Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado Hocam ben bu çok basit testi yıllar önce bir yerler den bulup upload etmiştim yeniden,çeşitli Server lara ve geçen zaman
içinde ben diyeyim 10bin sen de 30bin kişi dowload etmiş yaw unuttum sayısını sonra silmiştim yalnışlıkla ve kendi HDD den
basit ama oldukça güzel bir fikir veriyor,panellerin nasıl çuvalladığını insanlar görebiliyor+

Şimdi hem Monitör den açtım hem de buna bağlı 42lik Tosh TV den sıfır falso yağ gibi akıyor yaw:hoba1

Can abi müsadenle kendi youtube kanalıma yükledim senin de ismini verdim.

İsteyen istediği zaman kontrolünü yapar indirir kaldırır ne istiyorsa yapar gaari :kiskis

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882
Arkadaşlar daha önce bahsettiğim motion videosu için link veriyorum .Can Abi'nin de bahsettiği gibi ben daha bu videoyu kusursuz oynatan bir televizyon görmedim.
Şu an piyasada bulunan neredeyse tüm panellerde denedim . %90 oyun modun da deneme yaptım ve en iyi sonucu LG full hd oled verdi. Diğer modlar da yaptığım denemelerde tel tel döküldü güzelim televizyonlar.:kas O yüzden kendi televizyonunuz da denemeden önce düşünün derim.:kiskis

albanez albanez

Bu video kac yildir dolanir durur
Vatani,teknosasi,media mark hepsindeki
Teshir urunlerinde denedim diyebilir
OLED Haric
Burda OLED etrafina guvenlik guvenlik bandi cekip yaklastirmiyorlar

Tum Test Ettigim Alt Orta Ust Seviye
Panaller Benzer Sekilde Zortladi:kop

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
240
54
Bu video kac yildir dolanir durur
Vatani,teknosasi,media mark hepsindeki
Teshir urunlerinde denedim diyebilir
OLED Haric
Burda OLED etrafina guvenlik guvenlik bandi cekip yaklastirmiyorlar

Tum Test Ettigim Alt Orta Ust Seviye
Panaller Benzer Sekilde Zortladi:kop
Oled de logo yanığı meselesi dert, evde 76 yaşında anne ye "bu kanal çok açık kalırsa logonun izi çıkıyor" diye anlatamazsın, sonra değil logo yanığı ekranda Müge Anlı yanığı kalır. :)

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Ben de iki adet panel vardır

1-Toshiba 46SV685 yağ gibi akıyor;tüm MODE lar da tabi ki!! bu meretin çıkış modeli de 2009 dur!

2-Toshiba 42WL863 yağ gibi akıyor;tüm MODE lar da tabi ki!! bu meret de 2011 model dir!

Monitörüm ise hemen herkeste olan en dandik TN panelli dir ve yağ gibi akıyor yine,sizin monitörler de
böyledir yağ gibi akması gerekiyor!

Benim 42lik panelin hızı "TN" ile kapışıyor başka rakibi yoktur! gerçi her TN de süper hızlı filan değildir ama çoğunlukla
böyledir!

Bu panel özel değil,çok farklı bir şey örneğin dünya da gördüğünüz tüm "3D" li TV lerin hepsi ucuz-basit yollu
dandik 3D gözlüklerine sahip IPS panel dirler,bu adeta bir panel kuralı gibi olmuştu

3D-IPS panel ise=FPR dediğimiz Pasif sistem oluyor!

Bu kuralı ilk bozan Toshiba olmuştur 3D-IPS=ShutterGlass Aktif dediğimiz sistem dir!
Bu bir çok ciddi "beceridir"!! herifler TFT-LCD de çoğu şeyin zaten ilk bulanı idi!

3D-IPS ise falso az olur tekniği gereği ondan dolayı bütün üreticiler IPS panel+3D Pasif sistemi kullandılar!
3D-VA olursa falso fazla veya çok fazla olur ki ben zaten falsosuz VA olan 3D paneli hiç görmedim!
Falsosuz sadece PDP panellerin çoğun da olurdu 3D+Aktif büyük çoğunlukla sorunsuz olurdu ama panel VA ise
Aktif 3D sistemi bu işi bozuyordu!

Toshiba kuralları da yıkarak 3D+IPS=AKTIF ile alın bakın nasıl oluyormuş demişti:ok

Ben paneli IPS olduğu için direk bundan dolayı almamıştım,gerekçem 3D de istiyordum ama kesinlikle
Pasif istemiyordum! iyi de IPS olup da 3D olan tüm paneller de Pasif olunca IPS alamıyordum yaw!

Tosh sonunda sesimi duydu bana özel tek bir seri üretmişti:yeah

"IPS+3D Aktif" ülen bundan iyisi Şam da Kayısı bile değil yaw:hoba1
İşin tuhafı herifler 863 serisini 42/46/55 olarak çıkardılar ama 46/55 VA-3D=Aktif idi!! ama iyi değil di 3D si VA dan dolayı
42 olanı ise IPS(LGD nin paneli var üstünde en üst seridir!) 3D ama Aktif idi gibi bir özel formül bulmuş adamlar yaw
kısaca tam benim istediğim,40 yıl düşünsem böyle bir paneli çıkacağını hiç aklıma bile getirmezdim!

IPS olması+Tosh un en hızlı panelleri üretmesi sebebiyle sıfır LAG var neredeyse panel de Ferrari yi bile solluyor bu panel yaw:nanik

Sanırım 1000 veya 2000 adet gibi satıldı bu panel den sorun çıkan panel sayısı ya 3 ya da 5 tane oldu ama 10 tane olmadı
hatta malum ışık sızması v.s falsolar sadece 1 kişi de çıkmıştır(yazıylka "bir adet") ne etti oran "binde 1":ok
bir kaç kişi de motion sorunu çıktı(bildiğim sadece 3 ki dir) hadi buna da "binde 5" diyeyim!

Diğer tüm paneller de(Pio hariç tabiki)bu oran "yüzde" ile gider 15/20min gibidir varın siz anlayın devamını %10/15 zaten Allahın
emri gibidir yaw!! halbuki %10 bile çıksa bu çok ciddi yüksek bir falso oranıdır!

Hepsini geçiyorum bunların,"UCUZ" olsa bu meretler hiç sesim çıkmaz ama neredeyse Araba parası gibi satılınca bu eskimiş teknoloji
isyan ediyorum o zaman:ciks

%15 falso çıkıyor buna normal deniyor! hatta süper deniyor!
ışık kaçar;normal abi bunlar deniyor!
kar yağmış gibi panel de bulutlanma var normal dir deniyor!
başka falsoları da var ...abi LCD ler de bunlar normaldir.... deniyor

Bir de bazı kazmalar çıkıyor forumlar dan "yeni teknoliji" bunlar diye ya Samsung aldırmaya çalışıyor vatandaşa veya Sony v.s
her yıl teknoloji ilerliyor diye de sallıyor bu adiler! ülen geriliyor demiyor da ilerliyor diyor,herifi elime geçirsem paneli içine
sokacağım neresi ileri bunu diye ama adamlar fake yaw mal satmanın derinde olan satıcılar v.s

P Çevrimdışı

Pangia

Yeni Üye
23 Mar 2018
17
49
Arkadaşlar mu9000 kullanıyorum TV yi aldığımda yanında gözlük bezi gibi bir bez verdiler paneli silmek için ama küçük olduğu için çok kullanissizdi zor oluyordu temizlemesi, benim hanimda bu piyasafa satılan fiber dedikleri bezler ile silmis, bugun farkettim ki panelde yüzeysel çizikler var, hanımlara papaz olduk, uzaktan belli olmuyor ama yakından baktığında belli oluyor çok canım sıkıldı,
[BGCOLOR=transparent] bu panelleri en iyi ne ile sileriz acaba?[/BGCOLOR]

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
DH/TF de senelerce yazdım,ön katmanlar çok çok özeldir ve silmeyin diye!

Bahsettiğin panel de ise bildiğim kadarıyla "motheye" dediğimiz antireflect türü bir katman vardır ve silinmeye karşı müthiş hassastır!
M ler de tam emin değilim hala ama antirefle bir çalışma olduğunu zaten biliyorum tam motheye olmasa bile benzer bir koruyucu var

Sakın daha fazla silmeyin iyice bok edersiniz! gerçi görüntü varken sıkıntı kesinlikle çıkarmaz ama panel kapalıyken bazı açılardan(ışık
durumuna göre)çizkler belli olur takılmayın buna daha fazla ama sakın silmeyin!!

Birileri çıkıpta şununla sil bunula çıkar filan diyebilir salla geç bunları kardeşim!

Bir süre böyle kalsın sonra sana bazı tavsiyeler de bulunabilirim ama motheye başa beladir bilesin!

Servisle sakın görüşme! bir yerleri de arama kimse bu işin kimyasını bilmiyor sadece sallıyor!

Ben sana duruma göre şunu yap yapma v.s derim biraz geçsin!

P Çevrimdışı

Pangia

Yeni Üye
23 Mar 2018
17
49
DH/TF de senelerce yazdım,ön katmanlar çok çok özeldir ve silmeyin diye!

Bahsettiğin panel de ise bildiğim kadarıyla "motheye" dediğimiz antireflect türü bir katman vardır ve silinmeye karşı müthiş hassastır!
M ler de tam emin değilim hala ama antirefle bir çalışma olduğunu zaten biliyorum tam motheye olmasa bile benzer bir koruyucu var

Sakın daha fazla silmeyin iyice bok edersiniz! gerçi görüntü varken sıkıntı kesinlikle çıkarmaz ama panel kapalıyken bazı açılardan(ışık
durumuna göre)çizkler belli olur takılmayın buna daha fazla ama sakın silmeyin!!

Birileri çıkıpta şununla sil bunula çıkar filan diyebilir salla geç bunları kardeşim!

Bir süre böyle kalsın sonra sana bazı tavsiyeler de bulunabilirim ama motheye başa beladir bilesin!

Servisle sakın görüşme! bir yerleri de arama kimse bu işin kimyasını bilmiyor sadece sallıyor!

Ben sana duruma göre şunu yap yapma v.s derim biraz geçsin!
Teşekkür ederim sn. Albanez, hanım pencere siler gibi silmiş iyi ki camsil falan kullanmamış, dediğiniz gibi bir katman olduğu söylendi parlamaya karşı bir katman ve evet TV açıkken sorun yok ama kapalı iken siyah panelde özellikle yandan açılı baktığınızda belli oluyor, benim ufak çocuk var 1 yasinda, en sevdiği şeylerden birisi panele dokunmak beş parmak izi çıkıyor ve sık sık silmek zorunda kalıyoruz buna bir çözüm bulamadım bir türlü, duvara asayım dedim ama bana hiç estetik gelmiyor. Tövbe bundan sonra silmem, hanıma da tembihledim, inşallah bir çözüm bulabiliriz.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Teşekkür ederim sn. Albanez, hanım pencere siler gibi silmiş iyi ki camsil falan kullanmamış, dediğiniz gibi bir katman olduğu söylendi parlamaya karşı bir katman ve evet TV açıkken sorun yok ama kapalı iken siyah panelde özellikle yandan açılı baktığınızda belli oluyor, benim ufak çocuk var 1 yasinda, en sevdiği şeylerden birisi panele dokunmak beş parmak izi çıkıyor ve sık sık silmek zorunda kalıyoruz buna bir çözüm bulamadım bir türlü, duvara asayım dedim ama bana hiç estetik gelmiyor. Tövbe bundan sonra silmem, hanıma da tembihledim, inşallah bir çözüm bulabiliriz.

Geçmiş olsun değerli kardeşim, can sıkıyor tabi bu durumlar.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Philips SVC 1116G/10 bu G si Green renk olanı dır bir de bunun B olanı da vardır Blue ama tavsiye edilen
Green olanıdır ve net den bizim bazı firmalar bunu satıyor 30 kağıt gibi fiyatı var bir de özel bezi var!

++

Ben bu konuyu geçmişte İngiliz AV forumda bir ara yazmıştım ve sormuştum v.s herkes bir şeyler yazmış v.s
bu ilacı kullanan bir kaç kişi olmuş ve netice çok iyi demişti,ben onların yalancısıyım!

Eskiden bir ara Philips in efsane bir serisi vardı 9705(Sharp panelli) bu moth-eye diye bahsettiğim katman da zaten
Sharp uygulamasıdır ama bulan firma sanırım bir başkasıysı ama bunu panele ilk uygulayan Sharp idi,anti-refle
dediğimiz çok özel bir katman ve buraya kadar sorun yoktu ama iş paneli silmeye temizlemeye gelince su koyveriyordu
bu nalet katman ve kalıcı iz oluşuyordu!!

Güyya bu ilaç bunu geçirmiş ama ben hala korkuyorum!

Sen dediğim gibi panele sakın dokunma hala! bu ilacı da net den bul ve satın al(bulunuyor ilaç)
ama yazdığım gibi emin değilim,zira katmanda oluşum kalıcı hale gelmişse çıkmama riski hala olabilir!!

Motheye böyle sinir bozucu bir katman ve Samsung bunu geçen sene HiEnd bazı serilerinde kullandı M8/9 gibi

++
Son metod ise biraz tehlikeli ve riskli ama çıkma garantisi tam olmasa bile denenebilir!

O da Buharlı Ütü den spray kısmından sıcak buhar verip panele leke v.s türlü kirlerin veya oluşumların yok edilmesidir!!

ancak akan sıvı aşağıya ineceği için bun yeniden silmek gerekecek bu sefer de korkum başka bir yerden leke oluşmasıdır!

Ütüden buhar verirken biri başka soğuk hava üfleyen(örneğin hava veren süpürge gibi) ütü buhar verip orasını
buharlaştırırken hava ilede su haline getirmedne yok etme prensibi bahsettiğim durum ama zor riskli tehlikeli de olabilir
biz bu pratiği normal de kullanırdık ama motheye olmayan katmanlar da!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
motheye aslında pratik ve ucuz yollu bir sistemdir! amaç fazla parlamayı önlemektir(günüz aydınlık ortamlar da
rahatsız edici parlama olmadan izlemek için)

pahalı ve doğru sistem matte kaplamadır!! ama maliyetli ve zor bir teknik olduğu için herkes kaçar bundan!
semi-matte de olabilir ama o da pahalıdır,yaw Sony/Samsung en dandik malzemeleri kullanıyor,böyle işlere hiç girmez ki!

Ayrıca işin de bir de ticari boyutu vardır,bu paneller çok fazla ışık vermezler şimdiki paneller gibi yapay gibi görüntü vermezler
natural renk verirler ama insanlar bunları sevmez !!

Böyle katmanlar veya özel paneller sadece Pro. Display ünitelerin de oluyor!!

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt