A Çevrimdışı

amonhotep

Yeni Üye
30 Nis 2018
44
47
"Tv Tavsiye" kısmına yeni konu açmakla hata mı ettim bilemiyorum. Sanırım tavsiye konuları bu başlık altında devam ediyor. işleyişi bozduysam özür dilerim. Vestel 55UD9650 almaktan vazgeçmiş gibiyim(fiyatı,MB130E kartlı tv bulma sıkıntısı vb. sebeplerle).... muadili olduğunu sanmasam da fiyat cazibesi nedeniyle Sunny SN55LEDA88 üzerine yoğunlaştım. Ama hiç bir yerde inceleme ve ya kullanıcı yorumu göremedim. Gerçek panel hızı 50 Hz. dir diye düşünüyorum, yazılım hızı 800 Hz. Özellikle öğrenmek istediğim bu cihaz hareketli sahnelerde ve maç yayınlarında bizi üzer mi? Panelleri VA mı İPS mi? @Ado ve @albanez hocalarımın yorumunu bekliyorum. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

K Çevrimdışı

kralkarga

Aktif Üye
9 May 2018
75
39
arkadaşlar merhaba, bana 65 inç hdr-hdr10 ve dolby vision desteği olan 4k fiyatta çok üzmeyecek ama performansı iyi bi tv lazım, max. 8k civarına, sony xe9005 var ama onda dolby vision yok ancak 9305e gelecek, onun da fiyatı fazla, izleme mesafem 4 metre civarı olduğu için 65 inç istiyorum, paneli 55e indirmek istemiyorum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
"Tv Tavsiye" kısmına yeni konu açmakla hata mı ettim bilemiyorum. Sanırım tavsiye konuları bu başlık altında devam ediyor. işleyişi bozduysam özür dilerim. Vestel 55UD9650 almaktan vazgeçmiş gibiyim(fiyatı,MB130E kartlı tv bulma sıkıntısı vb. sebeplerle).... muadili olduğunu sanmasam da fiyat cazibesi nedeniyle Sunny SN55LEDA88 üzerine yoğunlaştım. Ama hiç bir yerde inceleme ve ya kullanıcı yorumu göremedim. Gerçek panel hızı 50 Hz. dir diye düşünüyorum, yazılım hızı 800 Hz. Özellikle öğrenmek istediğim bu cihaz hareketli sahnelerde ve maç yayınlarında bizi üzer mi? Panelleri VA mı İPS mi? @Ado ve @albanez hocalarımın yorumunu bekliyorum. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
Kardeşim ne özrü, konu da açabilirsin buraya da yazabilirsin gönlünden nasıl geçmişse hiç sorun değil :ok

Bahsi geçen tv SAMSUNG VA panelli bir tv dir. çok üst düzey bir beklentiniz olmamalı, AWOX ne ise SUNNY AXEN de o dur şu koşullardaki üretimleri ile.

Panel kaliteleri VESTEL den ne üstündür ne de altta kalır yani aynı klasman diyebiliriz. Ancak mühendislikleri ve işlemcileri 1 ve belki 2 tık aşağıda kalabilir diye düşünüyorum VESTEL ailesindeki üretimlere nazaran. :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
arkadaşlar merhaba, bana 65 inç hdr-hdr10 ve dolby vision desteği olan 4k fiyatta çok üzmeyecek ama performansı iyi bi tv lazım, max. 8k civarına, sony xe9005 var ama onda dolby vision yok ancak 9305e gelecek, onun da fiyatı fazla, izleme mesafem 4 metre civarı olduğu için 65 inç istiyorum, paneli 55e indirmek istemiyorum.

65UD9800 inceleyiniz

HDR10
WCG
HB
DV
SMR 2200hz

:ok

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,377
Ado hocam

...MU8 9 serisi kim dedi ise doğru söylemiş katılıyorum o arkadaşımıza. Ama o paraları vermeye değer mi o da tartışılır elbette. ....

M8/9 diye yazan benim;ama bunu da kötünün iyisi veya ehhh işte diye yazıyorum;şahsi fikrim ise ben hiç bir "Samy 2017" serisini de "almam"
onun için 2016 KS8/9 ları kovalıyorum demiştim:mutlu

Peki M8/9 fiyatları değermi diye sorarsanız;kesinlikle bugün için değmez derim!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,377

VA tip;100/120Hz li paneller ağırlık olarak artık USA/Canada market için üretiliyor(tüm üreticiler de)!!

VA tip;Avrupa(Samsung/Sony için) sadece en üst seri de bunu görürsünüz!!

Modül üniteleri de;USA/Canada için Samsung VAPSA/SV en üst kalite(tartışılır bu da artık!) Samsung S_LCD fabrikası
ürünleri veya Çin/Taiwan fason üretimleri dir ama USA/Canada için HiEnd ler ağırlıklı olarak Samsung dur ama üst kalite
AUO/CMO da takıyorlar(bunlar Avrupa için takılmıyor artık!!!)

Avrupa için vasat/orta veya kısmen iyice paneller takılıyor ağırlık tamamen 50Hz dir Samy den QLOD ler,Sony den X9 lar(VA lı)
bir de bunlar 100Hz dir kalanların alayı 50Hz dir!

Not;o kataloglar da gördüğünüz bilmem ne endeksi bilmem neyin PPI endeksi v.s 600/1600/2000Hz v.s işlerini
sallayın geçin,bunlar farklı şeyler daha doğru "marketing" işleri dir bunlar! hiç takılmayın,25.000 bile olsa panel
hızlı değildir!!! size Ferrari diye Opel veya Ford filan satarlar uyanık olun ltf!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,377
yaw gidin mağazalara çıplak gözle izleyin! yanınıza yanaşan satıcı tiplere de sakın hiç bir şey sormayın "mal gibi bakın aynen"
zaten herif de mal görüyor müşteriyi,uyanık-bilgili v.s adamı hiç sevmez bunlar,mal gibi olacaksın malı da sana satacaklar dır o zaman:haha1

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,377
2018 Model ler den Samsung*/Sony ne merak ediyorum ne de takip ediyorum!

2018 TPV den bir seri var takibim de hem VA hem de IPS;ben normal de VA cıyım ama IPS de
olur/olabilir kaldı ki elimde ki Tosh lar dan 1 tanesi de IPS dir ama baba IPS dir:mutlu

LGE ile hiç işim olmaz benim! ucuz da olsa almam gider ucuz o zaman yerli montaj alırım!

zaten Marka diye 4 tane var onuda sıraladım kısaca

++

Beko Grup(ben Beko diyorum ama herifler de 125 tane marka var yaw siz anlayın gari:kiskis)

Çok çok az da olsa arada sürpriz VA lı seriler çıkabiliyor örneğin şimdiler de beklediğimiz 9785/9783 gibi!
bunu çok merak ediyorum doğrusu 100Hz-VA diye okudum! yanılmış da olabilirim zira henüz mal çıkmadı sahaya!

++

Vestel den 8800 dışın da beni kesen panel göremeidm gitti 8800 kötünün belki iyisi gibi geldi bana!

++

Not ; *2018 model>>Samsung QLED N9x serisi çok sıkı panele benziyor bu kesin! izleyince daha iyi anlarım
en azından panel FALD dır:ok

++

Şu anda ilk etap da görmek istediğim ilk panel TPV den 7803 serisi!

P Çevrimdışı

patronas

Yeni Üye
9 May 2018
47
36
Öncellikle herkese merhaba.
Can Abi,
Bekonun 9785 serisi bekonun sitesinde mevcut görünüyor. Hatta mağaza bul dediğimizde Antalya'daki satıcılarıda listeliyor.

Sizin kastettiğiniz seri bu mu ?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,377
kimmiş o bayi yaw:hmm
ben geçen hafta en büyüğüne gitmiştim bunların çeşitli yerlerde bir sürü bayileri vardır,bana stoklara yakında giriyor
demişlerdi bana yakın sayılır bir tanesi yarın gideceğim o zaman,IPS demişlerdi ama VA olduğunu Arçelik söylemiş neyse gidince
anlarım sanırım bu panel 9775 gibi olabilir(VA-100Hz)

Son düzenleme:
P Çevrimdışı

patronas

Yeni Üye
9 May 2018
47
36
Sitede satışta gösteriyor. Lakin, beko mağaza bul sekmesini bu ürünün bulunduğu mağazalar anlamında mı yoksa direk bayileri mi listeliyor bilmiyorum. Ben Kocaeli'nde yaşıyorum, Antalya'ya siz orada yaşıyorsunuz diye kontrol ettim :) O yüzden beko şu an için sitesinden satıyorsa sadece, yanlış alarm vermiş olacağım. Bu konuda bekoya hiç güvenmiyorum.

O Çevrimdışı

Omerteam

Yeni Üye
9 May 2018
39
42
İyi akşamlar,
öncelikle foruma yeni üye oldum, forum içerisinde biraz gezdim verilen cevapları okudum fakat aklımdaki sorulara net bir cevap bulamadım.
Cevaplarsanız sevinirim....

2500-3000 arasında 4K özelliği olan ve kaliteli bir şekilde Bluray, 4K film izleyebileceğim özelliklerde tv arıyorum,
55" olmasını istiyorum, Marka takıntım yoktur. Genellikle baktığım tv Vestel...
55ud8900 55ua8300 55ud8400 gibi modeller mevcut. Tavsiyeniz nedir? Panel olarak performansları nasıldır?

Sizin bu fiyat aralığında tavsiye edebileceğiniz bir marka/model var mıdır? Şimdiden Teşekkürler...

mülayim Çevrimdışı

mülayim

Yeni Üye
28 Mar 2018
32
Beko Grup(ben Beko diyorum ama herifler de 125 tane marka var yaw siz anlayın gari:kiskis)

Çok çok az da olsa arada sürpriz VA lı seriler çıkabiliyor örneğin şimdiler de beklediğimiz 9785/9783 gibi!
bunu çok merak ediyorum doğrusu 100Hz-VA diye okudum! yanılmış da olabilirim zira henüz mal çıkmadı sahaya!

Beko/Arçelik 9785 ile Grundig 9750 birebir aynı tv olması lazım. Vatan, Teknosa mağazalarında şu anda satılıyor Grundig 9750 ler 100hz IPS paneller.

Geri
Üst Alt