Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Benim sıkıntımda tamda bu noktada başlıyor zaten. Bu tv yi almamda Can beyin yorumları ile olmuştu. bu yüzden bilgisine güvendiğim siz değerli üstadların yorumlarını okurken büyük zevk alıyorum.
Bende şöyle bir yola gitmeye karar verdim. Mevcut tv ve bilgisayar birlikteliklerine oturma odasında devam etsinler. Bende salon için 55" veya 65" bir android box bağlayabileceğim ve temelde film seyredeceğim bir tv ye odaklanayım. 3000-5000 arası öneriniz ne olur.

Yani bana sorsanız ben 55NU8000 alın derim eskimeye yakın bir model olmasına rağmen. Evet bildiğim falsoları var tv nin ama, bana göre alınır bir modeldir. 100hz paneli ve VA panel olmasına rağmen yan açıda tatminkâr sonuç vermesi bu modeli bende hep ayrıcalıklı kıldı ama sizin bütçeyi aşıyor o nedenle ister istemez 100hz panelden vazgeçip 50hz panel ile 55RU7440 a yönelmek zorunda kalabiliriz bu durumda.

Ben genelde SONY markasına çok yanaşmıyorum özel durumlar olmadıkça. Evet mühendislik ve işlemci kalite/performansına lafım yok ancak neticede bir şekilde bu adamlar SAMSUNG teknolojisini kendi televizyonlarında kullanıyor ise, Madem onlar SAMSUNG tercih etmiş, ben neden SAMSUNG tercih etmeyeyim ki diye düşünürüm.

Buna paralel ben olaya mesleki olarak bakmak zorunda kalıyor ve burada objektif bakış açımı kaybediyorum ister istemez zira ben eski SONY ve yeni SONY arasındaki kalite farkı ve yeni SONY nin yeni dünya düzenine ayak uydurmuş olması nedeniyle pozitif bakamıyorum.

Arkadaş SONY dediğim ve güvendiğim marka kendi panelini kendisi üretmek yerine işin kolayına kaçıp gidip paneli SAMSUNG dan almışsa, Ben ne diye SONY ye marka payı bedeli ödeyeyim ki? O zaman SONY yerine ben kendim gider SAMSUNG dan tv alırım.

Yahu arkadaş biz bu gün VESTEL i yerden yere vuruyoruz bu kadar üretim kalitesine sahip modern fabrikaları varken neden panelini kendisi üretmiyor diye, bakıyorum SONY efendi bile panel üretmek konusunda elini taşın altına koymuyor.

Tamam hep söylüyor hep yazıyorum, LG ve SONY nin bilinen ve kabul ettiğim mühendilik kaliteleri var ama artık Televiyon dünyasında sadece bunlar yetmiyor.

O nedenle ben tv tercihi veya tv tavsiyesi konusunda sadece panel- sadece anakart-sadece üretici veya sadece fiyat gözüyle bakamıyorum

Yazılım desteği, satış sonrası hizmet, ürünün olası ömrü, Servis kalitesi ve en önemlisi denetleme.

Denetleme söz konusu ise kimse kusura bakmasın
1-LG
2-PHILIPS
3-SONY

bu 3 marka kafadan kesinlikle direkt olarak sınıfta kalırlar.

Müsaade ederseniz şunu paylaşmak isterim, sonra altına açıklamasını yazacağım.

ufk.png

Bakınız ben bu yorumu yanlış hatırlamıyorsam 1-2 sene evvel yazmıştım. ''Yaptığın her yorumu hatırlıyormusun?'' desen elbette hatırlamam ve inanın bana ben bu yorumu yazdığımı dahi hatırlamıyordum, taaa ki bu yorum yaptığım servisin sahibi bana ''Adem abi bir yanlışımız mı oldu sana?'' diyene kadar?

''Hayırdır kardeşim ne yanlışı, anlayamadım?'' dedim

Çıkarttı cep telefonunu ve bu yorumu gösterdi.

Dedim ki hayır işletmeniz ve şahsınız ile ilgili hiç bir yanlış yok, yanlış olan kurumun bakış açısı.

Bakın bu servis benim arkadaşım, başı sıkışır gelir elimden geleni yaparım, Forumda bir kardeşimizin başı sıkışır SONY ile ilgili, arar bu kardeşime sorarım. Ama yorumumu yine de değiştirmedim.

Neden?

Nedeni gayet basit, ben eğer SONY müşterisiysem, Eğer araba parası verip SONY televizyon alyorsam, O televizyonu bana SATMAK için nasıl ki milyonları harcıyor ve süslü püslü demolar teşhir alanları, mağaza anlaşmaları vs yapıyorsanız, o zaman SATTIKTAN SONRA da bu vatandaşa aynı kalitede hizmeti vermek zorundalar.

Bu gün gidin bir VESTEL yetkili servisi açmak için müracaat edin, Size verdikleri listede Zemine döşenecek fayansın rengi, tonu, ölçüsü ve stilinden, ofis düzeni, atölye düzeni, depo düzeni ve metrekarelerine kadar her şeyi olması gereken ölçülerde isterler sizden. (Onlar da son yıllarda sapıttı, Bakkal açılmayacak yerlerde dükkanlara servislik onayı veriyorlar ayrı konu)

Yani yerden yere vurduğumuz VESTEL efendi bile bir standart oturtma derdindeyken, SONY LG PHILIPS gibi servislerin 20-30-40-50m2 alanlarda hizmet vermeleri benim gözümde kabul edilir bir durum değildir.

Ben 2014 yılında VESTEL markasına bir yetkili servis kurdum, 402m2 toplam alan, 80m2 yedek parça depo ve tamamen tüm duvarlar tavana kadar çelik raf standart düzen, Müşteri kabul alanım 50 m2, Elektroik ayölyem ayrı, Beyaz eşya ayrı, Klima ayrı, Ürün bekleme alanı ayrı, Bayi ürünü bekleme alanı ayrı vs vs şeklinde kendi ellerimle dizayn ettim her şeyi.

Burası Benim Ofisim, Yanlış anlaşılmasın mağaza değil yetkili servisin müşteri kabul alanı burası

20150327_194551.jpg

ofisim1ca6704c85ee5666.png

Burası depomdan bir kaç kare
20140911_191816.jpg

20140911_193307.jpg

20140911_193408.jpg

20140911_221450.jpg

20140911_221547.jpg

20140911_222040.jpg

Düşünün ki 2014 yılında kurduğum bir yetkili servis bu. Sene olmuş 2019, gidin bir LG servisinin kapısından girin bakalım ne ile karşılaşacaksınız, Veya PHILIPS veya SONY veya (Onlar çok dikkat ediyor ama halen dönüşüm tamamlanamamış) SAMSUNG

Bunları artistlik olsun, ukalalık olsun diye yayınlamadım lütfen yanlış anlamayın, Ben yıllardır bu ülkede bu insanın bir malı satın aldıktan sonra da, satın alırken gördüğü ilgiyi görmesi gerektiğini savunan bir yapıya sahibim.

Mağazaya girerken nasıl bir ihtimam nasıl bir ilgi ile karşılanıyor ise insan, Mağazaya girerken nasıl ışıl ışıl bir mekâna giriyor ise, yetkili servis hizmetlerinde de gerek mekân gerek kalite, gerekse kalifiye personel konusunda aynı kaliteyi görmesi gerektiğinden hareketle mücadele ettim yıllarca.

Biliyorum siz başka şey sordunuz ben başka şeyler yazdım ama bunları açıklama ihtiyacı duydum zira ben olaylara bazen sizler gibi yaklaşamıyor, konuları sadece televizyonun kasası paneli bandingi bilmemnesi olarak değerlendiremiyorum.

SONY benim insanıma gereken saygıyı gösterene kadar kendisi de benim ülkemde saygı görmemeli.
LG servisleri eğer benim insanım üzerinden yalan dolan sahtekârlık ile para kazanıp altına sıfır araba çekiyorsa devran dönmeli ve LG servisi sefaletin dibini görmelidir benim gözümde.
Aynı halka LG gibi davranan VESTEL servisi var ise o da batmalı ve bir daha da öyle bir imkân bulamamalı benim gözümde.

Burada konu o yüzden sadece MARKA değil her zaman bakış açısı olur benim gözümde ve hep de öyle olacak :)

Bu arada biz neyden bahsediyorduk unuttum ben :alala

:)

R Çevrimdışı

Recep GÖRMÜŞ 

Aktif Üye
2 Haz 2018
90
52
Yani bana sorsanız ben 55NU8000 alın derim eskimeye yakın bir model olmasına rağmen. Evet bildiğim falsoları var tv nin ama, bana göre alınır bir modeldir. 100hz paneli ve VA panel olmasına rağmen yan açıda tatminkâr sonuç vermesi bu modeli bende hep ayrıcalıklı kıldı ama sizin bütçeyi aşıyor o nedenle ister istemez 100hz panelden vazgeçip 50hz panel ile 55RU7440 a yönelmek zorunda kalabiliriz bu durumda.

Ben genelde SONY markasına çok yanaşmıyorum özel durumlar olmadıkça. Evet mühendislik ve işlemci kalite/performansına lafım yok ancak neticede bir şekilde bu adamlar SAMSUNG teknolojisini kendi televizyonlarında kullanıyor ise, Madem onlar SAMSUNG tercih etmiş, ben neden SAMSUNG tercih etmeyeyim ki diye düşünürüm.

Buna paralel ben olaya mesleki olarak bakmak zorunda kalıyor ve burada objektif bakış açımı kaybediyorum ister istemez zira ben eski SONY ve yeni SONY arasındaki kalite farkı ve yeni SONY nin yeni dünya düzenine ayak uydurmuş olması nedeniyle pozitif bakamıyorum.

Arkadaş SONY dediğim ve güvendiğim marka kendi panelini kendisi üretmek yerine işin kolayına kaçıp gidip paneli SAMSUNG dan almışsa, Ben ne diye SONY ye marka payı bedeli ödeyeyim ki? O zaman SONY yerine ben kendim gider SAMSUNG dan tv alırım.

Yahu arkadaş biz bu gün VESTEL i yerden yere vuruyoruz bu kadar üretim kalitesine sahip modern fabrikaları varken neden panelini kendisi üretmiyor diye, bakıyorum SONY efendi bile panel üretmek konusunda elini taşın altına koymuyor.

Tamam hep söylüyor hep yazıyorum, LG ve SONY nin bilinen ve kabul ettiğim mühendilik kaliteleri var ama artık Televiyon dünyasında sadece bunlar yetmiyor.

O nedenle ben tv tercihi veya tv tavsiyesi konusunda sadece panel- sadece anakart-sadece üretici veya sadece fiyat gözüyle bakamıyorum

Yazılım desteği, satış sonrası hizmet, ürünün olası ömrü, Servis kalitesi ve en önemlisi denetleme.

1-LG
2-PHILIPS
3-SONY

ufk.png

Bakınız ben bu yorumu yanlış hatırlamıyorsam 1-2 sene evvel yazmıştım. ''Yaptığın her yorumu hatırlıyormusun?'' desen elbette hatırlamam ve inanın bana ben bu yorumu yazdığımı dahi hatırlamıyordum, taaa ki bu yorum yaptığım servisin sahibi bana ''Adem abi bir yanlışımız mı oldu sana?'' diyene kadar?

Dedim ki hayır işletmeniz ve şahsınız ile ilgili hiç bir yanlış yok, yanlış olan kurumun bakış açısı.

Bakın bu servis benim arkadaşım, başı sıkışır gelir elimden geleni yaparım, Forumda bir kardeşimizin başı sıkışır SONY ile ilgili, arar bu kardeşime sorarım. Ama yorumumu yine de değiştirmedim.

Neden?

Nedeni gayet basit, ben eğer SONY müşterisiysem, Eğer araba parası verip SONY televizyon alyorsam, O televizyonu bana SATMAK için nasıl ki milyonları harcıyor ve süslü püslü demolar teşhir alanları, mağaza anlaşmaları vs yapıyorsanız, o zaman SATTIKTAN SONRA da bu vatandaşa aynı kalitede hizmeti vermek zorundalar.

Bu gün gidin bir VESTEL yetkili servisi açmak için müracaat edin, Size verdikleri listede Zemine döşenecek fayansın rengi, tonu, ölçüsü ve stilinden, ofis düzeni, atölye düzeni, depo düzeni ve metrekarelerine kadar her şeyi olması gereken ölçülerde isterler sizden. (Onlar da son yıllarda sapıttı, Bakkal açılmayacak yerlerde dükkanlara servislik onayı veriyorlar ayrı konu)

Yani yerden yere vurduğumuz VESTEL efendi bile bir standart oturtma derdindeyken, SONY LG PHILIPS gibi servislerin 20-30-40-50m2 alanlarda hizmet vermeleri benim gözümde kabul edilir bir durum değildir.

Ben 2014 yılında VESTEL markasına bir yetkili servis kurdum, 402m2 toplam alan, 80m2 yedek parça depo ve tamamen tüm duvarlar tavana kadar çelik raf standart düzen, Müşteri kabul alanım 50 m2, Elektroik ayölyem ayrı, Beyaz eşya ayrı, Klima ayrı, Ürün bekleme alanı ayrı, Bayi ürünü bekleme alanı ayrı vs vs şeklinde kendi ellerimle dizayn ettim her şeyi.

Burası Benim Ofisim, Yanlış anlaşılmasın mağaza değil yetkili servisin müşteri kabul alanı burası

20150327_194551.jpg

20140911_191816.jpg

20140911_193307.jpg

20140911_193408.jpg

20140911_221450.jpg

20140911_221547.jpg

20140911_222040.jpg

Düşünün ki 2014 yılında kurduğum bir yetkili servis bu. Sene olmuş 2019, gidin bir LG servisinin kapısından girin bakalım ne ile karşılaşacaksınız, Veya PHILIPS veya SONY veya (Onlar çok dikkat ediyor ama halen dönüşüm tamamlanamamış) SAMSUNG

Bunları artistlik olsun, ukalalık olsun diye yayınlamadım lütfen yanlış anlamayın, Ben yıllardır bu ülkede bu insanın bir malı satın aldıktan sonra da, satın alırken gördüğü ilgiyi görmesi gerektiğini savunan bir yapıya sahibim.

Mağazaya girerken nasıl bir ihtimam nasıl bir ilgi ile karşılanıyor ise insan, Mağazaya girerken nasıl ışıl ışıl bir mekâna giriyor ise, yetkili servis hizmetlerinde de gerek mekân gerek kalite, gerekse kalifiye personel konusunda aynı kaliteyi görmesi gerektiğinden hareketle mücadele ettim yıllarca.

Biliyorum siz başka şey sordunuz ben başka şeyler yazdım ama bunları açıklama ihtiyacı duydum zira ben olaylara bazen sizler gibi yaklaşamıyor, konuları sadece televizyonun kasası paneli bandingi bilmemnesi olarak değerlendiremiyorum.

SONY benim insanıma gereken saygıyı gösterene kadar kendisi de benim ülkemde saygı görmemeli.
LG servisleri eğer benim insanım üzerinden yalan dolan sahtekârlık ile para kazanıp altına sıfır araba çekiyorsa devran dönmeli ve LG servisi sefaletin dibini görmelidir benim gözümde.
Aynı halka LG gibi davranan VESTEL servisi var ise o da batmalı ve bir daha da öyle bir imkân bulamamalı benim gözümde.

Burada konu o yüzden sadece MARKA değil her zaman bakış açısı olur benim gözümde ve hep de öyle olacak :)

Adem bey ağzına sağlık. Maalesef olması gerekeni ve kendi yaptıklarınızı çok güzel dile getirmişsiniz.
Sonuç ta ister istemez iş biraz da bu yöne kaymıyor mu zaten . Artık insanlar ürün alırken servis konusunu önce düşünür hale geldi keza bende bu anlamda yukarıda belirttiğiniz üç markanın ikisinden (philips ve sony) kendi tecrübelerimle , lg den de sizi sayenizde soğudum. Vestel ile bu güne kadar servis anlamında hiç sıkıntım olmadığı için vestele yakın hissediyordum kendimi. Aslında ne yalan söyleyeyim ben sizden gelecek tavsiyeyi vestel için bekliyordum. Şunu da antrparantez eklemem gerekirse Samsungu nekadar ötelemeye çalışsamda herhalde bu markadan bir tv alacakmışım gibi geliyor.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem bey ağzına sağlık. Maalesef olması gerekeni ve kendi yaptıklarınızı çok güzel dile getirmişsiniz.
Sonuç ta ister istemez iş biraz da bu yöne kaymıyor mu zaten . Artık insanlar ürün alırken servis konusunu önce düşünür hale geldi keza bende bu anlamda yukarıda belirttiğiniz üç markanın ikisinden (philips ve sony) kendi tecrübelerimle , lg den de sizi sayenizde soğudum. Vestel ile bu güne kadar servis anlamında hiç sıkıntım olmadığı için vestele yakın hissediyordum kendimi. Aslında ne yalan söyleyeyim ben sizden gelecek tavsiyeyi vestel için bekliyordum. Şunu da antrparantez eklemem gerekirse Samsungu nekadar ötelemeye çalışsamda herhalde bu markadan bir tv alacakmışım gibi geliyor.

En büyük rahatlığım ne biliyormusunuz?

Hiç bir marka ile ticari ve karşılıklı çıkar anlamında zerre kadar bağım yok.

Geçmiş yıllarda uzun süre çalıştığım için VESTEL e bir gönül bağım olsa da, Aslım gönül bağım kendi vatanıma, milletime dir o nedenle eğer benim milletime yanlış yapan VESTEL ise onu da hiç çekinmeden takır takır yazarım.

Size VESTEL den öneride bulunmadım zira başlangıç çıtanız yüksek.

Şey geldi aklıma Bir değerli üyemiz geldi. HILEVEL UHL650 alıp ''Bu ne yaaa, Benim TOSHIBA Plazma kadar bile göstermiyor'' dedi :kop

Aaaabi SONY nin en baba tv sini getirsen yine o elindeki gibi göstermez ama sen ''bile'' yazmışsın dedim kendisiyle sohbet ettik sonra biraz :kiskis

A Çevrimdışı

altinay

Yeni Üye
25 Kas 2019
25
29
Hocam kontrol etme şansınız var mi 55ud9500 ile 55ud9280 aynı özellikte cihazlar mi? Ud8200 u9500 gibi yeni üretimi mi aynı cihazın? 4000₺ ye kadar bütçem var va panelli ps4 pro için cihaz arıyorum yardımcı olur musunuz?
Adem Helvacı Adem Helvacı

M Çevrimdışı

mai22

Aktif Üye
27 Tem 2019
55
34
aynen ya.
hiçbiri bir plazma kadar göstermiyo.
2012 yılında panasonic neo plazma orta seri bi tv aldım.2 sene önce 1 kere besleme yeri arıza yaptı
o kadar hala 4k çözünürlük hariç
bu ledlerin hepsinden iyi görüntü veriyor.
7 yıl sonra böyle olacağını bilseydim
2 tane en üst serisinden daha büyüğünü alırdım :)

Diğer yandan salona yeni sony aldım memnunum.
neden sony aldım?

-çünkü 4-5 yıl içinde 3 tane daha kardeşime, akrabalara sony tv aldım. hepsi çok memnunlar.
-ben indirimdeyken 4.500 verip aldım
daha ucuza buna yakın bir tv almak isterdim.
-mesela lg55 um 7100
3900 seviyelerine gelmişti. yine 55 um 7450 bu iki tv'yi de beğenmiştim.
ancak hem sony ile olan deneyimlerimin iyi olması hem görüntüsünü daha çok beğenmem
hemde diğer samsung,vestel,philips,lg birçok tv yi hem eşde dostta, mağazalarda görüp denediğim için sony tercih ettim.

param olsa 55xg95 veya xf90 alırdım.
marka sattığından vs. değil beklentilerimi karşılasa beni memnun etse gider finlux,awox yıllardır samsung alan amcaoğlunun en son aldığı 55Q 7fn'yi de izledim beğenmiş olsam oraya da yönelip samsung da alırdım.
marka takıntım yok.
mesela vestel üretimli sanırım iskandinav pazarına satılan adem hoca daha iyi bilir finlux tv'lerin işçiliğini çok beğenmiştim. görüntüleri de fena değildi. mahallede komşuya da aldırmıştım
diğer vestel üretimli tv'leri bu kadar tutmamıştım.
ayrıca belirteyim sony'nin Servis kısmı ve Hizmet bakımından adem hocanın dediklerinede katılıyorum.
neyse tv'lere meraklı biri olarak Şuanlık akrabalarım gibi bende sony'den memnunum. umarım herkes aldığı tv'lerden memnun kalır ve kullanır :)

Son düzenleme:
R Çevrimdışı

Recep GÖRMÜŞ 

Aktif Üye
2 Haz 2018
90
52
En büyük rahatlığım ne biliyormusunuz?

Hiç bir marka ile ticari ve karşılıklı çıkar anlamında zerre kadar bağım yok.

Geçmiş yıllarda uzun süre çalıştığım için VESTEL e bir gönül bağım olsa da, Aslım gönül bağım kendi vatanıma, milletime dir o nedenle eğer benim milletime yanlış yapan VESTEL ise onu da hiç çekinmeden takır takır yazarım.

Size VESTEL den öneride bulunmadım zira başlangıç çıtanız yüksek.

Şey geldi aklıma Bir değerli üyemiz geldi. HILEVEL UHL650 alıp ''Bu ne yaaa, Benim TOSHIBA Plazma kadar bile göstermiyor'' dedi :kop

Aaaabi SONY nin en baba tv sini getirsen yine o elindeki gibi göstermez ama sen ''bile'' yazmışsın dedim kendisiyle sohbet ettik sonra biraz :kiskis
2020 de çıkacak modelleri de görmek mi lazım acaba . Yada bir yandan yeni modeller çıkarken diğer yanda stok bitirmek için eski modellerde iyi bir fiyat yakalamak.
Bu arada Samsung RU7400 ve 7440 modelleri tamamen aynı özelliklere sahip gibi geldi. 55" olanları 5000 bandında gidiyor, aklıma Can beyin bu konuda üzerinde durduğu (tavsiye anlamında değil) 100 Hz lik 55 GCU9800 Grundig tv geldi. Sizinde IPS panelci olduğunuzu biliyorum keza kullandığım panel VA panelde olsa Babama aldığım IPS Vestel 50ud6300 tv nin görüntüsü benim daha çok hoşuma gitmişti.

S Çevrimdışı

snn23

Yeni Üye
18 Mar 2019
4
34
Adem Helvacı Adem Helvacı Selamlar forumu ve sizi yakından takip ediyorum, bu gece teknosada 65ud9500 ün 4449 tl fiyatı görünüyor, evde yerel kanallar pek izlenmez özellikle 3 - 3,5 metre mesafeden film izlemek için tavsiye olunur mu, netflix vb. smart işlerini box ile hallederim, panel va çıkarsa tadından yenmez gibi geliyor, internetten sipariş vereceğim için iade şansım da bulunuyor, aylardır tv incelemekten usandım, fiyat 65 inç olarak iyi gibi, f/p olarak uygun ise şansımı deneyip almak istiyorum, teşekkürler.

M Çevrimdışı

mavibt

Yeni Üye
25 Ağu 2018
16
43
Merhaba Adem Helvacı Adem Helvacı bey öncelikle foruma değer kattığınız ve insanları bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Sizden bir ricam olacak 40" - 43" 4k uhd smart tv tavsileriniz ne olur acaba tv de tivibu, netfilix ve ip tv kullanabileceğimiz. 2500-3000 tl aralığında tavsiyelerinizi bekliyor olacağım değerli zamanınızı ayırdığınız için teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim. Selam ve Saygılarımla.

Merhaba, İzleme açısı verebilirmisiniz rica etsem :ok

İzleme Açısı Çok Önemli değil Adem Bey 2 x 5 m olan bir odada izlenecek olduğundan yan taraflarda izleme şansı yok yani ilginizden dolayı teşekkür ederim. bu gün ürün ile ilgili tavsiye verirseniz bu gün içinde sipariş vermeyi düşünüyorum.

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Samsung 50 RU7400 İle Philips 50 Pus7354 (The One Tv'nin Koyu metal krom görünümlü ayaklısı) karşılaştırması.
Her ikisinin resim ayarı standarta ayarlanmış.
Yorumum:Havai fişek sahnesindeki gece siyahında Samsung VA panel karanlığın hakkını veriyor,bu görüntü Samsung panelin Philips'e göre daha iyi local dimming yaptığı anlamına geliyor.Philips ise genel olarak daha parlak gösteriyor hem genel izlenimde daha iyi hemde koyu bölgelerin içindeki detayları göstermede Samsung'a göre daha iyi.Ayrıca yan açı performansında da Samsung'a göre sanki biraz daha iyi gibi.Fakat bazı sahnelerde fazla parlak ve siyahlarda griye kaçma olabiliyor,iyi bir şekilde resim ayarlaması yapılmalı.

A Çevrimdışı

apollonx

Aktif Üye
3 Mar 2018
140
Vestel 55U9500 modeli için kampanyalar yapıyor bazı sitelerde ama kelime oyunu yapıyor, arada ki D'nin eksikliğini ben da başta fark etmemiştim.

Bu tv sanırım bir muallak, içinden ne panel çıkacağı belli değil. Eskisi gibi Samsung, LG panelleri çıkmaz sanırım.

F Çevrimdışı

FİLMCİ

Yeni Üye
10 Kas 2019
32
47

1-LG
2-PHILIPS
3-SONY

ufk.png

Neden?

20150327_194551.jpg

20140911_191816.jpg

20140911_193307.jpg

20140911_193408.jpg

20140911_221450.jpg

20140911_221547.jpg

20140911_222040.jpg

Çok haklı olduğunu noktalar var adem bey kurduğunuz servis gerçekten tüm sözüm ona pahalı markalara ders niteliğinde ancak sony nin lcd panel alması ile kalitesinin farklı olmayacağı yahut samsungdan aldı ise samsung alırım demek panel kalitesini sadece lcd hücre ye indirgemek oluyor ki siz de biliyorsunuz ki inorganik malzeme ile üretiliyorlar ve asıl farkı aydınlatma görüntü işleme engine oluşturuyor. Tabi kaliteli kalitesiz hücreler ve color filter malzemeler de var ancak her kaliteye ulaşılabiliyor ki samsung da auo optronics vb üreticilerden de panel alıyor. Belli bir rekabet koşulunda olmaları için buna zorlanıyor üreticiler ve sırf kendi lcd hücresini kullanacağım diye zorlayıp yüksek maliyete katlansalardı şu anda piyasa da cep telefonunda yaşadığı kaderin den daha hızlı bir sonla karşılaşacak biz de koreli ve çin üretim markaların dominasyonunda olacaktık. Bence iyi ki sony de piyasada ve kendi farkını bence bir şekilde ortaya koyuyor. Samsung panelde kullansa resim işleme özellikle dynamic range, shade of color, picture sharpness gibi chapter lar da bariz daha iyi. Bir örnek vermem gerekirse yıllarca samsung android kullandım hala da kullanırım ama ana telefonun ios a döndüm yine işlemci ekran samsung ama bambaşka bir deneyime sahibim ve kendi ihtiyaçlarım açısından kıyaslayamam bile kaldı ki apple ın kendi ürettiği hiç bir parça bile yok hülasa elektronik piyasası artık buna evrildi ve ortak havuzdan sarf malzeme tedariki ile bir şekilde farkını ortaya koyabilenler başarılı olabiliyorlar. Saygılar...

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
425
50
Günaydın; Dün gece yazmışsınız ama ben şimdi gördüm kusura bakmayın lütfen.

Kolay kolay bu toplara girmem lakin anlattığınız her bir satrı gözümün önünde canlandırdım ve küçücük bir noktaya dikkatinizi çekmek istedim.

Her ne kadar izlediğiniz tüplü tv teknolojik ekran standartları doğrultusunda almayı düşündüğünüz 32'' tv den küçük olsa da, Gerek 4:3 yapısı ve gerekse kasa genişliği itibari ile 32'' tv eve gelip kurulduğunda ev halkı tarafından yadırganır ve rahat izleyemezler düşüncesindeyim.

Size tavsiyem, bilinen marka bir 32'' yerine, alt marka bir 39'' tv almanız yönde olur.

Bu hem eski tv yi aratmaz, hem aradaki kasa genişliği kaynaklı hacim dezavantajını ortadan kaldırır, hem gerçekten alan hesabı doğrultusunda göze tatminkar bir görüntü sunar, hem de seçeceğiniz mark adolayısı ile 32'' fiyatına bu konuyu halledebilirsiniz düşüncesindeyim.

Bu gibi durumlarda açık konuşayım ki Awox markası kurtarıcı olur her zaman.

Kaldı ki size Awox da değil Telefox almanızı önereceğim zira Awox 39 olan ile Telefox 39 olan arasında fiyat farkı var. Ancak işleri %100 aynı.

Şöyle bir örnek verebilirim size.

900 küsür liraya bu tv yi alabilirsiniz.

Bu modellerde kanal sıralaması, silinme, uçma, kaçma sorunları yoktur.

CMO panel ile üretilmiş standart Çin malı tv işte.
İlginç olanı ise bu meretlerin bir türlü bozulmuyor olması :kiskis
3 yılı aşkın süredir bu markanın yetkisi var bende, Yaklaşık 400.000 Nüfuslu bir çevre benim yetki alanımda, ancak tamir ettiğim 39'' tv sayısı 3 yılda 2 adet. Bunların da birisi Tuner girişinin kabloya asılması sonucu kırılması, Diğeri de Yıldırım düşmesi sonucu anakart yanması.

Bu markalar ile ilgili genel söylemim zaten hep ''Anne babaya alınacak tv'' şeklindedir :)

Siz bu düşüncemi değerlendirin, Kafanıza yatamaz ise farklı arayışlara gireriz :ok

Ahahahahahaa.!!!
"Siz bu düşüncemi değerlendirin, Kafanıza yatamaz ise farklı arayışlara gireriz" demiştiniz ya; ben tükandı, dişçiydi kıldı tüydi derken, almışlar tüm stoğu :haha1
Kesin al-satçılardır. Neyse, önümüzdeki maçlara bakacağız. A101, BİM ya da ŞOK vesaire yerlerdeki markalara yürümek yanlış olur mu? Açıkçası bedava deseler de kargo işi çok yatmıyor kafama. Mallara hayvan muamelesi yapıyorlar. Özellikle şu yeni moda "garacuma" tantasından sonra işin suyu çıktı. Personel de garez yaptı, tekmeyle kargo yerleştirdiklerini gördüm. Tabi bir de bunun Malkara lojistiği var. Ürünü alıp malkaranın bi köyüne taşıyacak, kuracak, her nanesiyle ilgilinecek kişi de benim (eee, daamatlık zor bu devirde:sirit) Öyle olunca tükandan yükle, köyde indir biraz daha rahat sanki. Ama ilk önerinizdeki gibi bir durumla karşılaşırsak, değerlendiririz.

AHA...!!! La bi dakka; arada ambalajcı da olsa ben bissürü fotosunu çektim Awox'un. Bi kanal bulup suyu gözesinden mi içsek... Böyle bir durumda "sin killiniciyi sitişimiz yiktir biyifindi" diyen sekreteri aşmak kolay. Bu bakalım... Deneyelim :hihi

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,242
Samsung 50 RU7400 İle Philips 50 Pus7354 (The One Tv'nin Koyu metal krom görünümlü ayaklısı) karşılaştırması.
Her ikisinin resim ayarı standarta ayarlanmış.
Yorumum:Havai fişek sahnesindeki gece siyahında Samsung VA panel karanlığın hakkını veriyor,bu görüntü Samsung panelin Philips'e göre daha iyi local dimming yaptığı anlamına geliyor.Philips ise genel olarak daha parlak gösteriyor hem genel izlenimde daha iyi hemde koyu bölgelerin içindeki detayları göstermede Samsung'a göre daha iyi.Ayrıca yan açı performansında da Samsung'a göre sanki biraz daha iyi gibi.Fakat bazı sahnelerde fazla parlak ve siyahlarda griye kaçma olabiliyor,iyi bir şekilde resim ayarlaması yapılmalı.

Bu tip mukayeseler den bence kaçının!

Özellikle eskiden ve kısmen şimdi de,böyle bazı testler yapılıp X öne çıkarılıyor Y ise kısmen ve hatta çok daha başarısız v.s gösteriliyor!
işi bilenler için sorun yok ama bilmeyen çok büyük kesim içinse bu kabil incelemeler çok güzel "marketing-işleri" oluyor:ara

1-bu arada ayarlar hiç bir bir panel de ve kendi içleirn de bile aynı olmaz,aynı markanın bir serisinde panel hem VA hem de IPS
de olabiliyor...dolayısıyla buradan hareketle kesin bir şey de çıkmıyor!

2-adam bu arada eski PDP ci ve hele hele Pio cu ise zaten doğru resmi ve diğer tüm detayları da şak diye görebiliyor!

3-Pic.Mode lar,hangisin de olursa olsun aynı olmaz,ama bir filimi önce Pio da izlerseniz o zaman özellikle FILM de ki tam manzarayı da
şak diye görürsünüz

4-"RED" hala Pio gibi doğru red veren panel yok!
Contrast lar zaten hikaye ama onu da marketing işleriyle bir güzel yediriyorlar!
Diğer renk/tonları v.s geçiyorum

5-Bu yukarıda verilen 2 panel de orta seviye dir,50/50Hz-8bit,CMO da bunların maliyeti çok ciddi düştü,dikkat ederseniz
her üretici de(VA olarak)bunlar giderek artmıştır

6-Bu seriler de Local-dimming filan da yoktur;gerçi adı var ama kendisi zinhar yoıktur!

Not;TPV ler Micro-dimming/L-Dimming türü işler de eskiden ve bugün de en başarılı üreticidir,rakibi sadece(şimdiler de)
Panasonic ler dir ki Pany de bu bence biraz dsaha iyi,ama TPV bu konuda Samy ler den çok daha iyidir,tek istisna FALD olan
Samy nin en üst serisi 9xx lar dır,piyasanın bu anlam da kesinliklle tek "en iyisi" de budur! 8/7 ler bile bana göre hikaye
ama piyasaya ve rakiplerine göre ise ehh fena değil cinsinden dir

7-"Geniş izleme açısı" tekniği;Samsung patentli bir üründür ama bunu hiç kullanmıyor artık,sadece QLED lerde onun bir başka
versiyonunu geliştirdiler ve diğer VA lara göre nisbeten daha iyidir!
Ama genel olarak baktığımız zamansa Samy ler her serisinde rakiplerin de bu anlamda bir tık daha iyidir

Not;katman/koruyucu v.s elemanlar ile zaten durum değişir ama Samy bu anlamda biraz daha iyidir

Dolayısıyla son 10 senedir hiç bir üretici adam gibi de FALD panel üretmiyor veya en üst de biraz çalışıp alın size FALD diyorlar
sonra da bu paneli 2.el Araba parasına satıyorlar!
Çünkü teknik olarak bir kere zor,montajı tam hastalık! özel bir band gerekiyor! yaw bunlarla kim uğraşacak ki,sonuç da Contrast(native)
birisin de 2200/2400 iken harbi FALD da ise 2600/2800 ve belki max.3000/1 olacaktır,bu iyi bir artı bence ama hala çok çok düşük dür!
LCD lerin "fıtratı" da budur!

8-50 lik paneller den bence biraz kaçının! 49 olur ama 100Hz bulması imkansız gibi! 55 de OK dir en azından üst seriler de 100Hz bulunuyor!
iyi de bunlar pahalı v.s derseniz ki çok haklısınız,o zaman gözünüzün beğendiği parası da içinize sinebilen bir TV alın gitsin,zaten başka
şansınız yokki

Ve son olarak Çin lileri takip etmekten bıktım gari,hala herifler sahaya çıkmadılar gitti yaw!
TÜRKİYE için konuşuyorum,zira bizde sahaya çıksalar bile çok büyük ihtimalle de başka Vestel/Arçelik grubu ciddi bir engel çıkartacaklar dır
yani heriflerin gelip de Market işi mallarda 250/500 kağıda filan TV sattırmazlar adama bu memleket de!

Çin li bugün $200/300 kağıda oldukça güzel TV ler üretiyor,üretici de çok güzel kazanıyor!
En baba Oled ler bile (LGD panelli tabiki) $ 1000 kağıdın altına indi çoktan!

Bu sebebten ben hem çok umutluyum hem de özellikle rakamlara ciddi bir dizgin geleceğini tahmin ediyorum!
Özellikle lafım Samy/Sony/LGE çakallarına dır!

yaw kardeşim Çin li siz üç üreticiyi de yıllar evvel geçti,yemeyin insanları!
Nasıl ki yakın geçmiş te Kore li caponun ağzına mıçıp da sahadan kaçırttığı gibi bugün de Çin li Korelinin ağzına etmeye başladı(TV işinde)
Taiwan da tamamen bitti,komple Çine taşındılar bile!

Şimdi bizde siyasiler şunu yaparlar;yerliyi(montajcı) düşünmek zorundayız,yok Sony yi silemeyiz,Samsung la dostluğumuz var ayıp olur!
her türlü "ticari korumalar" getirmezsek,Çin li pazarı ele geçirir den girip bir yer den de çıkamazlar! iyi de senin aldındaki koltuğun bilmem nesinden
aklınıza gelemeyecek bir dünya malın hammadde/yarı mamul v.s harbi, Çin malı yaw vayya tam ikilem!

Avrupa/USA ya gelirsem valla onlar bizde çok çok daha rahatlar! orada hükümetler,direk vatandaş odaklıdır! onu bunu koruma v.s devri zaten bitti!
dolayısıyla vatandaş ucuz mal alsın derdindeler artık! Trump bile cart-curt etti,sonra verilere bir baktı,aynen geri çark etti yaw

HiSense sadece $ 140milyon saydı Toshiba ya 40 yıllık "TV" işin de isim hakkı için! ortada daha Tosh filan yok,olanlar da Vestel ve diğer Çin liden
v.s yerler den "Toshiba" markasıyla sahaya çıkıyor(bazı anlaşmalar mucibi) "esas oğlan" henüz yok! Himeji deki fabrika duruyor ve kadro da tamam
emir bir gelse mallar çıkacak ama Çin faktörü ciddi caydırma önlemi hala!

HiSense resmi olarak EU da sadece UK/Ireland da sahaya çıkıyor seneler dir,üstelik dünyanın en zor en kıl pazarın da yaw!
Fiyatlarına çoğu ingiliz gülüyor ama alanı da giderek artmaya başladı çünkü üst/orta seriler de herifler çok ciddi sıkı TV ler çıkarıyor!
SkyWorth/TCL/TPV.... bunlar da hazır Kıta ,yetmedi şimdi bir de şimdiler de Xiaomi ve Huawei var yetmedi OpenPlus da sırada bekliyor!

TR ye sanırım ilk girecek olan Huawei olabilir,ama bilmiyorum durumlarını,kaldıki hangi seviye paneller ile girecekler,Market işimi,Butik
işimi veya TeknoMarketler işimi??? adamlar da her türlü altyapı nasılsa var,parça fiyatları zaten "komik"!
TR de örneğin bu ikili MARKA dan ötürü bence güzel satar,ama daha fazlasını yaptırırlarmı orasını bilemem!

Geri
Üst Alt