Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Detayli anlatiminiz icin teşekkürler ben pro bi kullanici olduğumu soyleyemem ama dediginiz gibi bi tv box ile cozebilecegim bir sey icin tonla para odemek istemem awox u inceleyecegim ama tabi garanti mevzuu soru işareti garanti hatrina vestel ailesinden birşey de tercih edilebilir mi ? Son olarak yarin oturma odaniza bir tv aliyor olsaydiniz bu hangi marka ve model olurdu spesifik bir cevap verirseniz sevinirim. Teşekkürler
Ben kendi üzerimden örnek vereceksem eğer, size YAPARDIM demek yerine YAPTIM dediklerimden örnek vereyim madem. Mutfak, Oturma, Yatak Odası gibi alanlarda küçük ekran tv kullandığım için zerre kadar umursamadım zira ne olsa 3 aşağı 5 yukarı aynı görüntyü vereceğini biliyordum o nedenle Mutfakta CMO panelli 3282ST AWOX kullanıyorum, Yatak odamda SAMSUNG panelli 32'' AXEN kullanıyorum, Salonumda 46'' SAMSUNG panelli VESTEL var, Oturma odamda 48'' LG Panelli VESTEL var. (test etmek için sıklıkla değişir oturma odamdaki tv, normalde orada da 32'' vardı)

Ben gelişmiş tv lerimi test amaçlı ve ofiste kullanıyorum hep. Salondaki tv ne zaman bozulursa o zaman ya 9650 ya da 8560 almayı düşünüyorum ama fikrim değişkendir benim, zamana göre hareket ederim.

Ben ürün satın alırken inceleme ve ileride üzerinde testler yapabilme durumuma göre de aldığım için benim yaklaşımım biraz farklı olabiliyor :ok

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Üstadlar Adem Helvacı Ado albanez albanez bu gün bir mağazada Samsung 55KU7350 gördüm. Sizlerin bu televizyon hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum.. Can abi senin KS serisini beğendiğini ve pusuda olduğunu biliyorum. KU hakkındaki düşüncelerin nedir? Her ne kadar Samsung ve curved düşünmesemde Can abinin KS yorumları ve bu gün gördüğüm televizyonun fiyatının da tatlı gibi olması (₺2900 kağıt) sebebiyle sizlere danışma gereği duydum. Bir zahmet sizlerden yorumlarınızı bekliyorum.Forumda bu televizyonu bilen arkadaşlar var ise onların yorumlarıda önemli. şimdiden teşekkürler.

Benim bahsettiğim seri "KS" dir! KU lar da bana göre biraz hikaye-vasat seriler dir! tavsiye etmem

KS de kötünün iyisi diyeceğim bir panel dir veya o kötüyü biraz daha yumuşatayım ama bu seri 2017 lerin hepsin den
biraz daha iyidir! KS diye yazdım sanırım birileri bir şey sandı yaw,ülen "Pio" dan bahsetmedim ki! şimdi nerede görsem KS8/9
fiyatı yükselmiş gibi veya yerinde sayıyor 2 senelik model!

Curved/Flat benim için hiç farketmez, yeter ki fiyatı "tatlı" olsun yeter:clap2 ben öyle manyak rakamlar verecek adam değilim
bu filimleri bilen birisi olarak!

Sıralama tercihlerimi tekrar yazıyorum(fiyat faktörü söz konusu olmadan)

1.Sony 2016 Model ZD9
2.Sony 9405(sanırım TR de 55/65 leri bulunmuyor ama zaten alamam aşırı pahalı dır!)
3.Sony 9305
4.Samsung KS serisi 8500/9500

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
PS51D550 paneli yenilemek istiyorum ama ledleri gördükçe benim panelin değerini daha iyi anlıyorum :mutlu

Bak kardeşim senin o 2011 model PDP panelini çok iyi tanıyorum ayrıca PDP kullandığın için göz zevki+alışkanlığını da biliyorum!
Her ne kadar o D55x serisi çok aman aman bir PDP olamasa bile,senin elin şimdi bu panel den LCD ye
geçmez! illa 4K alacağım diyorsan ona da bir şey diyemem tabi ki,ama bugün için senin elin o panelle
mis gibi SD&HD izler,yarına Allah kerim

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Ado Hocam yazmış;

....Markalara ve marketing çalışmalarına aldanmayın lütfen. marka satıcılarına da kanmayın. ....

ülen TR nin en büyük forumu denen nalet mekan da işte bu tip çakallar bir alay olarak bulunuyorlar
teknik bilgi sıfır dır,ne içini görmüşler dir ne sistemi tanırlar ne de hiç bir bokunu bilirler v.s

maksat mal satmak dır gerisi teferruat dır onlar/orası için!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
55 KU 7350 Biraz araç plakası gibi oldu :))) bu televizyon hakkında yorum yapacak kimse yok mu ? T amam Vestel e ihanet ediyorum ama bu fiyata da bu ihanet edilir gibi geliyor bana :hihi Vestel beni affetsin:affet Samsunlu dostlar hemşehriniz sayılır, hem 55 hem SAMSUNg bi el atın size zahmet :alsana

albanez albanez abi nerdesin ? :krotey

7350 işini görür tabi ki,ıvır-zıvır uygulamalar v.s de zaten en iyisi tartışmasız Samy dir! fiyatı da tatlıysa al gitsin
fazla kurcalama,ama yarın bir sorun da yaşarsan ülen beni yaktınız da deme sakın,yaw bunların alayı kumar gibi
işin şansa kalıyor:hoba1

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
55 KU 7350 Biraz araç plakası gibi oldu :))) bu televizyon hakkında yorum yapacak kimse yok mu ? T amam Vestel e ihanet ediyorum ama bu fiyata da bu ihanet edilir gibi geliyor bana :hihi Vestel beni affetsin:affet Samsunlu dostlar hemşehriniz sayılır, hem 55 hem SAMSUNg bi el atın size zahmet :alsana

albanez albanez abi nerdesin ? :krotey
Samilo sen yazınca fiyatına baktım 5 kusur fiyatı var, sağlam eminsen kap gitsin bu fiyata 2900 )) fiyatı kusuru örter.

SAMILO Çevrimdışı

SAMILO

Aktif Üye
15 Şub 2018
181
7350 işini görür tabi ki,ıvır-zıvır uygulamalar v.s de zaten en iyisi tartışmasız Samy dir! fiyatı da tatlıysa al gitsin
fazla kurcalama,ama yarın bir sorun da yaşarsan ülen beni yaktınız da deme sakın,yaw bunların alayı kumar gibi
işin şansa kalıyor:hoba1

Can abi 55 KU 7350 için bulduğum rakam ₺2990 kağıt Bana sanki tatlı rakam gibi geldi. Senin beğendiğin modelin KSserisi olduğunu biliyorum buda yakın akrabası KU olunca K ları tutuyorsa heralde kötü değildir diye düşündüm.Direk düz mantık yani :krokop

SAMILO Çevrimdışı

SAMILO

Aktif Üye
15 Şub 2018
181
Samilo sen yazınca fiyatına baktım 5 kusur fiyatı var, sağlam eminsen kap gitsin bu fiyata 2900 )) fiyatı kusuru örter.

Valla bende o yüzden heveslendim başka türlü seninle ben televizyon alamıyacaz :hihi Antalya bir markette sağlam yani görerek alıcam. Aslında birde LG 55 UH 615 V var oda 3100₺ ikisi arasında kaldım.

SAMILO Çevrimdışı

SAMILO

Aktif Üye
15 Şub 2018
181
Bende aylardır bekliyorum ama artık sona geldim gibi ya Samsun KU 7350 veya LG UH 615v alıcam. Neden derseniz bilimsel ve teknik olarak anlatayım
1-En iyi televizyonu en uygun fiyata bulucam derken hanım beni vuracak artık :danger 2-Bu fiyata bu televizyonlar çok uygun :hoba1

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
ben 3 aydır alamadım :)) kafa çorba oldu..birisinin gidin şu paneli alın demesini bekliyorum :clap
SAMILO SAMILO

Alın şunu kurtulun :kiskis

Bandrolü de var daha ne olsun :kop

en-iyi-tv-jpg.jpg

SAMILO Çevrimdışı

SAMILO

Aktif Üye
15 Şub 2018
181
albanez albanez abi 55 KU 7350 ile LG 55UH615 V karşılaştırırsak hangisini önerirsin. İkisininde fiyatı hemen hemen aynı 3000₺ gibi. birde birisi 10 bit diğeri 8 bit çok önemli bir özellikmidir bu 2 bit fark.

SAMILO Çevrimdışı

SAMILO

Aktif Üye
15 Şub 2018
181
SAMILO SAMILO

Alın şunu kurtulun :kiskis

Bandrolü de var daha ne olsun :kop

Ekli dosyayı görüntüle 767

Üstad öyle kolaymı sanıyorsun.. Bunun Regal olanı varmı ? Bu 6 kanallı 7 kanallı olanı ne zaman gelir bayilere? Bunun çatı antenli olanımı iyi televizyon üzeri küçük antenle izlersek crıltısı olurmu?nordmende mi porfilo mu yoksa Saba mı alaşım? hadi bakalım ver cevabını :yeah

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Üstad öyle kolaymı sanıyorsun.. Bunun Regal olanı varmı ? Bu 6 kanallı 7 kanallı olanı ne zaman gelir bayilere? Bunun çatı antenli olanımı iyi televizyon üzeri küçük antenle izlersek crıltısı olurmu?nordmende mi porfilo mu yoksa Saba mı alaşım? hadi bakalım ver cevabını :yeah

Haydaaaaaaa
''Kurtuluş yok'' diyorsun yani :kop

Geri
Üst Alt