Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
TV leri muhakkak teknoloji marketlerde test edin. Kağıt üzerinde görünen özelliklerle canlı izlemek çok farklı ki bu durumu yaşayan biriyim, 100hz 10 bit değerli bir kaç modelin nasıl çuvalladığını gördüm (Örneğin; Philips 8602 , LG800v gibi, Usb test videoları ve mağaza Türksat uydu yayınlarında), bazı modellerde bu kağıt üzeri değerler psikolojik tatmin gibi. Önce beklentilerinizi belirleyin sonra bütçe ve ona uyan modelleri test edin derim. Mesela, Mu9000 ile pus7303 test ettiğinizde aradaki fiyat farkına değer mi soruna değer yanıtı veriyorsanız alın. Ama önce hangi TV olursa olsun canlı izleyin.
Kesinlikle doğru tespit, biz de süreki bunu dile getiriyoruz ancak bu sefer mağazaya gitmeden evvel fikir almak için yine soru sormanız gayet normal bir durum :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem bey bende yazdım adamlar ne kodu nede seri no paylaşmıyorlar. Ben size sorayım ben bu 50ud8800 TV de hevc 265 desteği usb 3.0 ve optik ses çıkışı mevcut mu? Maç yayınlarında va panele göre performansı nasıl? Özellikle film izlemek ve maç seyretme açısından değerlendirme yaparmısınız

3.0 görmedim hiç bu tv de.
HEVC ok dir
OPTİK OUT ok dir

Size bilgi paylşmayanlarla siz de paranızı paylaşmayın arkadaşlar.
Beklentilerinizi karşılayacak bir tv dir ancak gönül ister ki kendiniz test ederek alabilesiniz, işte burada devreye internet satışları giriyor lakin montaj hizmeti verilmiş ürünlerin iadesinde sorun yaşadığını söyleyen insan sayısı oldukşa yüksek.
:ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
mesaj geldi:bu tarz bilgi paylaşımı yapılamıyor efendim.
sanki çok büyük bir sır istedik bende almıyorum senden.fiyatın uygun olsa bile ne demek bu alt tarafı kutunun dışındaki kodu söyleyeceksin.
Az önce bir kardeşimize de yazdım, size bilgi paylaşmayan satıcılarla siz de paranızı paylaşmayın lütfen. :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba beyler, burayi birisi tavsiye etti 3000 liraya kadar bir Tv ariyorum.Kaliteli, Smart ozellikleri vasat olmayan bir tv onerisi yapabilirmisiniz.
Tv de oyun oynanmayacaktir.
Dizi ,Film ve Tv kanallari izlenecek, Smart ozellikleri ile Youtube gibi mecralardan icerikler izlenecek.
Yardimci olursaniz sevinirim

Hoşgediniz değerli kardeşim. :ok

Ekran boyutu olarak aklınızdaki nedir?

M Çevrimdışı

Maxim

Yeni Üye
8 May 2018
38
33
Hoşgediniz değerli kardeşim. :ok

Ekran boyutu olarak aklınızdaki nedir?
Tesekkur ederim.Aklim da bir boyut yok, 3 bin lira icin en iyi tv yi almak istiyorum.
DH de ilk oneri 50mu7000 di , kullanici yorumlari ve sizin inceleme ile açi problemi oldugu icin rafa kalkti.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Tesekkur ederim.Aklim da bir boyut yok, 3 bin lira icin en iyi tv yi almak istiyorum.
DH de ilk oneri 50mu7000 di , kullanici yorumlari ve sizin inceleme ile açi problemi oldugu icin rafa kalkti.
Azizim biz marka bazlı yaklaşmıyoruz konuya zira amacımız belli bir markanın reklam veya satışını yapmak değil.

Bize sizin izleyici profiliniz, TV nin olacağı odadaki TV nin konumu, oda kare mi dikdörtgenmi ve sizin oturma şekliniz, kaç kişi izleyeceğiniz, tv izleme alışkanlıklarınız gibi bilgiler lazım ve biz bu doğrultuda hem bütçe hem de sizin işinizi en çok görecek tv yi önermeye çalışırız.

Zaten biz size ''Alın'' demeyiz, sohbet ederken belli başlı markalar ön plana çıkar, sonra biz size ''Bunları inceleyebilirsiniz'' deriz siz isterseniz alırsınız :ok

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Anlattıklarınız doğrultusunda size AUO panelli, O yoksa CMO panelli bir tv lazım.

Can abinin bu işteki duayenliğinin ispatı da bence şudur ki adamın ''İyidir'' dediği 50UD8800 TV de zaten iki panel ile yani AUO ve CMO ile üretilmiş :ok

V10112060 kodlu 50UD8800 bulursanız bu tv sizin tv niz demektir :ok

@hanturk06 cevabım sizin için de geçerlidir :ok

Abi Mu 7000 için buradan da teşekkür ederim. Okuduğum kadarıyla, bu seride Samsung TR paneller Mu 7000 ama, yurtdışı kod muadili Mu6000 olarak geçiyor diye hatırlıyorum. + olarak, Can abinin 49/50 ud8800, için alınabilir referansıyla, yanlış anlama , şu MU yerine keşke bunları çekseydin, Mu 7000 falan aratacağını sanmıyorum bu modellerin. Son olarak bu paneller VA mı İps mi 8800?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,377

Kardeş DH de bunu malum kişi ile ona yalakalık yapan bir kaç çakal ile birkaç fake nick almış(aynı kişiler) dir!

Geçin bunları bir kalem yaw,ama piyasa da alternatif diye de bir dünya da panel yoktur,3 tane bildiğimiz marka kaldı seç beğen al
Samsung/LGE/Sony varmı başkası! YOK

Samsung bir kaç üst serisi hariç boşuna verilmiş para olur bunu almak! M serisi küllüm vasat/orta halli v.s dir
2016 KS8/9 daha iyi dir! bunu "satanlar" da biliyor,N de çok ümitli vaka değildir şimdi bu tipler bir kaç ay sonra
yaw M mi kaldı artık N alın deyip Samsung ları yine aynen gazlayacaklardır!

Sony de pek demezler sıkıştılarmı rakiplerinin karşısında Sony derler!

Diğerlerini zaten adam yerine koymazlar "çöp" derler özellikle Philipslere iyide bu adamlar çöp yaw panelin ne suçu var
bu adamlar çöp aslında!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,377
Abi Mu 7000 için buradan da teşekkür ederim. Okuduğum kadarıyla, bu seride Samsung TR paneller Mu 7000 ama, yurtdışı kod muadili Mu6000 olarak geçiyor diye hatırlıyorum. + olarak, Can abinin 49/50 ud8800, için alınabilir referansıyla, yanlış anlama , şu MU yerine keşke bunları çekseydin, Mu 7000 falan aratacağını sanmıyorum bu modellerin. Son olarak bu paneller VA mı İps mi 8800?

8800 49/50 VA dır
55 IPS de olabilir 65 varmıdır bilmiyorum 55/65 bilgisi bende yok ayrıca görmedim bile bunları!

Samy de bazı yıllar(aslında çoğunlukla diyebilirim)seriler "USA-Canada" için farkediyor! zaten ana pazar da burasıdır gerisi hikayedir onlar için!
Avrupa içinde bazı seriler ülke bazlı değişiyor! UK deki bir seri TR de olmuyor veya ithal edilmiyor!!
Asya/Afrika/Avustralya içinde böyledir! seriler değişiyor(bazılarında)

Samsung da 60" panel görürseniz bunlar da SHARP dır! diğer üreticiler de görürseniz yine Sharp dır(eski nesil vasat paneller dir)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Abi Mu 7000 için buradan da teşekkür ederim. Okuduğum kadarıyla, bu seride Samsung TR paneller Mu 7000 ama, yurtdışı kod muadili Mu6000 olarak geçiyor diye hatırlıyorum. + olarak, Can abinin 49/50 ud8800, için alınabilir referansıyla, yanlış anlama , şu MU yerine keşke bunları çekseydin, Mu falan aratacağını sanmıyorum bu modellerin. Son olarak bu paneller VA mı İps mi 8800?
Evet 6000 6500 7000 7350 vs normalde al birini vur diğerine şeklindedir. Bu bana çok anormal gelmez aslında, zira gerek yazılım gerek dizayn değiştirerek aynı malı yeni model diye tamponlamak markaların sıklıkla kullandığı yöntemdir. Kanunlara göre de yasadışı değildir :kiskis

Ben bunları yazdığımda marka öne sürdüğüm zannediliyor lakin aslında ısrarla ve inatla tek amacımın ceplerinizden gereksiz yüksek bütçe ayırmanıza gerek olmadığını ispat etmeye çalışıyorum.

Bu gün 50MU7000 ile 48R6520 yi altlı üstlü aynı yayın ile izleme imkanım oldu. Bakınız abartısız açık ve net söylüyorum ki FHD REGAL tv UHD SAMSUNG tv ile kafa kafaya gidiyordu ki, birdenbire SAMSUNG durdu. Meğerse wifi takılmış kota sınırlaması nedeniyle, enteresandır ki REGAL halen devam ediyordu. Halbuki daha önce 40J5270 ile aynı REGAL yanyana iken REGAL takılmıştı.

Ben inatla bu meretlerin arasında aslında milimetrik farklar dışında hiç bir şey yoktur.

Bu doğrultuda evet size katılmamak elde değil, 8800 ü aynı teste tabi tutsam asla aşğı kalmaz.

Ancak şunu da belirteyim ki aynı açı duyarlılığı aynı şekilde mutlaka negatif olurdu zira 8800 de yine VA panel :ok

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,377
Bu arada TPV den yeni bir seri geliyor 2018 Model olarak "7803" (50Hz)bu seri TR ye Haziran olarak sanırım geliyor ama Mayıs da olabilir
yakın da çıkıyor piyasaya,Avrupada da henüz çıkmadı diye okudum!

İngiliz sitesin den okuduğum kadarıyla önce VA olduğu yazıldı ama IPS dendi:hmm
Veya her zaman yaptıkları üzere örneğin 49/55 VA olur da 65/75 IPS olabilir!

TPV de 2018 Model olarak 9xx/8xx serileri yine OLED ler geliyor 96/91x serisi ise LCD
tablo acaip karışık yaw zaten alayı 50Hz! bir tek en üst seri LGD panelli IPS ler 100Hz ancak IPS de en iyi işi bu TPV
ler çıkarıyor!!! Nano-LED bunlar,resim kalitesi de çok iyi! +TPV işletim sistemi P5+software bu seriler de çok iyi!

Ben bunu incelemeye alacağım ama manyak rakamlarda olursa işim de olmaz! ama panel sıkı çıkarsa millete al diyebilirim!

Eskiden en iyi IPS sonuçları Tosh da olurdu bügün ise TPV de olmaktadır

Toengel sitesinden(TPV resmi sitesi dir-Avrupa) şöyle bir tablo buldum,açın inceleyin tüm seriler görünmektedir!

2018-03-09_toengels-philips-blog_philips-tv-overview-range-line-up_2018-png.png

K Çevrimdışı

kenanbarak

Yeni Üye
1 May 2018
30
56
SAMSUNG plazmadan bu ürünlere geçmek sizde hayal kırıklığı yaratabilir azizim.
Marka değil teknoloji farkıdır buradaki sorun.
Plazma tv tepkimesi parlaklığı kontrastı vs ile lcd kıyaslamk doğru olmaz.

Belli başlı fireleri peşinen kabul ediyorsanız ona göre araştırıp bilgi vereyim yoksa albanez albanez Can abi nezaretinde sizi OLED köşemize alalaım :kiskis
Adem Bey;
Ben de sizin gibi canlı görüntü seviyorum. Vesteller samsung yanında mat ve karanlık kalıyor. Direk 50mu7000 e mi yönelsem diyorum. Fakat plazmadan sonra ancak mu8000-mu9000 serisi seni kurtarır diyorlar. Onlar da bütçemi aşar. 50mu7000 mi yoksa size önce yazdığım vestel panelleri mi tercih etmeliyim? Sizin önerilerinizi bekliyorum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Bey;
Ben de sizin gibi canlı görüntü seviyorum. Vesteller samsung yanında mat ve karanlık kalıyor. Direk 50mu7000 e mi yönelsem diyorum. Fakat plazmadan sonra ancak mu8000-mu9000 serisi seni kurtarır diyorlar. Onlar da bütçemi aşar. 50mu7000 mi yoksa size önce yazdığım vestel panelleri mi tercih etmeliyim? Sizin önerilerinizi bekliyorum.

Değerli kardeşim eğer SAMSUNG panelli dümdüz bir VESTEL alacaksan kesinlikle alma, ASLA ama ASLA memnun kalmazsın. Sana CMO veya AUO panelli bir VESTEL tv lazım veya MU7000 olabilir ama onu da ancak İDARE EDER diyebilriim yine de eski görüntü alışkanlığınız ile bakarsanız kesinlikle mutlu olmazsınız.

MU8 9 serisi kim dedi ise doğru söylemiş katılıyorum o arkadaşımıza. Ama o paraları vermeye değer mi o da tartışılır elbette.

Geri
Üst Alt