tv özellikleri çok iyi, ancak canlı izlemek tV yi bi yormak lazım o zaman anlarız...

Beko veya Arçelik 9785 modeli ile Grundig 9750 ile aynı TV. Grundig VLX9750 modeli Vatan veya Teknosa'da satılıyor gidip görebilirsiniz.Önceki yıllardaki 9600 ve 9650 kodlu tepe modelleri 100 hz IPS paneldi 9750'de böyle.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,377
Ben de sadece film ve haftada bir futbol için düşündüm abi. Gerçi ledleri araştırmaktan bıktım dedim ama bir saatlik projeksiyon araştırmam bile kafayı allak bullak etti. Evde zaten bir tane tv var, tv kanalları için onu kullanırım, film ve futbol için 4000~5000 bandında bir pj alırım diye düşünmüştüm.Kararsızlığa ve döviz kuruna nalet olsun:))
:hayir
iyi de bunu nereye takacaksın?
PJ zifiri karanlık ister ve de sever:kiskis

sen de sanırım benim gibi "filimcisin";bak kardeşim bu LCD ler den aslın da bu mana da filim cacığı olmaz,bunu unut!
eski den olsa PDP derdik onlar da dükkanı kapatıp gittiler! PJ her devir de OK dir ayrıca 4/5 kağıda oldukça sıkı bir
PJ alırsın!

Döviz işi çok sakat gidiyor,buna bir şey diyemem/yapamam yaw
memleketi güllük-gülistanlık diye lanse edenlere bunu sormak gerekiyor!

DH den "astramastra" nick li bir arkadaş var beni eskiden iyi tanır adam bu iş de Prof. dur! selamımı söyle
bütçeni söyle beni sana Can abi havele etti de,kensi bildiğim kadarıyla EPSON cu dur(sanırım aynı zaman da Satıcıdır da)
ama çakal değildir diğer DH ki bazı tipler gibi! Epson seçersen A dan Z ye sana döker olayı,sonra da bana dönersin++

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,377
Beko veya Arçelik 9785 modeli ile Grundig 9750 ile aynı TV. Grundig VLX9750 modeli Vatan veya Teknosa'da satılıyor gidip görebilirsiniz.Önceki yıllardaki 9600 ve 9650 kodlu tepe modelleri 100 hz IPS paneldi 9750'de böyle.

kardeş bu aynı panel değil!
Grundig eski model IPS
9785,9799 ise yeni ve VA(gerçi ben paneli canlı görmedim sadece Merkez bilgisi ve tahmin!)

canlı görürsem şak diye notunu da veririm!

Sıkıldım ben bu heriflerin panellerini takip etmekten tam 1 aydır yaw:ara

satıcılar ya bilmiyor ya da sallıyor aynen:ciks ellerinde çok fazla eski model panel kaldı bunların ve fiyatları da hala kazık tarife!

++

Arçelik/Beko aynı zaman da Alman fasoncu "MIDEON" a da mal yapıyor! arada bazı Alman forumlarından bulabiliyorum bunları
ama seri no.ları kesinlikle farklı dır örneğin 9595 i böyle bulmuştum Almanya dan!
Ancak bazı paneller de GRUNDIG adı altın da satılıyor Almanya da,düşük dandik paneller de Beko diye satılıyor v.s
Almanlar biliyor Grundig markasını doğal olarak ama ses getirecek bir panel üretmiyor Arçelik!

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Teşekkür ederim@Ado hocam. Peki ses konusunu es geçersek Vestel 43fd7500 ile buna benzet regal ya da telefunken hangi modellere bakmamı önerirsiniz.

43FD7500 LG panel MB110 ve MB211 anakart ile üretiliyor kötü demem ancak SMR değeri 600hz. Şahsi yaklaşımım IPS panellerde 800hz den aşağı olmaması yöndedir. 43R6520 önerirdim ama o da IPS panel ve o da 600hz. O yüzden eledim.

Eğer Bulabilirseniz 43TF6520 TELEFUNKEN inceleyebilirsiniz zira IPS LG panel ancak 800hz dir :ok

Geri
Üst Alt