albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
o 22 lik panelin ne esprisi var acaba bugün? veya hangi monitör bu 2k?? niye alacaksın veya ne yapacaksın!

CRT ise LAG-free olur ama harbiden sıfır olur Gaming için süper dir!

bence marka/model tip v.s öğren sonra Display Monitör için bir yabancı site vardı ama adını unuttum şimdi oradan bir incele
bana bildir ona göre karar veririz,ama CRT modası bitti artık yaw,beleşe verirse al o zaman:clap

T Çevrimdışı

Tolga.

Yeni Üye
28 Kas 2019
47
36
bahsettiğin gibi ne zayıf ne de çok zayıf ve ne 9800 ne de 9750 kesinlikle böyle değildir!
Sony resim işleme de eskden di,açık ara giderdi ama bugün böyle değil,dalgaya düşmeyin ltf!

bir çok dosya attım USB ye ve Sony(XF9005) de test ettim defalarca 9800/9750 den bazı dosyalar da daha iyi değildi!
hiç bir artısı yok bu anlamda hatta daha ileri gideyim test ettiğim Vestel UD9500(VA panel)bu da onlar kadar başarılı oldu!

Sony de bilen bilir renkler Reddish tonlamasıyla gider taaa Tüplü den beri
Samy de ise daha Blueish resim üretilir taa eskiden beri

IPS ler de(adam gibiyse)bunlar dan daha doğru resim üretiliyor!

örneğin Toshiba IPS ler de(en üst seriler de) PDP gibi resim üretilir! tek sorun Contrast ve Black zayıf/kötüdür
o da filimciler için!
zaten adam da "filimci" ise IPS ile hiç işi olmaz

VA da bahsedilen contrastlar da abartıldığı kadar değildir,insanları yok 7bin yok 5bin filan diyorlar küllüm yalan bu!
NIT değeri çok arttı ama bunun da pratik de neredeyse hiç bir artısı da yoktur!

Ama öyle adamlar varki paneli Vivid mode ile izler,netice de zevk meselesi,benim lafım bunlara değildir!

Son olarak ben panellerin performansına bakmıyorum,"fiyatına" bakıyorum,o eskidendi performans olayı
daha doğrusu PDP ler varken!

Fiyat beni ilgilendiriyor,öne çıkardığım paneller de zaten buna paralel dir yoksa "almayını döverim" filan demiyorum
zira ortada böyle bir panel çok uzun zamandır hatta bana göre bu süre 2010 dan sonra dır,yok böyle bir şey
5/6 kağıt para bana bunlar için çok gereksiz geliyor,ama parası oanlar ise zaten bizi dinlemez gider basar alır

Son 3 ayda ben şahsen Samy/Sony olarak en az 25/30 tane kağıt üstünde en üst seri diye gördüğünüz panellerin
en ufağı 65 olan ve üstündeki paneller den 10-30 kağıt arasında dıydı bunlar ve aldırdım,yarısı memnun yarısı pişman oldu!
zira eve gelince manzara biraz değişiyor ve adam ülen fazlamı bayıldık galiba diyor!

F/P panelleri seviyorum,hele de arada örneğin Grundig gibi ciddi indirimlere giren(teşhir meşhir olması da beni
ilgilendirmiyor)o zaman alınır/alınabilir v.s deyip hatta kendim de bir tane kapıp alıp kullanıyorum ama burada ilk kriterim
sadece ve sadece Fiyat dır,sizleri bilemem,bir daha yazıyorum,bahsettiğim kişilerin hiç birisi bu forumlara filan gelmezler
belki sadece bakarlar! onlar sorarlar be bas-al yaparlar bu kadar basit,burada olanlar ise büyük kesim üçün beşini hesabını
çok fazla yaparlar ki bence de yapsınlar,para kolay kazanılmıyor zira,üstelik "değmeyecek" bir mala da böyle paralar haliyle vermek
istemiyorlar,haklılar,forumlara filan takılacaklar,başka soracak yerleri yokki,kalkıp SATICIYA gitse,vay haline

Bu arada bize paso küfür ediyor bu tipler,bunuda biliyorum,ben de aynen onlara sallıyorum hiç çekinmeden!
Belki de 65 9800 alsaydım iyi olacaktı. Cidden büyük panel seviyorum, en azından göz doldururdu. Sizin kontrast ve ışık sızması yorumunuzdan sonra epey soğudum, neyse sağlık olsun.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

o 22 lik panelin ne esprisi var acaba bugün? veya hangi monitör bu 2k?? niye alacaksın veya ne yapacaksın!

CRT ise LAG-free olur ama harbiden sıfır olur Gaming için süper dir!

bence marka/model tip v.s öğren sonra Display Monitör için bir yabancı site vardı ama adını unuttum şimdi oradan bir incele
bana bildir ona göre karar veririz,ama CRT modası bitti artık yaw,beleşe verirse al o zaman:clap
Fantezi, eski teknoloji döneminin başarılı cihazlarını toplamayı severim. Lacie marka 22 inç 2048x1536 @85hz döküman bakayım atarım.

T Çevrimdışı

Tolga.

Yeni Üye
28 Kas 2019
47
36
Kaç defa yazdım,Grundig de montaj sorunu vardır,özellikle ışık kaçırma hemen hepsin de bir şekilde var ve bende de var ve kaç defa bunu da yazdım
bendeki "kabul edilebilir" seviye de olduğu için caz yapmadım yola devam ediyorum,ama benim bir şekilde sorun olursa bile,korkum filan yok
bilakis gümlesin diyorum,nasılsa ya para iadesi ya da 9800 gelecektir!
Montaj işi bence bunlar da biraz sakat

IPS olduğu için Black&Contrast takıntısı olan adam zaten almaması gerekiyor!
Filimci adam da almaması gerekiyor

Banding efekti;Sony den daha az!
Homojenite;Sony den daha iyi!
Clouding de ise;Sony den yine biraz daha iyi

bana göre tek sorun,şu montajı iyileştirsinler,yaw bu panelleri bunlar Almanya ya satıyorlar ve çoğu da orada satılıyor(Arçelik üretimi
Grundig/Mideon markasıyla!!)üstelik harc-ı alem mal gibi değiller,orada da pahalı satıyorlar yaw:hmm

Vestel ve diğer yerliciler den daha iyi mal bunlar

Smart rezalet;bin defa yazdım,bunu da Android e döndürseler TPV ve Sony gibi tadından yenmez!
bu kadar boktan bir Smart olamaz yaw
Hani ben PC ve Box kullanıyorum ama millet Smart ister yaw
Dedikleriniz aklımda, size bir şey söylemedim zaten. Ortada o kadar değişken var ki, kafa allak bullak gidip geliyor. O zaman bir tane de monitör için alırım 55 fiyatı belki iyice düşerse. Tek taşla iki kuş vuramıyorsunuz televizyon ile buna alışmak zaman alıyor. :)

M Çevrimdışı

mateseko

Aktif Üye
4 Nis 2018
67
42
Ben 9800 aldım cokda memnunum bu fiyata bu TV çok iyi sadece ışık sizmasi var oda bu hafta işlerinden dolayı servisi ertelettim haftaya gelicekler bakalım nasıl bir hizmet verecekler gorucem

T Çevrimdışı

tmaccan

Yeni Üye
29 Kas 2019
15
37
Kaç defa yazdım,Grundig de montaj sorunu vardır,özellikle ışık kaçırma hemen hepsin de bir şekilde var ve bende de var ve kaç defa bunu da yazdım
bendeki "kabul edilebilir" seviye de olduğu için caz yapmadım yola devam ediyorum,ama benim bir şekilde sorun olursa bile,korkum filan yok
bilakis gümlesin diyorum,nasılsa ya para iadesi ya da 9800 gelecektir!
Montaj işi bence bunlar da biraz sakat

IPS olduğu için Black&Contrast takıntısı olan adam zaten almaması gerekiyor!
Filimci adam da almaması gerekiyor

Banding efekti;Sony den daha az!
Homojenite;Sony den daha iyi!
Clouding de ise;Sony den yine biraz daha iyi

bana göre tek sorun,şu montajı iyileştirsinler,yaw bu panelleri bunlar Almanya ya satıyorlar ve çoğu da orada satılıyor(Arçelik üretimi
Grundig/Mideon markasıyla!!)üstelik harc-ı alem mal gibi değiller,orada da pahalı satıyorlar yaw:hmm

Vestel ve diğer yerliciler den daha iyi mal bunlar

Smart rezalet;bin defa yazdım,bunu da Android e döndürseler TPV ve Sony gibi tadından yenmez!
bu kadar boktan bir Smart olamaz yaw
Hani ben PC ve Box kullanıyorum ama millet Smart ister yaw
hocam bi mesajda bi televizyonu övüp diğerini gömüyosun sonraki mesajda övdüğünü gömüp gömdüğünü övüyosun çok karışık mesajlar veriyosun?

T Çevrimdışı

Tolga.

Yeni Üye
28 Kas 2019
47
36
hocam bi mesajda bi televizyonu övüp diğerini gömüyosun sonraki mesajda övdüğünü gömüp gömdüğünü övüyosun çok karışık mesajlar veriyosun?
Çelişen bir şey söylemiyor, ama her mesajında farklı bir yanından yaklaşıyor. Okuyan kişi hangi mesajına denk gelmişse sadece orada bahsettiği kötü veya iyi noktaya bakarak ürün tercihi yaparsan yanlış olur. Ama geriye doğru hepsini okuyun tamamını birleştirin hepsi doğru.

Adam burst fire sıkıyor etrafa, artık hangi kurşuna denk gelirsen:haha eee tabi yıllarca biriktirmiş, mermi(bilgi) bolluğu var maşallah.

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

FİLMCİ

Yeni Üye
10 Kas 2019
32
47
Pek sevgili birisi olduğunu sanmıyorum ips panel çöp va muhteşem şeklinde monolog ile berbat giriş model samsungları tavsiye edip duruyor anlayış yok bilgi yok tek bildiği ips va panel wikipedia bilgisi... bir de ekürüsi rnn var o da laciverti...

T Çevrimdışı

tmaccan

Yeni Üye
29 Kas 2019
15
37
iyi de hepsin de bir boklar var kardeşim ben ne yapayım,hani ucuz olsalar amenna,lafını bile etmem,iyi de öyle değiller

kaldıki TV nin bir dolu yeri var sorunlar çıkaran,ben hepsini yazmıyorum daha,yazmadıklarım da var :mutlu

ayrıca para benim zevk benim diyen varsa,valla bana göre eyvallah o zaman

"Övmek" derken,sanırım yalnış anlama var,benim için orta da aman aman övülecek TV yok,ama tek tek bazı yerlerini de incelersek
elbette bunların için de öne çıkan veya daha da öne çıkan veya tam tersi yerleri de var ve ben çoğuna değinirken,sonuç da
senin dediğin gibi bir duruma gelecektir! bu çok normal
neyse hocam biraz benim tvyi övün o zaman da içim rahat etsin?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,582
Pek sevgili birisi olduğunu sanmıyorum ips panel çöp va muhteşem şeklinde monolog ile berbat giriş model samsungları tavsiye edip duruyor anlayış yok bilgi yok tek bildiği ips va panel wikipedia bilgisi... bir de ekürüsi rnn var o da laciverti...
Herkesın fıkrıne saygımız var Lakın bu mesajınızda kıme atıf yaptıgınızı belırtırsenız sevınırız.

O Çevrimdışı

ogzcndyr

Yeni Üye
1 Ara 2019
14
29
Merhabalar dostlar foruma yeni kayıt oldum, televizyonumuz bozuldu ve 2-3 gün içinde yeni tv alacağım. 380 sayfayı okuyamadım ancak ufak tefek bilgiler edindim ve tv seçeneklerimi daraltmayı başardığımı düşünüyorum. Vereceğim modellerden hangisi sizce mantıklı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Öncelikle eski tv 32 inçti, şuan ki oturma mesafemiz yaklaşık 3-4m ancak ileride daha küçük bir yere taşınma ihtimalimiz olabilir, tv de özellikle youtube, netflix, internet tarayıcısından film sitelerini açabilme, iptv programı ekleyebilme özelliği olması gerekli onun haricinde çoğunlukla uydu izlemek için kullanılacak onun haricinde yılda 1 kere maç izleyip-oyun oynarım. Marka olarak grundig, sony, samsung düşünmekteyim. Bütçemiz 4500 maks 4700 düşünüyorum. Mağazadan alacağız. Bu özelliklerde VA panel denen tipin yeterli olacağını düşünüyorum, eski tv ninde va panel olduğunu düşünüyorum.

İzleme mesafesine 49-50inç yeterli düşüncesindeyim. Marka olarak samsung, sony, grudig tercih etmekteyim, tarayıcı performansından dolayı bu 3ü arasından samsung daha iyi galiba, sağlamlık ve fiyat olarak grundig markasına güvenmekteyim, sony de ise arada kaldım ancak güvendiğim biir markadır. Bu 3 marka ve modeller içinden seçmemde yardımcı olmanızı istiyorum.

GRUNDİG== 49GDU7900 (3300 TL), 50GCU8900 (3400 TL)
*Bu iki tv arasındaki farkı da anlayabilmiş değilim.

SAMSUNG== 50RU7105 (3780 TL) , 50RU7400 (4049 TL) , 50RU7440 (3647 TL) , 49Q60R (4291 TL) , 50NU7400 (4548 TL)
*Bunlar arasında sanırsam qled özelliğiyle 49q60r en iyisi, saydığım akıllı özellikleride karşılıyor gibi ancak mağazada fiyat geçerlimi emin değilim.
*NU ve RU serisinde nu pahalı olmasından ru serisinin güncel olduğu ve netflix vb uygulamaları barındırmasından dolayı ru serisini alabilirim. Ama ru serisinin 71xx,74xx,7440 farklarını anlamadım hangisi iyidir?

SONY== 49XG7096 (4200 TL) , 49XG8096 (4450 TL)
*Bu ikisi arasında ve diğer 49için led tvler arasında usb3.0 bağlantıdan ve diğer anlamadığım özelliklerden dolayı en mantıklısı xg8096 olduğunu düşünüyorum. Android yüklü olduğu yazılmış ama tarayıcı performansı nasıldır, iptv programı yüklenebiliyor mu emin değilim.

55inç uygun olur derseniz şunları listeledim, 55inçlerin büyüklüğü cezbedici.

Samsung 55RU7400, SONY 55XF7596 - 55XG8096 bu tvlere ek olarak 50 ve 55 inçte önerilerinizi bekliyorum, sağlıcakla kalın.

M Çevrimdışı

mateseko

Aktif Üye
4 Nis 2018
67
42
Merhabalar dostlar foruma yeni kayıt oldum, televizyonumuz bozuldu ve 2-3 gün içinde yeni tv alacağım. 380 sayfayı okuyamadım ancak ufak tefek bilgiler edindim ve tv seçeneklerimi daraltmayı başardığımı düşünüyorum. Vereceğim modellerden hangisi sizce mantıklı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Öncelikle eski tv 32 inçti, şuan ki oturma mesafemiz yaklaşık 3-4m ancak ileride daha küçük bir yere taşınma ihtimalimiz olabilir, tv de özellikle youtube, netflix, internet tarayıcısından film sitelerini açabilme, iptv programı ekleyebilme özelliği olması gerekli onun haricinde çoğunlukla uydu izlemek için kullanılacak onun haricinde yılda 1 kere maç izleyip-oyun oynarım. Marka olarak grundig, sony, samsung düşünmekteyim. Bütçemiz 4500 maks 4700 düşünüyorum. Mağazadan alacağız. Bu özelliklerde VA panel denen tipin yeterli olacağını düşünüyorum, eski tv ninde va panel olduğunu düşünüyorum.

İzleme mesafesine 49-50inç yeterli düşüncesindeyim. Marka olarak samsung, sony, grudig tercih etmekteyim, tarayıcı performansından dolayı bu 3ü arasından samsung daha iyi galiba, sağlamlık ve fiyat olarak grundig markasına güvenmekteyim, sony de ise arada kaldım ancak güvendiğim biir markadır. Bu 3 marka ve modeller içinden seçmemde yardımcı olmanızı istiyorum.

GRUNDİG== 49GDU7900 (3300 TL), 50GCU8900 (3400 TL)
*Bu iki tv arasındaki farkı da anlayabilmiş değilim.

SAMSUNG== 50RU7105 (3780 TL) , 50RU7400 (4049 TL) , 50RU7440 (3647 TL) , 49Q60R (4291 TL) , 50NU7400 (4548 TL)
*Bunlar arasında sanırsam qled özelliğiyle 49q60r en iyisi, saydığım akıllı özellikleride karşılıyor gibi ancak mağazada fiyat geçerlimi emin değilim.
*NU ve RU serisinde nu pahalı olmasından ru serisinin güncel olduğu ve netflix vb uygulamaları barındırmasından dolayı ru serisini alabilirim. Ama ru serisinin 71xx,74xx,7440 farklarını anlamadım hangisi iyidir?

SONY== 49XG7096 (4200 TL) , 49XG8096 (4450 TL)
*Bu ikisi arasında ve diğer 49için led tvler arasında usb3.0 bağlantıdan ve diğer anlamadığım özelliklerden dolayı en mantıklısı xg8096 olduğunu düşünüyorum. Android yüklü olduğu yazılmış ama tarayıcı performansı nasıldır, iptv programı yüklenebiliyor mu emin değilim.

55inç uygun olur derseniz şunları listeledim, 55inçlerin büyüklüğü cezbedici.

Samsung 55RU7400, SONY 55XF7596 - 55XG8096 bu tvlere ek olarak 50 ve 55 inçte önerilerinizi bekliyorum, sağlıcakla kalın.
Saydıklarıniz dan Grundig marka TV size göre değil smart özelliği berbat android TV almanizida önermem çünkü TV ye gömülü android beş para etmez en kotu android TV box TV ye gömülü android lerden bin kat daha iyidir android TV için 500 1000tl fark verme git 300 500tl ye çok güzel android TV box lar var.
TV alırken TV box almak en doğrusu size özgürlük sunuyor istediğiniz programlari kurabilirsiniz.
Malesef TV üreticileri hepsini bir arada bulundurmuyor lar panel iyiyken donanım zayıf veya işçilik zayıf oluyor.

Geri
Üst Alt