P Çevrimdışı

Pyros

Yeni Üye
4 Ağu 2020
9
43
Herkese selamlar,

Aslında benzer bir soruyu 566. sayfada sormuştum, herhangi bir cevap gelmeyince ve seçenekleri ikiye düşürünce konu olarak açarak sordum ama buradan sormam için yönlendirme yapıldı. Dolayısıyla burada yeniden sormaktayım

Kısaca Vestel 65U9400 ile Toshiba 65UL3063DT arasında kaldık. Hepsiburada'dan alacağız aralarında yaklaşık 400TL kadar fiyat farkı var. Sizler hangisini önerirsiniz acaba?

Yayın kaynağımız uydu ve Türksat kutu. PS veya Xbox bağlamayacağız sadece TV yayınları ile internetten film/dizi seyredeceğiz. Ortalama tüketiciyiz, üstün kalite anlayacak göz ve kulağa sahip değiliz. Smart özelliklerinin çok iyi olmasına, uydu alıcısının çok hızlı geçişli olmasına da gerek yok. Fiyat/performans ve uzun ömür bizim için çok daha önemli.

Şimdiden teşekkürler

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Herkese selamlar,

Aslında benzer bir soruyu 566. sayfada sormuştum, herhangi bir cevap gelmeyince ve seçenekleri ikiye düşürünce konu olarak açarak sordum ama buradan sormam için yönlendirme yapıldı. Dolayısıyla burada yeniden sormaktayım

Kısaca Vestel 65U9400 ile Toshiba 65UL3063DT arasında kaldık. Hepsiburada'dan alacağız aralarında yaklaşık 400TL kadar fiyat farkı var. Sizler hangisini önerirsiniz acaba?

Yayın kaynağımız uydu ve Türksat kutu. PS veya Xbox bağlamayacağız sadece TV yayınları ile internetten film/dizi seyredeceğiz. Ortalama tüketiciyiz, üstün kalite anlayacak göz ve kulağa sahip değiliz. Smart özelliklerinin çok iyi olmasına, uydu alıcısının çok hızlı geçişli olmasına da gerek yok. Fiyat/performans ve uzun ömür bizim için çok daha önemli.

Şimdiden teşekkürler
tavsiye vermiyorum
vestel mb130s anakartlı 1,5gb ram li. boe panel kullanılmış. HDR10+DOLBY VISION
toshiba mb230 anakartlı 750mb ram li boe ve samsung karma panel kullanılmış. HDR10+DOLBY VISION

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Herkese selamlar,

Şimdiden teşekkürler
Uygun olanı alın bence bilmiyorum hangisi kaç para, teknik olarak vestel daha iyi duruyor

H Çevrimdışı

hknsngl44

Aktif Üye
16 Ağu 2016
57
Belki faydası dokunur düşüncesiyle yazıyorum. Ürünü alıp incelemiş değilim. Dolayısıyla tavsiye ediyorum anlamı çıkmasın. Fiyatı piyasaya göre cazip olduğu için paylaşıyorum. Araştırıp, buradaki tecrübeli arkadaşlara sorup karar vererek alabilirsiniz isterseniz.

Bu tv 3 gündür akşam vakti (saati tam bilmiyorum) indirime giriyor. Sabah 7-8 gibi indirim bitiyor. İndirimli fiyatı 3549 ₺

Forumda araştırma yaptığımda, ürünün Samsung panel olduğunu görmüştüm daha önce. Eğer üretim bileşenleri değişmedi ise, bu bilgiye itimat ederek ailem için sipariş verdim ben.
Kampanya bittikten sonra mesajımı görenlere tavsiyem, gün içinde, özellikle belirttiğim saat aralığında linki birkaç gün takip etsinler. Ben fırsatı kaçırdım diye üzülürken 2. gün yine denk geldi, nasip oldu. Bugün 3.gün. Kampanya devam ediyor.
Gönlünüzce tercihler yapmanız dileğiyle...

P Çevrimdışı

Pyros

Yeni Üye
4 Ağu 2020
9
43
tavsiye vermiyorum
vestel mb130s anakartlı 1,5gb ram li. boe panel kullanılmış. HDR10+DOLBY VISION
toshiba mb230 anakartlı 750mb ram li boe ve samsung karma panel kullanılmış. HDR10+DOLBY VISION

Cevabınız için teşekkür ederim. Açıkçası paneller hakkında bir bilgim olmadığı için biraz daha yardımcı olabilir misiniz. BOE vs Samsung panallerde nasıl avantaj ve dezavantaj durumu vardır acaba?

Bizim izleme açısı gibi sorunlarımız olmayacak zaten neredeyse tam önünden seyredeceğiz gibi bir durum olacak

Ancak anladığım kadarıyla 1,5gb ram nedeniyle Vestel smart özelliklerinde daha başarılı olacak sanırım, yanlış mı düşünüyorum?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Uygun olanı alın bence bilmiyorum hangisi kaç para, teknik olarak vestel daha iyi duruyor

Cevabınız için teşekkür ederim. Bilgi amaçlı olarak söyleyeyim Vestel 65U9400 4900TL ve 65UL3063DT 5300TL civarı

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
MMarkt Philips 50PUS7304'ü 4300 TL'ye çekti 2 saate esamesi kalmadı :ara

neymiş bu yaw:kiskis

herifler sankim o paneli beleşe vermişler:mutlu

50 lik VA arayanlar bence Grundig lere de baksınlar! sanırım model no.su GCU8900 idi(50/58 ama ben 50lik olanı tavsiye ediyorum!)
Arçelik grubunun "resim işleme" başarısı bu diğerlerinden daha iyidir!

Ama ben kumandasına bakarım,çok yakışıklı ve de akıllı olacaktır! veya Smart ı Samsung/LGE den çok daha iyi olacaktır
kasası acaip yakışıklı olacaktır v.s v.s gibi bana göre osuruktan olan özellikler sizler için önemliysi o zaman Arçelik Grubu
TV lerden uzak durunuz!

TPV ye de haybeden fazla para vermeyin özellikle 50/58 bandında! sanırım 50lik olanı şu sıralar 3,5/3,7 gibi olmalı

C Çevrimdışı

complete

Yeni Üye
3 Ağu 2020
5
40
neymiş bu yaw:kiskis

herifler sankim o paneli beleşe vermişler:mutlu

50 lik VA arayanlar bence Grundig lere de baksınlar! sanırım model no.su GCU8900 idi(50/58 ama ben 50lik olanı tavsiye ediyorum!)
Arçelik grubunun "resim işleme" başarısı bu diğerlerinden daha iyidir!

Ama ben kumandasına bakarım,çok yakışıklı ve de akıllı olacaktır! veya Smart ı Samsung/LGE den çok daha iyi olacaktır
kasası acaip yakışıklı olacaktır v.s v.s gibi bana göre osuruktan olan özellikler sizler için önemliysi o zaman Arçelik Grubu
TV lerden uzak durunuz!

TPV ye de haybeden fazla para vermeyin özellikle 50/58 bandında! sanırım 50lik olanı şu sıralar 3,5/3,7 gibi olmalı

Albanez hocam merhaba, sony kd-49xh8596 almayı düşünüyorum,bende senin gibi 49-50 inç seviyorum,100 hrz ama çekincem edge-led bu konuda fikrini almak istiyorum,tşk.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
Albanez hocam merhaba, sony kd-49xh8596 almayı düşünüyorum,bende senin gibi 49-50 inç seviyorum,100 hrz ama çekincem edge-led bu konuda fikrini almak istiyorum,tşk.

Sony ler de özellikle 6/7/8 serilerin de inanılmaz fazla model var! çoğu IPS dir
bu bahsettiğin model 2020 ve bilmiyorum,IPS mi yoksa VA mı ve TR ye ithal edildimi?

Ben MARKA ya kesinlikle zırnık bile vermem:hayir:hayir yani lafım özellikle Sony/Samsung de ve LGE ye dir

ama çok tatlı fiyata olursa o zaman alabilirim! herifler LGD den aldıkları panele IPS takıp da Sony diye de
satıp 4/5 kağıt zor edecek TV yi 6/7/8 kağıt gibi satarlarsa benim lafım çok ağır olur yaw!

XH dan iyileri VA olanlar 9x serileridir,bunun da sanırım 49 ebatlıları var ama manyak rakamlara oluyor bizde!
ben bir ara 8396 düşündüm(VA/10-bit/100Hz) ancak sonra vazgeçtim çünkü şu anda kullandığım
IPS li Grundig den çok fazla bir artısı hiç yok,resim kalitesi olarak da bendeki biraz daha iyi! haybeye 3/4 kağıt
fark verip de neden Sony alayım???

EdgeLED olması önemli değil!(altdan veya yandan)mühim olan montaj hatası çıkmaması+panelin fiziki yapısı da
(çok ince olmaması gerekiyor)kısaca bunlar Sony de ciddi risk dir,zira herifler hiç bir sıkıntıyı kabul etmiyorlar!
olur da alıdıktan sonra bunlar çıkarsa,işiniz vardır Sony,ben onun için Sony den 2.el veya Teşhir lere bakıyorum!

C Çevrimdışı

complete

Yeni Üye
3 Ağu 2020
5
40
Sony ler de özellikle 6/7/8 serilerin de inanılmaz fazla model var! çoğu IPS dir
bu bahsettiğin model 2020 ve bilmiyorum,IPS mi yoksa VA mı ve TR ye ithal edildimi?

Ben MARKA ya kesinlikle zırnık bile vermem:hayir:hayir yani lafım özellikle Sony/Samsung de ve LGE ye dir

ama çok tatlı fiyata olursa o zaman alabilirim! herifler LGD den aldıkları panele IPS takıp da Sony diye de
satıp 4/5 kağıt zor edecek TV yi 6/7/8 kağıt gibi satarlarsa benim lafım çok ağır olur yaw!

XH dan iyileri VA olanlar 9x serileridir,bunun da sanırım 49 ebatlıları var ama manyak rakamlara oluyor bizde!
ben bir ara 8396 düşündüm(VA/10-bit/100Hz) ancak sonra vazgeçtim çünkü şu anda kullandığım
IPS li Grundig den çok fazla bir artısı hiç yok,resim kalitesi olarak da bendeki biraz daha iyi! haybeye 3/4 kağıt

EdgeLED olması önemli değil!(altdan veya yandan)mühim olan montaj hatası çıkmaması+panelin fiziki yapısı da
(çok ince olmaması gerekiyor)kısaca bunlar Sony de ciddi risk dir,zira herifler hiç bir sıkıntıyı kabul etmiyorlar!
olur da alıdıktan sonra bunlar çıkarsa,işiniz vardır Sony,ben onun için Sony den 2.el veya Teşhir lere bakıyorum!
[/QUO

va panel hocam,senin bahsettiğin grundig kafama yattı ama şu damalı kasa yapısı hoşuma gitmedi,tv'den gold kasa nedir:bye

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
VA ise alınır,ama ben öncelikle Markasına değil de mala bakarım+ve de daha da en önemlisi Fiyatına bakarım
Söz konusu SONY ise bu söylediklerim için fazla ümide kapılamam! çünkü benim istediğim rakamlara Sony ler
asla gelmiyor

"Dama kasalı" nedir yaw:hmm
TV den Gold kasa da nedir??

yaw neleri buluyorsunuz sormak için anlamadım ne iştir:haha1

A Çevrimdışı

aziris

Aktif Üye
16 Haz 2020
95
50
Albanez hocam sharp tv işini bıraktı yazmışsınız ama galiba Türkiye harici her yerde yeni modelleri satiliyor hemde 8 k modelleri ile birde Japonya'da halen 1 numaralı marka

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
Albanez hocam sharp tv işini bıraktı yazmışsınız ama galiba Türkiye harici her yerde yeni modelleri satiliyor hemde 8 k modelleri ile birde Japonya'da halen 1 numaralı marka

1-caponlar zaten LCD TV lere "SHARP" derler:kiskis
ve ilk günden beri capon lar da Sharp bir numaradır:ok

2-diğer bazı pazarlar da bulunan Sharp TV lerin kendi Sakai-City fabrikası üretimleri değildir!
Sharp normal rutin bir üretim durumu artık yoktur! Çin/Malezya ve bazı pazarlar için olan yerel üretim
türü TV ler de zaten markası Sharp olup(genel de panelleri CMO dur)ben bunları saymıyorum zaten!

3-8K paneli Sharp 2014 den beri üretiyor! AUO da üretiyor bu arada,ancak seri üretime TV olarak çıkamıyor
ve çok yeni olarak limitli adetler de bazı pazarlar da 8K vardır

Not;Samsung/LGD de var 8K ancak bunlar "çakma"(üretim teknikleri tam 8K değildir) bunu bir tek
Sharp beceriyor yıllardır(doğrudan 8K)

Sharp da 12/16K da vardır!!

TV yayınları daha 4k bile değildir! çok çok az bazı kanallar da 4k içerikler olsa bile bunların da tümü zaten org.8k çekim değildir!
Re-Mastering metoduyla elde edilmiş resimlerdir! yani Türkçesiyle bu da "çakma" bir iştir!

o çok yüksek "bit-rate" değerlerini sunacak daha ortada adam gibi işlemciler yok!

4-Ve daha da önemlisi SHARP her devirde özel üretim TV lere(bunlar aslında Monitör dür!!)imza atıyor
ve bu konuda her zaman zaten üretimleri vardır,iş paradan bahsetmeye kalıyor:hihi

"VA" panel üretimleri teknolojisin de tutunda bunların tüm üretim tekniklerini bulan zaten Sharp dır:ok
en çok da Lisans alan ana üretici Samsung dur!!

C Çevrimdışı

complete

Yeni Üye
3 Ağu 2020
5
40
albanez albanez,

montajlarını arçelik yapıyor sanırım,kendi sitelerine koymuşlar 8505 modeli 5,.400.-tl gibi bir rakamda,teknik karşılaştırmasını göz önüne alırsak ne dersin?

L Çevrimdışı

legolas21

Yeni Üye
8 Ağu 2020
2
32
Arkadaşlar 3000 - 4000 TL arası IPS panel + netflix/youtube gömülü + aileye gider önerilerinizi alabilir miyim? (okuyan + cevap yazan herkese şimdiden teşekkürler)

Geri
Üst Alt