Q Çevrimdışı

Qtrone

Yeni Üye
25 Kas 2019
36
38
Adem Helvacı Adem Helvacı, hocam ihraç fazlası televizyon alınır mı, özellikle Vestel'in ihraç fazlası diye sattığı Toshiba, Telefunken vs markalar var, bunlar alını mı sizce?

1 Çevrimdışı

10vil

Aktif Üye
7 Kas 2019
138
43

sony'nin kendi sitesinde de var açıklama.
benim tv'de bir sorun çıkmadı, hatta os 7.0' da bazı app'ler çökerdi.. 8.0' da neredeyse bu sorunda gitti.
yabancı kullanıcıların yorumlarını okuyup olumlu olanlar çok olunca yüklemiştim ben..
menüler falan değişiyo stabil şuanlık. ama 7.0 ı da çok kullanmadım kıyaslama yapamıcam..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

hocam amazon.tr den aldım ya :)

mert naptın dostum sony mi kaptın 1 tane.. nedir bu sony muhabbeti..58gcu8900 alacaktım bende dün 3600 e düştü media markta kaçırdım hiç sorma.. sont xf 9005 5750ye düştü oda kaçtı..

mert naptın dostum sony mi kaptın 1 tane.. nedir bu sony muhabbeti..58gcu8900 alacaktım bende dün 3600 e düştü media markta kaçırdım hiç sorma.. sont xf 9005 5750ye düştü oda kaçtı.. yanlış yere yazmışım ya pardon

Q Çevrimdışı

Qtrone

Yeni Üye
25 Kas 2019
36
38
Arkadaşlar televizyon kapalı iken panelin IPS mi VA mı olduğu anlaşılabilir mi? Televizyonu aktif etmeden paneli öğrenmek ve ona göre almak istiyorum.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
Vestelse sitedeki panel bilgi hattın seri no VS yazarak
Dünya markası ise
Buraya tv model nosu yazarak bulabilirsin

1-Bu site de her panelin bilgisi bulunmaz,çoğu zaten yoktur!

2-USA/Canada ve Australia için bazı üreticilerin özellikle bazı serileri yine bu sitede bilgisi yoktur

3-Yine bazı markaların bazı pazarlar için gerek exclusive gerekse de "parti malı" gibi TV lerinin de bilgileri bulunmaz!

4-O site de bazı markaların örneğin sadece USA/Canad aiçin olan panelin bilgisi vardır ama EU için yoktur!

5-Yine bazı hatta çoğu panellerin de teknik olarak bir takım özellikle H/W özellikleri USA/Canada için
farklı dır EU ya göre ve biraz daha üst seviyede dir!

En basitinden bir seri USA da FALD dır EU da Edge/Bottom LED gibi

dolayısıyla kapalıyken anlaşılması zordur,açıken parmağınızla hafifçe vurun VA ise hemen patlama yapar:mutlu

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
Ayrıca bir çok marka ki buna Vestel de dahildir,bir seride örneğin 49-82 arasın da duruma göre,karışık yapar
VA ve IPS ler den seçmece,bunlar da ufak ebatlar da daha alt seviye/kalite modül takılıyken üst seriler de
daha kaliteli oluyor!
Baclit sistemi de değişiyor;kimisi Edge-LED kimisi D-LED hatta FALD oluyor(hikayeden Fald tabiki)
aynı seri de kısaca çoğu şey değişik oluyor/olabiliyor! daha Hz den filan bahsetmiyorum

Genel de şöyle bir yalnış kanı oluyor,kimileri markanın o serisinin bütün ebatlarını aynı sanıyor!

T Çevrimdışı

tmaccan

Yeni Üye
29 Kas 2019
15
37
100fps verecek ekran kartın mi var wuhuu :)

Valla
Konsol 30fps de oynatıyor oyunları
Pc, sayet kaslı ise 60a vurur 4k da.
100hz in 100unu de kullanman biraz zor oyunlarda.

Hocam az gördüğün Ram grafik işlemciye ayrılıyor 4 se işlediği görüntüye göre 1.5gb a kadar gpu ramine ayirir. Pc lerdeki 4gb ram 1.5gb paylaşımlı muhabbeti de odur zaten. Onboard gpu lar eskiden mevcut ramdan yerdi, hoş gerçi hala öyle olanlar da var. Bkz ryzen apular
ekran kartı değil de, yeni nesil konsollara hazırlık diyelim, çok güçlü geliyorlar çünkü. neyse artık bi önemi kalmadı panel hızının başka bir televizyonu aldım?yalnız satış görevlisi çok iyiydi, grundigler yeni nesil konsollara uyumlu değil sonyler samsunglar uyumlu diyor:)

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
abi hangi konsol dan bahsediyorsunuz?
PS4 ise hepsi OK neyin uyumu onu anlamadım? açın biraz da herkes sebeblensin
PS5 de geliyor ama uyum nedir?

Satıcıları sallayın geçin bir zahmet
Grundig "HIZ" anlamın da bunlar dan bir tık daha iyi dikkatinizi çekerim! 9800/9750 den bahsediyorum)

Samy/Sony bir çok dosyayı açamazken Grundig hemen hepsini açıyor!
"WiFi "Chip" Sony ve Samy den daha iyi dikkatinizi çekerim!

4 port da 2.0 desteklidir,diğerlerin de sanırım 2 veya 4 olabilir 2 tane kesin ama 4 tane olmama ihtimali de olabilir!!
herifler IPS derken dandik ucuz yollu LGD nin panelini değil de yine aynı markanın en üst seviye panelini takmışlardır!
100Hz-10-bit ve "motion" olarak Sony ile beraber gider ama Samy den daha iyi+USB den oynatımlar da ise
daha başarılı

not;ancak USB3.0 dan ben beğenmedim,çünkü "resim kalitesi" biraz çuvallıyor(o da anlayan kişiye göre değişiyor)
ext.kaynaklar dan 2xBlu-ray dahil Samy den(örneğin NU8xx serisi veya 2019 serileri)daha iyi Sony ile başabaş ancak
IPS ler VA ya göre daha Hızlı paneller dir! tek sorun IPS de banding efekti(canlı izlemede)daha fazla oluyor ama Grundig de
bu da neredeyse hiç yok,olmayan panel ise zaten hiç yok!

Bu herifler o bahsettiğiniz MARKA diye geçinen TV ler de bu seriler de çok ciddi kapışacak mal üretmişlerdir,alt serilerini
bilmiyorum ve bakmadım bile ama geneli tibarıyla herifler bu konuda Derslerini çok iyi çalıştıkları da aşikar dır

Ama kişi anime izler gibi sature/canlı+aşırı parlak v.s resim istiyorsa,Grundig ler bunu vermiyor!

HDR de ise hepsi çuvallıyor,çok fazla inceleme yapmadım ama HDR zaten işi bir şekilde bozmaktadır! bunu anlamak içinde
SHARP Abi böyle HDR bir panel sunacak ki reference olarak ona bakıp,şu marka yarar bu marka dandik diyebilelim!
Aşırı yüksek kandela ile bu işler olmaz,DEMO ları da unutun bir zahmet

Şimdi VA da kandela(Samsung faktörü)çok daha yüksektir ama ondan çok daha iyisini de yapan ÇİN li var ama çok
pahalı olduğu için onu alıp takmıyorlar,Gemi Projektörü gibi:hoba1yapmışlar

M Çevrimdışı

mateseko

Aktif Üye
4 Nis 2018
67
42
Satıcılar elinde fazla olan mali satmak ister veya satılmayan mali öve öve satmak ister satıcıya bir kaç teknik detay şöyle bilmezler anlamazlar onlar ticari yönüne bakarlar tek bildikleri şey panele vurup IPS yada va olduklarını söylerler?

Q Çevrimdışı

Qtrone

Yeni Üye
25 Kas 2019
36
38
arkadaşlar 2 sorum var;
1-menü tuşu + 4725 yaptığımızda menüde panelin VA veya IPS mi olduğunu görebilir miyiz?
2- genelde film+maç birazda normal kanal izlemek için anakart hangisi olmalı (mb130, mb130s vs..)?

T Çevrimdışı

tmaccan

Yeni Üye
29 Kas 2019
15
37
abi hangi konsol dan bahsediyorsunuz?
PS4 ise hepsi OK neyin uyumu onu anlamadım? açın biraz da herkes sebeblensin
PS5 de geliyor ama uyum nedir?

Satıcıları sallayın geçin bir zahmet
Grundig "HIZ" anlamın da bunlar dan bir tık daha iyi dikkatinizi çekerim! 9800/9750 den bahsediyorum)

Samy/Sony bir çok dosyayı açamazken Grundig hemen hepsini açıyor!
"WiFi "Chip" Sony ve Samy den daha iyi dikkatinizi çekerim!

4 port da 2.0 desteklidir,diğerlerin de sanırım 2 veya 4 olabilir 2 tane kesin ama 4 tane olmama ihtimali de olabilir!!
herifler IPS derken dandik ucuz yollu LGD nin panelini değil de yine aynı markanın en üst seviye panelini takmışlardır!
100Hz-10-bit ve "motion" olarak Sony ile beraber gider ama Samy den daha iyi+USB den oynatımlar da ise
daha başarılı

not;ancak USB3.0 dan ben beğenmedim,çünkü "resim kalitesi" biraz çuvallıyor(o da anlayan kişiye göre değişiyor)
ext.kaynaklar dan 2xBlu-ray dahil Samy den(örneğin NU8xx serisi veya 2019 serileri)daha iyi Sony ile başabaş ancak
IPS ler VA ya göre daha Hızlı paneller dir! tek sorun IPS de banding efekti(canlı izlemede)daha fazla oluyor ama Grundig de
bu da neredeyse hiç yok,olmayan panel ise zaten hiç yok!

Bu herifler o bahsettiğiniz MARKA diye geçinen TV ler de bu seriler de çok ciddi kapışacak mal üretmişlerdir,alt serilerini
bilmiyorum ve bakmadım bile ama geneli tibarıyla herifler bu konuda Derslerini çok iyi çalıştıkları da aşikar dır

Ama kişi anime izler gibi sature/canlı+aşırı parlak v.s resim istiyorsa,Grundig ler bunu vermiyor!

HDR de ise hepsi çuvallıyor,çok fazla inceleme yapmadım ama HDR zaten işi bir şekilde bozmaktadır! bunu anlamak içinde
SHARP Abi böyle HDR bir panel sunacak ki reference olarak ona bakıp,şu marka yarar bu marka dandik diyebilelim!
Aşırı yüksek kandela ile bu işler olmaz,DEMO ları da unutun bir zahmet

Şimdi VA da kandela(Samsung faktörü)çok daha yüksektir ama ondan çok daha iyisini de yapan ÇİN li var ama çok
pahalı olduğu için onu alıp takmıyorlar,Gemi Projektörü gibi:hoba1yapmışlar
Elçiye zeval olmaz abi ben adamın dediğini söylüyorum ? öyle bişey yok tabii, adam malını satmaya çalışıyor işte. Aslında son ana kadar grundig'de kararlıydım ama daha 1 gün önce 5 mağazada olan teşhirlerin satılıp sadece levent mağazasında kalmış olması sıktı beni; ben ümraniye tarafındaydım artık oraya kadar gidemem yeter diyip sony'de karar kıldım. salı günü kurulacak televizyon umarım doğru tercih yapmışımdır.

Yeni nesil konsollar için de; hem sony hem microsoft 120fps'ye çıkacaklarını açıkladılar, ben konsolumu güncellemek istediğim için 100hz bir panel istemiştim. artık 2020 kışında görücez o fpslere hangi çözünürlükte çıkabilecekler.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
Elçiye zeval olmaz abi ben adamın dediğini söylüyorum ? öyle bişey yok tabii, adam malını satmaya çalışıyor işte. Aslında son ana kadar grundig'de kararlıydım ama daha 1 gün önce 5 mağazada olan teşhirlerin satılıp sadece levent mağazasında kalmış olması sıktı beni; ben ümraniye tarafındaydım artık oraya kadar gidemem yeter diyip sony'de karar kıldım. salı günü kurulacak televizyon umarım doğru tercih yapmışımdır.

Yeni nesil konsollar için de; hem sony hem microsoft 120fps'ye çıkacaklarını açıkladılar, ben konsolumu güncellemek istediğim için 100hz bir panel istemiştim. artık 2020 kışında görücez o fpslere hangi çözünürlükte çıkabilecekler.

6/8 aydır duran ve bana göre satılamayan 9800 lerin bir anda bitmesi,bana hiç tuhaf gelmiyor zira ben bu filmi geçmişte
çok izledim yaw:cool

Ayrıca Sony bence daha doğru bir tercih oldu(VA aldıysan tabi ki) sen tam neyi almıştın?

Satıcıları da aynen geçiyoruz,yaw adı üstünde adam SATICI

Kardeş sen Gamer isen,bırak şimdi 100Hz muhabbetini,sana aslında sıkı bir Monitör gerekiyor 144Hz ama bunlar çok pahalı bilesin!
PS5/XBox gibi kaliteli cihazlar da bu paneller çalışır ama bahsettiğim Monitörler gibi olmaz!

M Çevrimdışı

mert _turkiye

Aktif Üye
3 Tem 2019
135
20
mert naptın dostum sony mi kaptın 1 tane.. nedir bu sony muhabbeti..58gcu8900 alacaktım bende dün 3600 e düştü media markta kaçırdım hiç sorma.. sont xf 9005 5750ye düştü oda kaçtı..

mert naptın dostum sony mi kaptın 1 tane.. nedir bu sony muhabbeti..58gcu8900 alacaktım bende dün 3600 e düştü media markta kaçırdım hiç sorma.. sont xf 9005 5750ye düştü oda kaçtı.. yanlış yere yazmışım ya pardon
o dediğini alma ben aldım pişman oldum o markayı vlx 9750 sini aldım geri verdim. bi sürü ölü pixel kocaman ışık sızması ki 100 hz iyi tvsi. aradım müşteri hizmetlerini siz utanmıyomusunuz bu ürünü müşteriye satmaya falan .... şu an sony de karar kıldık 4600 e aldım bi kaç eksiği var görmeyeceğim artık ölü pixel gibi yada toz kaçmışta olabilir bi noktacık var ışık sızmasımsı hafif ama ihmal edilebilir yani başkasının baksa bile anlayamayacağı tarzı ufak tefek sorunlar var ama mükemmel panel yok. ben onu yaşayarak anladım bu 4. tv . Kesinlikle va panel alma diğer 3 tv va ydı. sağa geçiyorum solu parlıyo sola geçiyorum sağı böyle bir tv alınmaz ancak xf9005 gibi üst seviye olursa alınır öyle yerli falan hiç yaklaşma. aldığ8ım xg8096 android 3g ram 16 rom 350 lm parlaklık veriyor bence yeterli. orta segment bir tv kısaca orta direk bir tv ve usb 3.0 girişi bile var diğer lerinde yok. kasa güzel . ve en önemli şeyini söyleyeyim sony tv lerin görüntü işlemcisi diğerlerinden kat kat üstün . şimdi uzmanlar bunu sevmeyecek ama öyle ben yıllardır tv bakıyorum sonyler gerçekten bu işi yapıyor . gönlüm xg9500 yada xf9005 almaktı ama malesef bu tv nin 2 katı . bu arada tv 60 hz. 120 hz değil ama onada açıklık getireyim tabiki birçok kişi atlayacak hemen yok öyle değil falan araştırsınlar. günlük izlediğimiz tv yayını 50 hz. ve 100 hz tv almak gereksiz eğer oyun yada 100 hz lik film izlemeyeceksen gerek yok. kısaca ferrari alıyosun ama sürecek yol yok. o yüzden ferrariye gerek yok. :) yani tavsiye istersen nit değeri xg85 lerde 400 falan yani daha parlak olacaktır onlarda 6500 falan ama bu idare eder bi tv

T Çevrimdışı

tmaccan

Yeni Üye
29 Kas 2019
15
37
6/8 aydır duran ve bana göre satılamayan 9800 lerin bir anda bitmesi,bana hiç tuhaf gelmiyor zira ben bu filmi geçmişte
çok izledim yaw:cool

Ayrıca Sony bence daha doğru bir tercih oldu(VA aldıysan tabi ki) sen tam neyi almıştın?

Satıcıları da aynen geçiyoruz,yaw adı üstünde adam SATICI

Kardeş sen Gamer isen,bırak şimdi 100Hz muhabbetini,sana aslında sıkı bir Monitör gerekiyor 144Hz ama bunlar çok pahalı bilesin!
PS5/XBox gibi kaliteli cihazlar da bu paneller çalışır ama bahsettiğim Monitörler gibi olmaz!
Hocam benim aldığım model kd-55xg8096. ips mi va mı bilmiyorum açıkçası. 9800lerde bence stok var ama. Sadece 1 tane o de teşhir ürünü olan mağaza teşhiri sattıktan sonra 6500'e geri satışa nasıl koyacak yoksa.

Geri
Üst Alt