P Çevrimdışı

Pyros

Yeni Üye
4 Ağu 2020
9
43
Herkese selamlar,

5000-5500 TL bütçe ile 65 inç tv önerileriniz neler olur acaba? Amaç sadece tv seyretmek, belki internetten veya bilgisayardan film/dizi filan izlenebilir ancak PS veya Xbox bağlamak gibi bir durum olmayacak. Yayın kaynağımız uydu ve Türksat kutu
Smart özelliklerinin çok iyi olmasına, uydu alıcısının çok hızlı geçişli olmasına gerek yok; olursa hayır demeyiz ancak bizim açımızdan ses ve görüntü düzgün seviye olması yeterli. Tabii telefondan kablosuz görüntü iletme gibi bir özellik olursa güzel olur.

Biraz bakınınca görünürde bütçemiz dahilinde yorumları fena olmayan Regal 65R7540UB, Regal 65R7540UA, Axen AX65LEDE88, Vestel 65U9500, Hitachi 65HT1700UD, Toshiba 65UL3063DT ve A101 de Toshiba 65UL2063DT görünüyor.

Sizlerin bunlar içinden önerileriniz veya onlar yerine bu diyebileceğiniz veya o fiyata alınacak tv yerine şunu alın diye önerileriniz varsa bütçeyi bir miktar daha arttırabiliriz.

Şimdiden yazan herkese teşekkür ederim

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
Merhaba albanez albanez abi. Bir tv8 hakkında bilgi almak istedim sizden. Gidip görecem.
İkinci el Sharp Aquos 60le741s modeli
Nasıldır alınır mı alınırsa kaça alınır. 5 yıl önce mediamarket ten alınmış.

Teşekkürler

o panel bildiğim kadarıyla 2013 modeldir ama bizde bayağı geç satıldı ve bitti!
geçmişte bu paneli aman aman tavsiye de etmemiştim,zaten Sharp o yıllardan itibaren
TV işini de bırakmıştı!

Sharp ın kendi üretimi yeni nesil sayılan(ama en üst seviye olmayan!)paneli olmasına rağmen
o bildiğimiz eskinin efsane Sharp ları gibi değildir,ancak fiyatı ciddi cazipse ve 1080 seni kesiyorsa
+3D si de vardır o panelin ama iyi bir 3D oynatımı da yoktur! alınabilir bu durumda,120Hz dir paneli!
ancak resim bit değeri 8 dir! hoş bu şimdiki çakma 8+2 bit paneller den çok daha iyidir!

Eski panel arıyorsan bence Sharp panelli 2016 model Samsung 60/8000 lere bakmanı tavsiye ederim!

Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
o panel bildiğim kadarıyla 2013 modeldir ama bizde bayağı geç satıldı ve bitti!
geçmişte bu paneli aman aman tavsiye de etmemiştim,zaten Sharp o yıllardan itibaren
TV işini de bırakmıştı!

Sharp ın kendi üretimi yeni nesil sayılan(ama en üst seviye olmayan!)paneli olmasına rağmen
o bildiğimiz eskinin efsane Sharp ları gibi değildir,ancak fiyatı ciddi cazipse ve 1080 seni kesiyorsa
+3D si de vardır o panelin ama iyi bir 3D oynatımı da yoktur! alınabilir bu durumda,120Hz dir paneli!
ancak resim bit değeri 8 dir! hoş bu şimdiki çakma 8+2 bit paneller den çok daha iyidir!

Eski panel arıyorsan bence Sharp panelli 2016 model Samsung 60/8000 lere bakmanı tavsiye ederim!
Letgo da gördüm ilanı. Konuştum ne kadar diye, 1800 lira dedi. Pazarlık yapmadım. Tv yi gördükten ve sizden bu bilgileri aldıktan sonra sın fiyatı konuşurum demiştim.

Kaç liraya alınsa iyidir bu sharp tv?

Bu dediğin samsung modelleri tam olarak hangileridir abi?

C Çevrimdışı

ceritli

Yeni Üye
10 Haz 2018
77
49
Sedat Beyi de iyi tanırım,ülen hangi Pio cu kaldı acaba tanımadığım:hoba1
3750 bugün için yüksek sayılır,ama bilen adam için yüksek sayılmaz!
ancak ederi bugün için bence 2/,2,5 dur

İlker Beye de o paneli İstandul dan ben aldırtmıştım diye hatırlıyorum(sanırım 3 kağıt dı aldığı 2.el fiyatı)
ama o yüksek fiyat çekti sonra satarken,ancak ben şimdiki Sony/Samsung fiyatlarını görünce çok da yüksek
gelmiyor açıkçası! X45x bence hala bu alemin en iyisi kesinlikle! bir kere RGB-LED bu meret dünyada sadece bunu
bulan Sharp da böyle bir panel vardı!! ama 45x süper LCD olarak tarihe geçti,sonra Tosh SV685,bunlar gerçek
FALD paneller dir! Samsung un araba parasına satılan QLED9x bile osuruk kalıyor FALD işinde bu iki panelin yanında!

Arçelik OLED leri bence takip et,bu herifler mal satamıyorlar! teşhir veya sıfır olarak bazen çok ciddi düşük fiyatları
olabiliyor denk getirirsen bari yeni nesil panel kullan yaw,yoksa LED med diye nesli bitmiş panellere saçma rakamlar vermek
bence enayilik dir! ya da son çare olarak yerli işi ucuza bir şey alıp bir kaç sene kullanıp sonrarına bakmaktır
Abi sahibinden de bi tane sony 55HX920 var ona ne dersin onla ilgili yorumun ne olur. Toshiba 55SV685 ile bi kıyaslama yaparsan hangisi üstün.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
Letgo da gördüm ilanı. Konuştum ne kadar diye, 1800 lira dedi. Pazarlık yapmadım. Tv yi gördükten ve sizden bu bilgileri aldıktan sonra sın fiyatı konuşurum demiştim.

Kaç liraya alınsa iyidir bu sharp tv?

Bu dediğin samsung modelleri tam olarak hangileridir abi?

sen önce bir incele sonra bana dönersin
1.8 aslında güzel rakam sayılır,daha da iner o fiyat! bu saat den sonra kolay satılmaz bu tip paneller
ya da şöyle yap,kafadan 1 kağıt ver karşı teklifine bakarsın sonra,yayın tık dese elinde kalır!

sanırım Digicom o zaman yetkili ithalatçıydı bunların,ama onlar da bıraktı sayılır

bahsettiğim panel ondan çok daha iyidir Samsung 60KS8000(curve olmayan)2016 modeldir
bu arada Samsung un en iyi serileri de 2015 ve 2o16 sondur bundan sonraki malları hikayedir
örneğin 2015 model JS9000 gibi hatta 8000 gibi madem 2.el arıyorsan böyle panellere bak
Samsung un en iyileri işte bunlardır JS9000 curve modelidir!

55HX920 nin bizim Tosh ile mukayese etmekle komik olur yaw,hem teknik hem de hiç bir şeyiyle!
ancak bu da alınabilir tabiki özellikle fiyatı da çok tatlı ise! ama bildiğim kadarıyla bu panel
çok uzun zamandır müşteri bekliyor,fiyat absürt çünkü! daha elli sene bekler o fiyatıyla:hihi

yaw bazı satıcıları hem illet oluyorum hem de milletle alay ediyorlar,ülen sattığın panel Pio muda kasıyorsuın!
o bile olsa artık kasamaz,kaldıki Sony bu alt tarafı,acaba kaç tane böyle efsane olacak paneli varki
X4500 haricinde!!!!

deathhand Çevrimdışı

deathhand

Yeni Üye
31 Ara 2019
44
40
evdeki philips 42/6067k televizyonumda ekranın bir kısmında kararma olduğu için yeni tv almaya karar verdim.yaptığım kısa araştırma sonucu Vatan'dan teşhir 58 PUS 7304 almaya gittim.Gidince LG 55SM8000 modelinin akıllı kumandası ve sesli komut olayı çok hoşuma gitti ve araştırmak için geri geldim.
Can abinin yazdıklarından sonra tv almaktan vazgeçtim ama evdekilere de tv alacağım diye söz verdim.Hadi çık işin içinden çıkabilirsen :hihi

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
evdeki philips 42/6067k televizyonumda ekranın bir kısmında kararma olduğu için yeni tv almaya karar verdim.yaptığım kısa araştırma sonucu Vatan'dan teşhir 58 PUS 7304 almaya gittim.Gidince LG 55SM8000 modelinin akıllı kumandası ve sesli komut olayı çok hoşuma gitti ve araştırmak için geri geldim.
Can abinin yazdıklarından sonra tv almaktan vazgeçtim ama evdekilere de tv alacağım diye söz verdim.Hadi çık işin içinden çıkabilirsen :hihi

yaw kumandasına hasta oldum yok sesli bilmem ne de varmış diye takan insanlara şaşırıyorum:haha
abi siz TV mi alıyorsunuz yoksa nedir almak istediğiniz:hmm

7304 panel fena değil ama parasına dikkat edin! "çok cazip" ise alabilirsiniz,yoksa salla geç
ayrıca 58 yerine 50 tercih edin! 58 de bu 50Hz li paneller biraz yolunu şaşırıyor! ebat "büyütmeyi"
bazıları sanırım ya bilmiyor ya da yalnış biliyor,öyle kafanıza göre illa büyük olsun benim olsun demeyin!

Ben hala sıkı bir 48/49 olsa da alsam diye bakınıyorum yaw:saskin
ama yok,artık bu ebatlarda sıkı filan kalmadı

C Çevrimdışı

ceritli

Yeni Üye
10 Haz 2018
77
49
yaw kumandasına hasta oldum yok sesli bilmem ne de varmış diye takan insanlara şaşırıyorum:haha
abi siz TV mi alıyorsunuz yoksa nedir almak istediğiniz:hmm

7304 panel fena değil ama parasına dikkat edin! "çok cazip" ise alabilirsiniz,yoksa salla geç
ayrıca 58 yerine 50 tercih edin! 58 de bu 50Hz li paneller biraz yolunu şaşırıyor! ebat "büyütmeyi"
bazıları sanırım ya bilmiyor ya da yalnış biliyor,öyle kafanıza göre illa büyük olsun benim olsun demeyin!

Ben hala sıkı bir 48/49 olsa da alsam diye bakınıyorum yaw:saskin
ama yok,artık bu ebatlarda sıkı filan kalmadı
Abi sende kaç panel var hala panel bakınıyorum diyosun. koleksiyon mu yapıyon yoksa. en az 3 tane vardır sende fazlasını bilemem.

S Çevrimdışı

snl99 

Aktif Üye
19 Şub 2020
136
40
2020-08-05-19.38.41.png

Bu tvlerden hangisi iyidir arkadaşlar. Üçü de aynı para 2500 tl .
Birde grundik 43gdu7810 var oda 2250 TL hangisi daha iyi olur. İps panel tercihim ama yanlardan sorun olmazsa va da olur.

Screenshot_2020-08-05-19-47-59-19f5e6d25fcb30c44.png

Son düzenleme:
albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
Abi sende kaç panel var hala panel bakınıyorum diyosun. koleksiyon mu yapıyon yoksa. en az 3 tane vardır sende fazlasını bilemem.

3 tane var,açıkçası en az 10 sene gitmeli bu meretler dedim ve de gidiyor hatta geçti bile birisi:kiskis
ama hala sıkı bir tane 49 luk arıyorum,daha büyüğü benim kafayı fazla bulduruyor:haha

Geri
Üst Alt