Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
cevap için teşekkür ederim. Hepsiburadadan 2320₺ye alıyorum o zaman. uydu kanal geçişlerinde yavaş diyorlar 50hz sanırım uydusu.
MU7000 in süresi bana gayet makul geldi, 5270 in uzundu onu kabul ederim ancak MU7000 i uzun süre kullandım hiç bu anlamda bir şikayetim olmadı benim.

Genel anlamda kanalların zap hızlarından şikayetimiz var doğru ancak TİVİBU DSMART DİGİTURK dahil olamk üzere tüm Dijital platformlarda da Tüm tv markalarında da zaten HD kanalların zap süresi hep uzun oluyor maalesef. Ben memnun kalacağınıza eminim, Hatta sizden de bir inceleme konusu bekleriz mutlaka :ok

O Çevrimdışı

okilickap

Yeni Üye
27 Nis 2018
5
33
MU7000 in süresi bana gayet makul geldi, 5270 in uzundu onu kabul ederim ancak MU7000 i uzun süre kullandım hiç bu anlamda bir şikayetim olmadı benim.

Genel anlamda kanalların zap hızlarından şikayetimiz var doğru ancak TİVİBU DSMART DİGİTURK dahil olamk üzere tüm Dijital platformlarda da Tüm tv markalarında da zaten HD kanalların zap süresi hep uzun oluyor maalesef. Ben memnun kalacağınıza eminim, Hatta sizden de bir inceleme konusu bekleriz mutlaka :ok

adem bey bilgilendirme için teşekkür ederim. yorumları okurken L koltuk var ise görüş açısı nedeniyle sorun yaşanabileceği yazılmış. sizlerin önceki yazdıklarınızdan da okuduğum kadarıyla va panellerde bu durum yaşanıyor sanırım. tv nin karşısında L koltuk düzeni olacak. Görüntü sorunu yaşar mıyız?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
adem bey bilgilendirme için teşekkür ederim. yorumları okurken L koltuk var ise görüş açısı nedeniyle sorun yaşanabileceği yazılmış. sizlerin önceki yazdıklarınızdan da okuduğum kadarıyla va panellerde bu durum yaşanıyor sanırım. tv nin karşısında L koltuk düzeni olacak. Görüntü sorunu yaşar mıyız?

Öncelik sıralaması etken oluyor maalesef bizde belirleyici olarak.

Sizde söz konusu izleme profilinde FUTBOL seçeneği ister istemez bizi VA panellere yönlendirdiği için MU7000 demiştim, Oturma düzeni elbette etken ancak öncelik sıralamasında daha aşağıda kalıyor.

İzleme açısı için IPS panele yönlenmeniz gerekmekle birlikte, IPS panellerdeki panel tepkime zayıflığının futbol izleme keyfinize sekte vurma olasılığını gözardı edemiyoruz bu gibi durumlarda.

İlla ki IPS dersek o zaman bütçeyi yükseltip aradaki açığı kapatabilecek düzeyde tv lere yönelmek gerekir :ok

P Çevrimdışı

Pangia

Yeni Üye
23 Mar 2018
17
49
P Pangia sen o ürünü al ama kullanma dan önce bana telefon et!

Diğer işlemi ben yaparım ama riskini de kabul ediyorum,ancak bu "motheye" sinir bozucu bir katman yaw

Asıl sinir bozucu olan ise şudur;ülen madem böyle bir katman kullanıyorsun ve özellikle bir temizleme sorunu ve riski var
neden insanları uyarmıyorsun veya ilacı da şudur diye bir ürün sat veya hediye et zaten kaç paralık bir şey ki!

Lafım TPV ve daha da öncesi bazı Sharp panelleri için!

Biz de geçmiş te 9705(Philips) bu motheye vardı çoğu insanlar da ömür boyu kalıcılık durumu söz konusu olmuştur!
Ben defalarca uyardım ama DH den nalet site de öyle boktan adamlar var ki bilgi sıfır ama herif kalkıyor abi ben sildim
bir şey olmadı deyip bir de ürün reklamı yapıyor:ciks yaw abi senin sildiğin panel motheye değilki!! bir diğer kazma
kalkıyor ben bilmem neyle sildm fıstık gibi oldu cinsin den adeta alay eder gibi sözüm ona yorum-bilgi veriyorlar dı!

Herif motheye katmanı bilmeden gelir "derin yorum" yapardı;bazıları da bana bozuk atardı yaw öyle rezil adamlar vardı
orada! kaldı ki çoğu insan da panelin önünde katman varmı onu bile bilmez!!

Not;bu bahsettiğim ürün için İngiltere den bazı yorumları okudum,orada biizm gibi boktan adamlar girip de bilmeidkler
şeyler için abuk-subuk şeyler yazmazlar ama kimisi Blue olanı kullanmış işe yaramadı demiş! Green olanı ise ise 1 kişi yazmış
ve mutlaka Green kullanın çıkarıyor ama Blue olanı çıkartmıyor
Sn Albanez, ürün geldi, akşama müsait olursanız sizi arayacağım, yalnız verdiğiniz tel no yu bulamadım, tekrar gönderir misiniz?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
yeniden gönderdim,sanırım forumda bir şekilde sorun var msg gönderme de ya da ben de var ama başka hiç bir yer de
sorun yaşamıyorum+

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Bir arkadaşım 32 inch led tv alacakmış.bana sen internetten al dedi fakat şimdi baktım çoğu 32 inchlerin hd ready(fiyatı uygun).acaba hd readymi alsam full hdmi alsam.fiyat olarak en fazla 1000 tl.olacak.marka falan önemli değil ustalar ne tavsiye edersiniz.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Bir arkadaşım 32 inch led tv alacakmış.bana sen internetten al dedi fakat şimdi baktım çoğu 32 inchlerin hd ready(fiyatı uygun).acaba hd readymi alsam full hdmi alsam.fiyat olarak en fazla 1000 tl.olacak.marka falan önemli değil ustalar ne tavsiye edersiniz.
Çok pro bir kullanıcı değil ise 32'' artık oldukça küçük bir tv olması nedeniyle bana göre HD Reay alınmasında sakınca yok, kaldı ki kullanıyorum ben 32'' hd ready hiç bir şikayetim de yok.
Ancak ne bileyim adam monitör olarak kullanacaktır, pro uygulamalarda kullanacaktır, 1920x1080 çözünürlüğe gerçekten ihtiyacı vardır, çok yakından izleyecektir vs o zaman ayrı tabi :ok

R Çevrimdışı

raskolnikov

Yeni Üye
30 Nis 2018
6
26
Ado hocam öncelikle merhabalar, konuları tek tek okudum ancak kesin net bir cevap bulamadım soruma.

Kendi odama xbox'da oyun oynamak ve film izlemek için bir televizyon almayı düşünüyorum. Öğrenci olduğumdan mütevellit bütçe kısıtlı ve en iyi f/p olan ürünü alma çabasındayım. :) İzleme mesafesi başucundan 2.40 mt falan sanıyorum. 43" - 48" düşünüyoruma ancak 48'in büyük olabileceği kanaatindeyim.

Kriterlerim : FHD olmalı, Regal'in önerdiğiniz bir UHD'si var 40" düşük fiyatlarda belki o olabilir.
43"-48"
Sesinin çok iyi olmasına gerek yok, harici hoparlör kullanacağım.
Oyun ve film için en iyi görüntüyü alabilmem.
Bütçem 1000-1200 TL maksimum.

Ne önerebilirsiniz ? Adem Helvacı Ado

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado hocam öncelikle merhabalar, konuları tek tek okudum ancak kesin net bir cevap bulamadım soruma.

Kendi odama xbox'da oyun oynamak ve film izlemek için bir televizyon almayı düşünüyorum. Öğrenci olduğumdan mütevellit bütçe kısıtlı ve en iyi f/p olan ürünü alma çabasındayım. :) İzleme mesafesi başucundan 2.40 mt falan sanıyorum. 43" - 48" düşünüyoruma ancak 48'in büyük olabileceği kanaatindeyim.

Kriterlerim : FHD olmalı, Regal'in önerdiğiniz bir UHD'si var 40" düşük fiyatlarda belki o olabilir.
43"-48"
Sesinin çok iyi olmasına gerek yok, harici hoparlör kullanacağım.
Oyun ve film için en iyi görüntüyü alabilmem.
Bütçem 1000-1200 TL maksimum.

Ne önerebilirsiniz ? Adem Helvacı Ado

Bence bu sizin için büyük fırsat.

https://tavsiyeforumu.com/konu/regal-den-3-ay-kosulsuz-iade-kampanyasi.1193/

K Çevrimdışı

kenanbarak

Yeni Üye
1 May 2018
30
56
Merhaba Can üstad;
2012 de sizinle paslaşıp led tv yerine "seni üzmez" dediğiniz 51" samy plazma almıştım. Şu an piyasadaki birçok led tv'ye göre plazmam çok daha iyi görüntüye sahip. Bu ara yeni bir tv alma aşamasındayım. DH de kavga gürültü bitmek bilmiyor. Sizi burada bulunca çok sevindim. Oled alacak kadar bütçem olmadığı için, mecburen led tv bakıyorum. Genel tercihim samy. 49mu8000 yada 50mu7000 arasındaydım. MM te çalışan arkadaş lg 49uj701 i önerdi. Sizin önerileriniz benim için önemli. İlginize şimdiden teşekkür ediyorum.

K Çevrimdışı

kenanbarak

Yeni Üye
1 May 2018
30
56
Ado üstad;
Teknoloji marketlerinde diğer tv lerin yanında (özellikle samsung) vesteller çok mat görünüyor. Ips panelin etkisi mi yoksa özellikle ayarları mı yapılmamıştır?
Saygılarımla...

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Acaba hangisi "natural"?? yani o doğru resmi hangisi üretiyor?? olaya bir de bu gözle bakın!

Yanyana 35 tane panel koyup da şu iyidir bu iyidir zaten teknik olarak denilemez! insan gözü böyle değil dir çünkü
KARTAL olursanız o zaman başka,o her bir şeyi en ince detayına kadar görür:ok

>Samsung;ben yıllarca içlerindey dim,siz bunların marketing/DEMO v.s için kaç paralar harcadığını biliyormusunuz acaba?
kafa sıfırtan rakamlar dır bunlar!

>Samsung da DEMO tam demo dur,yani izlersin ve malı da aynen kaparsın(benim gibiler değil tabi ki:kiskis)
adamlar işi taaa en başın dan bağlıyorlar yaw!

Kısaca LGE/Samsung işi süper felaket çok ama çok iyi biliyorlar(ben marketin den bahsediyorum!)

>Birisi mat diğeri de parlak v.s göstermez normal de,ancak kullanılan panelle alakalı ve bağlı olarak sistem yazlılım v.s devreye de girince
resim kalitesi de ciddi değişiyor!

IPS olup da tam doğru resim de var veya tam tersi rezil resim üreten de vardır!

yaw IPS in "işi" zaten doğru resim üretmek dir! niye dünyanın en iyi pro.monitörleri IPS oluyor o zaman!

++

Veya bir resim olsun(konu olarak) aynı kalite de iki ayrı Camera kullanarak aynı konuyu bir süre filme alsınlar
özellikle renklerin uçuştuğu bol renk/ışık v.s konusu şöyle 15/20dk. çekim yapın sonra bu görüntüleri VA ve IPS
panel de izleyin bakalım hangisi doğru üretiyor!!!

Not;bu arada çektiğiniz objelerin renk/ışık v.s durumlarını da çekim de izliyorsunuz ve aklınız da epeyi bir süre
bunu net olarak canlandırdınız,yani resmi biliyorsunuz,şimdi bakın bakalım Pio hariç hangi panel daha doğru resim veriyor!

Basit ama en doğru test de işte budur! aslında bu basit değil tam pro. bir test metodu dur laf aramız da!

Sonuç;panel ister IPS ister VA olsun "dandikse" zaten adma gibi bir resim üretemeyecektir;burada Panel faktörü+Marka
software v.s v.s devreye girer!

ama panel ve diğer elemanlar adam gibiyse o zaman IPS/VA sına bakılmaz ikisi de iyi veya çok iyi olur!

Peki geriye ne kalıyor;VA ise ve içerik "FILM" ise ciddi veya çok ciddi olarak Contrast seviyesi devreye girip filmi çok daha doğru iletirken,
IPS ler o zaman "mıçıyor"!!

"Filimci adam" bu adam işi biliyorsa zaten IPS almaz!! ama ben herşeyi izlerim takılmam bunlara filan diyorsa güzel ve sıkı bir IPS
onu daha fazla memnun eder!

Filimci adamın aslında VA ile de işi olmaz hatta hiç olmaz! PDP alır ama o yok artık! üretilmiyor ama parası sağlamsa ve de bu işi biliyorsa
gider PJ sistemi kurar! LCD ile filan hiç uğraşmaz!

++

Bu iş demoyla yok Sony daha iyidir yok Samsung bilmem nedirle filan olmaz,ama millet prtatikde bunları bilmediği veya önemsemediği
ve de kaldı ki üç kuruşta bütçesi varsa bu yazdıklarımın da hiç bir kıymeti harbiyesi de yoktur!

Bir tane panel alayım her bir şeyi süper yapsın olmaz ve olamaz zaten!

Bir sürü teknik detaylara milleti sokmanın da alemi yok,bütçe önemlidir,adamın 2 kağıda varsa bu yazdıklarımız ancak hikaye olur yaw!

Gidin kafanıza hangisi yatıyorsa vede büyçesi de uygunsa alın geçin oturun izleyin,bu işleri zaten sonu da yoktur!

Arabalara benzemez paneller veya başka bir sürü alete,acaip kendisine özgün adamı da kanser eden bir serüven dir LCD TV lerin işleri:mutlu

++

Eskiden PDP ler varken veya çok az da olsa bir kaç düzgün LCD varken,bu işler kolaydı ama seçenekler de ciddi fazlaydı hatta muhabbetleri
bile başka olurdu yaw! adam gibi paneller vardı az da olsa,üstelik çok da pahalıydı! "kardeş bas al derdik" yani en azından ben direk
bas al derdim;adam abi daha görmedim bile derdi bende yaw kardeşim bas ve al nasılsa evde göreceksin derdim ısrarla! ne adamı tanırım
ne de nerede yaşar hatta o anda kim satıyor onuda bilmezdim direk bas al derdim o kadar(Pio dan bahsediyorum!)

Panasonic PDP ler de için "bas al" derdim ama şuna bas buna basma derdim! onun bazı serilerine bastırırdım!

LCD ler de ise bazı çok özel ve güzel paneller çıkardı(Toshiba/Sharp/Sony/Philips başta geliyordu) bazıları için "almayanı döverim"
derdim:sopa1 aynen Pio gibi bas al olayı olurdu!

Bugün bu iş bitti geberdi yaw bu rakamlara keisnlikle değecek paneller yok artık! onun için sakın manyak rakamlar verip de panel filan
almayın! onun yerine gidin AVR(UHD destekli)+Speaker sistemi kurun!! hiç olmazsa sesi kurtarırsınız:hoba1

>>Bluray alın(UHD) hatta çok ciddi tavsiyem dir;bugün için içerik "gerçek UHD çekim" ler az da olsa bir kaç sene içinde çoğalacaktır ve paneliniz de
orta halli v.s bir şey de olsa bakın nasıl resim kalitesi alıyorsunuz,zaten artık tüm paneller UHD olduğu için bu paneller SD&HD de çuvallıyor
hatta ciddi çuvallıyor!!

Yeni Bluray-UHD ler üstelik çok ta pahalı da değildir! ister HDD takın izleyin ister DVD takın veya Bluray takın(FHD&UHD) çok iyi resim
alırsınız düşük seviye bir panel den bile!

>"Android hastalıkmış" Sony/Philips de abi sen de git o zaman TVBox al bağla kralını yap Andro işlerinin! vereceğin ortalama $ 40-60 yaw
haybeye panel neden açmadı andro çalışmıyor veya şu uygulamayı indirmedi v.s diye de sinir olmazsınız!

Adam 65 isterim diyor hala "SD" ler nasıl diyor yaw:haha abi SD ler çok iyi senden naber o zaman:hoba1
65 hala TFT-LCD ler de sıkıntılıdır!!! en ufak falso kötü kusuyor 65" ve tabi üstünde!) üretici çakalın önde gideni yaw
50/60Hz panel den 60/65 olmaz ki,ama şimdi oluyor:haha1

Eskiden giriş seviye/dandik v.s paneller 50/60Hz olurken bugün herifler HiEnd panele 50 yi çakıyor yaw:hmm
sonra yazılımlarla atraksiyon yapılarak bir şekilde işi götürmek istiyorlar ama olmuyor!

VA-10/bit olması gerekiyor neredeyse hepsi AUO nun çakması(buluşu) 8+2 oluyor:hihi

şimdi 8 i harbi 2 si de yazılımla=10 etti!

IPS lerin giriş hariç mid/high 10-bit dir ama o da IPS faktörü sebebiyle işi tam kotaramıyor! maliyeti de ucuz olduğu için
10-bit çakıyorlar!

Yazılımlar ise resmin "natural" halinden çıkarılıp sature/parlak/vivid v.s haline getiriliyor ve oldu da yaw ben bunu doğal yapayım
dediğiniz zaman panel işte o zaman tam mıçıyor(IPS ler de) mecburen vivid/sature v.s set çekiyorsunuz çünkü doğala doğru
panel ayar tutmuyor yaw:ogg

++

Geri
Üst Alt