albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,377
Can abi öyle panelin üzerinde çizik izi değli öyle olsa hiç affetmezdim :krokopGörüntüde özellikle yeşil ve kırmızı renkte belli oluyor paralel çizgiler görünüyor.Uzaktan belli olmuyor ama bir metre ye kadar yanaşınca hemen farkediliyor. Bir kere farkettinmi uzaklaşıncada gözüne takılmaya başlıyor. Bu şekilde televizyon seyredilmez abi adamı deli eder hele u kadar araştırmışım bu kadar beklemişim kafayı yerim ondan sonra. :tara

anladım on da panel hatası vardır! Modül değişimi veya olası bir T-ConBoard sorunu olsa bile o iş yaş!
yaw bu halde ki bir paneli de paraylamı satıyor bu çakallar:hayir
en azından hatalı ürün olarak o satıcı firma merkeze gönderir ve modülü değiştirir/tamir ettirrir v.s
servis onları kırmaz sorun çıkarmaz,sen unut bu paneli o zaman++

SAMILO Çevrimdışı

SAMILO

Aktif Üye
15 Şub 2018
181
anladım on da panel hatası vardır! Modül değişimi veya olası bir T-ConBoard sorunu olsa bile o iş yaş!
yaw bu halde ki bir paneli de paraylamı satıyor bu çakallar:hayir
en azından hatalı ürün olarak o satıcı firma merkeze gönderir ve modülü değiştirir/tamir ettirrir v.s
servis onları kırmaz sorun çıkarmaz,sen unut bu paneli o zaman++

Kipa da reyonda duruyor abi Allah tan biri beni uyardıda dikkatli baktım.Neyse onu da ucuz atlattık :affet
Can abi Kipaya gitmişken Media markat ada uğradım 55 MU 7400 için IPS panel var dedi çalışan çocuk inanamadım iki tıkıladım gerçekten o VA panelde görülen patlama yok. Oradan Özdilek Teknosaya gittim onlara sordum onlarda Samsungun kendi IPS paneli var dediler.Samsungun tek IPS panelli ürünü 55 MU 7400 dediler. Ama görüntü hiç IPS gibi değildi. Nasıl oluyorda oluyor abi bu işler???:alala Şurada sizden öğrendiklerimizle hava atıyorduk oda kursağımızda kaldı :hihi
Adem Helvacı Ado üstad bu soru sizinde elinizden öper :durt

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,377
Kipa da reyonda duruyor abi Allah tan biri beni uyardıda dikkatli baktım.Neyse onu da ucuz atlattık :affet
Can abi Kipaya gitmişken Media markat ada uğradım 55 MU 7400 için IPS panel var dedi çalışan çocuk inanamadım iki tıkıladım gerçekten o VA panelde görülen patlama yok. Oradan Özdilek Teknosaya gittim onlara sordum onlarda Samsungun kendi IPS paneli var dediler.Samsungun tek IPS panelli ürünü 55 MU 7400 dediler. Ama görüntü hiç IPS gibi değildi. Nasıl oluyorda oluyor abi bu işler???:alala Şurada sizden öğrendiklerimizle hava atıyorduk oda kursağımızda kaldı :hihi
Adem Helvacı Ado üstad bu soru sizinde elinizden öper :durt

Samsung çok az da olsa IPS panel vardır tabi ki!
en son bildiğim 7200 de vardı 2015 model

2017 ler de ise hangilerin de var bilmiyorum açıkçası tıklayın panele anlarsınız yaw!

Samsung sadece VA üretiyor kardeşim,salla geç sen satıcıları:hayir

SAMILO Çevrimdışı

SAMILO

Aktif Üye
15 Şub 2018
181
Samsung çok az da olsa IPS panel vardır tabi ki!
en son bildiğim 7200 de vardı 2015 model

2017 ler de ise hangilerin de var bilmiyorum açıkçası tıklayın panele anlarsınız yaw!

Samsung sadece VA üretiyor kardeşim,salla geç sen satıcıları:hayir

Eyvallah abi salladım geççtim :alsana Abi 55 mu 7400 leri IPS panelli olarak yakın zamanda inceliyebildinmi hiç? ₺3700 kağıt biraz fazla ama yapacakta bir şey yok. Mecbur bir şey alıcaz artık. :bilmiyom

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,377
2017 Model Samy ler den ben sadece M8/9 diyorum(aslın da bu ikisi de aynı sayılır!)
7 ler için aman aman alınır diyemem aynı şekil de 6/5 ler de öyle,IPS isterseniz ilk tercih Philips olsun!
Yerli IPS/VA lar ise yaklaşık aynı kalite de,çok öne çıkan bir panel de ben göremedim henüz! en azından
fazla bayılma dan ucuz yollu Grundig/Vestel veya diğer yerli montajlar da olabilir+

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,377
yaw benim merak ettiğim neredeyse yılın yarısına geldik sayılır,2018 ler henüz çıkamadı sahaya
ama elde stok olarak ne kadar 2017 model var acaba? dağ-taş 2017 ile dolu yetmedi 2016 lar
da vardır!
şimdi uyanıklar maçlar da başlayacağı için "bitiriyoruz" filan da yapmıyorlar akıllarınca maçlar süresince
bunları hala yüksek rakamlar dan satmaya çalışacaklar dır ama sonrası ciddi indirimler gelir!! ama bunlar
bu kafayla giderlerse önümüzde ki yıl Mayıs ayında bile hala 2017 model paneller bulunacaktır!

ben şimdi hafif özürlü bir tane 2016 model 55/KS9500 buldum 6 kağıda tam 5.999 Türk Lirası etiketi var:kas
dedim ki satıcı arkadaşa şunu bana 3 kağıda verin aynen yükleyip götüreyim,OLMAZ abi dedi:mutlu yaw kardeşim
alt band dan malum ışık kaçırması var(hatalı montaj/kötü kalite kontrol v.s) ürün teşhir ama özürlü! bu 6 kağıt
fiyat da neyin nesi dedim yaw,zaten elin de 1 adet kalmış hala absürt rakam istiyor ve panel kusurlu üstüne üstlük:hayir

M Çevrimdışı

Mehmet Ali Sel

Yeni Üye
8 May 2018
16
26
Arkadaşlar Merhaba

Forumumuzda Sıkça sorulan Televizyon tavsiye sorularına istinaden böyle bir konu başlığı açmanın gerekli olduğuna yönetim olarak karar verdik ve bu görev bana atandığı için sizlere kısa bir çalışma yapma gereği duydum.

Televizyon konusunda tavsiye isteyen değerli üyelerimizin, aşağıdaki sorduğumuz bazı temel sorulara mümkünse cevap vererek sorularını sormaları durumunda elimizden geldiğince kendisine uygun marka model ve bütçede ürün önermeye çalışacağımızı bilmenizi isterim.

Kullanıcı Profili

Arkadaşlar bu soru siz değerli üyelerimizin televizyon seçimindeki en önemli unsurlardan birisidir. Seçeceğiniz televizyonun teknik yapısı ile sizin kullanıcı profilinizin örtüşmesi durumunda yıllarca keyifle kullanacağınız bir ürünü seçebilmeniz ve bizim sizlere yardımcı olabilmemiz çok daha kolay olacaktır. Sizin bir futbol aşığı olmanız, ürün seiminde performansı daha dikkat edilmesi gereken bir TV seçimine zorlar bizleri. Aksiyon filmlerinin vazgeçilmez hayranı iseniz ona uygun, Belgeselci iseniz ona uygun, Yakın mesafe ofis kullanıcısı iseniz ona uygun TV seçilmesi gerektiğini unutmayınız. Bu anlamda Sorunuzu sorarken bizlere biraz da olsa kendinizden ve kullanıcı profilinizden bahsederseniz sizlere daha kolay yardımcı olabileceğimizi lütfen unutmayınız.

Ürünün Kullanım Ortamı

Evet değerli arkadaşlar ikinci önemli konu ise televizyonunuzu nerede ve hangi koşullarda kullanacağınız konusudur.
Yoğun Gün ışığı alan, Aşırı sıcak, Aşırı soğuk, Aşırı Tozlu, Aşırı nemli gibi ince detaylar da bu tercihlerimizde bzileri bazı önlemler almaya/aldırmaya zorlayabilir.

Oturma Düzeni

Yine en önemli konuların başına oturma düzeniniz gelir. Kare bir odada fazla yan açılara dağılarak izlediğiniz bir ortamda kullanılacak TV ile, Dikdörtgen bir odada karşı cepheden izleyeceğiniz tv nin de seçiminizde büyük etkiler yaratacağını unutmayınız. Buna paralel Yaşam ünitesinde duracak bir televizyon ile Duvara yüksek asılmış tv lerin de sizin izleyici alışkanlığınız ve ürün performansının örtüştürülmesi gereken bir durum olduğunu unutmamanızı rica ederiz.

Zaman içerisinde gelişen teknolojik özelliklere ve sizlerden gelen taleplere göre konu başlığını revize edebiliriz.

Değerli görüşlerinizi de bizlerden esirgememenizi rica eder, Satın alacağınız Televizyonlarınızın şimdiden sizlere hayırlı olmasını dileriz.

Geri
Üst Alt