Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Sayın Ado hocam merhabalar. Babam 3600-3700 TL ye kadar 4K bir tv düşünüyor. Marka-model takıntımız kesinlikle yok. Paneli çok kötü birşey olmasın ne kadar mümkün bilmiyorum ama 100 HZ olabilirse olsun. Örnek olarak son iki kulllandığım tv Philips marka ve smart dışında görüntü kalitesinden çok çok memnunum. Bulunabilirse 2014-2015 modellerden de olabilir hiç önemli değil . Bu arada 49-55 inç arası olabilir. Zamanınızı aldığım için kusura bakmayın. Sevgi ve saygılarımla.
Saygı bizden değerli kardeşim, hoşgeldiniz;

55 Olunca bütçeyi aşıyor ancak 55PUS7502 o zaman size uygun tv dir benim görüşüme göre, Can abimin de bu fikrime katılacağını düşünüyorum.

49 olursa 7502 yine makbuldür, bütçeye de uygun :ok

H Çevrimdışı

hanturk06

Yeni Üye
4 Şub 2018
30

55 Olunca bütçeyi aşıyor ancak 55PUS7502 o zaman size uygun tv dir benim görüşüme göre, Can abimin de bu fikrime katılacağını düşünüyorum.

Ustadim gunaydin yine ben simdi bu mesajdan hareketle 50ud 8800 mi yoksa 49pus7502 mi desem panel kalitesi anlaminda farklar nedir 100 hz olmasinin bir artisi varmidir yoksa cok önemli degil mi ambilight tan dolayı philips lere gonlum kayıyor. Ama herseyin otesinde marka icin eşdeğer panele fazla para odemek istemiyorum.

M Çevrimdışı

mali198534

Yeni Üye
9 May 2018
3
39

Öncelikle destek ve fikirleriniz için çok teşekkür ediyorum. Kendim de yaklaşık 1,5 senedir 49PUS 6031 kullanıyorum ve eski modellere göre sorun olan dahili uydudan kanal geçiş hızı sorununu çözmüşler. Görüntü kalitesi benim gibi orta-amatör bir kullancıya göre muhteşem. Bir de Vestel UD9650 ile görüntü ve panel açısından değerlendirseniz tercihiniz ne olurdu?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ustadim gunaydin yine ben simdi bu mesajdan hareketle 50ud 8800 mi yoksa 49pus7502 mi desem panel kalitesi anlaminda farklar nedir 100 hz olmasinin bir artisi varmidir yoksa cok önemli degil mi ambilight tan dolayı philips lere gonlum kayıyor. Ama herseyin otesinde marka icin eşdeğer panele fazla para odemek istemiyorum.
AMB konusunda yorum yapamam zira izleme alışkanlığı benim en önemli kriterimdir. Şimdi PHILIPS tv lerin de mühendislik başarısını gözardı edemeyiz ancak VESTEL markasının bizlerin tespit ettiği bazı modelleri var ki görmezden gelmek mümkün değil. Burada ise devreye kişisel tecrübe girer yani nihai kullanıcı siz olduğunuz için bana göre doğru olanı her iki tv yi de görerek karar vermenizdir.

Yine de sanki PUS7502 size daha yakın gibi :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Öncelikle destek ve fikirleriniz için çok teşekkür ediyorum. Kendim de yaklaşık 1,5 senedir 49PUS 6031 kullanıyorum ve eski modellere göre sorun olan dahili uydudan kanal geçiş hızı sorununu çözmüşler. Görüntü kalitesi benim gibi orta-amatör bir kullancıya göre muhteşem. Bir de Vestel UD9650 ile görüntü ve panel açısından değerlendirseniz tercihiniz ne olurdu?
9650 benim gözbebeğim ancak sahada henüz benim istediğim koşullar oluşmuş değil, Dünya kupası zamanı bazı değişiklikler olacağını düşünüyorum bu model ile ilgili. Yine de 55UD8800 ile 65UD9800 serileri de tartışılmaz kaliteli ürünleridr bunları da belirtmeden geçmeyeyim.

H Çevrimdışı

hanturk06

Yeni Üye
4 Şub 2018
30
AMB konusunda yorum yapamam zira izleme alışkanlığı benim en önemli kriterimdir. Şimdi PHILIPS tv lerin de mühendislik başarısını gözardı edemeyiz ancak VESTEL markasının bizlerin tespit ettiği bazı modelleri var ki görmezden gelmek mümkün değil. Burada ise devreye kişisel tecrübe girer yani nihai kullanıcı siz olduğunuz için bana göre doğru olanı her iki tv yi de görerek karar vermenizdir.

Yine de sanki PUS7502 size daha yakın gibi :ok
Peki 100 hz ve 50 hz farki benim hissdebilecegim bişey mi goz onunde bulundurmaya deger mi

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,379
Beko/Arçelik 9785 ile Grundig 9750 birebir aynı tv olması lazım. Vatan, Teknosa mağazalarında şu anda satılıyor Grundig 9750 ler 100hz IPS paneller.

yaw ben bu heriflere ne diyeyim şimdi! Beko yada toptan "KOÇ" diyeyim daha doğru olacaktır,bu Koç ların TV işi
tam bir bilmece kesinlikle sevmiyorum böyle ucuz marketing işlerini:hayir

satan yerlerin de hiç bir boktan haberleri yok herifler paso beyaz eşya satma derdindeler,TV işi çerez sanırım onlar için!

bugün Arçelik in en iyi yerde bulunan bir AVM deki mağazasına gittim adamlar Fransız yaw:kiskis
aynen çıktım gittim zaten!

9875 tam bir muamma gibi! neyse yakında görürüm bir şekilde bir yerler de

Koç un IPS leri hikaye,VA ları da bana göre hikaye,zaten bana göre bugüne kadar adam gibi bir tek seri çıkarmışlardır o da
2015/16 model FineArts 9775 o da çıkmasıyla bitmesi an gibi oldu! DH de yazdım haftasına mal kalmamıştı!

9875 de bende hala bir 9775 gibi çağırım yaptı ondan merak ettim bir arkadaşta dün link vermiş yukarıda fiyatı da fena sayılmaz(55 için)
malı bir de çıplak gözle görsek ve örneğin 9775 gibi olursa bunu da anında bitirtirim! kendim de belki bir tane 49 luk alırım

Takibe devam:cool

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,379
Peki 100 hz ve 50 hz farki benim hissdebilecegim bişey mi goz onunde bulundurmaya deger mi

Bu soru bugün için artık pek geçerli değildir! VA ların neredeyse tamamı 50/60Hz oldu artık!

Ado Hocamın da yazdığı gibi işin "donanımsal" farkı göz ardı edilemez ama herifler maliyeti dibe vurdurmak adına 100/120Hz
takmıyorlar artık! (VA dan bahsediyorum) 50/60Hz lik panelleri de CMO/AUO komik rakamlara düşürdü mal pazara düştü
gelen-giden bunları alıp takıyor!

Tekrar yazıyorum günümüz de bir çok "donanımsal" teknikler;bir takım çakma yazılımlar ile hallediliyori,bunun özel USTA ları vardır
Taiwan da,herifler bu iş den müthiş paralar kazanıyor:kiskis

Bu arada bir panel değil UHD;FHD bile olsa 48/49 üstü mutlaka 100/120Hz olmalıdır!!
UHD için de böyledir 50Hz ne yaw:hayir

25Hz lere düşse onuda yapacaklar ama olamıyor:haha1

H Çevrimdışı

hanturk06

Yeni Üye
4 Şub 2018
30
Bu soru bugün için artık pek geçerli değildir! VA ların neredeyse tamamı 50/60Hz oldu artık!

Ado Hocamın da yazdığı gibi işin "donanımsal" farkı göz ardı edilemez ama herifler maliyeti dibe vurdurmak adına 100/120Hz
takmıyorlar artık! (VA dan bahsediyorum) 50/60Hz lik panelleri de CMO/AUO komik rakamlara düşürdü mal pazara düştü
gelen-giden bunları alıp takıyor!

Tekrar yazıyorum günümüz de bir çok "donanımsal" teknikler;bir takım çakma yazılımlar ile hallediliyori,bunun özel USTA ları vardır
Taiwan da,herifler bu iş den müthiş paralar kazanıyor:kiskis

Bu arada bir panel değil UHD;FHD bile olsa 48/49 üstü mutlaka 100/120Hz olmalıdır!!
UHD için de böyledir 50Hz ne yaw:hayir

25Hz lere düşse onuda yapacaklar ama olamıyor:haha1
o zaman 8800 yerıne phılps 100 hz mı tercih etmeliyim yoksa sizin arçelik incelemenizi mi bekleyim :)

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,379
Bir de Beyler bana sürekli eMail den veya PM den v.s habire "Philips" sorulmaktadır

Adamlar bana,benim duymak istediğim veya bilmek istediğim v.s şeyleri sormayıp sürekli abi Smart kötü Kumanda bilmem ne
Browser dandik v.s v.s v.s

Beyler bana böyle şeyler sormayın,ne ilgileniyorum nede bunlara bakacak zamanım vardır! bana göre bunlar boş işler dir
Ayrıca TPV bu konuda kötü bir üretici dir! takılmış bir "Android" sevdasına ama onuda beceremiyor hala,o zaman ya kendin
geliştir veya ver parasına bir Taiwan lı Usta ya o yapsın yaw

Philips benim kızımın evinde var 2012 de almıştım üzerinde süper olmasa bile bugünkü panellere baktığım zaman
onlardan çok çok daha iyi bir Samsung PSA panel vardır;resim kalitesi de çok çok iyidir ama bu bana sorduğunuz
Smart cart-curt özellikleri de beş para etmez!! kumanda tepkimesi de çok kötü,menüleri filan da boktan!

Ama panel adam gibi resim üretiyor:ok bizim için gerisi teferruat dır zaten,Damada benim eski bir tane TVBox cihazım vardı
onu vermedim kaç senedir kullanıyor ve istediği numarayı da yapıyor,siz de gidin alın TVBox ucuz yollu alın smart mmart v.s
her bir şey vardır!

TPV de aslında hem IPS hem de VA olarak neredeyse kullanıcıların tamamı resim kalitesin den memnundur ki mühim
olan da burası dır!

Son olarak "IPS" istiyorsanız ilk tercihiniz TPV olsun ama en üst seri veya bir altı,daha altları yaramaz!!
7xx ve üstü gibi,gerçi 6/5 IPS ler de idare eder,yani ucuz yolluysa alınabilir herifler resim kalitesi olarak çok iyiler diğerlerinden!

Yeni "P5 Engine" sistemleri Sony nin X9 Engine sistemiyle bana göre tamamen aynı performans dadır!

Şimdi şunu takip ediyorsunuz 7803(VA-50Hz) en son bu seri çıkıyor!! bende bunu bekliyorum:hmm

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,379
o zaman 8800 yerıne phılps 100 hz mı tercih etmeliyim yoksa sizin arçelik incelemenizi mi bekleyim :)

kardeş sen git önce ikisini de çıplak gözle izle derim sana öncelikle
Hz değerine de fazla takılma,sanırım illa 100Hz olsun filan diyorsan o zaman cebine biraz daha para doldurman gerekiyor:kiskis

ayrıca IPS/100Hz dediğin TPV nin hangi serisi dir?? bu da önemli

100Hz diye IPS alınmaz!! zaten Hi/MidLevel IPS ler 100Hz "olmak" zorundadır teknik olarak(teknikleri VA kadar iyi değil çünkü!)

yaw IPS in bulucusu ve asıl üreticisi Hitachi dir ama onun tekniği çok farklıdır ve de çok çok pahalıdır,bu gördüğünüz
genel de LGD nin üretmiş olduğu IPS ler çakma-IPS dir kardeşim,bilenler değilde bilmeyenler forumlarda ahkam kesiyor
veya mağazalarda ahkam kesiyor v.s vatandaşın da kafasını yalan bilgilerle donatıyorlar

Örnek; "Donanimhaber" Sitesi:haha ülen milleti amma "donatıyorlar" yaw
Not;TV Bölümün den bahsediyorum

Bizlerin bazıların/çoğunu da niye "şutladılar" sonun da bir düşünün bakalım:mutlu

M Çevrimdışı

Maxim

Yeni Üye
8 May 2018
38
33
Azizim biz marka bazlı yaklaşmıyoruz konuya zira amacımız belli bir markanın reklam veya satışını yapmak değil.

Bize sizin izleyici profiliniz, TV nin olacağı odadaki TV nin konumu, oda kare mi dikdörtgenmi ve sizin oturma şekliniz, kaç kişi izleyeceğiniz, tv izleme alışkanlıklarınız gibi bilgiler lazım ve biz bu doğrultuda hem bütçe hem de sizin işinizi en çok görecek tv yi önermeye çalışırız.

Zaten biz size ''Alın'' demeyiz, sohbet ederken belli başlı markalar ön plana çıkar, sonra biz size ''Bunları inceleyebilirsiniz'' deriz siz isterseniz alırsınız :ok

Merhaba, usta oda dikdortgen dar kisma Tv geliyor yanlar da ve tam karsi da koltuklar var.
Tam karsi koltuklar ile tv arasinda 4 mt civari bir mesafe var.

Tv de oyun oynanmayacak , laptop baglar dizi film izlerim.Bir de smart ozellikleri vasat olmasin wifi ile goruntu aktarimi (telefon) desteklesin .
Ozellikle yan acilarda goruntu sikintisi yasatmazsa daha iyi olur.
Butcem de 3000 bin lira.Tavsiyenizi bekliyorum.
İyi gunler.

Geri
Üst Alt