T Çevrimdışı

tavlumarca

Yeni Üye
4 Tem 2020
8
48
Yazın öyle oluyorlar ama gözünden kaçmış olabilir bir kere daha şansımızı deneyelim A Adem Helvacı ustam müracaattan bekleniyorsunuz ?
Adem hoca unuttu bizi . Evdekilerde kafamın etini yiyor ne zaman TV alacağız diye
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Yazın öyle oluyorlar ama gözünden kaçmış olabilir bir kere daha şansımızı deneyelim A Adem Helvacı ustam müracaattan bekleniyorsunuz ?
Adem hoca unuttu bizi . Evdekilerde kafamın etini yiyor ne zaman TV alacağız diye

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Siz anonim olarak bütçe, ihtiyaç, amaç yazın bir tek Adem usta yazmıyor burada ve gerçekten binlerce bildirim geliyor her gün kendisine, kolay değil yaptığı iş

T Çevrimdışı

tavlumarca

Yeni Üye
4 Tem 2020
8
48
Bütçem net 4500 tl.Zorlayarak bütçemi 6000-6200 bandına kadar çıkabilirim. 55 inch yada üstü 4k hdr özelliği olan. Smart özellik olmasada olur wifi Bluetooth olmasın ama kablolu bağlantı ve optik olsun.Konsol bağlayarak oyun oynayabileceğim maç ve aksiyonu bol filmler izleyebileceğim karanlık sahnelerde beni üzmeyecek hdr özelliği ve dolby özelliği olan tv tavsiyenizi rica ediyorum. Ses konusunda iyi olmasa da olur dolby atmos özellikli sony htx8500 soundbar bağlayacağım.Şimdiden teşekkür ederim.

M Çevrimdışı

maximus-01

Yeni Üye
25 Haz 2020
12
42
Merhaba A Adem Helvacı bey.. Vestel tv almak istiyorum fakat kafam çok karıştı. Bir kaç model hoşuma gitti açıkcası sizin de tavsiyeniz olursa ben 49UD9390 50U9500 ve 55UD9500 modelleri arasında seçim yapamadım. Panel bilgisi hakkında da malumatım yok malesef.. Bende Samsung VA panelden yana tercihimi kullanmak isterim. Cevabınızı dört gözle bekliyorum ve ona göre bir seçim yapacağım.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Bütçem net 4500 tl.Zorlayarak bütçemi 6000-6200 bandına kadar çıkabilirim. 55 inch yada üstü 4k hdr özelliği olan. Smart özellik olmasada olur wifi Bluetooth olmasın ama kablolu bağlantı ve optik olsun.Konsol bağlayarak oyun oynayabileceğim maç ve aksiyonu bol filmler izleyebileceğim karanlık sahnelerde beni üzmeyecek hdr özelliği ve dolby özelliği olan tv tavsiyenizi rica ediyorum. Ses konusunda iyi olmasa da olur dolby atmos özellikli sony htx8500 soundbar bağlayacağım.Şimdiden teşekkür ederim.
Verdiğiniz fiyat aralığında 100 hz olan tek modeli inceleyin lütfen

N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43
Arçelik gece indiriminde 65 inç Oled 10.000 TL ihtiyacı olan için çok güzel bir rakam...

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
6500 TL ye teşhir Sony garantili 2 yıl 55xf9005 alınır mı peki yada şöyle sorayım hiçbir kusuru olmayan teşhir ürünü Sony kd55xf9005 mı yoksa Samsung 55q60r mı?
İkisi arasında en önemli fark işletim sistemi, Sony 2 yıllık bir Android cihaz daha ne kadar destek alır bilemiyorum, Samsung geçen yılın modeli ve oldukça uzun süre smart desteği olacaktır. Teknik olarak büyük farkları yok, Sony de dts desteği var artı olarak. Bu noktadan sonrası tercih meselesi, eğer teşhir olmasa ben Sony alırdım, o konuda takıntılıyım, size söyleyeceğim mümkünse ikisini de görün ondan sonra karar verin.

B Çevrimdışı

Bora Yüce

Yeni Üye
17 Haz 2020
4
39
40D8000 tv mi 10 yıldır kullanıyorum çok memnunum. İkinci bir tv almak istedim ve 50Ru7400 modelini satın aldım. Diğer Marka ve Modeller nasıl bilmiyorum ama benim eski televizyonumun görüntü kalitesine göre hiç beğenmediğimi söyleyebilirim. Tv alacak arkadaşlara fikir olması açısından söylemek istedim

S Çevrimdışı

srts71

Yeni Üye
30 May 2020
1
39
Selamun aleyküm, hayırlı Cumalar dilerim herkese. Bir mağaza gezerken uygun bir tv gördüm. Vestel 49UD8860 4K TV. Bu tv hakkında bilgisi olan var mı? Almayı düşünüyorum. Firmanın kendi sitesinde bilgisine ulaşamadım. Sizce alınabilir mi? Online platformlardan 4k içerikler(film, belgesel) izleyeceğim. Uydu cihazım var zaten. Kendi uydusunu kullanmayacağım. Tavsiyeniz benim için çok önemli. Şimdiden teşekkür ediyorum.

T Çevrimdışı

tarpoon 

Yeni Üye
28 Haz 2020
8
Bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
Marka olarak vestelde karar verdim birde toshiba var.
Televizyon önden izlenecek ,görüntüsü kaliteli ve smart özelliği hızlı olacak bir model onerebilirsiniz. Bir çok mağazaya baktım ancak kafam karıştı. Ve Vestel bakarken satıcı arkadaşların sayesinde bir anda LG samsungTV lerin onunde buldum kendimi.
Bütçem 2500 TL , tercihen ips panel düşünüyorum .
Düşündüğün modeller bunlar
Vestel 43f9401
Toshiba 43L3863dg
Yada bu model iyidir bunu alabilirsin diyeceğiniz bir TV de olabilir. Kurcaladikca kafa karışıyor , önereceğiniz modeli bu hafta sonu alacağım.
Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. ?

polatz Çevrimdışı

polatz 

Aktif Üye
5 Tem 2020
55
38
Merhaba,

Günlerdir hatta 2 haftadır tv konusunda hangi tv diye kara kara düşünüyorum. Büyük firmaların ikinci markalarını da listeye ekleyince seçenekler hayli çok oluyor.

Salonun metrekaresini ölçmedim ama maks. 50 inç kaldırır. Oturma düzeninde de tv'nin tam karşısında koltuk yok yani u şeklinde, iki yanda 3'lü koltuklar mevcut. Malum kentsel dönüşüm var, birkaç yıl içinde ev değiştirme durumu olabilir, onun için 43 ile 50 inç arası kararsız kaldım. TV'yi duvara monte edip hafif sağa-sola dönen askı düşünüyorum.

Neler yapacağım: Genellikle günlük kullanım ve film izlenecek. Tivibu mevcut artı iptv'den istifade edeceğim. Oyun konsollarıyla aram yok, çok nadiren dizüstü pc'yi bağlayıp oynayabilirim. Smart özelliği de benim için ikinci planda, gerekirse android box vb cihaz alınabilir.

Kusura bakmayın belki olmasından daha çok detay yazdım okumaktan sıkılabilirsiniz :)

İlk tercihim 4K çözünürlük ancak illa 4K olacak diye kayde yok.

İncelediklerim arasında:

4K
Sony 49XG7096
Samsung 43NU7100
Samsung 43RU7100
LG 43UM7450
LG 43UM7100
Vestel 43U9500

FHD
Sony 50WF665
LG 43LK5900
LG 43LM6300

Üstadlarında bir tercihine başvurmak isterim.

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Merhaba,

Günlerdir hatta 2 haftadır tv konusunda hangi tv diye kara kara düşünüyorum. Büyük firmaların ikinci markalarını da listeye ekleyince seçenekler hayli çok oluyor.

Salonun metrekaresini ölçmedim ama maks. 50 inç kaldırır. Oturma düzeninde de tv'nin tam karşısında koltuk yok yani u şeklinde, iki yanda 3'lü koltuklar mevcut. Malum kentsel dönüşüm var, birkaç yıl içinde ev değiştirme durumu olabilir, onun için 43 ile 50 inç arası kararsız kaldım. TV'yi duvara monte edip hafif sağa-sola dönen askı düşünüyorum.

Neler yapacağım: Genellikle günlük kullanım ve film izlenecek. Tivibu mevcut artı iptv'den istifade edeceğim. Oyun konsollarıyla aram yok, çok nadiren dizüstü pc'yi bağlayıp oynayabilirim. Smart özelliği de benim için ikinci planda, gerekirse android box vb cihaz alınabilir.

Kusura bakmayın belki olmasından daha çok detay yazdım okumaktan sıkılabilirsiniz :)

İlk tercihim 4K çözünürlük ancak illa 4K olacak diye kayde yok.

İncelediklerim arasında:

4K
Sony 49XG7096
Samsung 43NU7100
Samsung 43RU7100
LG 43UM7450
LG 43UM7100
Vestel 43U9500

FHD
Sony 50WF665
LG 43LK5900
LG 43LM6300

Üstadlarında bir tercihine başvurmak isterim.

Yanlardan izlenecekse IPS panel veya kaliteli bir VA panel.
Tabi kaliteli bir VA panel televizyon bütçenize göre bulunabilir mi bilemem.
Bütçenizi belirtmemişsiniz ama sanırım en fazla 4500 TL? Yanlış mıyım?

İzleme mesafesi için de şu görseli bırakayım;

izmele-mesafesi.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt