T Çevrimdışı

Tolga.

Yeni Üye
28 Kas 2019
47
36
Evet çünkü izleme mesafesinin maximum kaldırabileceği ebat bu. Daha büyüğü sıkıntı olur.
Ben çok bilgili biri değilim ama 43 inç model çeşitliliği açısından kısır biraz, smarta çok takılma en iyi televizyonların bile yavaş. Kutu alarak çözersin, şuan bir indirim yok gördüğüm kadarıyla, dün bir şeyler oldu. Bence philipslere de bak karşılaştır daha uygunlar seversen philips al 2600 satılıyor.

va bu model:

Son düzenleme:
G Çevrimdışı

GreenEye

Yeni Üye
1 Eki 2019
3
37
Adem Helvacı Adem Helvacı, bir öncekinde etiketlememişim tekrar göndermek zorunda kaldım kusura bakmayın.
Ado Bey merhabalar yoğun iş temponuz ve forum faaliyetlerinizin arasında belki de benzer sorulara yanıt vermek durumunda kalıyorsunuz. Sizi meşgul etmemek adına forumdan bilgilenip karar vermeye çalıştım fakat sonuçlandıramadım. Elektronik ürünlerde teknolojik gelişmelere göre sık sık değişiklik yapan bir kullanıcı değilim. Ben 15 yıllık Beko 70 ekran tüplü televizyondan geçiş yapacağım. Onun için belki de bu sert geçişte diğer kullanıcıların kolaylıkla fark edebildikleri sorunları hissetmeyeceğiz ama yine de sıkıntı yaşamamak adına her ihtimali göz önünde bulundurarak bütçem dahilinde kaliteli bir seyir elde etmek istiyorum. Almışken de uzun bir süre ihtiyacımı karşılasın diye düşünüyorum.

Pencereye karşı 5x3.4 m ve 5x3.8 m lik odalardan birinde kullanacağımız televizyonda futbol, dizi, wifi/flash/hdd den film izlemek için (ki özellikle futbol ve dizi izleyicisiyiz) kaliteli bir seyir elde edebileceğimiz bir tavsiyeye ihtiyacımız var. Bazen HDMI ile notebook bağlayıp oyun oynayacağım. Max. 3.000 TL bütçe ile 43 inch, Vertical Banding sorunu yaşamayacağım (özelikle futbol izlerken), sağlam bir firma, etkili bir servis ağı, hızlı yedek parça imkanı, sorun yaşadığımızda muhatap, ekonomik ürün, ekonomik olduğu kadar yüksek özellikli ürün, satış sonrası yazılım desteği ve uzun garanti ilkelerinizi sağlayan; internette ve arayüzlerde (smart ve menüde) donma-takılma sıkıntısı yaşatmayacak, SMART, 4K, güçlü wi-fi ve browsera sahip, YouTube, HDR destekli, iyi bir yenileme hızı olan, hoparlör yönü karşıya bakan birkaç ürün tavsiye eder misiniz? Donanımsal 50 hz, 100 hz panelli tv özelliği ile Fake refresh Rate özelliği aynı kavramlar mıdır, kaç olmalıdır? Dolby vision? MB130 anakart mı önerirsiniz?

Odanın kısa kenarında camın karşısında (güneş tam olarak tv koyacağımız yere vurmuyor) konumlandıracağız. Kapıdan dolayı ortalı olmayacağı için yanlardan birinde biraz açılı seyir olacağı için IPS mi VA mi olmalı. Marka takıntım var idi fakat videolarınız ve yorumlarınızdan sonra bir de bütçeden dolayı biraz azaldı. Belki bu özellikler bu fiyata olmaz diyeceksiniz, aslında ilk 2500 bütçe düşünmüştük fakat biraz göz atınca düşük gibi geldi 3000 e çıkmamız mantıklı olur dedik. Yine yetersiz gelirse mecbur kalırsak belki bütçemizi 3500 e zorlayabiliriz ama önceliğimiz 3000 tl olacaktır. Aydınlatıcı bilgilerinizden ve tavsiyelerinizden dolayı şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar.

T Çevrimdışı

Tolga.

Yeni Üye
28 Kas 2019
47
36
Adem Helvacı Adem Helvacı, bir öncekinde etiketlememişim tekrar göndermek zorunda kaldım kusura bakmayın.
Ado Bey merhabalar yoğun iş temponuz ve forum faaliyetlerinizin arasında belki de benzer sorulara yanıt vermek durumunda kalıyorsunuz. Sizi meşgul etmemek adına forumdan bilgilenip karar vermeye çalıştım fakat sonuçlandıramadım. Elektronik ürünlerde teknolojik gelişmelere göre sık sık değişiklik yapan bir kullanıcı değilim. Ben 15 yıllık Beko 70 ekran tüplü televizyondan geçiş yapacağım. Onun için belki de bu sert geçişte diğer kullanıcıların kolaylıkla fark edebildikleri sorunları hissetmeyeceğiz ama yine de sıkıntı yaşamamak adına her ihtimali göz önünde bulundurarak bütçem dahilinde kaliteli bir seyir elde etmek istiyorum. Almışken de uzun bir süre ihtiyacımı karşılasın diye düşünüyorum.

Pencereye karşı 5x3.4 m ve 5x3.8 m lik odalardan birinde kullanacağımız televizyonda futbol, dizi, wifi/flash/hdd den film izlemek için (ki özellikle futbol ve dizi izleyicisiyiz) kaliteli bir seyir elde edebileceğimiz bir tavsiyeye ihtiyacımız var. Bazen HDMI ile notebook bağlayıp oyun oynayacağım. Max. 3.000 TL bütçe ile 43 inch, Vertical Banding sorunu yaşamayacağım (özelikle futbol izlerken), sağlam bir firma, etkili bir servis ağı, hızlı yedek parça imkanı, sorun yaşadığımızda muhatap, ekonomik ürün, ekonomik olduğu kadar yüksek özellikli ürün, satış sonrası yazılım desteği ve uzun garanti ilkelerinizi sağlayan; internette ve arayüzlerde (smart ve menüde) donma-takılma sıkıntısı yaşatmayacak, SMART, 4K, güçlü wi-fi ve browsera sahip, YouTube, HDR destekli, iyi bir yenileme hızı olan, hoparlör yönü karşıya bakan birkaç ürün tavsiye eder misiniz? Donanımsal 50 hz, 100 hz panelli tv özelliği ile Fake refresh Rate özelliği aynı kavramlar mıdır, kaç olmalıdır? Dolby vision? MB130 anakart mı önerirsiniz?

Odanın kısa kenarında camın karşısında (güneş tam olarak tv koyacağımız yere vurmuyor) konumlandıracağız. Kapıdan dolayı ortalı olmayacağı için yanlardan birinde biraz açılı seyir olacağı için IPS mi VA mi olmalı. Marka takıntım var idi fakat videolarınız ve yorumlarınızdan sonra bir de bütçeden dolayı biraz azaldı. Belki bu özellikler bu fiyata olmaz diyeceksiniz, aslında ilk 2500 bütçe düşünmüştük fakat biraz göz atınca düşük gibi geldi 3000 e çıkmamız mantıklı olur dedik. Yine yetersiz gelirse mecbur kalırsak belki bütçemizi 3500 e zorlayabiliriz ama önceliğimiz 3000 tl olacaktır. Aydınlatıcı bilgilerinizden ve tavsiyelerinizden dolayı şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar.
43 inç boyutundasın dostum bu kadar soru üretmene gerek yok, çünkü bu kadar sorun üretecek ne model ne teknolojik çeşitlilik var. Affet hepsini okumadım 43'de mal belli 50hz dir ama 50hz aynı performansı göstermez tabi. İnan takılma git izle hangisi hoşuna giderse onu al.

M Çevrimdışı

mert _turkiye

Aktif Üye
3 Tem 2019
135
20
hocam internette videosu vardı sanırım.
oraya bi bak. sonra senin tv'nin kini indir usb yi tv ye tak oradan güncelleme sayfasından kolayca kuruluyor.
yükseliyor ama biraz uzun sürüyo.
o videoyu bul izle bence önce
linki verebilir misin yada özelden atabilirmisin çünkü bulamıyorum. birde güncelledikten sonra tv de sorun çıktımı albanez çıkar falan diyo da

N Çevrimdışı

nonameisthebest

Yeni Üye
19 Haz 2018
7
32
Ben çok bilgili biri değilim ama 43 inç model çeşitliliği açısından kısır biraz, smarta çok takılma en iyi televizyonların bile yavaş. Kutu alarak çözersin, şuan bir indirim yok gördüğüm kadarıyla, dün bir şeyler oldu. Bence philipslere de bak karşılaştır daha uygunlar seversen philips al 2600 satılıyor.

va bu model:

ben de tam foruma bu modeli sormaya gelmiştim. instagram reklamlarında karşıma çıktı. a101'deki hi-level furyasını kaçırdıktan sonra acaba bu tv tatmin edici olur mu bilemedim. linkteki tv'yi kullanan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim :)

M Çevrimdışı

mai22

Aktif Üye
27 Tem 2019
55
34
linki verebilir misin yada özelden atabilirmisin çünkü bulamıyorum. birde güncelledikten sonra tv de sorun çıktımı albanez çıkar falan diyo da

sony'nin kendi sitesinde de var açıklama.
benim tv'de bir sorun çıkmadı, hatta os 7.0' da bazı app'ler çökerdi.. 8.0' da neredeyse bu sorunda gitti.
yabancı kullanıcıların yorumlarını okuyup olumlu olanlar çok olunca yüklemiştim ben..
menüler falan değişiyo stabil şuanlık. ama 7.0 ı da çok kullanmadım kıyaslama yapamıcam..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Adam bu işi o kadar iyi biliyor ki, herkesin kullandığı sıradan televizyonlar elindekiler. Hani biz sanıyoruz her şeyinden anlıyor ya en iyi malları kendine seçmiş kullanıyor. Demek öyle bir ürün de yok, olsa da o fiyata değmez. Kimse kasmasın arkadaş salın şu televizyon konusunu.

Hocam ben yabancı sitelerden hiç alışveriş yapmadım, tv gibi şeylerde nasıl oluyor bu iş. Biraz aydınlatır mısın?

hocam amazon.tr den aldım ya :)

S Çevrimdışı

sarper28

Aktif Üye
24 Şub 2018
221
oyun oynayacağım için 100 hz ısrarım hocam ?

100fps verecek ekran kartın mi var wuhuu :)

Valla
Konsol 30fps de oynatıyor oyunları
Pc, sayet kaslı ise 60a vurur 4k da.
100hz in 100unu de kullanman biraz zor oyunlarda.
Sony ler de bildiğim kadarıyla 7/8 serilerinin çoğu IPS dir,sadece içlerin de bir serisi VA çıkıyor! böyle abuk işleri var bunların

Direct-LED de bir artıdır malum baclit sorunlarının daha az çıkıyor olması sebebiyle!

Bunların hiç birisi üst seviye Modüller değildir bilesiniz,kalkıp da Samsung un ne üst serisi nede QLED i veya Q-Dot filan değildir!
siz bunlara da takılmayın şimdi "resmi" inceleyin yeter,motion da sorun yoksa ki Sony ler bu konuda da iyidir,rakamı da işinize
geliyorsa alın gitsin

Not;dikkat ederseniz sürekli olarak ""takılmayın"" diyorum birileri de diyecek ki yaw kardeşim o zaman nesine takılacağız?
bende takılmayın diyorum anlayın gari

++

Bir de 3Gm RAM nereden çıktı yaw??
Hoş olsa ne yazar ki???

Bak Çin li ne yapıyor DDR3Gb diyor ama içinde 2Gb çıkıveriyor,sanırım mallar beklerken RAMi yiyor:haha

Ben de şimdi 4GB lık yeni bir Box var(Allwinner chip li ve fazla yer bu meretler) ama arada bir bakıyorum
RAM yaklaşık 2,2/2,6 lara çıkmış,ülen yemişim 4Gb RAM diyorum!

Siz bunları 1Gb düşük kabul edeceksiniz! 3 ise 2 diye görün!

Hangi marka ve kalite filan diyede sakın takılmayın haa!

Hocam az gördüğün Ram grafik işlemciye ayrılıyor 4 se işlediği görüntüye göre 1.5gb a kadar gpu ramine ayirir. Pc lerdeki 4gb ram 1.5gb paylaşımlı muhabbeti de odur zaten. Onboard gpu lar eskiden mevcut ramdan yerdi, hoş gerçi hala öyle olanlar da var. Bkz ryzen apular

bektafig Çevrimdışı

bektafig

Aktif Üye
25 May 2018
78
35
Abiler merhabalar

Vatana 55U9500 tv diye bir tv gelmiş.

bunun 55UD9500 ile arasındaki fark nedir acaba. internette bulamadım size sorayım dedim
55U9500
105183
VESTEL 55U9500 55'' 139 CM 4K UHD SMART TV,DAHİLİ UYDU ALICILI

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Hoşgeldin Sevgili G GreenEye ;

100hz panel ve 43'' biraz gereksiz bütçe ayırmaya vesile olur yine de siz bilirsiniz.

frr denen yazılımsal yenileme hızı ile donanımsal hız birbirinden farklı kavramlar. Kaç olmalı sorusuna cevap verebilmek için gerçekte kaç verdiği sorusunun cevabını alabilmek gerekir :)

Elbette doğal olarak tüketici bilinçaltında yatan ''En yüksek rakamlı olan en iyidir'' mantığından hareketle yola çıkmak ne derece doğrudur onu da tartışmak gerekir bu nedenle.

Bu nedenle kağıt üstü veriler yerine (Elbette onlar da lazım ) deneyimlenmiş ürünler üzerinden yorum yapmak daha mantıklı oluyor.

Şimdi;

Yola çıkışınız ile finali bağlamanız arasında oldukça fark var. Yani önceki söylemlerinize göre ben SONY markasına yönelebilecekken, Fİnali MB130 vs ile yapmışsınız. Vestel üretimi ürün de bakalım mı bu durumda? (Bu yaklaşım ilk söylemleriniz ile tezat o nedenle teyit etmek istedim)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Abiler merhabalar

Vatana 55U9500 tv diye bir tv gelmiş.

bunun 55UD9500 ile arasındaki fark nedir acaba. internette bulamadım size sorayım dedim
55U9500
105183
VESTEL 55U9500 55'' 139 CM 4K UHD SMART TV,DAHİLİ UYDU ALICILI

Sizlere daha önce duyurduğum, VESTEL in yeni nesil anakartı ile ürettiği modellerden bir tanesi bu
17MB230 anakart ve Mstar işlemci ile Karma panel var bu modelde. (Lucky Goldstar ve Acer Unipac Optronics)

M Çevrimdışı

mert _turkiye

Aktif Üye
3 Tem 2019
135
20

sony'nin kendi sitesinde de var açıklama.
benim tv'de bir sorun çıkmadı, hatta os 7.0' da bazı app'ler çökerdi.. 8.0' da neredeyse bu sorunda gitti.
yabancı kullanıcıların yorumlarını okuyup olumlu olanlar çok olunca yüklemiştim ben..
menüler falan değişiyo stabil şuanlık. ama 7.0 ı da çok kullanmadım kıyaslama yapamıcam..

hocam amazon.tr den aldım ya :)

tşk edeirm ben güncellemeyi yaptım pek fark yok gibi sitesinden indirip kuruluyor bu arada görüntü biraz karanlık gibi ama ayarlardan gayet güzel parlaklık artırılabiliyor tek sorunum iphone den ekran yansıtma nasıl yapılır bunu çözemedim.

Geri
Üst Alt