D Çevrimdışı

dallas

Aktif Üye
6 Ocak 2020
130
49
Ben olsam Vestel alırdım hem kaliteli hem de onlardan aşağı kalır bir yanı yok ve 2 bin TL 3 bin TL de fiyat farkı var aynı boyuttaki cihazlarıyla
Tabiki bu beklenti ve bütçeye bağlı
Söz konusunu düşük bütçe kriteri ile büyük ekran hayali kuranlara ilk önerdiğim marka kesinlikle VESTEL"dir :ok

A Çevrimdışı

anlydn

Yeni Üye
13 Ocak 2020
12
30
Tabiki var
SONY 65XF9005
60q60rat tan ne farklari vardir mesela
Beni cezbeden samsungun qled olmasi ve 10 yil ekran garantisi veriyor
Android tv hakkinda hicbir bilgim yok.sadece duyma bilgilerim var.androidin arayuzu yavasmis tizenden ne gibi farklari artilari var bilgilendirirmisiniz rica etsem.bu arada fikirleriniz yardimlariniz icin tesekkur ederim.9bin cok para o yuzden cöpede atmak istemiyorum bu paraya hakkini verecek bi tv almak istiyorum

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,242
evet arkadaşlar eksiler sahne geçişlerinde ışığı kısıp yükseltiyor çok rahatsız edici değil,ama farkediliyor..belki ayarlardan birşeyin kapatılması gerekiyordur anca bakacağım.. dizi bakarken titremeler var 5 dakika bir yapıyor hemen hemen takılma..onada ayarlardan bakacağım.. belkide kendi dahilli uydusundan yapıyordur..benım uyduyu daha bağlamadım..son olarak sol köşede hafiif bir ışık sızması var siyah üzerinde hafif sis gibi çok az aşağı köşede.. diğer yerler sağlam dediğim gibi sadece aşağı köşede hafif bir sızma mevcut..renkler çok canlı resimler çok canlı çıkıyor..anlayamadığım futbol maçlarında yag gibi akarken hareketli sahnelerde iyi iken dizi izlerken neden arada takılma yaptığı sadiselik bir takılma oluyor.. şimdilik memnunum..

kardeş panelin hayırlı olsun,şimdi yazdıklarıma dikkat et,hepsini tek tek anlatıyorum

1-...evet arkadaşlar eksiler sahne geçişlerinde ışığı kısıp yükseltiyor çok rahatsız edici değil,ama farkediliyor..belki ayarlardan birşeyin kapatılması gerekiyordur...

bu olay hemen her panel de vardır;"Backlight" sisteminin ışık kaynağına göre(algıladığı ışık şiddeti)kafasına göre sahne ışık şiddetini aynı tutmak adına
bir şeyler yapmak istiyor ama bunu da adam gibi beceremiyor!! çünkü baclit çalışma sistemi buna uygun değildir,örneğin bu konuda en kötüsü de
SONY dir!! Samsung sonra gelir v.s yani böyle algılama ile otomatik sensor çalışmasını bile bugün 2020 deyiz ve bir kaç marka hariç hiç birisi beceremiyor!

Beceren varmıdır peki?
Panasonic(eski-yeni)
Philips(eski-yeni)

"teknoloji çok ilerledi" deniyor ama bu kural TFT-LCD işinde böyle değildir!

>>Çözüm;baclit sistemini çalıştıran ayarı(genel de 1 tanedir) veya bazı paneller de +ECO ayarı vardır bunları OFF yapıyorsun!!

daha bir çok ayar da OFF yapılıyor bu arada!

şimdi şunu diyebilirsiniz ....yaw o zaman neden bu kadar çok ayar koymuşlar?...
kısa cevabım salla geç yani kapat çünkü hiç bir boka yaramıyor da ondan,bunları kafanıza göre set edemezsiniz!!
bu işin de çakalı SONY dir! herifler hemde tam çakal yaw,geçmişte de Tüplü TV zamanında bile idiler!o zaman da bu ayarların çoğu
çalışmazdı!

2-...dizi bakarken titremeler var 5 dakika bir yapıyor hemen hemen takılma..onada ayarlardan bakacağım...

teknik anlatımın yalnış bir kere,böyle bir şey ilk defa duydum yaw,panelin kastımı var DİZİ lere:kiskis

"Dahili Uydu" dan bahsediyorsun sanırım değilmi??

Bak sana şunu net olarak yazıyorum,bu panel Sony XE/XF9xxx ki bunlar piyasanın genel olarak en iyileridir,bunlardan
"MOTION-handling" olarak çok daha iyidir!!! veya Samsung NU8/MU/8KS8-9 da daha iyidir!
Düşük tepkime olması zaten "IPS" dolayı çok ciddi bir artısıdır

Ben elimdeki test USB ile tek tek baktığım da Sony 9xx ve 9305 de zorlanan sahneler Grundig de olmamıştır!
Test için örneğin ext.bir Receiver bağla öyle bak

Not;olası bir video işleme de periyodik takılma yapıyorsa,bu zaten "yazılım" hatasıdır!! netice de aldığın panel Pioneer değildir!
Servislik durum olursa,ya direk MB değişticeklerdir,yada yazılımı yeniden yükleyip bakarlar ve sorun halledilir

Not;Servis ilk kurduğunda Yazılım yüklemesi yaptımı? veya belki de son yazılımla gelmiştir

Ayarlar>>TV>>Yazılım Yükleme>>Güncellemeleri kontrol et:"Internet" tıkla ve bak bakalım varmı?
Önemli;sen şimdilik Yükleme!!

3-"Işık kaçırma" Grundig lerin bu durumunu defalarca yazdım geçmişte,herifler montaj kısmında iyi değiller!
ve hep aynı yerden çıkıyor,rahatsız edici değilse önemli değildir,mühim olan Clouding efektlerinin olmaması
veya min.düzeyde olmasıdır! panelin genel olarak ekran homojenitesi düzgündür

Not;"Backlight" ayarını nasıl yaptın??

4K yayınlar da?
diğer yayınlar da?

çünkü bu ikisi farklı olacaktır!!

"diğer">>Manual Backlight:40 a düşür
4K yayınlar da daha fazla ışık istediği için;"Dynamic AUTO" seç;o bahsettiğin kaçırma biraz daha belirgin olur!
"Brightness";49 da bırak(4K&diğer yayınlar için)

"Dynamic Contrast"OFF
"Perfect Clear";OFF
"Micro Dimming";ON
"Film Mode;OFF
"MEMC"OFF/Noise Reduction/Block Noise Reduction bunlarında hepsini OFF yap

+++

Sende 4K yayınlar için Türksat mı var sadece???

Hotbird/Astra19.2 varmı? 25 kadar 4K yayınlar var ama çoğu şifreli!

Not;4K yayın diye her gördüğün yayınlar da gerçek 4K değildir,bilmiş ol!
çoğu 1080i dir!! TRT-UHD kanalı da böyledir! 1080i çoğu içerikler!

Not;IPTV izliyorsan orada 4K diye bir süre şey çıkar hepsi çakmadır!

NETFLİX;15.5MB heriflerin limitleri vardır! yaw 15 veya 20MB ile UHD mi olur?? OLMAZ min.40/50MB olmalı veya daha yüksek
olmalıdır üst limit 120MB dir!!!
Bu da ancak günümüz yeni nesil 4K-Bluray olur(gerçek UHD budur)!

Bol bol DEMO izleyeceksiniz daha yüksek "Bit-rate" li UHD ler için:clap

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
evet arkadaşlar eksiler sahne geçişlerinde ışığı kısıp yükseltiyor çok rahatsız edici değil,ama farkediliyor..belki ayarlardan birşeyin kapatılması gerekiyordur anca bakacağım.. dizi bakarken titremeler var 5 dakika bir yapıyor hemen hemen takılma..onada ayarlardan bakacağım.. belkide kendi dahilli uydusundan yapıyordur..benım uyduyu daha bağlamadım..son olarak sol köşede hafiif bir ışık sızması var siyah üzerinde hafif sis gibi çok az aşağı köşede.. diğer yerler sağlam dediğim gibi sadece aşağı köşede hafif bir sızma mevcut..renkler çok canlı resimler çok canlı çıkıyor..anlayamadığım futbol maçlarında yag gibi akarken hareketli sahnelerde iyi iken dizi izlerken neden arada takılma yaptığı sadiselik bir takılma oluyor.. şimdilik memnunum..
Philips televizyonumda da aynısı oluyordu Light Sensorü kapattım ve Kontrast modunda en iyi görüntü yazan yeri kapattım düzeldi.Sen de bir bak bakalım buna benzer birşeylerden oluyordur.

A Çevrimdışı

anlydn

Yeni Üye
13 Ocak 2020
12
30
60q60rat tan ne farklari vardir mesela
Beni cezbeden samsungun qled olmasi ve 10 yil ekran garantisi veriyor
Android tv hakkinda hicbir bilgim yok.sadece duyma bilgilerim var.androidin arayuzu yavasmis tizenden ne gibi farklari artilari var bilgilendirirmisiniz rica etsem.bu arada fikirleriniz yardimlariniz icin tesekkur ederim.9bin cok para o yuzden cöpede atmak istemiyorum bu paraya hakkini verecek bi tv almak istiyorum
Yardimci olun lutfen

1 Çevrimdışı

10vil

Aktif Üye
7 Kas 2019
138
43
kardeş panelin hayırlı olsun,şimdi yazdıklarıma dikkat et,hepsini tek tek anlatıyorum

1-...evet arkadaşlar eksiler sahne geçişlerinde ışığı kısıp yükseltiyor çok rahatsız edici değil,ama farkediliyor..belki ayarlardan birşeyin kapatılması gerekiyordur...

bu olay hemen her panel de vardır;"Backlight" sisteminin ışık kaynağına göre(algıladığı ışık şiddeti)kafasına göre sahne ışık şiddetini aynı tutmak adına
bir şeyler yapmak istiyor ama bunu da adam gibi beceremiyor!! çünkü baclit çalışma sistemi buna uygun değildir,örneğin bu konuda en kötüsü de
SONY dir!! Samsung sonra gelir v.s yani böyle algılama ile otomatik sensor çalışmasını bile bugün 2020 deyiz ve bir kaç marka hariç hiç birisi beceremiyor!

Beceren varmıdır peki?
Panasonic(eski-yeni)
Philips(eski-yeni)

"teknoloji çok ilerledi" deniyor ama bu kural TFT-LCD işinde böyle değildir!

>>Çözüm;baclit sistemini çalıştıran ayarı(genel de 1 tanedir) veya bazı paneller de +ECO ayarı vardır bunları OFF yapıyorsun!!

daha bir çok ayar da OFF yapılıyor bu arada!

şimdi şunu diyebilirsiniz ....yaw o zaman neden bu kadar çok ayar koymuşlar?...
kısa cevabım salla geç yani kapat çünkü hiç bir boka yaramıyor da ondan,bunları kafanıza göre set edemezsiniz!!
bu işin de çakalı SONY dir! herifler hemde tam çakal yaw,geçmişte de Tüplü TV zamanında bile idiler!o zaman da bu ayarların çoğu
çalışmazdı!

2-...dizi bakarken titremeler var 5 dakika bir yapıyor hemen hemen takılma..onada ayarlardan bakacağım...

teknik anlatımın yalnış bir kere,böyle bir şey ilk defa duydum yaw,panelin kastımı var DİZİ lere:kiskis

"Dahili Uydu" dan bahsediyorsun sanırım değilmi??

Bak sana şunu net olarak yazıyorum,bu panel Sony XE/XF9xxx ki bunlar piyasanın genel olarak en iyileridir,bunlardan
"MOTION-handling" olarak çok daha iyidir!!! veya Samsung NU8/MU/8KS8-9 da daha iyidir!
Düşük tepkime olması zaten "IPS" dolayı çok ciddi bir artısıdır

Ben elimdeki test USB ile tek tek baktığım da Sony 9xx ve 9305 de zorlanan sahneler Grundig de olmamıştır!
Test için örneğin ext.bir Receiver bağla öyle bak

Not;olası bir video işleme de periyodik takılma yapıyorsa,bu zaten "yazılım" hatasıdır!! netice de aldığın panel Pioneer değildir!
Servislik durum olursa,ya direk MB değişticeklerdir,yada yazılımı yeniden yükleyip bakarlar ve sorun halledilir

Not;Servis ilk kurduğunda Yazılım yüklemesi yaptımı? veya belki de son yazılımla gelmiştir

Ayarlar>>TV>>Yazılım Yükleme>>Güncellemeleri kontrol et:"Internet" tıkla ve bak bakalım varmı?
Önemli;sen şimdilik Yükleme!!

3-"Işık kaçırma" Grundig lerin bu durumunu defalarca yazdım geçmişte,herifler montaj kısmında iyi değiller!
ve hep aynı yerden çıkıyor,rahatsız edici değilse önemli değildir,mühim olan Clouding efektlerinin olmaması
veya min.düzeyde olmasıdır! panelin genel olarak ekran homojenitesi düzgündür

Not;"Backlight" ayarını nasıl yaptın??

4K yayınlar da?
diğer yayınlar da?

çünkü bu ikisi farklı olacaktır!!

"diğer">>Manual Backlight:40 a düşür
4K yayınlar da daha fazla ışık istediği için;"Dynamic AUTO" seç;o bahsettiğin kaçırma biraz daha belirgin olur!
"Brightness";49 da bırak(4K&diğer yayınlar için)

"Dynamic Contrast"OFF
"Perfect Clear";OFF
"Micro Dimming";ON
"Film Mode;OFF
"MEMC"OFF/Noise Reduction/Block Noise Reduction bunlarında hepsini OFF yap

+++

Sende 4K yayınlar için Türksat mı var sadece???

Hotbird/Astra19.2 varmı? 25 kadar 4K yayınlar var ama çoğu şifreli!

Not;4K yayın diye her gördüğün yayınlar da gerçek 4K değildir,bilmiş ol!
çoğu 1080i dir!! TRT-UHD kanalı da böyledir! 1080i çoğu içerikler!

Not;IPTV izliyorsan orada 4K diye bir süre şey çıkar hepsi çakmadır!

NETFLİX;15.5MB heriflerin limitleri vardır! yaw 15 veya 20MB ile UHD mi olur?? OLMAZ min.40/50MB olmalı veya daha yüksek
olmalıdır üst limit 120MB dir!!!
Bu da ancak günümüz yeni nesil 4K-Bluray olur(gerçek UHD budur)!

Bol bol DEMO izleyeceksiniz daha yüksek "Bit-rate" li UHD ler için:clap
can abi adamlar dediğin gibi 10 numara cihaz yapmış..5.000 tl ve civarı rakam için konuşuyorum... ben 5000 tl ye aldım.. arçelikçe şu an hala 7200 tl..7200 etmez cihaz..ama 5000 tl nın hakkını fazlasıyla verıyor...bu fiyat aralığında bu cihaz bedava...motionda gerçekten çok iyi panel... renkler çok iyi.. abi dediğin gibi ışık sızması bu cihazdada mevcut panel montajını yapamıyorlar... sıfır cihaz göndermiş media market kapalı kutu..helal olsun dedim adamlara onlardan yana sıkıntı yok... sıkıntı grundigin ışık kaçıran panelller yapması montajı yapamamışlar..okadar kırılgan bir televizyon yapmışlarkı,tv ye dokunmaya korkuyorsun.şu noktaya değersem buradanda ışık sızdıracağa benziyor diye..ben en çok bez ile nasıl temızlerım dokunmadan diye düşündüm..en ufak ekrana değdiğinizde ışık sızması kaçınılmaz..servis elemanları avuçlarının içini panele değdirdiği için sagolsunlar,tv ünitesine koyarlarken tvyi ışık sızmaları patladı...çok kibar cihaz bana dokunmayın yanarsınız havası veriyor... her an ışık sızmasına müsait...görüntü nedense bulanık geldi..bulanıklık oluyor görüntüde ..insanların yüzünü net göstermiyor...en çok begendigim yanı ise geniş izleme açısı oldu...yanlardan nasıl bir panel yaptıysa adamlar en ufak görüntü kaybı yok..motionu çok beğendim futbol maçlarında hele..ben daha önce maç falan izlememişim..futbol topu bildiğin yag gibi akıyor havada,arkada iz bırakma muhabbeti falan yok..5000 tl ye bu cihazı bedavaya almıştım..çokta sevmiştim ama her an ışık kaçırmaya müsait olan yapısı,veaşagı sol köşedeki ışık sızmasızla yolladım geriye bugün gittti :)

ışık sızması olmasaydıgı aşağı köşede 5000 tl ye badava idi bu kalite... akşam atrım resimlerini sol alt köşede baya dikkat çekici sadece siyah alanlarda belli olan bir sızma..ileride çoğalırmı acaba korkusunu yaşamamak adına..gönderdim geri...can abi demiştin zaten bu adamlar panelin montajını yapamıyor diye,alın ışık sızması varsa postalayın geri demiştin..dediğin gibide oldu..çok kırılgan bir cihaz abi çok kibar...panelin etrafınfaki plastikleri oturtamamışlar parmağınla hafif itttrdinmi ışık sızması yayılmaya başlıyor bu derece fena.. ben bu paneli tozlandığı zaman nasıl sileceğim diye kara kara düşünmedim değil..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

20200113_235044_HDR.jpg

20200113_235526.jpg

20200114_000520.jpg

20200114_000039.jpg

Son düzenleme:
1 Çevrimdışı

10vil

Aktif Üye
7 Kas 2019
138
43
20200113_234138.jpg

20200113_235435.jpg

20200113_235425.jpg

bidahada zaten burdan kimseyi bilgilendirmicem .. herkes okuyor geçiyor.. bu resimlerde son olsun almayı düşünüpte bir teşekkür bile etmeye üşenen arkadaşlarımıza..

şu beyaz yazılarda blooming var gibi ne düşünüyorsunuz.. sol alt köşedeki ışık sızması çok fena dikkat çekiyor..

2. resimde işte paneli oturtamamışlar..besbelli..

Son düzenleme:
1 Çevrimdışı

10vil

Aktif Üye
7 Kas 2019
138
43
sonuç olarak cihaz 10 numara cihaz.. 5000 tl bandında bunun gibi tvyi zor bulursunuz..hatta bulamassınız...fazlası verilmemeli..6000 ve üstü gibi..ama albani üstadın dediği ışık sızması olmayan paneli alın...motion zaten 10 numara söylenecek laf yok..ses kaltisesi gümbür gümdür.13 ü geçemedim hoplatıyor ortalığı 100 kadar gidiyor düşünün arık..güm güm bas seslerini.. çok kaliteli çevreliyor odayı ses birtane patlaklık yok..renkler canlılık ips nano panellle birleşince ötüyor..bakmayın telefonum kalitesiz lg g4 onunla bukadar oluyor çekim...geniş izleme açısı mükemmel bir şey zaten..yok ips konstratı duşuk olur muhhabbetlerini geçin mutlu olun..dinamık konstrantı falan falan düşük tutuyorsunuz ben kapalı kulladım o halde bile evdekiler çok parlak dedi...herşey düşük ayardaydı standart modda kullandım ışığı mükemmeldi..işte ışık sızması muhabbeti sadece o sol alt köşedeki orda belliydii..kafanız ister istemez takılıyor oraya.. birde annem tvnin ayaklarını ve çıkıntılı olan cam yapısını sevmedi.. bizim 46 d 6000 den az buyuk dedi küçük buldu 55 inçi 65 inç istiyor :) bende o ışık sızmasına takıldım salladık geriye gitiii bugun..eski televizyonlara benzetti annem tasarımı beğenmedi... bir tür bulanıklık mevcut tvde dikkatimi çekti açıkçası..insanların yüzü bulanık çıkıyor .. kanal geçişleri çok iyiydi..wifi 5 çubuk çekti hiç kopma olmadı çok iyi wifi bağlantısı..smartı zaten leş onu bile bile aldık,ama görüntüde bari bu farkı kapasın diye beklerken oradanda görüntüdende tokat yedik...tasarımı beğenip ışık sızmasız cihazı bulan 5000 bandında tabi kaçırmasın..ama dediğim gibien büyük eksisini hatırlatmadan geçmeyeceğim oda alacak arkadaşlar için,cihazın paneli her an ışık sızmasına müsait... evdekiler temizlik yaparken sakın televizyonu sildirmeyin , kendiniz silin.. panele yada paneli tutan plastiğe uygulanacak en ufak basınç ışık sızması ile karşı karşıya kalmanıza neden olcaktır..bu yönden hiç güven vermedi..herkese teşekkürler.. aynen can abinin dediği herşey bire bir çıktı.. son olarak cihazı tavsiye ediyorum ışık sızmasız olan panelini bulmak kaydı ile..servis eve kuruluma geldiğinde kutudan falan çıkarırken çok dikkat ettirin..

en iyi ips paneli yapmış grundig. bukadar olur .. montajlama batırmış işi.. ışık sızdırıyor bu sorunu çözmeleri lazım.. resimlereden anlarsınız zaten konstrast kalitesini renk kalitesini...

Son düzenleme:
D Çevrimdışı

dallas

Aktif Üye
6 Ocak 2020
130
49
Yardimci olun lutfen
Genel görüntü performansı babında SONY XF9 Tabiki daha iyidir ve ayrıca dts ses codeği mevcuttur
Ancak android işletim sistemi çok daha fazla içeriğe sahip olsada genel stabilite konusunda lg webos ve Samsung Tizen'in gerisinde kalmaktadır..
Bu arada samsungta dts yoktur, çok çok gerekli bir şeymidir bana göre değildir.
Bu anlamda karar senin
Benim tercihim Sony'den yana olurdu

can abi adamlar dediğin gibi 10 numara cihaz yapmış..5.000 tl ve civarı rakam için konuşuyorum... ben 5000 tl ye aldım.. arçelikçe şu an hala 7200 tl..7200 etmez cihaz..ama 5000 tl nın hakkını fazlasıyla verıyor...bu fiyat aralığında bu cihaz bedava...motionda gerçekten çok iyi panel... renkler çok iyi.. abi dediğin gibi ışık sızması bu cihazdada mevcut panel montajını yapamıyorlar... sıfır cihaz göndermiş media market kapalı kutu..helal olsun dedim adamlara onlardan yana sıkıntı yok... sıkıntı grundigin ışık kaçıran panelller yapması montajı yapamamışlar..okadar kırılgan bir televizyon yapmışlarkı,tv ye dokunmaya korkuyorsun.şu noktaya değersem buradanda ışık sızdıracağa benziyor diye..ben en çok bez ile nasıl temızlerım dokunmadan diye düşündüm..en ufak ekrana değdiğinizde ışık sızması kaçınılmaz..servis elemanları avuçlarının içini panele değdirdiği için sagolsunlar,tv ünitesine koyarlarken tvyi ışık sızmaları patladı...çok kibar cihaz bana dokunmayın yanarsınız havası veriyor... her an ışık sızmasına müsait...görüntü nedense bulanık geldi..bulanıklık oluyor görüntüde ..insanların yüzünü net göstermiyor...en çok begendigim yanı ise geniş izleme açısı oldu...yanlardan nasıl bir panel yaptıysa adamlar en ufak görüntü kaybı yok..motionu çok beğendim futbol maçlarında hele..ben daha önce maç falan izlememişim..futbol topu bildiğin yag gibi akıyor havada,arkada iz bırakma muhabbeti falan yok..5000 tl ye bu cihazı bedavaya almıştım..çokta sevmiştim ama her an ışık kaçırmaya müsait olan yapısı,veaşagı sol köşedeki ışık sızmasızla yolladım geriye bugün gittti :)

ışık sızması olmasaydıgı aşağı köşede 5000 tl ye badava idi bu kalite... akşam atrım resimlerini sol alt köşede baya dikkat çekici sadece siyah alanlarda belli olan bir sızma..ileride çoğalırmı acaba korkusunu yaşamamak adına..gönderdim geri...can abi demiştin zaten bu adamlar panelin montajını yapamıyor diye,alın ışık sızması varsa postalayın geri demiştin..dediğin gibide oldu..çok kırılgan bir cihaz abi çok kibar...panelin etrafınfaki plastikleri oturtamamışlar parmağınla hafif itttrdinmi ışık sızması yayılmaya başlıyor bu derece fena.. ben bu paneli tozlandığı zaman nasıl sileceğim diye kara kara düşünmedim değil..

20200113_235044_HDR.jpg

20200113_235526.jpg

20200114_000520.jpg

20200114_000039.jpg
Panelini internetten mi yoksa fiziksel mağazadan mı aldın?

Son düzenleme:
1 Çevrimdışı

10vil

Aktif Üye
7 Kas 2019
138
43
Genel görüntü performansı babında SONY XF9 Tabiki daha iyidir ve ayrıca dts ses codeği mevcuttur
Ancak android işletim sistemi çok daha fazla içeriğe sahip olsada genel stabilite konusunda lg webos ve Samsung Tizen'in gerisinde kalmaktadır..
Bu arada samsungta dts yoktur, çok çok gerekli bir şeymidir bana göre değildir.
Bu anlamda karar senin
Benim tercihim Sony'den yana olurdu

Panelini internetten mi yoksa fiziksel mağazadan mı aldın?
internetten aldım. bana kalsa yollamazdım paneli çok güzel ama bizim valide başım etini yedi,eski model televizyonlara benziyor ilk çıkan 2010 daki modellere diye birde markanın grundig olmasından dolayı uyuz oldu o ben biliyorum.. cam tasarım varya kenarlarda 46 d 6000 10 senelık bizim emektar samsungda cam tasarımdı çerçeveleri onun aynısı diye diye burnumdan getirdi...tamam ozaman dedim begenmediysen yollayalım baktım gülüyor olurmu falan alırlarmı geriye diyor yolladım bu gun kargo ile aras kargo eve kadar geldi aldı gitti cihazı.. yoksa 10 numara cihaz ben pişmanım geri verdigim için..anne 5000 tl ye böyle cihaz bulamayız desemde dinletemedim..çok canlıydı görüntü kalitesi resim kalitesi.. umarım pişman olmam..az bişe ışık sızması vardı sol alt köşede sadece benım canımı sıkan nokta o olmuştu.. benım uydu alıcıyı baglayınca titreme sorunu falanda ortadan kalkmıştı.. ama 55 inç gerçekten küçük geldi eve 46 inçden geçmiştik 65 bakacaz artık yapcak bişe yok..

Son düzenleme:
D Çevrimdışı

dallas

Aktif Üye
6 Ocak 2020
130
49
internetten aldım.
Öyle yaptığına iyi yapmışsın
Çünkü uzaktan alışverişlerde 14 gün koşulsuz cayma hakkın var
Bunu neden yazdım
Çünkü panelin malesef hatalı
5bin lira gibi bir para verip bu denli ışık sızması ve bulutlanması olan bir paneli bu şekilde kullanmak/kabullenmek mantıksız olur.
Ben olsam şimdiye geldiği yere geri postalamıştım.
Öte yandan diğer görüntüleride tam sayfa açıp izledim resimlerde baya baya bir solukluk var berrak ve net değil,
Ve bunu telefonla çekilen fotoğraftan kaynaklandığını düşünmüyorum...

1 Çevrimdışı

10vil

Aktif Üye
7 Kas 2019
138
43
Öyle yaptığına iyi yapmışsın
Çünkü uzaktan alışverişlerde 14 gün koşulsuz cayma hakkın var
Bunu neden yazdım
Çünkü panelin malesef hatalı
5bin lira gibi bir para verip bu denli ışık sızması ve bulutlanması olan bir paneli bu şekilde kullanmak/kabullenmek mantıksız olur.
Ben olsam şimdiye geldiği yere geri postalamıştım.
Öte yandan diğer görüntüleride tam sayfa açıp izledim resimlerde baya baya bir solukluk var berrak ve net değil,
Ve bunu telefonla çekilen fotoğraftan kaynaklandığını düşünmüyorum...
çekim yaptığım telefon lg g4 kamerası leş.. hatta orda üstte biblo var bak bir resimde tv nın üstünde o bile bulanık çıkıyor..panelin resim ve renk kalitesi çok güzel gerçekten tatminkar .. benım diyen cihazları susuz getirip susuz götürür..hakkını yiyemem.. grundig gerçekten ips panelde fark yaratmış..lg nin leş ipslerine benzemiyor.. va panelden farkı yok.. detay kaybı diye bişey yok..bende çok şasırsım..siyah sahnelerde batıracak diye aynı va performansı veriyor siyah sahnelerde.. okadar canlıydıki resimler renkler acaba gelecek olan cihaz bunun gibi olmassa diye korkuyorum... 0 dereceye yakın oturup baktım hep hiçmi kayıp olmaz yandan.. helal olsun adamlara yapmış abi paneli.. tek sıkıntı albani ustanın dediği gibi montajda iyi değil maalesef grundigler….sevgili albanide ışık sızmasız olanı bulursanız kapın demişti..olmadı hatalı panel geldi..

inan resim kalitesi çok iyi panelin..mükemmel renk veriyor..telefondan anlayamassın dedgigim gibi lg g4 le bukadar çekiyor...her fotoğrafı bulanık çekiyor telefon..panelle ilgili değil

Geri
Üst Alt