M Çevrimdışı

Mehmet Ali Sel

Yeni Üye
8 May 2018
16
26
Ustalarım forumda yeniyim ortam çok samimi ve güzel. Size bir sorum olacak.1500 2100 lira aralığında evde diktortgen salonda ailecek kullanacagimiz bir tv almak istiyorum. Benim smart olmasi önemli internetten film vs izlemek için. Tablet ve telefondan ekran yansıtmak istiyorum. Kendimce araştırma yaptım vestel 50fd7300 ,40ub8300 gib. Ama isin icinden cikamadim. Bu fiyatlarda samsung lg bulabilir miyim siz ustalardan tavsiye bekliyorum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ustalarım forumda yeniyim ortam çok samimi ve güzel. Size bir sorum olacak.1500 2100 lira aralığında evde diktortgen salonda ailecek kullanacagimiz bir tv almak istiyorum. Benim smart olmasi önemli internetten film vs izlemek için. Tablet ve telefondan ekran yansıtmak istiyorum. Kendimce araştırma yaptım vestel 50fd7300 ,40ub8300 gib. Ama isin icinden cikamadim. Bu fiyatlarda samsung lg bulabilir miyim siz ustalardan tavsiye bekliyorum.

SAMSUNG ve LG için bütçe oldukça kısıtlı, Bu markaların alınabilir olan modelleri de bence ARÇELİK VESTEL AWOX AXEN vs kalitesinden çok da yüksek olmaz.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,377
Beyler şu forumlar olmasa ne iyi olurdu hele hele bizim memleket de!

"Televizyon" konusu tam evlere şenlik hallere geldi maalesef!

A-Normal de adam gidecek bir TV alacak ve bir şeyler bilmesi de gerekmiyor,satıcılar da zaten bilmez sadece sallar
ama onun işi o malını satacak çünkü ve neyi satıyorsa zaten alemin de Kralı o TV dir!
Adam TV yi alıp gelecek mutlu yaşayacak,bilgisi filan da olmadığı için çoğu sorunları da zaten hayat boyu da görmeyecek
ve süper bir TV aldım diye de acaip bir mutluluk daha yaşayacaktır!

B-"Forumlar" işte buraya girdimi bütün hayatı kararıyor! Bilen-Bilmeyen herkes bir şeyler yazınca adam da haklı olarak
acaba acaba acaba diye ortalık da dolanacak doğal olarak çünkü sürekli bazı şeyler onu bilinçaltın da sorgulayacaktır!
Hatta kendi kendine bile karar veremeyecek hallare düşecektir!

C-"Forumlar"(Türkiye de böyle dir)bir şekilde mal satmanın beleş olduğu ve en kolay olduğu mekanlar dır! Fake girersin
uzun yıllar da işi tutabilirsin! özellikle mağaza çalışanları ve bir şekilde TV işinden satışa yönelik işler yapanların bulunmaz
mekanları dır Forumlar,adamı atamazsın! atsan bile yine damlar bazıları bir kaç fake nick ile dolanır!

Bu örneklemeler çoğaltılabilir ve şimdi bu işler den çakmayan o adam bir paneli alacağı varsa bile artık "acaba" diye kafasın da
sorguladığı için güzel olan bir paneli bile alamıyor hallere düşecektir!

D-İşi biliyorsan ahkam kes ama bilmeyen de otursun aşağıya!
Bize gelirsek insanları yönlendiren işte bu hiç bir boku bilmeyip de maksat x markayı aldırmak olan tipler veriyorlar gazı haybeye!

Sonuç olarak bunları okuyan adam TV filan almaz hale geliyor veya bunların tuzağına düşüp bir şey alıyor v.s

Ben TF/DH de Yöneticilere sürekli PM leri takip edin derdim,TF de bunu yapıyorlar ama DH de böyle bir şey yoktur!
Bir sürü insan biliyorum adam "satıcı" ülen dingil senin ne işin forumlar da o zaman!!
Bir şekil de Yönetimle de anlaşıyor bu çakallar gelsin satışlar oluyor!

E-Şimdi kala kala 3/5 Marka kaldı ortada abooow denecek kalitede bir panel de kalmadı! ama fiyatı bazı paneller de
adama gerçekten abowww dedirtiyor veya çüşşşş dedirtiyor! aslında panel almak çok kolay şimdi ortada aman aman bir
seçenekler yok ki! ama adamın kafası uçtuğu için buradan bile bir seçim yapamıyor!

Eskiden olsa bu iş çok daha zordu çünkü en baba paneller vardır,kalite v.s zaten hiç konuşmuyorum bile o zaman da bu
iki ayaklı çakallar bu baba panellerin başlıklarına dadanırlar "yaw Pio da kimmiş" diye insanlara kafa tutarlardı!
veya x bir markanın şu modeli derdik bu tipsizlere oraya da gelirler di! "Panasonic PDP ne yaw" derler di biz küfür dahil
basardık ağır lafları herifler kaçarlar dı,neyseki başlık temiz ve herkes kullancı olduğu için Yönetim de anlayış gösterirdi!

İşte o zaman bile kafası şişen adam yaw aylardır hala panel alamadım diye bir dert yanardı,abi al şunu derdik ama kafası
karışmış adamın o "şerefsiz" tipler yüzünden!

TR de Forum yönetimleri maalesef buna bir çözüm bulamadıkları gibi artık aleni cirit atıyor bu tipler forumlar da
hani bir de bilsi olsa amenna diyeceğim ama o da yok herif tın-tın yaw;abi senin bir şey yazmaya bile hakkın yok ki!
ayıp değilmi hatta günah değilmi????

++

Bu arada Ürertciler de bu işin içine sıçtılar hep birlikte;X markası 35 tane model çıkarıyor! bunu da bölünce altlara v.s
oluyor sana 165 tane TV,gel de seç!

++

Samsung a bakıyorum yaw bir tane bile HiEnd den çıkan ve o derece üst seviye bir paneli yok!2017 de(2018 de öyle görünüyor!
UK de ki AVF den dün çok uzun bir inceleme okudum(adamı tanırım ama orası da "Samsung alın kardeşim" havasın da bir yer dir)

İlk defa bir "Qled"(OLED değil dalgaya düşmeyin sakın!!)paneli 9/10 not seviyesine çıkmış,tüm teknik değerlerine baktım alet
gerçekten çok sıkı ve de alınır ama parası manyak olmuş yaw! gel de al şimdi!

Qled-N(2018 Model) serisi "FALD*" panel olması çok ciddi bir artı olmuş:ok
Zone/LED sayısı nedense sır gibi saklıdır ama bir Pany nin Z9 gibi de olmadığı anlaşılıyor ancak resim kalitesi olarak Pany den
daha iyi!
Ben kağıt üstün den okuduğum zaman tam benlik dedim ama fiyatı hiç de benlik değil! amannn bende uzak dursun o zaman:kiskis

Şimdi koskoca Samy de 2018 den bir tek bu panel var ayağı yere sağlam basan diğerleri ise bugün gördüğünüz M lerin kopyası!
İyi de abi bu paneli TR de kaç kişi alacak şimdi!

Panasonic Z9 da yok,zaten herifler TR yi 2013 de terkettiler olan ve sanırım Profilo Grubu ithal ediyor bunları dandik düşük seviye
5/6 serisi LCD leri uzak durun bunlar dan!

Sony den 2018 olarak çıkan XF9x serisi 2018 tüm Samy ler den daha iyidir! 2017 9405/9305 hala OK dir 2018 den de XF9x serisi OK dir
ama bunların hepsi pahalı hatta çok pahalı paneller dir ve bunları alacak adamlar forumlar da filan dolaşmazlar!
Ben böyle bir çok kişiye bunları halen aldırıyorum tabi ki ama bunlar "şak diye basıp alan adamlar dır"!!!

Burada vatandaş gelmiş 2 kağıda ne var 3 kağıda ne var diyor! bunlar onlara hitap etmez açık yazayım dolayıaıyla biz 2/3/4 kağıda olanlara
bakacağız! onlar da çeşit aslında çok fazla ama aşırı fazla seri olarak çıktıkları için(hemen hepsi aynıdır aslında)seçim yapmak zor oluyor

++

Samsung *FALD panel;çakma olduğunu biliyorum ama bunun çakması da çok iyi dir! zaten inceleme de bu görülüyor!
LocalDimming sistemi de çakma dır,olsun çakma olsun o da çok iyi dir!
Samy bu işin "çakmaların" da bana göre en iyisi dir!

LocalDimming Engine artık yok yerine çakması vardır! harbisi ise bizim Tosh SV685 panel de vardır veya Sony X45x veya Sharp XS1 veya Toshiba ZL1
gibi.....

Bu arada FALD diye HiEnd ler de bazı paneller vardır bunlar da hikaye FALD dır bazıları da kötüdür örneğin Sony den 2016/17 ler de 9xxx serisi gibi!
"Direct-LED" iyidir ama tek başına çok da iyi değildir!

Sonuç olarak işin içinde bolca çakma işleri de vardır!

"FALD" paneller gerçek veya çakma;zaten kötü bir teknoloji olan bu LCD yapısın da kötünün iyileri olarak ortaya çıkar!
Ama herifler de bunu en tepede ki en pahalı panele koyuyorlar yani tam "Butik Ürün" oluyor++

H Çevrimdışı

hanturk06

Yeni Üye
4 Şub 2018
30
Beyler şu forumlar olmasa ne iyi olurdu hele hele bizim memleket de!

"Televizyon" konusu tam evlere şenlik hallere geldi maalesef!

A-Normal de adam gidecek bir TV alacak ve bir şeyler bilmesi de gerekmiyor,satıcılar da zaten bilmez sadece sallar
ama onun işi o malını satacak çünkü ve neyi satıyorsa zaten alemin de Kralı o TV dir!
Adam TV yi alıp gelecek mutlu yaşayacak,bilgisi filan da olmadığı için çoğu sorunları da zaten hayat boyu da görmeyecek
ve süper bir TV aldım diye de acaip bir mutluluk daha yaşayacaktır!

B-"Forumlar" işte buraya girdimi bütün hayatı kararıyor! Bilen-Bilmeyen herkes bir şeyler yazınca adam da haklı olarak
acaba acaba acaba diye ortalık da dolanacak doğal olarak çünkü sürekli bazı şeyler onu bilinçaltın da sorgulayacaktır!
Hatta kendi kendine bile karar veremeyecek hallare düşecektir!

C-"Forumlar"(Türkiye de böyle dir)bir şekilde mal satmanın beleş olduğu ve en kolay olduğu mekanlar dır! Fake girersin
uzun yıllar da işi tutabilirsin! özellikle mağaza çalışanları ve bir şekilde TV işinden satışa yönelik işler yapanların bulunmaz
mekanları dır Forumlar,adamı atamazsın! atsan bile yine damlar bazıları bir kaç fake nick ile dolanır!

Bu örneklemeler çoğaltılabilir ve şimdi bu işler den çakmayan o adam bir paneli alacağı varsa bile artık "acaba" diye kafasın da
sorguladığı için güzel olan bir paneli bile alamıyor hallere düşecektir!

D-İşi biliyorsan ahkam kes ama bilmeyen de otursun aşağıya!
Bize gelirsek insanları yönlendiren işte bu hiç bir boku bilmeyip de maksat x markayı aldırmak olan tipler veriyorlar gazı haybeye!

Sonuç olarak bunları okuyan adam TV filan almaz hale geliyor veya bunların tuzağına düşüp bir şey alıyor v.s

Ben TF/DH de Yöneticilere sürekli PM leri takip edin derdim,TF de bunu yapıyorlar ama DH de böyle bir şey yoktur!
Bir sürü insan biliyorum adam "satıcı" ülen dingil senin ne işin forumlar da o zaman!!
Bir şekil de Yönetimle de anlaşıyor bu çakallar gelsin satışlar oluyor!

E-Şimdi kala kala 3/5 Marka kaldı ortada abooow denecek kalitede bir panel de kalmadı! ama fiyatı bazı paneller de
adama gerçekten abowww dedirtiyor veya çüşşşş dedirtiyor! aslında panel almak çok kolay şimdi ortada aman aman bir
seçenekler yok ki! ama adamın kafası uçtuğu için buradan bile bir seçim yapamıyor!

Eskiden olsa bu iş çok daha zordu çünkü en baba paneller vardır,kalite v.s zaten hiç konuşmuyorum bile o zaman da bu
iki ayaklı çakallar bu baba panellerin başlıklarına dadanırlar "yaw Pio da kimmiş" diye insanlara kafa tutarlardı!
veya x bir markanın şu modeli derdik bu tipsizlere oraya da gelirler di! "Panasonic PDP ne yaw" derler di biz küfür dahil
basardık ağır lafları herifler kaçarlar dı,neyseki başlık temiz ve herkes kullancı olduğu için Yönetim de anlayış gösterirdi!

İşte o zaman bile kafası şişen adam yaw aylardır hala panel alamadım diye bir dert yanardı,abi al şunu derdik ama kafası
karışmış adamın o "şerefsiz" tipler yüzünden!

TR de Forum yönetimleri maalesef buna bir çözüm bulamadıkları gibi artık aleni cirit atıyor bu tipler forumlar da
hani bir de bilsi olsa amenna diyeceğim ama o da yok herif tın-tın yaw;abi senin bir şey yazmaya bile hakkın yok ki!
ayıp değilmi hatta günah değilmi????

++

Bu arada Ürertciler de bu işin içine sıçtılar hep birlikte;X markası 35 tane model çıkarıyor! bunu da bölünce altlara v.s
oluyor sana 165 tane TV,gel de seç!

++

Samsung a bakıyorum yaw bir tane bile HiEnd den çıkan ve o derece üst seviye bir paneli yok!2017 de(2018 de öyle görünüyor!
UK de ki AVF den dün çok uzun bir inceleme okudum(adamı tanırım ama orası da "Samsung alın kardeşim" havasın da bir yer dir)

İlk defa bir "Qled"(OLED değil dalgaya düşmeyin sakın!!)paneli 9/10 not seviyesine çıkmış,tüm teknik değerlerine baktım alet
gerçekten çok sıkı ve de alınır ama parası manyak olmuş yaw! gel de al şimdi!

Qled-N(2018 Model) serisi "FALD*" panel olması çok ciddi bir artı olmuş:ok
Zone/LED sayısı nedense sır gibi saklıdır ama bir Pany nin Z9 gibi de olmadığı anlaşılıyor ancak resim kalitesi olarak Pany den
daha iyi!
Ben kağıt üstün den okuduğum zaman tam benlik dedim ama fiyatı hiç de benlik değil! amannn bende uzak dursun o zaman:kiskis

Şimdi koskoca Samy de 2018 den bir tek bu panel var ayağı yere sağlam basan diğerleri ise bugün gördüğünüz M lerin kopyası!
İyi de abi bu paneli TR de kaç kişi alacak şimdi!

Panasonic Z9 da yok,zaten herifler TR yi 2013 de terkettiler olan ve sanırım Profilo Grubu ithal ediyor bunları dandik düşük seviye
5/6 serisi LCD leri uzak durun bunlar dan!

Sony den 2018 olarak çıkan XF9x serisi 2018 tüm Samy ler den daha iyidir! 2017 9405/9305 hala OK dir 2018 den de XF9x serisi OK dir
ama bunların hepsi pahalı hatta çok pahalı paneller dir ve bunları alacak adamlar forumlar da filan dolaşmazlar!
Ben böyle bir çok kişiye bunları halen aldırıyorum tabi ki ama bunlar "şak diye basıp alan adamlar dır"!!!

Burada vatandaş gelmiş 2 kağıda ne var 3 kağıda ne var diyor! bunlar onlara hitap etmez açık yazayım dolayıaıyla biz 2/3/4 kağıda olanlara
bakacağız! onlar da çeşit aslında çok fazla ama aşırı fazla seri olarak çıktıkları için(hemen hepsi aynıdır aslında)seçim yapmak zor oluyor

++

Samsung *FALD panel;çakma olduğunu biliyorum ama bunun çakması da çok iyi dir! zaten inceleme de bu görülüyor!
LocalDimming sistemi de çakma dır,olsun çakma olsun o da çok iyi dir!
Samy bu işin "çakmaların" da bana göre en iyisi dir!

LocalDimming Engine artık yok yerine çakması vardır! harbisi ise bizim Tosh SV685 panel de vardır veya Sony X45x veya Sharp XS1 veya Toshiba ZL1
gibi.....

Bu arada FALD diye HiEnd ler de bazı paneller vardır bunlar da hikaye FALD dır bazıları da kötüdür örneğin Sony den 2016/17 ler de 9xxx serisi gibi!
"Direct-LED" iyidir ama tek başına çok da iyi değildir!

Sonuç olarak işin içinde bolca çakma işleri de vardır!

"FALD" paneller gerçek veya çakma;zaten kötü bir teknoloji olan bu LCD yapısın da kötünün iyileri olarak ortaya çıkar!
Ama herifler de bunu en tepede ki en pahalı panele koyuyorlar yani tam "Butik Ürün" oluyor++
üstad elinize sağlık vakit ayırıp güzelce açıklamış hislerimize tercüman olmuşsunuz da biz şimdi hangi tv yi alacaz :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Tavsiyeniz hangi marka olur üstad

Tercihiniz olan 50FD7300 özellikleri size uygun duruyor zira dahili wifi ve ekran yansıtmak için widi mevcut, buna paralel üründe CMO panel ile MB110S anakart mevcut ki bu anakartlar sahaya sürüleli daha 1 sene oldu zaten, bunlar FHD anakartlardır :ok Tabi benim bahsettiğim ürün V10115761 kodlu üretim. Bu modelde bir kaç üretim var bilginiz olsun. Yani panel ve anakart konusu değişken olabilir :ok

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,377
alamazsınız!

sizlerin şu anda ki modları "TV alamıyor":kiskis

yaw özellikle bir adamın yolu DH ye düştümü hayat da TV filan alamaz:nanik
şimdi buaraya gelse de hala kafası o mod da olduğu için kolay kolay şudur
deyip yine alamaz,işi zamana bırakın bence...

"Bütçe" önemliyse işiniz daha da zor! bence yerli markalara takılın
Bütçe sorun değilse,zaten siz bir tane panel çoktan almışsınız demek tir:hoba1

H Çevrimdışı

hanturk06

Yeni Üye
4 Şub 2018
30
alamazsınız!

sizlerin şu anda ki modları "TV alamıyor":kiskis

yaw özellikle bir adamın yolu DH ye düştümü hayat da TV filan alamaz:nanik
şimdi buaraya gelse de hala kafası o mod da olduğu için kolay kolay şudur
deyip yine alamaz,işi zamana bırakın bence...

"Bütçe" önemliyse işiniz daha da zor! bence yerli markalara takılın
Bütçe sorun değilse,zaten siz bir tane panel çoktan almışsınız demek tir:hoba1
üstad bilmece gibi konuşuyorsunuz 3 kuruşluk akıl var onu da siz alacaksınız :polis ben dh den hiç araştırmadım yalnız burayı takip ediyorum marka takıntım yok bütçem çok kısıtlı değil ancak marka için fuzuli para ödemek istemiyorum en optimum f/p tv yi almak için çabalayıp duruyorum bunların ışığında reçetem nedir acaba ?:hmm

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
üstad bilmece gibi konuşuyorsunuz 3 kuruşluk akıl var onu da siz alacaksınız :polis ben dh den hiç araştırmadım yalnız burayı takip ediyorum marka takıntım yok bütçem çok kısıtlı değil ancak marka için fuzuli para ödemek istemiyorum en optimum f/p tv yi almak için çabalayıp duruyorum bunların ışığında reçetem nedir acaba ?:hmm
Alıp ne izleyeceksiniz azizim ? Ona göre yorum yapalım. Can abi de bir şeyler yazar ben de yazarım, kararı kendiniz verirsiniz :ok

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,377
Vestel den 8800 49 ve 50 hala gözüm de biraz kalmış gibi!
geçenler de ilk 49 dedim 50 yi pek tutmadım daha sonra 49 da idare eder
ama 50 bir tık daha iyi geldi gözüme,siz bence 8800 lere biraz takılın bakalım

yaw bunları beğenirseniz fiyatları da tatlı sayılır alın gitsin

Android varmış yokmuş veya Philips ile Sony de sıkıntılıymış falan filan gibi osuruktan şeyleri
sallayın geçin Beyler! yaw bunları diyen adamları ben odunla dövmek istiyorum valla:sopa1
ülen ne alakası var bunun panelle,kaldı ki TVBox denen bir meret var bu bahsettiğiniz şeylerin kralını yapıyor yaw:ok
neyin Andro su veya WebOS u v.s ya da neyin hesabını yapıyorusnuz,DH ye giriyor adam hesapta tavsiye istiyor

birisi x markayı al diyor ki genel de bu TV de oldukça iyi dir bir diğer çakal geliyor yok yaw onu sakın alma Android rezil diyor!
buyur buradan yak şimdi! bunada vereceksin odunu şimdi:sopa1

birisi çıkıyor daha da komik; ....yaw şimdi paneli aldım ama(örneğin Philips den bahsediyor adam)GMail Browser yokmuş diyor
ya da farklı bir Browser var ama adam bilmem ne Browseri istiyor veya yükleyecekmiş! beyler bunlar gerçekten kusura bakmayın
ama bilgisizlik ve dahi bilinçsizlik örnekleri dir! yaw herif sankim "PC alıyor" veya paneli PC gibi zannediyor!

şimdi adamın kafası hepten gitti,x markayı alırsaymış resim kalitesi iyiymiş de android den dolayı sıkıntı varmış!
veya adam panel almıyorda,onun haricinde ne varsa istedikleri onları arıyor!

Üreticilerin yalnış uygulamaları,ne varsa panele atarız mantığı!! v.s derken insanlar neyi nasıl alacağını bilemiyor,hele hele yolu
DH ye düşerse ki burada ki üyelerinde alayı DH li dir laf aramız da,hepten kafa karışıyor neyi alacağını bilemiyor!

++

1-Android in ne işi panelin işletim sistemi içinde!! ülen zaten panel kendi işini bile stabil hızlı v.s yapamıyor bir de Android girmiş içine
yani içine mıçıyor sistemin!

2-Tizen/WebOS ve diğer yardımcı uygulamalar;bunlar da hikaye ve bir yer de bunlar da tıkanıyor Samy nin Tizeni bence en iyisi
ama o da hiç bir zaman "rootlu" bir özgür adam olan Android sistemi gibi de değildir!

Bu işlere çok kafayı takanlar

A-PC kullansınlar,her bir numarayı özgürce yaparlar!
B-TVBox şu anda en iyi ve ciddi bir trend dir:ok

Ben hem PC hem de TVBox dan alıyorum almak istediklerimi,TV bana sadece "MONİTÖR" vazifesi görmekte dir! zaten Tosh ların
hem modelleri eski hemde böyle işlere hiç bakmadığı için sistemin içinde böyle ıvır-zıvır v.s hiç bir şey de yoktur!

C-Hemen herkes te zaten Notebook da vardır bağlayın kafanıza göre her bir şeyi yapın!
D-Cep telefonları başlıbaşına bir alem yaw,yapmadığı atraksiyonlar kalmadı gibi! yaw herkesin elinde tlf vardır üstelik çoğu adamın
telefonu da 3/5 kağıtlık yaw ona parayı kıymış ama panele veremiyor!
Telefonla istediğiniz şeyleri yaparsınız IPTV den tutun da Periscope veya malum kanallar v.s v.s kısaca alternatifler bir dünya iken

Panel onuda yapıyormu bunuda açıyormu oraya da girermi buraya da çıkarmı v.s v.s deyip buna göre panel aramayın

Benim telefon kullanmışlığım sadece görüşme yapmak üzeredir! başka hiç bir numara yapmam ama TVBox ile her şeyi yapıyorum
adeta dipsiz kuyu misali yaw:mutlu $ 20/30 kağıt dan başlar ki çoğunuz için giriş seviye v.s bir cihaz fazlasıyla da yeterli dir!

Resim kalitesi çok iyidir!!(AMLogic "912" Chipset den bahsediyorum) bundan daha da iyisi HiSilicon/Realtek/RK339 dur!
bu boxların gerçekten el kadar yapısı var ama dev işler yapıyorlar yaw! Çin li işi biliyor beyler:ok

Siz gidin parasına bakın panelin+görüntüsüne bakın gerisini sallayın geçin yaw

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,377

OK o zaman Sony 9305 al gitsin+

Ancak marka için fuzuli para ödemek istemiyor olman doğrudur ve haklısın ancak Sony/Samsung/LGE MARKA satıyor kardeşim!
Kararı sen vereceksin

Ado Hocamın dediği gibi de neyi alsan bir fire illa ki verecektir! şansın da kötüyse!

Geri
Üst Alt