Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Selamlar. Yeni evime geçiyorken bu forumu farkettim. Hayırlı olsun.

Bana bir panel tv lazım. Şu an vestel crt var. İlk panel tv yi alacağız ama bütçe kısıtlı.

Regal 48R6520F popüler. 1500 civarına mal etmek mümkün görünüyor ama emin değilim
İzleyici profilini ve ortam şartlarını yazayım, belki daha iyi bir seçenek sunan olur:

Çocuklar çizgi film ve bir kaç yerli dizi izliyor
Bense tivibu (uydu) belgesel kanallarına takılırım. Ama tv müsait olursa hdd ve usb den film izlerim. Ana meseleyi film izlemek yazalım.

Maç da izleriz ama fazla değil.

Oyun oynamayız. Oyunu boşverelim.

İzleme mesafesi: 3 ila 3.5 metre arası. İzleme açısı kötü değil.

4K istemiyorum, ki bütçemiz 1500 ü geçmez.
40 inch altına inmeyelim.

Dahili tuner olmasa da olur. Elimde tivibu ve 1 adet hd receiver var.

Smart özelliğine ekstra para vermek yerine Android box gibi cihazları, o da olmadı, pc yi tv ye bağlamayı tercih ederim.

Yani bana sadece görüntü kalitesi lazım. 100-1500 lira arasında, full HD, eni iyi görüntü kalitesi için hangi cihazı almalıyım?

Şimdiden teşekkürler @Ado albanez albanez :)

6520 en ideal tercihlerden aslında, aynı zamanda ofiste kullandığım tv olması nedeniyle de performansını gayet iyi biliyorum, üzmez sizi :ok

Y Çevrimdışı

ywz81

Yeni Üye
6 May 2018
14
43
Aslında bu soruyu sormak yerine bir yerlerde görüp kıyas yapmam gerekir ama ev taşıma sıkıntısı sebebiyle çıkamıyorum ve çocuklara hızlıca bir sürpriz yapmak istiyorum. O yüzden mazur
6520 en ideal tercihlerden aslında, aynı zamanda ofiste kullandığım tv olması nedeniyle de performansını gayet iyi biliyorum, üzmez sizi :ok

Aslında bu soruyu sormak yerine bir yerlerde görüp kıyas yapmam gerekir ama ev taşıma sıkıntısı sebebiyle çıkamıyorum ve çocuklara hızlıca bir sürpriz yapmak istiyorum. O yüzden mazur görün, size sorayım

43 ile 48 inch arasında 150 TL civarı fark var. 150 fazla verip 48 inch almak: 3 metre izleme mesafesi bakımında değer mi? 48 inch panellerin terk ediliyor olması garanti sonrası beni üzer mi?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Aslında bu soruyu sormak yerine bir yerlerde görüp kıyas yapmam gerekir ama ev taşıma sıkıntısı sebebiyle çıkamıyorum ve çocuklara hızlıca bir sürpriz yapmak istiyorum. O yüzden mazur

Aslında bu soruyu sormak yerine bir yerlerde görüp kıyas yapmam gerekir ama ev taşıma sıkıntısı sebebiyle çıkamıyorum ve çocuklara hızlıca bir sürpriz yapmak istiyorum. O yüzden mazur görün, size sorayım

43 ile 48 inch arasında 150 TL civarı fark var. 150 fazla verip 48 inch almak: 3 metre izleme mesafesi bakımında değer mi? 48 inch panellerin terk ediliyor olması garanti sonrası beni üzer mi?

48'' panelleri terk ediliyor lakin bunun tkilerinin görülmesi yaklaşık 1-1,5-2 yıl sürer. Ürün 3 yıl garantili, 48'' bozulur ve panel tedarik edemezlerse size 49'' gönderirler ücretsiz, Yıllar boyunca bin kerenin üzerinde bu olaya şahit oldum, Sevmeyeni çok olabilir lakin VESTEL markasını ben bu uygulamları nedeniyle her zaman ayrı tutarım.

Eleştirdiğimiz ve yerin dibine gömdüğümüz bazı noktalar vardır ancak müşteri memnuniyeti yaklaşımı konusunda kimse VESTEL kadar fark yaratamamıştır iddia ediyorum bunu :ok

48'' bana göre makuldür azizim ancak tabi nihai karar sizindir.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Panel işinde;Vestel en iyisi,Beko grubu da ona yakın sayılır;aslında bunlar "İYİ" kategorisine giriyor!

"Diğerleri" hepsi kötü,istisnasız hepsi kötü veya çok kötü dür! hele SonyEurasia en adamı kanser edeni dir!
bariz sorunları bile "abi normaldir" diye cevalarlar ve zaten ""abi normaldir bunlar"" lafının da mucidi Sony dir:kiskis

Tamam malı çok iyi diyelim(görüntü/motion olarak kabul edersek) ama gerisi hikaye dir!

Sony alan adam önce "şansını" satın alacaktır!

Samsung bir ara 2015/2016 gibi iyiy di hatta çok iyiydi de diyebilirim ama şu anda dökülüyorlar!
Bu arada malları da acaip "kalite" dir:slap

LGE/TPV ayrı bir alem de bunlar!

++

İşin özeti;yerli montajcılar da dahil hepsin de genel bir kaliteye bağlı kötülük söz konusudur ama bu işin TFT-LCD olarak
"fıtratı" böyle dir!

Bu teknolojinin(90lar teknolojisi) ilk günleri de mok gibiy di ve şimdi de mok gibi! çünkü teknolojisi acaip ciddi derece de sakat yahu!

Şimdi birisi veya ikisi çıkacak x firması süper ve tık demeden değiştirdiler diyecektir! veya tam tersi birileri de bunun tam aksini
yazacaktır ki hepsi de doğrudur! her MARKA için bu aynen geçerli dir! tek istisna Pio dur o da bitti gitti,böyle sorun veya
abuk işler Pio da hiç olmadı!

Sanırım millet manyak rakamları görünce Samy veya Sony de farklı bir şey aldığını sanıyor! yaw hepsi aynı,Çin işi diyorum!
ayrıca Marka yazma dan vereyim,bazıları hepten kötü! işin bu kısmına hiç girmeyin!

Kaç para verirseniz verin,önce şansınız olacaktır gerisi zaten teferruat dır,şansınız olacak hepsi bu kadar!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Vestel ler de elini sallasan modele değiyor,açıkçası beni kesen bir tek modeli bile hala yoktur!
Ancak F/P olarak bunlar alınırmı derseniz;bence alınır veya tamamen fiyat odaklı bir modeli de varsa alınır

Onun haricin de daha hala DEMO yapmasını bile öğrenemeyen Vestel den fazla bir cacık olmaz!
Resim kaliteleri de ahh-vahhh v.s dedirten cinsinden de değildir,vasat/giriş seviye parçalarla bunlar toplanıyor
fiyatı gördüğüm kadarıyla uygun sayılan bu paneller den fazla bir şey beklemeyin

Vestel bu işe hala olması gereken gibi değil de "marketçilik" zihniyetiyle harcı-alem paneller üreterek A101/BIM den
satmaya bakıyor onlarca "marka" ile! Bayileri zaten bu işte hiç anlamıyor,onlar diğer Vestel ürünlerini satmaya bakıyorlar!

Bizim burada Antalya nın en iyi semtin de bayisi var,kocaman bir mağaza,adamr tın-tın yaw paneller konusunda,Demolar
zaten malum,çeşit de az v.s v.s geçenler de göbeğim çatladı bazı mollerini görebilmek için,5/6 farklı AVM ve mağazalara
gittim hala eksik olan modeller var yaw:ara bir tek MarkAntalyaAVM de Teknosa da ki mekan da en bol çeşit Vestel gördüm
3 defa mağazaya gittim Vestel promotör elemanını göremedim,zaten adam 12/1 gibi geliyormuş mekana!

8800 modeli hala aklım da kalmış benim nedense:hmm bunu bir tık daha fazla beğendim,önce 49 demiştim,50 yi de biraz
inceleyince sankim bu biraz daha iyi geldi bana,diğer üst dediğiniz modellerin hiç birisini beğendim diyemem!
bunlar ancak "fiyatı tatlıysa" alınabilecek paneller dir+

Son olarak tüm panelciler içinde bence MH olarak ve tamir-değişim v.s olarak en iyisi kesinlikle Vestel dir,Beko da öyledir
(genel olarak bunu yazdım,bireysel baz da süper durumlar da olduğu gibi kafa sıyırtan durumlar da her zaman olabiliyor unutmayın!)

Y Çevrimdışı

ywz81

Yeni Üye
6 May 2018
14
43
48'' panelleri terk ediliyor lakin bunun tkilerinin görülmesi yaklaşık 1-1,5-2 yıl sürer. Ürün 3 yıl garantili, 48'' bozulur ve panel tedarik edemezlerse size 49'' gönderirler ücretsiz, Yıllar boyunca bin kerenin üzerinde bu olaya şahit oldum, Sevmeyeni çok olabilir lakin VESTEL markasını ben bu uygulamları nedeniyle her zaman ayrı tutarım.

Eleştirdiğimiz ve yerin dibine gömdüğümüz bazı noktalar vardır ancak müşteri memnuniyeti yaklaşımı konusunda kimse VESTEL kadar fark yaratamamıştır iddia ediyorum bunu :ok

48'' bana göre makuldür azizim ancak tabi nihai karar sizindir.

Teşekkür ederim. 48 alıyorum.

K Çevrimdışı

kenanbarak

Yeni Üye
1 May 2018
30
56
Vestel ler de elini sallasan modele değiyor,açıkçası beni kesen bir tek modeli bile hala yoktur!
Ancak F/P olarak bunlar alınırmı derseniz;bence alınır veya tamamen fiyat odaklı bir modeli de varsa alınır

Onun haricin de daha hala DEMO yapmasını bile öğrenemeyen Vestel den fazla bir cacık olmaz!
Resim kaliteleri de ahh-vahhh v.s dedirten cinsinden de değildir,vasat/giriş seviye parçalarla bunlar toplanıyor
fiyatı gördüğüm kadarıyla uygun sayılan bu paneller den fazla bir şey beklemeyin

Vestel bu işe hala olması gereken gibi değil de "marketçilik" zihniyetiyle harcı-alem paneller üreterek A101/BIM den
satmaya bakıyor onlarca "marka" ile! Bayileri zaten bu işte hiç anlamıyor,onlar diğer Vestel ürünlerini satmaya bakıyorlar!

Bizim burada Antalya nın en iyi semtin de bayisi var,kocaman bir mağaza,adamr tın-tın yaw paneller konusunda,Demolar
zaten malum,çeşit de az v.s v.s geçenler de göbeğim çatladı bazı mollerini görebilmek için,5/6 farklı AVM ve mağazalara
gittim hala eksik olan modeller var yaw:ara bir tek MarkAntalyaAVM de Teknosa da ki mekan da en bol çeşit Vestel gördüm
3 defa mağazaya gittim Vestel promotör elemanını göremedim,zaten adam 12/1 gibi geliyormuş mekana!

8800 modeli hala aklım da kalmış benim nedense:hmm bunu bir tık daha fazla beğendim,önce 49 demiştim,50 yi de biraz
inceleyince sankim bu biraz daha iyi geldi bana,diğer üst dediğiniz modellerin hiç birisini beğendim diyemem!

Son olarak tüm panelciler içinde bence MH olarak ve tamir-değişim v.s olarak en iyisi kesinlikle Vestel dir,Beko da öyledir
(genel olarak bunu yazdım,bireysel baz da süper durumlar da olduğu gibi kafa sıyırtan durumlar da her zaman olabiliyor unutmayın!)
Merhaba üstad;
Bazen Vestel ya da Beko'dan televizyon alıp gayet güzel diyen arkadaşlarıma imreniyorum. Belki de en iyisi çok incelemeden, bütçemize uygun bir tv' yi alıp keyfini çıkarmaktır.

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

kenanbarak

Yeni Üye
1 May 2018
30
56
Ado üstad;
55ud8800, 55ud9400 ve 55ud9650 arasından hangisini tavsiye edersiniz? Bunların hangisi va, hangisi ips panel? Şu an Samsung plazma kullanıyorum. İlginize şimdiden teşekkürler.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado üstad;
55ud8800, 55ud9400 ve 55ud9650 arasından hangisini tavsiye edersiniz? Bunların hangisi va, hangisi ips panel? Şu an Samsung plazma kullanıyorum. İlginize şimdiden teşekkürler.
SAMSUNG plazmadan bu ürünlere geçmek sizde hayal kırıklığı yaratabilir azizim.
Marka değil teknoloji farkıdır buradaki sorun.
Plazma tv tepkimesi parlaklığı kontrastı vs ile lcd kıyaslamk doğru olmaz.

Belli başlı fireleri peşinen kabul ediyorsanız ona göre araştırıp bilgi vereyim yoksa albanez albanez Can abi nezaretinde sizi OLED köşemize alalaım :kiskis

K Çevrimdışı

kenanbarak

Yeni Üye
1 May 2018
30
56
SAMSUNG plazmadan bu ürünlere geçmek sizde hayal kırıklığı yaratabilir azizim.
Marka değil teknoloji farkıdır buradaki sorun.
Plazma tv tepkimesi parlaklığı kontrastı vs ile lcd kıyaslamk doğru olmaz.

Belli başlı fireleri peşinen kabul ediyorsanız ona göre araştırıp bilgi vereyim yoksa albanez albanez Can abi nezaretinde sizi OLED köşemize alalaım :kiskis
Olede gücüm yetse keşke. Kafamda 55mu8000 var. O da çok pahalı. Ya 49mu8000 ya 50mu7000 ya da dediğim gibi Vestel, Beko bakacağım artık.

M Çevrimdışı

Myctapha

Yeni Üye
6 May 2018
12
39
Merhaba buradaki işin uzmanlarından tavsiye istiyorum 55 ekran tv almayı düşünüyorum 5binliklere de baktım vestel hi-level a bile baktım işin içinden cikilmiyor. dizi cizgifilm, internetten arada film izleyebileceğim (spor izlemiyorum)
Teknolojisi ve görüntüsu uzmeyecek
Markası önemli degil (aynı kaliteyi ucaza almak daha iyi)
Tv tavsiyesi rica ediyorum

P Çevrimiçi

Pangia

Yeni Üye
23 Mar 2018
17
49

Sn Albanez, LG nin giriş ve orta seviyede kullandığı rgbw dizilimi nedir? RGB e göre iyi veya kötü tarafları nedir ya da insan gözü bu farkı görür mü? LG neden böyle bir tercih yapmıştır? Ortalıkta bir sürü laf dolaşıyor yok rgbw çöp alınmaz ya da fark yok gibi, işin aslı nedir?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba buradaki işin uzmanlarından tavsiye istiyorum 55 ekran tv almayı düşünüyorum 5binliklere de baktım vestel hi-level a bile baktım işin içinden cikilmiyor. dizi cizgifilm, internetten arada film izleyebileceğim (spor izlemiyorum)
Teknolojisi ve görüntüsu uzmeyecek
Markası önemli degil (aynı kaliteyi ucaza almak daha iyi)
Tv tavsiyesi rica ediyorum

55R6520 incelermisiniz, ona göre tekrar görüşelim :)

Geri
Üst Alt