albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
43UD9300 LG IPS MB120 V10110811
49UD9300 SAMSUNG VA MB130 V10111109
55UD9300 SAMSUNG VA MB130 V10116457

49UD9400 SAMSUNG VA MB120 V10110671
55UD9400 SAMSUNG VA MB130 V10116518
65UD9400 AUO VA MB120 V10111717

Abi her zaman yazdığım gibi bazı modeller çoklu üretime sahip oluyor. Yani UD9400 ü geçen sene ürettiler ve MB120 ile üretildi, Bu sene yine üretiyorlar ama MB130 ile ürettiler, Hatta yeni nesilleri de MB130E ile şu an üretime girdilerini yaptılar dahi. O nedenle Kodları yanlarına yazdım. Ancak panel bilgileri aynı bilgin olsun. (Onlar da değişken olabiliyor ancak bu modellerde değişken yok) (şimdilik)

OK anladım,yarın vaktim olursa bazılarını sanırım incelerim,yemişim MB sini ben,manzarayı şöyle çıplak gözle izlemem gerekiyor hocam
umarım mağazada Vestelin de adamı olur da ona göre soru sorarım ve daha rahat anlaşırız diye umuyorum

tahminim 49 ları 50Hz olduğu,55 de 50Hz olabilir hatta 65 de !!! mühim olan "maliyet" şimdi 50 takarlar çok daha ucuza gelir!

yaw ne gerek var 9300/9400 diye ayırıp,yap tek bir seri örneğin 9350 olsun her bir moku da koy yazılımın içine!

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
OK anladım,yarın vaktim olursa bazılarını sanırım incelerim,yemişim MB sini ben,manzarayı şöyle çıplak gözle izlemem gerekiyor hocam
umarım mağazada Vestelin de adamı olur da ona göre soru sorarım ve daha rahat anlaşırız diye umuyorum

tahminim 49 ları 50Hz olduğu,55 de 50Hz olabilir hatta 65 de !!! mühim olan "maliyet" şimdi 50 takarlar çok daha ucuza gelir!

yaw ne gerek var 9300/9400 diye ayırıp,yap tek bir seri örneğin 9350 olsun her bir moku da koy yazılımın içine!

Tamamı 50 abi :ok

Mağaza personeli olsa ne olacak ki abi, satıcı usulü düz mantık cevaplar var hepsinde.

Ben Fabrikadan alamıyorum ki istediğim cevapları, satıcı nasıl versin senin gibi adama cevap :kiskis

F Çevrimdışı

fottili 

Aktif Üye
27 Şub 2018
76
albanez albanez Can abi hazır gitmişken ud9650 varsa onuda incelersen seviniriz abi.

Birde sana sormak istediğim ve görüşünü merak ettiğim bir soru var.
Sen DH'dayken bir görüntü indirmiştim sen ve Sony ile ilgilenen bir arkadaş eklemiştiniz görüntüyü , şu yüzüklerin efendisi demosunun olduğu , belki hatırlarsın .Bu görüntüyle USB üzerinden Samsung 55 MU 9000 ile VESTEL 55 UD9650 yi denedim , ikiside oyun modunda .Ne kadar geçerlidir bilmiyorum ama MU 100 hz diye geçiyor , 9650 ise 50 hz , 9650 çok daha iyi motion performansı sundu. Mu 9000 tir tir titrerken ,9650 çok daha az titreşimle akıcı şekilde oynattı.Bu konuda senin deneme şansın olur mu ?

K Çevrimdışı

kenan

Yeni Üye
3 Nis 2018
47
37
Adem Helvacı Ado hocam 2 sorum var.

1- regal 50r5020u tvye en son yükleyebilceğim yazılım hangisidir link verebilirmisiniz.

2-dvb-c üzerinden modül alıp kullansak 4k hevc kanaldan görüntü alabilirmiyiz. digital kablo tvde funbox uhd kanalı mevcut

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Selam millet

1-Sabah üşenmedim,çok da sıcak bir gün olsa da;bu arada ülen bugün millet Plajlara gidiyor yaw,yarın biz de gideceğiz:clap

Önce Vatana gittim,2 adet 9300 asılıydı reyonda VA lı olan 49/55;hemen eledim,ortak görüntü de olsa beni hiç açmadı!

Ancak bir panel biraz dikkatimi çekti yine VA/49 ve serisi 8800 orada Asker gibi dizilen Vesteller içinde bana en doğru
resmi bu panel verdi!!!

2-Daha sonra Terracity de ki MediaMarkt a gittim,çeşit çok az dı! istediğim paneller de yoktu ve çıktım mağaza dan

3-Sonra burada yeni ve büyük bir Vestel bayisi açılmıştı oraya gittim,açıkta 9300 yoktu,1 adet 55/9400 buldum
yine beni açmadı çıktım geldim

Vestel de biliyorsunuz DEMO lar beş para etmez,Bayi de ise manzara içler acısıydı yaw:slap hesap da 4K panel de
HD Demolar vardı,SD bile demeye değmez!

49luk 8800 paneli Vatan sanırım 2,3 kağıda satıyordu,resim kalitesi/keskinlik/motion v.s olarak ciddi öne çıkıyordu!
bunu yeniden izlemek istiyorum!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
albanez albanez Can abi hazır gitmişken ud9650 varsa onuda incelersen seviniriz abi.

Birde sana sormak istediğim ve görüşünü merak ettiğim bir soru var.
Sen DH'dayken bir görüntü indirmiştim sen ve Sony ile ilgilenen bir arkadaş eklemiştiniz görüntüyü , şu yüzüklerin efendisi demosunun olduğu , belki hatırlarsın .Bu görüntüyle USB üzerinden Samsung 55 MU 9000 ile VESTEL 55 UD9650 yi denedim , ikiside oyun modunda .Ne kadar geçerlidir bilmiyorum ama MU 100 hz diye geçiyor , 9650 ise 50 hz , 9650 çok daha iyi motion performansı sundu. Mu 9000 tir tir titrerken ,9650 çok daha az titreşimle akıcı şekilde oynattı.Bu konuda senin deneme şansın olur mu ?

yaw ben o demoyu HDD den yalnışlıkla silmiştim,nereden buluruım diye düşünürken şimdi sen yazınca cuk oturdu valla:clap
bana yeniden onu upload edermisin ltf?? veya ortak bir yere yükle millet indirsin,o test çok pratik ama çok güzel sonuç veriyor!

bu arada o testler de benim panel sıfır sorundur bilesin:ok istediğin modla izle banamısın demez!
zaten başka hiç bir panel de yağ gibi aktığını pek görmedim tek tük eski bazı paneller de akıyor yağ gibi
yine de tam benim paneller gibi akıtanı hiç görmedim desem kesinlikle abartmam

ANCAK onu "Game Mode" da deemeyin bu yanıltır sizi!

Standard/Normal modla deneyeceksiniz!
Movie de olabilir ama Game mode olmaz!

sen onu bul ve yükle bir yere dostum,burada bulunsun

50/100Hz olayını dün epeyi anlatmıştım,takılmayın buna fazla diye! zaten senin çıplak gözle gördüğün gibi 50/100 olayında
durum farklı çıkıyor!

+++++

9650 hiç görmedim ama eski 2013/14 veya 2015 de ben yine F/P olarak 9600/9650 diye bir model vardı,DH de sanırım başlığı da vardı!
Curved idi ve bu paneli Vestel Avrupaya da ihraç ediyordu! VA panel ama 1.sınıf bir TV de değildi! ben o zaman sadece F/P olarak
bahsetmiştim epeyi de alanlar olmuştu bunu

bu bahsettiğiniz de sanırm onun devamı olmalı????

Tam o günler de Arçeklik den(Beko üretimi) FineArts-9595 diye 55/65 bir panel de çıkmıştı ve Vestel 9600/9650 yi çok fena tokatlıyordu yaw:sopa1
ama bir daha devam edilmedi buna! nedense????

F Çevrimdışı

fottili 

Aktif Üye
27 Şub 2018
76
yaw ben o demoyu HDD den yalnışlıkla silmiştim,nereden buluruım diye düşünürken şimdi sen yazınca cuk oturdu valla:clap
bana yeniden onu upload edermisin ltf?? veya ortak bir yere yükle millet indirsin,o test çok pratik ama çok güzel sonuç veriyor!

bu arada o testler de benim panel sıfır sorundur bilesin:ok istediğin modla izle banamısın demez!
zaten başka hiç bir panel de yağ gibi aktığını pek görmedim tek tük eski bazı paneller de akıyor yağ gibi

50/100Hz olayını dün epeyi anlatmıştım,takılmayın buna fazla diye! zaten senin çıplak gözle gördüğün gibi 50/100 olayında
durum farklı çıkıyor!

+++++

9650 hiç görmedim ama eski 2013/14 veya 2015 de ben yine F/P olarak 9600/9650 diye bir model vardı,DH de sanırım başlığı da vardı!
Curved idi ve bu paneli Vestel Avrupaya da ihraç ediyordu! VA panel ama 1.sınıf bir TV de değildi! ben o zaman sadece F/P olarak

Tam o günler de Arçeklik den(Beko üretimi) FineArts-9595 diye 55/65 bir panel de çıkmıştı ve Vestel 9600/9650 yi çok fena tokatlıyordu yaw:sopa1

durum farklı çıkıyor!

+++++

F Çevrimdışı

fottili 

Aktif Üye
27 Şub 2018
76
Abi o demoyu eskiden f/p olarak tavsiye ettiğin Vestel Ca 9555 di sanırım Curved tv onda denemiştim sonuç ortalama üstündeydi. Dediğin fine art modeli hiç bulamadım ve test etme şansım olmadı. Bulursam kaparım ama imkansıza yakın sanırım o paneli bulmak.

Görüntüyü bir ara buraya yüklerim abi . Senin dediklerine aynen katılırım çünkü bu görüntüyü kusursuz oynatan bir televizyon görmedim ben.Görüntüyü sen normal mod da deneyin diyorsun ama abi , normal mod , dinamic mod yada diğer modlar da felan denediğimde ,sony 9305 ,9005 ,LG oled b7 vs... hepsi çok fena çuvallıyor :kas.Bu Samsung MU serileri , Lg led serilerinden zaten hiç bahsetmiyorum tek kelimeyle rezalet.:polisOyun modu dışında paneller kan ağlıyor bu görüntüyle :kiskis Bu görüntüyü en düzgün oynatan oyun modunda full hd LG oled oldu .Görüntünün çözünürlüğü full hd olduğu için mi bilmiyorum ama illaki bir etkendir diye düşünüyorum.
Birde oyun modunda ben motion ayarları kapalı olur diye biliyorum , o yüzden oyun modun da deniyorum abi , sırf panele iş düşsün diye. Yoksa yanlış mı biliyorum ? Bilgilendirip aydınlatırsan sevinirim Can abi. albanez albanez

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Sn.fottili o dediğin Vestel CA serisi sanırım ilk çıkardıkları ve hatta o zamana kadar ilk çıkardıkları Curved serisiydi!
model 9600 idi 1 sene sonra da aynısını 9650 diyer çıkrdılar CA serisi olarak,F/P denebilirdi,panel VA idi ama
Contrast/Black vasat dı! Arçelik 9595 ile hiç alakası yoktu!!

O verdiğim Stutter test videosunu sadece en basit ve dandik ama en hızlı panel olan "TN" ler sorunsuz oynatır
hepsi değilse de büyük çoğunluğu oynatır,Toshiba lar ise(hemen hepsi)yine oynatır,bende ki Tosh ise IPS panel
olduğu için LAG biraz daha düşüktür! bir de üzerinde adam gibi işlemcisi vardır,onun için Ferrari diyoruz bu
meretlere yaw:mutlu

İstediğin Mod ta oynat banamısın demez! zaten bizim Tosh lar da hiç kimse ne Game mode kullanır ne de Auto
kullanır v.s kafana göre takılırsın,paneli ilk aldığında bir ayar çekersin hepsi o sonra bas gaza gitsin,hangi mod ta olduğuna
bile bakmıyoruz,normal de "Standard" da durur,ne yazılım ne bir şey gerekiyor

OLED ler de biraz daha iyidir doğal olarak!!! Motion konusun da,Oled ler,normal LCD lere daha hızlıdır yapıları gereği
ama bizim panelin filan yanaşamaz kötü döveriz onu sonra:sopa1

Ayrıca panel çöz.yükseldikçe verdiğin içerik de aynı şekilde çöz.kalite-bit-rate v.s olarak
büyümüyorsa yine 4K paneller çuvvallar! "Fizik" kanunu bu!

Genel de şunu okursunuz veya şu sallamayı duyarsınız; ...abi upscale yapıyor....
veya downscale edip te ona göre işlermiş,yalan dan kim ölmüş yaw!

Böyle atraksiyonları bir tek Toshiba ile Pioneer yapıyordu! Up&Down Ustası bu heriflerin Engine sistemleri dir bundan gayrısı
sadece "sallıyor"

Ben izliyorum 4K panelleri,SD ler de müthiş falso yapıyor,hadi bunu geçtim SD mi kaldı diyebilirsiniz ama HD ler de bile aman aman
iyi değiller ki en ufak bir sallantı da motion sapıtıyor yaw,neyse ki çoğu insan anlamadığı için aynen gidiyor panel:saskin

Ben bugüne kadar örneğin panelin UHD olup da SD leri tek düzgün veren marka olarak Tosh ları gördüm sadece!
Çünkü bu herifler işin Engine kısmında en iyisi oldukları için böyle oluyor!
Hele de ebat 48/49 a kadar sa SD leri HD ye yakın izlersin!!

Bazı forumlar da görüyorum(özellikle malum iki fortum dan bahsediyorum) adam 55 lik UHD panel almış ta SD ler bile
süpermiş yok HD ler de UHD imiş,yaw arkadaş ya ben satıcıyım de delikanlı gibi ya da bilmiyorsan yalan dolan yazma!
İnsanlar da böyle çakalların ağına düşüyor sonra! herif 35 tane fake nick alıyor kimse uyanmıyor yaw!
paneli aldım süper,yok HD ler felaket iyi yok SD ler bilmem neymiş Samsung alın olayı bitirin v.s v. v.s

M Çevrimdışı

mateseko

Aktif Üye
4 Nis 2018
67
42

durum farklı çıkıyor!

+++++

demo varsa bende isterim

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Fottili yüklesin o demoyu takar izlersiniz!

ancak yine uyarıyorum,sonra maraza çıkarmayın sakın:kiskis

Panelim kötü veya çuvalladı yada beş para etmez v.s diye moralinizi bozmayın sakın,o demo çok farklı bir şeydir!
referans olarak illa alınacak bir değer de ifade etmez!!

mümkünse önce PC den deneyin TN panelli olsun monitör!!
VA veya IPS olursa falso çok boktan olabilir veyya tam tersi oldukça iyi de olabilir,bu durum panelin
tepkimesiyle de ilgilidir ve bazı IPS monitörler gerçekten çok iyidir! VA lar ise tam tersi kötüdür gibi düşünün
TN panel en sıkıntısız olandır

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
albanez albanez teşekkürler üstad, eline ayağına sağlık:ok Vestel de 9300 ü kesin eledik o zaman, 9400 eh işte, 9650 ve yeniden bakacağım dediğin, 8800 ü bekleyelim bari. Üstad sana zahmet 8800 ü f/p olarak beğenirsen o paraya o kadar dersen yani, seri numarasına da bakar mısın? :kiskis Bu panelde de çoklu üretim var sanırım. ips/ va .

Zaten olmazsa da maalesef vestel defterine ara vereceğim, daha önce de yazdım, sürpriz satış sistemini bırakmalı firma, tüketici ne aldığını, neye para verdiğini bilmeli.

Abi bu arada biz mont ile dolaşıyoruz ne plajı:tara:tara

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

mateseko

Aktif Üye
4 Nis 2018
67
42
Fottili yüklesin o demoyu takar izlersiniz!

ancak yine uyarıyorum,sonra maraza çıkarmayın sakın:kiskis

Panelim kötü veya çuvalladı yada beş para etmez v.s diye moralinizi bozmayın sakın,o demo çok farklı bir şeydir!
referans olarak illa alınacak bir değer de ifade etmez!!

mümkünse önce PC den deneyin TN panelli olsun monitör!!
VA veya IPS olursa falso çok boktan olabilir veyya tam tersi oldukça iyi de olabilir,bu durum panelin
tepkimesiyle de ilgilidir ve bazı IPS monitörler gerçekten çok iyidir! VA lar ise tam tersi kötüdür gibi düşünün
TN panel en sıkıntısız olandır
kafamızda az cok soruların cevabı ortaya cıkabilir sayenizde tv almaktan vaz gececem zaten gidip tupluyu komurlukten cıkartacam :mutlu

Geri
Üst Alt