D Çevrimdışı

death_system

Yeni Üye
4 Ara 2019
12
31
Phılıps markasını kullanmış birisi olarak ben beğenmesem de, Kıyasladığınız markaya göre karar verecek olursak elbette ki Phılıps tercih edilmelidir :ok
Peki 53pus7304’ün bütçesinde onun haricinde ne önerebilirsiniz benzer özellikler içeren?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Pardon 50pus7304 demek istemiştim

Q Çevrimdışı

Qtrone

Yeni Üye
25 Kas 2019
36
38
Adem Helvacı Adem Helvacı hocam selamlar, yeni televizyonumda bu kadar ışık sızması normal mi acaba, sizce iade etmeli miyim?

IMG_20191205_16185132da5715027b4600.jpg
IMG_20191205_16180527a46c8c449c5ae3.jpg

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Arkadaşlar Merabalar sizce bu tv nasıl çokmu eski bir model ?

tavsiye edermisiniz samsung servisini aradım abi çok eski bu ne yapacan sen dedi ya

tavsiye edermisiniz samsung servisini aradım abi çok eski bu ne yapacan sen dedi ya
benim aldığım model ama sırf kulaklık çıkışı yok diye acayip sinir oluyorum

1 Çevrimdışı

10vil

Aktif Üye
7 Kas 2019
138
43

benim aldığım model ama sırf kulaklık çıkışı yok diye acayip sinir oluyorum
ben olsam almam bu tvyi.. işlemcisi belkide 2 çekirdeklidir..zaten adamın biri yaazmış oteller için aldım pişmanım kısıtlı özellikleri diye.. 500 tl daha çık 4 k 4 çekirdek işlemcili yeni modellerden al derim..

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
2500 tl az paramı ya ..atma çöpe paranı. 1000 tl daha ver Vestel 55 ud 9500 al bari..yada nebileyim lg 50um 7450 migrosta 3.199 a geliyordu..3500 tl verip yine lg um 7600 düşünebilirsin..yada samsung ama 4 k sı olsun bu saatten sonra almışken..
VESTEL belki ama LG asla...!!!!!!!!!!! Çöpün önde gideni 3500 öyle bi bütçem yok iki saattir inceleme yapıyorum samsungun HE modelini

M Çevrimdışı

mert _turkiye

Aktif Üye
3 Tem 2019
135
20
fiyata gel..bunlar yemin ediyorum adamın aklıyla alay ediyor başka hiçbirşey değil.. gecen cuma bu cihaz 5.750 tl yi gördü bune şimdi dalga geçer gibi.. çok büyük yemleniyoruz bi yerlerde ama nerde.. demekki benim aklıma cihazı 5750 yaptıgı zaman,yani geçen cuma teşhir ve problemli cihazlı göndereeceklerdi geliyor... yazıklar olsun düşmeye durun bunların eline.. neyse şimdi media marketten geliyorum.. abi o 5.6 binliralık lglerin sm serisi rezaleti ne öyle..ben burada şu an kendime göre yorum yapacağım katılır yada katılmasınız sadece görüş ve düşüncelerimi tabiki kendime göre,burasıda özgür bir yer olduğuna göre belirteceğim...ister gider alırsınız yada almaşsınız sadece dediklerim aklınızın bir yerinde olsun gözden kaçırmayın babında cümlelerdir not edin veya umursamayın sizin bileceğiniz konu... neyse lg abi bu işi yapmasın bıraksın mümkünse 6.7 binliralık o karanlık görüntüsü o mavimsi beyazları yazıklar olsun...grundig gcu 8900 onlardan güzel beyaz veriyor bide bu cihaz geçen cuma 58 gcu 8900 5.599 a düşmüştü geçen cum 500 tl çıkmadı karttada ondan alamadım onu şimdi fiyatı gene4.700 lere çekmiş bu çakallar..ha lg nin hiçmi panelini beğenmedim beğendim fiyatına göre lgum 7450 hemen kendini belli ediyor ben va panelim beni al diye bağırıyor cihaz..3199 a geliyordu geçen hafta migrosta oda kaçtı gene istediğim fiyata düşerse bu cihazda aklımda alabilirim 50 um 7450 olna modelden bahsediyorum va panel olan..55 olan panellisi aynı modelin ips panel.. ips panel hiç hoşuma gitmedi,renkleri iyi veriyomuşta yandan seyrediliyormuşta konstrat yok panellerde..benim evde kullandığım 10 senelik samsung d 6000 var onun ledleri artık miyadını tamamlamaya başladı sönüyorlar yavaaş yavaş hah işte aynı bendeki bu ledleri sönmeye başlayan televizyon gibi ips paneller sanki 10 senelik ledleri sönmeye başlayan tv me benziyorlar...ee eve gelince zaten ışığını kısmıyormusun evet yeni cihaz gelsede ışığını kısacağım çok rahatsız ederse yada göz yormasın diye,ama ışığı kıssamda gene bütün detayları istediğim parlaklığı alacağım ondan va panel olduğu için...ips bana uzak olsun seven olabilir herkesin düşüncesi zevklerii elbetteki bir olacak diye bir kaide yok...bu sony xf 9005 orda bütün makinaları tokatlıyordu lg samsung vesayre hepsi yanında sönük kalıyordu..beyazlara bakıyorum tam beyaz parlaklığı mükemmeldi xf9005 in 1 numaralı adayım onunda bloomung problemi falan var yazıyorlar altyaılarda parlama..altyazılı film çok bakıyorum onu araştıracağım çok parlama yapmıyorsa sorun olmaz ama sony gerçekten renklerde olsun parlaklıkta olsun hakkını veriyor..cgu 9800 de baktım çok güzel cihaz oda beni al diyor resmen sesini açtım tvnın gerçekten kaliteliydi ses ama onunda ips panel olması işi yokuşa sürüyor bakalım 15 gün daha araştırma içinde olcagım bekleyeceğim biraz daha..kendinize cici bakın.. şimdilik bukadar..yarın yine cuma muhabbettıne müfettiş gecıt görevde olacak bu sefer usb ile gidegim malum başları kalabalık olur beni görmezler by

mert napıyon kanka..bi televizyon daha mı patlatacan :)) sony nasıl sony
sony nasıl ölü pixel yok yani bi tane toz kaçması gibi bişi var hiç önemi yok noktacık şeklinde. sağ altta 1 mm kasayı panele oturtamamışlar yada kurarken biraz içeri kaçtı ilk başta panele baskı yapıyor gibiydi buda ışık sızması var gibi oluyodu fotoları atmıştım biliyosun sende tv yi çevirip salladik adem abinin dediği üzre yüzde 90 düzeldi büyük bir hata değil gerekirse bi servise verir paneli oturtururuz yerine ama gerek yok şimdi onu yaparken başka yerlerini bozarlar :) hiç bir rahatsızlık yok izlemede sonuçta gerek yok. inan bana eski tv lerin yanında bu hata bile sayılmaz bu 1 sene içndeki 4. tv . açıkçası çok memnunum renk kalitesi anlatılmaz yaşanır ama tabiki 4k videolarda ...zaten hd görüntü benim için çamur oled tv bile olsa hd den biran önce vazgeçilmelli en az fhd olmalı bu tvler hd ye göre yapılmamış hd görüntü 32 inç ler için uygun format 42 de bile bozuluyo :) bu arada çerçeve plastik sanıyordum alimünyum muş :) yani adamlar özenmiş. usb 3.0 girişi var çoğu koymuyor bile dts desteği var. android 8.0 a güncelledim. internet bağlantısında hiç bir kopma yaşamadım. gayet stabil. bu arada tv fabrika çıkış tarihi kasım yani yeni tv :) arkasında tarihi yazıyor. teşhir vs yenileme olmadığı belli daha önce teşhir satmışlardı anlatmıştım. kısaca memnunum tavsiye edermisin edeirm. fiyatına gelirse ben 4600 e aldım tam bir f/p ürünü oldu. lgsm8200 düşünüyordum şimdi yazmışlar 7000 tl :) zaten oyun vs oynamayacaksanız benim gibi film maç tv izleyecekseniz (bu arada maç izlerken topta titreme yada arkasında kuyruklu yıldız gibi bir iz olmuyor. ) TABİKİ en önemlisi sony görüntü işleme motoru gerçekten güzel nu8000 kullandım 4 ay kadar va paneldi sağdan bakınca filmin yarısı :) kayboluyodu parlama yapıyodu soldan bakıncada sağ tarafı inanın ortadan izliyodum ama yatarak bu seferde sağ sol üst tarafları parlıyodu. süreklide robot gibi tam ortasına bakılmazki tv nin bence ips penel daha uygun her açıdna izleyebiliyorum . bu arada tv bilmeyenler için sony55xg8096 . sonuç olarak memnunum tekrar tv alacak olsam yine sony alırım zaten mağazaya girdim 55q70 philps 7304 ,7305 ,vestel 55ud9500 ud8200 hepsi yan yanaydı uzaktan markalar anlaşılmıyor tabiki baktım en canlı görüntü renk hangisinde diye q70 ve sonyxg8096 bana canlı geldi size nasıl gelir bilemem tabiki ama q70 9-10 bin civarı şu an hatırlamıyorum fiyatını bu tv uygundu sizlerde bence almadan önce gidin renklerine bakın renk canlılığına bakın ona göre karar verin ben şu an çok memnunum sizlerede tavsiey ederim ama oyuncuları bilemem lag vs değerlerini incelmedim zaten oyun oynayacaksanız pc alın ben pc de oynuyorum . :) zaten vlx9750 de gelmişti ondan hiç haz etmedim netflix bile kalkmıştı bi sürü ölü pixel ışık sızması olayı nyse fazla uzatmayayım bir gidin görün derim ben ama fiyat şu an ne dir bilmiyorum biraz artmış olabilir benim aldığım fiyata düşerse tam f/p olur saygılar

M Çevrimdışı

mert _turkiye

Aktif Üye
3 Tem 2019
135
20
sony nasıl ölü pixel yok yani bi tane toz kaçması gibi bişi var hiç önemi yok noktacık şeklinde. sağ altta 1 mm kasayı panele oturtamamışlar yada kurarken biraz içeri kaçtı ilk başta panele baskı yapıyor gibiydi buda ışık sızması var gibi oluyodu fotoları atmıştım biliyosun sende tv yi çevirip salladik adem abinin dediği üzre yüzde 90 düzeldi büyük bir hata değil gerekirse bi servise verir paneli oturtururuz yerine ama gerek yok şimdi onu yaparken başka yerlerini bozarlar :) hiç bir rahatsızlık yok izlemede sonuçta gerek yok. inan bana eski tv lerin yanında bu hata bile sayılmaz bu 1 sene içndeki 4. tv . açıkçası çok memnunum renk kalitesi anlatılmaz yaşanır ama tabiki 4k videolarda ...zaten hd görüntü benim için çamur oled tv bile olsa hd den biran önce vazgeçilmelli en az fhd olmalı bu tvler hd ye göre yapılmamış hd görüntü 32 inç ler için uygun format 42 de bile bozuluyo :) bu arada çerçeve plastik sanıyordum alimünyum muş :) yani adamlar özenmiş. usb 3.0 girişi var çoğu koymuyor bile dts desteği var. android 8.0 a güncelledim. internet bağlantısında hiç bir kopma yaşamadım. gayet stabil. bu arada tv fabrika çıkış tarihi kasım yani yeni tv :) arkasında tarihi yazıyor. teşhir vs yenileme olmadığı belli daha önce teşhir satmışlardı anlatmıştım. kısaca memnunum tavsiye edermisin edeirm. fiyatına gelirse ben 4600 e aldım tam bir f/p ürünü oldu. lgsm8200 düşünüyordum şimdi yazmışlar 7000 tl :) zaten oyun vs oynamayacaksanız benim gibi film maç tv izleyecekseniz (bu arada maç izlerken topta titreme yada arkasında kuyruklu yıldız gibi bir iz olmuyor. ) TABİKİ en önemlisi sony görüntü işleme motoru gerçekten güzel nu8000 kullandım 4 ay kadar va paneldi sağdan bakınca filmin yarısı :) kayboluyodu parlama yapıyodu soldan bakıncada sağ tarafı inanın ortadan izliyodum ama yatarak bu seferde sağ sol üst tarafları parlıyodu. süreklide robot gibi tam ortasına bakılmazki tv nin bence ips penel daha uygun her açıdna izleyebiliyorum . bu arada tv bilmeyenler için sony55xg8096 . sonuç olarak memnunum tekrar tv alacak olsam yine sony alırım zaten mağazaya girdim 55q70 philps 7304 ,7305 ,vestel 55ud9500 ud8200 hepsi yan yanaydı uzaktan markalar anlaşılmıyor tabiki baktım en canlı görüntü renk hangisinde diye q70 ve sonyxg8096 bana canlı geldi size nasıl gelir bilemem tabiki ama q70 9-10 bin civarı şu an hatırlamıyorum fiyatını bu tv uygundu sizlerde bence almadan önce gidin renklerine bakın renk canlılığına bakın ona göre karar verin ben şu an çok memnunum sizlerede tavsiey ederim ama oyuncuları bilemem lag vs değerlerini incelmedim zaten oyun oynayacaksanız pc alın ben pc de oynuyorum . :) zaten vlx9750 de gelmişti ondan hiç haz etmedim netflix bile kalkmıştı bi sürü ölü pixel ışık sızması olayı nyse fazla uzatmayayım bir gidin görün derim ben ama fiyat şu an ne dir bilmiyorum biraz artmış olabilir benim aldığım fiyata düşerse tam f/p olur saygılar
bu arada bir ekleme yapayım ben tivibu kullanıyorum ama kendi uydusunu kullanacaklar için kanal geçişleri zayıf 5 s falan sürüyor. nu8000 daha hızlıydı.parlaklık olarakta 350lm max 400 lm yazıyor bence çok parlak gerek yok gözü yoruyor parlaklığı yeterli.

1 Çevrimdışı

10vil

Aktif Üye
7 Kas 2019
138
43
4500 e aldın sen sony takıp ediyom… şuan 5000 tl fiyatı inerse yine 4500e kapabilirim bitane.. grundig nasıl renkleri falan dünya fark varmı arada sony ile..daha önce aldığın teslim ettiğin tvleri yazarsan sevinirim mert..tongaya gelmeyım bende..

M Çevrimdışı

mert _turkiye

Aktif Üye
3 Tem 2019
135
20
4500 e aldın sen sony takıp ediyom… şuan 5000 tl fiyatı inerse yine 4500e kapabilirim bitane.. grundig nasıl renkleri falan dünya fark varmı arada sony ile..daha önce aldığın teslim ettiğin tvleri yazarsan sevinirim mert..tongaya gelmeyım bende..
55nu8000 2 adet. 49vlx9750 1 adet kardeş9750 yi ben beğenmedim

arkadaş grundk 9800 diyor yani görüntüsünü gördüm bizim sony ile hemen hemende aynı gibi yani canlı renkler. ama onu alırsan tv box alacaksın. ben 2 yıldır araştırıyorum :) profesyonel tv araştırmacısıyım :) her haftada gezerim marketleri. bi tür manyaklık işte . ben bu tv yi sevdim . ama tabiki üst seviyedeki tv ler daha iyi örnek xf9005 xg9500 q80 ama q70 bizimkinden farklı değil yanyana gördüm çünkü philipslerden daha canlı onuda biliyorum görüntü vesteldende canlı bence sen fazla düşünme ben senin yerine düşündüm :) 2 yıldır kafa patlatıyorum :)

arkadaş grundk 9800 diyor yani görüntüsünü gördüm bizim sony ile hemen hemende aynı gibi yani canlı renkler. ama onu alırsan tv box alacaksın. ben 2 yıldır araştırıyorum :) profesyonel tv araştırmacısıyım :) her haftada gezerim marketleri. bi tür manyaklık işte . ben bu tv yi sevdim . ama tabiki üst seviyedeki tv ler daha iyi örnek xf9005 xg9500 q80 ama q70 bizimkinden farklı değil yanyana gördüm çünkü philipslerden daha canlı onuda biliyorum görüntü vesteldende canlı bence sen fazla düşünme ben senin yerine düşündüm :) 2 yıldır kafa patlatıyorum :)
bu arada promotor gibi olduk burada daha fazla övmiycem :) yeter maaşa bağlarlarsa belki :)

bu arada promotor gibi olduk burada daha fazla övmiycem :) yeter maaşa bağlarlarsa belki :)
yani bence git yerinde gör görmeden kesinlikle alma benim tavsiyemle falan kim ne derse desin git izle sağdan soldan bak önemli o va panelle çok sakat panel yani xf9005 tede var ama onlar bilmiyorm nit değerimi yüksek lümeni mi yüksek yandan falan iyi duruyo ama diğer markalarda aynı olmuyor

yani bence git yerinde gör görmeden kesinlikle alma benim tavsiyemle falan kim ne derse desin git izle sağdan soldan bak önemli o va panelle çok sakat panel yani xf9005 tede var ama onlar bilmiyorm nit değerimi yüksek lümeni mi yüksek yandan falan iyi duruyo ama diğer markalarda aynı olmuyor
son olarak şunuda ekliyeyim sony de kumanda da sesli komut da var türkçe anlıyor. ingilizceye falan gerek yok . örneğin hava nasıl diyosun cevap veriyor. yada youtube aç diyosun açıyor. ... fakat kumandanın çekimi zayıf tv ye doğrultmak gerekiyor 2 metreden bile tv ye doğrutmassan çekmiyor bunu yapamamışlar ama sorun değil tv ye doğrultuyoruz artık :)

Son düzenleme:
1 Çevrimdışı

10vil

Aktif Üye
7 Kas 2019
138
43

son olarak şunuda ekliyeyim sony de kumanda da sesli komut da var türkçe anlıyor. ingilizceye falan gerek yok . örneğin hava nasıl diyosun cevap veriyor. yada youtube aç diyosun açıyor. ... fakat kumandanın çekimi zayıf tv ye doğrultmak gerekiyor 2 metreden bile tv ye doğrutmassan çekmiyor bunu yapamamışlar ama sorun değil tv ye doğrultuyoruz artık :)
teşekkür ederim mert.. sony xf9005 olmassada bu dedıgın cihaza bakacağım xg8096 ya ..diğerine yetişemem o 9 binlira olan xg9505 e..

Geri
Üst Alt