albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Başka bir başlıkta bugün yazmıştım,oldu da adam gibi harbi değerlere sahip HDMI/Coax veya Optical v.s gibi
parçalara ihtiyacınız varsa+adam gibi doğru "UHD-kablosu" bilgisi ve de getirmek isterseniz işte adresi

ben çok mal aldım bunlar dan! kendime ve arkadaşlarıma,gözünüz kapalı alabilirsiniz:ok

özellikle günümüz "UHD için HDMI kablo" durumuyla ilgili gerçekleri de buradan görebilirsiniz!

Örneğin ben kablo da paraya kıyar iyisini alırım ama en iyisini de almam çünkü absürt pahalıdır ve de gerekmez!
HDMI/Optical/Coax gibi kablolarımı da "2008" de almıştım!! daha sonra bir sürü arkadaşa getirdim veya kendileri
aldılar,firma çok sağlamdır hatta o kadar sağlam ki bakınız yaşadığım bir olay;

yıl 2009 veya 2010 olabilir 1 adet QED marka(ciddi kalitedir+pahalıdır)Optical kablo siparişi verdim,1 hafta içinde geldi
ve açıp takayım dedim bir baktım,kablo başının bir ucu oynuyor(dönüyor) denedim sorunsuz çalıştı ve dönmesi de aslında
bir sorun değildir! hemen eMail attım;herifler anın da döndüler özür dilediler ve bugün size 1 tane daha gönderiyoruz dediler!
hepsi bu kadar yaw...

Ben de isterseniz eskisini göndereyim dedim,kabul etmediler bile! yine özür dilediler!
Ancak şunu da dediler; ...o kablo da aslında sorunsuz çalışır ama siz madem bize bunu bildirdiniz bizde size 1 tane
daha gönderiyoruz.... deyip yine özür dilediler:mutlu

şimdi bizde olsa yok kutusunu açtınız yok bilmem yaptınız deyip bir sürü zorluk çıkarıp işi yokuşa sürerlerdi!

K Çevrimdışı

kenan

Yeni Üye
3 Nis 2018
47
37
Adem Helvacı Ado hocam 2 sorum var. tekrar yazdım ama arada kaynadı galiba

1- regal 50r5020u tvye en son yükleyebilceğim yazılım hangisidir link verebilirmisiniz.

2-dvb-c üzerinden modül alıp kullansak 4k hevc kanaldan görüntü alabilirmiyiz. digital kablo tvde funbox uhd kanalı mevcut

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado hocam 2 sorum var. tekrar yazdım ama arada kaynadı galiba

1- regal 50r5020u tvye en son yükleyebilceğim yazılım hangisidir link verebilirmisiniz.

2-dvb-c üzerinden modül alıp kullansak 4k hevc kanaldan görüntü alabilirmiyiz. digital kablo tvde funbox uhd kanalı mevcut

Günaydın. MB130 anakartınız var. 3.62.7.0 yükleyebilirsiniz :ok
Modül ile hiç DVB C denemedim ne yalan söyleyeyim, bilgim var dersem sallamış olurum. Danışırım ancak sizin için :ok

M Çevrimdışı

mertsamet 

Aktif Üye
21 Şub 2018
63
Adem Helvacı Ado hocam sizin tavsiyeleriniz ile sonunda televizyonumuzu aldık. 65ud8900 aradım uzun süre fakat VA panellisini bulamadım. Techwood 65TWS217 kodlu tv'yi satın aldık. MB130 anakartlı 55UD9650'de gördüğümüz bulutlanma sorunu olmayan güzel bir cihaz aldık sonunda. Dün kurulumu yapıldı herşeyiyle ihtiyacımı karşılayan bir televizyon oldu. İlginiz için teşekkürler.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado hocam sizin tavsiyeleriniz ile sonunda televizyonumuzu aldık. 65ud8900 aradım uzun süre fakat VA panellisini bulamadım. Techwood 65TWS217 kodlu tv'yi satın aldık. MB130 anakartlı 55UD9650'de gördüğümüz bulutlanma sorunu olmayan güzel bir cihaz aldık sonunda. Dün kurulumu yapıldı herşeyiyle ihtiyacımı karşılayan bir televizyon oldu. İlginiz için teşekkürler.

Güle güle iyi günlerde kullanmanızı dilerim güzel kardeşim.

Eğer size zahmet olmazsa bu marka modele özgü bir inelem başlığı açıp, 1-2 resim ile birlikte olumlu olumsuz düşüncelerinizi paylaşırmısınız rica etsem.

Sizden sonra bu modeli almayı düşünen veya araştıran insanlara KULLANICI GÖZÜ İLE faydalı bir çalışma olacağı düşüncesindeyim. :ok

giyotin44 Çevrimdışı

giyotin44

Aktif Üye
23 Eki 2017
140
Adem Helvacı Ado hocam geçtiğimiz hafta bahsettiniz mb130 anakartlı 55UD9650 modeli televizyonun satış bilgisi ve ne zaman satışa sunulacağı ile ilgili bilgili almak için vestel müşteri hizmetlerini aramıştım.Bugün dönüş yapıldı ve bu modellerin stoklaşmayacığını bayi stoklarına girmeyeceği bilgisini verdiler.Acaba bu modeller ihracat için üretilen modeller mi?
Sizde bu modellerin kısa bir süre sonra bayilerde satışa sunulacağını söylemiştiniz.Kaç szamandır bu modelin çıkmasını bekliyorum.
Hocam size zahmet bu MH nin verdiği bilgiyi teyit edebilir misiniz. Eğer bu bilgiler doğru ise boşuna beklemeyelim.Başka modellere yönelelim.

giyotin44 Çevrimdışı

giyotin44

Aktif Üye
23 Eki 2017
140
Güle güle iyi günlerde kullanmanızı dilerim güzel kardeşim.

Eğer size zahmet olmazsa bu marka modele özgü bir inelem başlığı açıp, 1-2 resim ile birlikte olumlu olumsuz düşüncelerinizi paylaşırmısınız rica etsem.

Sizden sonra bu modeli almayı düşünen veya araştıran insanlara KULLANICI GÖZÜ İLE faydalı bir çalışma olacağı düşüncesindeyim. :ok
Adem Helvacı [IMG]https://tavsiyeforumu.com/data/avatars/s/0/363.jpg?1521481144[/IMG] Adem Helvacı Ado hocam geçtiğimiz hafta bahsettiniz mb130 anakartlı 55UD9650 modeli televizyonun satış bilgisi ve ne zaman satışa sunulacağı ile ilgili bilgili almak için vestel müşteri hizmetlerini aramıştım.Bugün dönüş yapıldı ve bu modellerin stoklaşmayacığını bayi stoklarına girmeyeceği bilgisini verdiler.Acaba bu modeller ihracat için üretilen modeller mi?
Sizde bu modellerin kısa bir süre sonra bayilerde satışa sunulacağını söylemiştiniz.Kaç szamandır bu modelin çıkmasını bekliyorum.
Hocam size zahmet bu MH nin verdiği bilgiyi teyit edebilir misiniz. Eğer bu bilgiler doğru ise boşuna beklemeyelim.Başka modellere yönelelim.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Vestel den dün Vatan da baktığım 49/8800-VA panele bugün Teknosa ya gittim ve orada da vardı bu panel
beğendiğimi yazmıştım dün bugün yine inceledim görüşüm değişmedi! bu panel oldukça iyi geldi bana 2,4 fiyatı var
Modeli nedir devamı varmıdır bitmişmidir v.s bunları Ado hocam sanırım cevaplar,ama panel o kadar Vestel içinde
iki gündür gözüme takılıyor yaw:ogg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado hocam geçtiğimiz hafta bahsettiniz mb130 anakartlı 55UD9650 modeli televizyonun satış bilgisi ve ne zaman satışa sunulacağı ile ilgili bilgili almak için vestel müşteri hizmetlerini aramıştım.Bugün dönüş yapıldı ve bu modellerin stoklaşmayacığını bayi stoklarına girmeyeceği bilgisini verdiler.Acaba bu modeller ihracat için üretilen modeller mi?

Ortada hep değişik değişik söylemler dolanıyor maalesef değerli kardeşim. Bana da sahaya ne zaman verileceği bilgisinin henüz netleşmediği yönde bilgi geldi. Yani stoklaştırılmayacak bir ürün neden üretilsin sorusunu sormak lazım size bu bilgiyi veren değerli arkadaşımıza.

Belki kurum içi bir gizli atak planlıyorlardır ben de anlayamadım açıkçası. İhraç kapsamında da görünmüyor ürünler.

Belki de beklenti içinde olmamalıyız, Bu konuda en net bilgi 1-2 hafta içinde aynı modelde yeni bir üretim yapılırsa o zaman belli olur. Bana hatırlatırsanız o zaman zarfında bir kontrol yaparız ve her şey biraz daha netleşebilir :ok

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Bu arada listeme bir panel daha girdi Beyler!

TPV den 7803 serisi

2018 Model diye çıkıyor,çıkış tarih olarak İngiltere den Haziran diye vermişler
Bu seri TPV nin(Oled leri hariç) MidLevel seviyesin de,zaten HiEnd leri de 8xx serisidir;Oled ler de 9xx serisidir.....

Ancak TPV serileri habire bölüp duruyor,hiç sevmiyorum ben böyle uyanık marketçilik durumlarını:hayir
Şimdi kendi içinde bile seriyi ikiye bölüyor yaw:ara
MidLevel deyip birisi üst de birisi de alt da diye bölüyor,kafayı yiyecem:sopa

ülen amma böldün bunları,zaten çarşafa dolanıyon bu seriler yüzünden,dayanıyor ucuz yollu IPS lere:hayir
yaw şu meretin HiEnd lerini VA çıkarsana neden ısrarla IPS(ucuz tabi ki,Çin li bu yaw ucuzu çok sever)

7803 için AVF den gördüğüm kadarıyla serinin tamamı "VA"!! veya 49 ile 75 IPS de olabilir,bu iki ebat da şüpheliyim

49/55/65/75 DirectLED-micro_dimming olduğunu okudum! yine 65/75 olmayabilir!

50/100Hz de belirtilmemiş o zaman Türkçesi 50Hz demektir gibi!

75/65 de 50Hz filan olmaz olursa Çin işi olur yaw
bana göre 55 de de olmaz!
43/49 olur/olabilir ama bana göre yine olmaması gerekiyor!

Teknik olarak D-LED olup da kasa "slim" olursa ben bunu da hiç beğenmem!
bana çok "kalın" kasa olmalı yaw:clap2

Ancak 49 da Edge-LED diye başka bir bölümde okudum,neyse paneller hele bir çıksın
yandan mı altdan mı v.s anlarım

Geri
Üst Alt