Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Herkese Selamlar
Tv tavsiyesine ihtiyacım var.İzlenecek mesafe 3 metre.Aklımda olan modeller philips 50pus7304 ya da 55 ud9500 vestel.Bu izleme mesafesinden hangisini tavsiye edersiniz?50 inc yeterli olursa direk philipsi alayım diyorum.Kullanım amacı maç ve film baska birsey yok.
Phılıps markasını kullanmış birisi olarak ben beğenmesem de, Kıyasladığınız markaya göre karar verecek olursak elbette ki Phılıps tercih edilmelidir :ok

D Çevrimdışı

darkblade106

Yeni Üye
6 Ara 2019
2
46
Tavsiyeniz için teşekkürler.Bu işin uzmanı oldugunuz ıcın aksam philips siparişi veriyorum.Benim tek endısem 50 ınc yeterli olur mu acaba diyordum 3 metre mesafeden oluyormus.

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
425
50
Günaydın; Dün gece yazmışsınız ama ben şimdi gördüm kusura bakmayın lütfen.

Kolay kolay bu toplara girmem lakin anlattığınız her bir satrı gözümün önünde canlandırdım ve küçücük bir noktaya dikkatinizi çekmek istedim.

Her ne kadar izlediğiniz tüplü tv teknolojik ekran standartları doğrultusunda almayı düşündüğünüz 32'' tv den küçük olsa da, Gerek 4:3 yapısı ve gerekse kasa genişliği itibari ile 32'' tv eve gelip kurulduğunda ev halkı tarafından yadırganır ve rahat izleyemezler düşüncesindeyim.

Size tavsiyem, bilinen marka bir 32'' yerine, alt marka bir 39'' tv almanız yönde olur.

Bu hem eski tv yi aratmaz, hem aradaki kasa genişliği kaynaklı hacim dezavantajını ortadan kaldırır, hem gerçekten alan hesabı doğrultusunda göze tatminkar bir görüntü sunar, hem de seçeceğiniz mark adolayısı ile 32'' fiyatına bu konuyu halledebilirsiniz düşüncesindeyim.

Bu gibi durumlarda açık konuşayım ki Awox markası kurtarıcı olur her zaman.

Kaldı ki size Awox da değil Telefox almanızı önereceğim zira Awox 39 olan ile Telefox 39 olan arasında fiyat farkı var. Ancak işleri %100 aynı.

Şöyle bir örnek verebilirim size.

900 küsür liraya bu tv yi alabilirsiniz.

Bu modellerde kanal sıralaması, silinme, uçma, kaçma sorunları yoktur.

CMO panel ile üretilmiş standart Çin malı tv işte.
İlginç olanı ise bu meretlerin bir türlü bozulmuyor olması :kiskis
3 yılı aşkın süredir bu markanın yetkisi var bende, Yaklaşık 400.000 Nüfuslu bir çevre benim yetki alanımda, ancak tamir ettiğim 39'' tv sayısı 3 yılda 2 adet. Bunların da birisi Tuner girişinin kabloya asılması sonucu kırılması, Diğeri de Yıldırım düşmesi sonucu anakart yanması.

Bu markalar ile ilgili genel söylemim zaten hep ''Anne babaya alınacak tv'' şeklindedir :)

Siz bu düşüncemi değerlendirin, Kafanıza yatamaz ise farklı arayışlara gireriz :ok

Değerli yanıtınız için çok teşekkür ederim. Açıkçası şu an orada olan TV'yi ben evden götürdüm, onun yerine seg 32 yi alınca bana çok çok tatminkar gelmişti. 8 senedir kullanıyorum, bir tek ses gitti, ben de uydu kutusundan ses alıp eski bi bilgisayar hoparlörü ile idare ediyorum. Ama sizi mi kıracam :cak32 ile 39 arasındaki 7" çok da sallanacak bir bir yükseklik kazandırmaz dikeyde sanırım (üstte bir de duvar rafı var, köy evi işte çer çöp yayıntı gırla :sirit) en kötü senaryoda duvar rafını az yükseltirim, 2 dübele bakar. Tek çekincem geçenlerde gözüme çarpan bir yere kurduğunuz telefox muhabbeti oldu. Konuyu arıyorum ama bulamadım nedense, hah buldum:

"Sevgili Mert, 3 saat kadar önce eve döndüm, son işim bir Telefox tv kurmak oldu. Ben o kurduğum ŞEY 'in içindeki yazılımı, tv yazılımı diye yazan, Çin li dahi olsa aklına tüküreyim. Çok rezil tv ler gördüm. Bunda o listeye girecek tv dir. Fırsat bulunca sakıncalı tv ler listesi yapıp başına ekleyeceğim. :ok Hep tavsiye edilen tv leri konuşacak değiliz ya, bu tv üreticilerinin ayaklarını denk almaları için artık forumda bir de TV KARA LİSTESİ oluşturacağım ve tüketici için risk teşkil eden, kronik sorunları olan, kurduğum o telefox gibi adına dahi tv dememek gereken üretimleri orada paylaşacağım"

Biraz cımbızlama oldu ama...
Şimdi biraz daha okudum, sanırım TV de sizi çıldırtan özellikleri zaten biz kullanmayacağız.

R Çevrimdışı

Recep GÖRMÜŞ 

Aktif Üye
2 Haz 2018
90
52
Bir defa sizin bu noktadan sonraki en büyük sıkıntınızın kaynağı, daha önce kullanmış olduğunuz tv nin kalitesi olur.

Bu gün hemen hemen ne alırsanız alın elinizdekinin kalitesi ve performansını yakalamanız ya zor olur, ya da maddi anlamda bedeli ağır olur.

E bu durumda ben size ne önerebilirim ki şimdi :kiskis
Benim sıkıntımda tamda bu noktada başlıyor zaten. Bu tv yi almamda Can beyin yorumları ile olmuştu. bu yüzden bilgisine güvendiğim siz değerli üstadların yorumlarını okurken büyük zevk alıyorum.
Bende şöyle bir yola gitmeye karar verdim. Mevcut tv ve bilgisayar birlikteliklerine oturma odasında devam etsinler. Bende salon için 55" veya 65" bir android box bağlayabileceğim ve temelde film seyredeceğim bir tv ye odaklanayım. 3000-5000 arası öneriniz ne olur.

cocaine Çevrimdışı

cocaine

Aktif Üye
1 Haz 2019
161
32
Sorunların en babası bu.

Değişim talep etmeniz durumunda yaşanacak olanları kabaca şöyle senaryolaştırsam nasıl olur acaba

Değişim talebini ileteceğiniz servisin o günkü ruh hali, Değişime onay verecek olan müdürün bir gece önce eşi ile arasındaki diyalog, değişim reddi geldiğinde çıkış kapısı olarak göreceğiniziz hakem heyetindeki başkanın ekonomik durumuna varana kadar her şey değişken maalesef.

Ülkemizde en büyük sorun, kanunların çok olması ama uyumun ve uygulamanın az olmasıdır.

Benim garantili cep telefonuu tamir edemeyen Vesteli Hakem heyetine verdim, Vestelin bile şikayet etmediği şeyi Hakem heyeti sorun olarak gördü ve Cep telefonunun dışı yıpranmış diye kullanıcı htası ve bu ürün garantiye girmez dedi. Yahu Vestel kendisi bile dememiş bu ürün garanti dışı diye, Vestel garantili olduğunu söylüyıor, anakart değişmeli ama elimde yok, ücretli değişim yapayım diyor, Ben ücreti kabul etmeyip hakkımı en güvenmem gereken kapı yani devlet kapısında aramak istediğimde ise oradaki görevli veya görevliler ürünün garantiye girmeyeceğine karar veriyor.

Ne kadar da halkı korumaya yönelik bir uygulama değil mi?

Amacım moralinizi bozmak değil lütfen yanlış anlamayın lakin çok da cicim günleri beklemiyor sizi o konuda bilginiz olsun lütfen.
Abi ozaman şöyle diyebilirmiyiz bir nevi boşuna garantili urun alıyoruz şahsen benim aldığım garantili ürünlerde garantinin işe yaradıgıda oldu işe yaramadıgıda artık ama fiyatı uygun garantisiz urun denk gelince ihtiyacım varsa alcam :)

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Philips o modeli Android olduğu için beğeniyorum.
Netflix, Stremio, İptv sorunsuz çalışır.
Oyunla alakam olmadığı için bilmiyorum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Değerli yanıtınız için çok teşekkür ederim. Açıkçası şu an orada olan TV'yi ben evden götürdüm, onun yerine seg 32 yi alınca bana çok çok tatminkar gelmişti. 8 senedir kullanıyorum, bir tek ses gitti, ben de uydu kutusundan ses alıp eski bi bilgisayar hoparlörü ile idare ediyorum. Ama sizi mi kıracam :cak32 ile 39 arasındaki 7" çok da sallanacak bir bir yükseklik kazandırmaz dikeyde sanırım (üstte bir de duvar rafı var, köy evi işte çer çöp yayıntı gırla :sirit) en kötü senaryoda duvar rafını az yükseltirim, 2 dübele bakar. Tek çekincem geçenlerde gözüme çarpan bir yere kurduğunuz telefox muhabbeti oldu. Konuyu arıyorum ama bulamadım nedense, hah buldum:

"Sevgili Mert, 3 saat kadar önce eve döndüm, son işim bir Telefox tv kurmak oldu. Ben o kurduğum ŞEY 'in içindeki yazılımı, tv yazılımı diye yazan, Çin li dahi olsa aklına tüküreyim. Çok rezil tv ler gördüm. Bunda o listeye girecek tv dir. Fırsat bulunca sakıncalı tv ler listesi yapıp başına ekleyeceğim. :ok Hep tavsiye edilen tv leri konuşacak değiliz ya, bu tv üreticilerinin ayaklarını denk almaları için artık forumda bir de TV KARA LİSTESİ oluşturacağım ve tüketici için risk teşkil eden, kronik sorunları olan, kurduğum o telefox gibi adına dahi tv dememek gereken üretimleri orada paylaşacağım"

Biraz cımbızlama oldu ama...
Şimdi biraz daha okudum, sanırım TV de sizi çıldırtan özellikleri zaten biz kullanmayacağız.

Yok aman aman o televizyon evlerden ırak olsun aman. Smart 127 ekran 50'' bir tv o.

Bu size bahsettiğim BASİC bir model. Anakart uydu ve panel bitti bütün tv bu kadar. Ben açıkçası en çok arıza kayıtlarındaki rakamsal düşüklüklere güveniyorum. 3 yılın da verdiği tecrübe ile sizi üzmeyeceğine inanıyorum :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Abi ozaman şöyle diyebilirmiyiz bir nevi boşuna garantili urun alıyoruz şahsen benim aldığım garantili ürünlerde garantinin işe yaradıgıda oldu işe yaramadıgıda artık ama fiyatı uygun garantisiz urun denk gelince ihtiyacım varsa alcam :)
Yani evet desem ayrı dert, Hayır desem ayrı dert biliyorum ama, Kanunlara göre mi cevap vereyim yoksa Ülkemizdeki uygulamalara göre mi siz karar verin lütfen :)

O Çevrimdışı

ogzcndyr

Yeni Üye
1 Ara 2019
14
29
55inç televizyon alıp, altına da xiaomi mi box s ile alacağım. Mi box tan iptv ve netflix izlemek istiyorum. Bütçem ikisi için 4 bin tl olarak belirledim. İzleme mesafesi 3m olacağından 55inç düşündüm. Film, belgesel ve uydu yayını izlemek için almayı düşünüyorum.

55inçte 3500 civarı hangi tv leri tavsiye edersiniz?

Vestel 55UD9650=4200 tl buldum, mi box almasam performansı işimi görür mü? Ya da bime(jvc) yada a101(toshiba) gelecek tv lerimi beklesem? 49inç hi-level düşünüyordum ancak hem stokta kalmamış, hem de izleme mesafeme göre boyutu yetersiz geleceğini düşündüm. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

S Çevrimdışı

Shadow60

Aktif Üye
17 Eyl 2018
111
25
Son düzenleme:
Geri
Üst Alt