T Çevrimdışı

Tolga.

Yeni Üye
28 Kas 2019
47
36
6/8 aydır duran ve bana göre satılamayan 9800 lerin bir anda bitmesi,bana hiç tuhaf gelmiyor zira ben bu filmi geçmişte
çok izledim yaw:cool

Ayrıca Sony bence daha doğru bir tercih oldu(VA aldıysan tabi ki) sen tam neyi almıştın?

Satıcıları da aynen geçiyoruz,yaw adı üstünde adam SATICI

Kardeş sen Gamer isen,bırak şimdi 100Hz muhabbetini,sana aslında sıkı bir Monitör gerekiyor 144Hz ama bunlar çok pahalı bilesin!
PS5/XBox gibi kaliteli cihazlar da bu paneller çalışır ama bahsettiğim Monitörler gibi olmaz!
65 grundig 9800s'den vazgeçtim 55 xf9005 aldım, arkadaşınki ips xg8 ise öyle. Yanlız üstadım fikirlerini parça parça yazdığın için genel kanıya varmak zor oluyor, mesela bir üst mesajında 9800s için daha olumlu bir hava sergilerken daha önceki mesajlarında daha kötü yönlerine değinmiştim. Umarım beni yanlış anlamazsın yaptım çıkarımlar şunlar.

9800:
Smart zayıf ama dosya desteği daha fazla, wifi bağlantısı daha güçlü.

Işık sızma problemleri sık görülüyor ama ürettiği görüntü fiyatına göre epey iyi.

Monitör için ideal, fakat kontrast ips sonuçta, bir de resim işleme vs sony kadar iyi olmadığı çok zayıf
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Elçiye zeval olmaz abi ben adamın dediğini söylüyorum ? öyle bişey yok tabii, adam malını satmaya çalışıyor işte. Aslında son ana kadar grundig'de kararlıydım ama daha 1 gün önce 5 mağazada olan teşhirlerin satılıp sadece levent mağazasında kalmış olması sıktı beni; ben ümraniye tarafındaydım artık oraya kadar gidemem yeter diyip sony'de karar kıldım. salı günü kurulacak televizyon umarım doğru tercih yapmışımdır.

Yeni nesil konsollar için de; hem sony hem microsoft 120fps'ye çıkacaklarını açıkladılar, ben konsolumu güncellemek istediğim için 100hz bir panel istemiştim. artık 2020 kışında görücez o fpslere hangi çözünürlükte çıkabilecekler.
Şuan satılan 4k televizyonların neredeyse hiçbirinde 4k 120fps desteği yok. 100hz olsaydı tv görüntü işlemcisiyle ara kareler oluşturacaktı belki daha iyi görecektin, ama bu kesinlikle konsolda yollanan gerçek görüntü akışı olmayacağı için gelecek nesil için değişen bir şey olmayacak. Canını sıkmana gerek yok.

Son düzenleme:
1 Çevrimdışı

10vil

Aktif Üye
7 Kas 2019
138
43
o dediğini alma ben aldım pişman oldum o markayı vlx 9750 sini aldım geri verdim. bi sürü ölü pixel kocaman ışık sızması ki 100 hz iyi tvsi. aradım müşteri hizmetlerini siz utanmıyomusunuz bu ürünü müşteriye satmaya falan .... şu an sony de karar kıldık 4600 e aldım bi kaç eksiği var görmeyeceğim artık ölü pixel gibi yada toz kaçmışta olabilir bi noktacık var ışık sızmasımsı hafif ama ihmal edilebilir yani başkasının baksa bile anlayamayacağı tarzı ufak tefek sorunlar var ama mükemmel panel yok. ben onu yaşayarak anladım bu 4. tv . Kesinlikle va panel alma diğer 3 tv va ydı. sağa geçiyorum solu parlıyo sola geçiyorum sağı böyle bir tv alınmaz ancak xf9005 gibi üst seviye olursa alınır öyle yerli falan hiç yaklaşma. aldığ8ım xg8096 android 3g ram 16 rom 350 lm parlaklık veriyor bence yeterli. orta segment bir tv kısaca orta direk bir tv ve usb 3.0 girişi bile var diğer lerinde yok. kasa güzel . ve en önemli şeyini söyleyeyim sony tv lerin görüntü işlemcisi diğerlerinden kat kat üstün . şimdi uzmanlar bunu sevmeyecek ama öyle ben yıllardır tv bakıyorum sonyler gerçekten bu işi yapıyor . gönlüm xg9500 yada xf9005 almaktı ama malesef bu tv nin 2 katı . bu arada tv 60 hz. 120 hz değil ama onada açıklık getireyim tabiki birçok kişi atlayacak hemen yok öyle değil falan araştırsınlar. günlük izlediğimiz tv yayını 50 hz. ve 100 hz tv almak gereksiz eğer oyun yada 100 hz lik film izlemeyeceksen gerek yok. kısaca ferrari alıyosun ama sürecek yol yok. o yüzden ferrariye gerek yok. :) yani tavsiye istersen nit değeri xg85 lerde 400 falan yani daha parlak olacaktır onlarda 6500 falan ama bu idare eder bi tv
tamam bilader..söylediklerinden bir iki çıkarım yapacağım ..hayırlı olsun tv güle güle kullan..bir iki sorum olacak hareketli sahnelerde nasıl ..maçlarda titreme falan yapmıyor degilmi..grundiigi 8900 e bulaşma diyon demi..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
arkadaşlar 2 sorum var;
1-menü tuşu + 4725 yaptığımızda menüde panelin VA veya IPS mi olduğunu görebilir miyiz?
2- genelde film+maç birazda normal kanal izlemek için anakart hangisi olmalı (mb130, mb130s vs..)?

Görüldüğü sanılsa da genelde yanıltmaktadır o nedenle çok da emin yaklaşmıyır, yine de üretim verilerine bakmayı tercih ediyoruz.

MB130 Ailesi 130-130S-130P-130E kalite sıralaması ile ilerler. Anakart aynı olsa da, ek donanım ve yazılımı fark eder ve performans seviyesi de buna paralel sonuç verir.

1 Çevrimdışı

10vil

Aktif Üye
7 Kas 2019
138
43
adem abi merhaba.. teşekkür ederiz banlarımızı erkenden kaldırdın için … hata yaptık kusura bakma ..özür dileriz.sen haklıydın.

M Çevrimdışı

mert _turkiye

Aktif Üye
3 Tem 2019
135
20
tamam bilader..söylediklerinden bir iki çıkarım yapacağım ..hayırlı olsun tv güle güle kullan..bir iki sorum olacak hareketli sahnelerde nasıl ..maçlarda titreme falan yapmıyor degilmi..grundiigi 8900 e bulaşma diyon demi..
ben o markayı sevmedim. ama para iade de sorun çıkarmadılar. yani çalışanları iyi niyetli .3 yılda garantisi var söylediğin markanın. teşekkür ederim .haraketli sahnelerde top titremesi yok top arkasında iz bırakmıyor. ama zaten hd yayın malum ne oyuncuların yüzü görünüyor nede sırt numaraları yani ekran büyüdükçe görüntü çamurlaşıyor bu hepsinde böyle ancak 4 k yayın izlersen sorun olmaz. senin dediğin top titremesi nu8000 de vardı auto motion mudur nedir onu kapatıyordum öyle izliyordum kısaca asıl titremeyi o yaptı benim gözümde. bide nu8000 de gereksiz bi parlaklık vardı yani canlı modu açınca resmen güneşe bakıyorsun gibi kısmak zorunda kalıyordum. o dediğin markayı alırsan arayüzü bilmiyorm ne derece sağlıklı en son netfilx falan kaldırılmış yani netfilix izleyemezsin ancak tv box alman lazım. anlaşması bitmiş falan diye duydum ama tabiki sen bilirsin şu an ip tv falan izliyorum sonuçta android . uygulama bol ama diğerlerinde uygulama yok o nu 8000 de ip tv uygulamasını 5 eroya almıştım. benim tavsiyem bu tv güzel ama paran varsa tabiki üst modelini alabilirsin yoksa buda güzel yani mükemmel mi değil kötümü değil işte orta karar dediklerinden ama bi çok tv den iyi özellikle GÖRÜNTÜ İŞLEMCİ MOTORU git mağazada izle bence farkını anlayacaksın fabrika ayarlarında siyah rengi baskıntutmuşlar onu ayarlayabiliyosun bu arada onuda söyliyeyim bence f/p ürünü 4600 e daha iyisi bilmiyorum ama bir ulemalara allamelere de bir sor malum burada ulema allame sınıfı var bize laf düşmez düşünce banlanıyoruz. saygılar

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
ben o markayı sevmedim. ama para iade de sorun çıkarmadılar. yani çalışanları iyi niyetli .3 yılda garantisi var söylediğin markanın. teşekkür ederim .haraketli sahnelerde top titremesi yok top arkasında iz bırakmıyor. ama zaten hd yayın malum ne oyuncuların yüzü görünüyor nede sırt numaraları yani ekran büyüdükçe görüntü çamurlaşıyor bu hepsinde böyle ancak 4 k yayın izlersen sorun olmaz. senin dediğin top titremesi nu8000 de vardı auto motion mudur nedir onu kapatıyordum öyle izliyordum kısaca asıl titremeyi o yaptı benim gözümde. bide nu8000 de gereksiz bi parlaklık vardı yani canlı modu açınca resmen güneşe bakıyorsun gibi kısmak zorunda kalıyordum. o dediğin markayı alırsan arayüzü bilmiyorm ne derece sağlıklı en son netfilx falan kaldırılmış yani netfilix izleyemezsin ancak tv box alman lazım. anlaşması bitmiş falan diye duydum ama tabiki sen bilirsin şu an ip tv falan izliyorum sonuçta android . uygulama bol ama diğerlerinde uygulama yok o nu 8000 de ip tv uygulamasını 5 eroya almıştım. benim tavsiyem bu tv güzel ama paran varsa tabiki üst modelini alabilirsin yoksa buda güzel yani mükemmel mi değil kötümü değil işte orta karar dediklerinden ama bi çok tv den iyi özellikle GÖRÜNTÜ İŞLEMCİ MOTORU git mağazada izle bence farkını anlayacaksın fabrika ayarlarında siyah rengi baskıntutmuşlar onu ayarlayabiliyosun bu arada onuda söyliyeyim bence f/p ürünü 4600 e daha iyisi bilmiyorum ama bir ulemalara allamelere de bir sor malum burada ulema allame sınıfı var bize laf düşmez düşünce banlanıyoruz. saygılar
Burada herkese laf düşüyor, yeter ki saygısız, terbiyesiz olmasınlar.

Buna paralel DH forumunda olduğu gibi bir konuda sürekli olarak sabit insanların cevap vermesi, Yani DH deki TV tavsiye konusunu yıllarca tekelinde tutan Sevgili Ahmet (Dallas) gibi bir noktadan sonra (halen duruyor mu bilmiyorum ama) gelenin geçenin HOCA ÜSTAT KRAL DUAYEN dediği tiplerden olmak istemediğimiz için herkesi de serbest bırakıyoruz ve bizlere de bu yakıştırmaları yapmayın, sizler gibi bizler de bu konuya meraklıyız ve seviyoruz diye defalarca dile getirdik.

Bizim Ahmet yani sevgili Sota Sota nın her zaman söylediği gibi, Forum sizin, biz sadece yönetiyoruz.

Lakin bu, her şeye göz yumacağız anlamı da taşımıyor.

Bu arada her ikiniz de yanlış hatırlamıyorsam forumda banladığım ilk kişilersiniz. Yani konuşan herkesi banlamıyormuşuz.

1 Çevrimdışı

10vil

Aktif Üye
7 Kas 2019
138
43
ban konusunda biz hatalıydık.. neyse tamam söylediklerini düşüneceğim aklıma soru glirse sorcam sana..teşekkürler

M Çevrimdışı

mert _turkiye

Aktif Üye
3 Tem 2019
135
20
Burada herkese laf düşüyor, yeter ki saygısız, terbiyesiz olmasınlar.

Buna paralel DH forumunda olduğu gibi bir konuda sürekli olarak sabit insanların cevap vermesi, Yani DH deki TV tavsiye konusunu yıllarca tekelinde tutan Sevgili Ahmet (Dallas) gibi bir noktadan sonra (halen duruyor mu bilmiyorum ama) gelenin geçenin HOCA ÜSTAT KRAL DUAYEN dediği tiplerden olmak istemediğimiz için herkesi de serbest bırakıyoruz ve bizlere de bu yakıştırmaları yapmayın, sizler gibi bizler de bu konuya meraklıyız ve seviyoruz diye defalarca dile getirdik.

Bizim Ahmet yani sevgili Sota Sota nın her zaman söylediği gibi, Forum sizin, biz sadece yönetiyoruz.

Lakin bu, her şeye göz yumacağız anlamı da taşımıyor.

Bu arada her ikiniz de yanlış hatırlamıyorsam forumda banladığım ilk kişilersiniz. Yani konuşan herkesi banlamıyormuşuz.
sorun yok A Adem Helvacı sitemim bir tavsiye alamayışımaydı. nihayetinde bir tv aldım arkadaşta almak istiyor sanırım . siz ne dersiniz sony 55xg8096 konusunda lgsm8200 yada sm8000 düşünüyordum. fiyat olarak 4599 tl ye aldım ne dersinz.

T Çevrimdışı

Tolga.

Yeni Üye
28 Kas 2019
47
36
G8x ler IPS
sadece en büyük ebatları 85 gibi olanlar VA dır

Grundig ler ise ayrı bir alem herifleri anlayan beri gelsin,teşhirleri sattılar,stok olsa bile elleri mahkum 3/5 ay sonra yine
ucuzlatıp satarlar,benim için bu iyiye işaret,zira yaza ucuza kaparım şayet kalırsa:hoba1
Ütat 22 inç, 2k crt monitor buldum :) acaba alsam mı diye düşünüyorum şuan. Merakımdan soruyorum crt zamanında da bu kadar ilgili ve bilgilimiydin, biraz crt'ler hakkında konuşsana bir gün, belki vardır yazıların bir yerde ama.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt