albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
şu 9300/9400 leri bir de ben canlı izliyeyim yaw:hoba1

geçmişte sanırım 2015/16 da ben bir ara DH den 9300 den 40/48 ve 9400 den de 55 leri tavsiye etmiştim F/P olarak ama!!!
panel uçuyor-kaçıyor dememiştim 40/48 ler veya sadece 40 lar Samsung SVA panel idi ve oldukça sıkı bir paneldi,bir de bunların
aynı seri de IPS olanları da vardı onları elemiştim! 9400 sanırım ertesi yıl çıkmıştı ondan da aklıma da kaldığı kadarıyla bir tek 55 lerini
tavsiye etmiştim!

not ancak benim bahsettiğim paneller bu şimdiki paneller olmamalı??? bunlar yeni panel+MB filan dır

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Capcanlı ile bir görüşmeden sonra 49ud9400 ürününde (20273408 kendi sitesindeki baktığı ürün) VA panel, HDR var, DV var, WCG yok dedi, bir an heyecan yaptım :) Teknosa da bu ürünün kendi kodu şu yazıyor, acaba gittigidiyor teknosa ürünü ile aynı mı? Ürün kodu şu;

Adem Helvacı Ado
110016241

V10116518 olsaydı PİYANGO derdim size lakin sizin verdiğiniz kod (Yanlış yazılmış bu arada) V10116241 ve bu üretim düz MB130 anakart ile yapılmıştır :ok Ancak verilen bilgiler doğru tabi :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
şu 9300/9400 leri bir de ben canlı izliyeyim yaw:hoba1

geçmişte sanırım 2015/16 da ben bir ara DH den 9300 den 40/48 ve 9400 den de 55 leri tavsiye etmiştim F/P olarak ama!!!
panel uçuyor-kaçıyor dememiştim 40/48 ler veya sadece 40 lar Samsung SVA panel idi e oldukça sıkı bir paneldi,birde bunların
IPS olanları vardı onları elemiştim! 9400 sanırım ertesi yol çıkmıştı ondan da aklıma da kaldığı kadarıyla bir tek 55 lerini
tavsiye etmiştim!

Evet Can abi doğru hatırlıyorsun, ben de senin yorumlarını o zaman da takip ediyordum zaten. Bu gün 9400 ler ciddi güzel geri dönüşlere sahip modeller (Daha bu gün izmirdeki eski kayınbiraderime UD9400 aldırdım, yarın kurulumu yapılacak nasipse) , 6 aya kalmaz yerini 9600/9650 lere bırakırlar diye düşünüyorum.

Senin bizzat incelemen (Senin ilk baktığın zamanki donanımı değiştirdiler abicim) çok farklı bir bakış açısı verecektir bizlere :ok

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
albanez albanez, inşallah abi, Adem Helvacı Ado, abi nerde bizde o şans:deli1 Ama Allah biliyor, HDR var dedi, 5 dakika sonra DV var dedi, aha dedim valla buldum:kop Çekinerek WCG yazdım, yok dedi, ah ayten ahhhhhh, yaktın beni:krotey Teknosa gittigidiyor bir türlü dönmedi, İPS bile çıkabilir, Abi senin aldırdığında altın oranı buldun mu yoksa, hangi seri den aldın abi.anlamadım bu teknosa nasıl mh leri:seytan

Son düzenleme:
albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
yaw bu ne iş kardeşim yok o MB yok başka MB yok onu takmışlar bunu takmışlar,kafamı buluyor bunlar
o zaman millet neye göre alacak bunu,satıcıların çoğu zaten olaya Fransız yaw!

yaw ne günlere kaldık,durmadan S/W çıkar sürekli BUG vardır Fix yazılımların sonu gelmez!
seri bilmem neyle başlar bilmem ne MB ilemi bitiyor,ülen tam bilmece hiç sevmedim ben durumu

bir de biz Tosh çu olduğumuz için yazılım filan nedir hiç bilmeyiz yaw :mutlu
5/10 sene kullanıyoruz,yazılım nedir unuttuk,genel de 1 adet yazılım çıkardı ömrü hayatında
onu da bazı kereler hiç yüklemezdik bile bir işe yaramıyor diye veya gereksiz diye!

Pio 10 sene panel üretti tek bir yazılım çıkarmamıştır:ok
aslında 1 adet çıkardı ama o da o kadar komik idi ki,Rusya için ve Canada için dahili alıcılı bir serisi vardı
ona yazılım çıkardı onu da çoğu insan yüklemedi bile:clap sanırım herifler göstermelik olsun diye 10
sene de 1 defa yazılım çıkardılar!

şimdikiler ise işin mokunu çıkarıyorlar artık:ciks

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Ado Hocam sorum şudur;çıplak gözle görürsem şak diye anlarım ama önceden soruyorum

9300/9400

1-tam hangi ebatlar vardır?
2-her ebatta ki panel nedir

örneğin eskiden 40 olurdu Samsung olurdu ve 48 Samsung veya AUO olurdu ama 55/65 gibileri de IPS olurdu onun
için soruyorum bu meretlerin tam ebatları ve panelleri nedir!

zira gideceğim yerde(MMarkt) hepsi aynı anda olmuyor!

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
yaw bu ne iş kardeşim yok o MB yok başka MB yok onu takmışlar bunu takmışlar,kafamı buluyor bunlar
o zaman millet neye göre alacak bunu,satıcıların çoğu zaten olaya Fransız yaw!

yaw ne günlere kaldık,durmadan S/W çıkar sürekli BUG vardır Fix yazılımların sonu gelmez!
seri bilmem neyle başlar bilmem ne MB ilemi bitiyor,ülen tam bilmece hiç sevmedim ben durumu

bir de biz Tosh çu olduğumuz için yazılım filan nedir hiç bilmeyiz yaw :mutlu
5/10 sene kullanıyoruz,yazılım nedir unuttuk,genel de 1 adet yazılım çıkardı ömrü hayatında
onu da bazı kereler hiç yüklemezdik bile bir işe yaramıyor diye veya gereksiz diye!

Pio 10 sene panel üretti tek bir yazılım çıkarmamıştır:ok
aslında 1 adet çıkardı ama o da o kadar komik idi ki,Rusya için ve Canada için dahili alıcılı bir serisi vardı
ona yazılım çıkardı onu da çoğu insan yüklemedi bile:clap sanırım herifler göstermelik olsun diye 10
sene de 1 defa yazılım çıkardılar!

şimdikiler ise işin mokunu çıkarıyorlar artık:ciks

Sürekli anakart yenileniyor Can abi ama ne yalan söyleyeyim ben seviniyorum, Her yeni anakartta daha stabil ve daha düzgün üretimler geliyor. FHD lere ayrı, 4K lara ayrı, Smartlılara ayrı, Smartsızlara ayrı vs vs .

Şimdi yeni gündem bu abi ve inan bana tüketici kitlesi de bunu seviyor enteresan bir şekilde. İnsanlar artık TV de panelden sonra ANAKART NE? diye sormaya başladılar. İşlemci nedir? Ram nedir? vs sırayla gidiyorlar :kiskis

Can abi yakında seni beni beğenmez bu arkadaşlar :kop

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado Hocam sorum şudur;çıplak gözle görürsem şak diye anlarım ama önceden soruyorum

9300/9400

örneğin eskiden 40 olurdu Samsung olurdu ve 48 Samsung veya AUO olurdu ama 55/65 gibileri de IPS olurdu onun

Can abim;

49-55-65 = 9400
43-49-55 = 9300

Paneller tamamen karma Can abi, Tedarik 4 firmadan yapılıyor SAMSUNG LG CMO AUO.
Ben yine de sana bir sonraki mesajımda tek tek panel yazacağım, biraz zaman alır bakıp yazmam, seni bekletmeyeyim diye önce bu mesajı yolladım. :ok

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
>"HDR" benim için hikaye dir hayat da işim olmaz! hatta dün bir de örnek video verdim izleyin bir zahmet
o varmış bu yokmuş tantanası yapmayın ltf!

>"WCG" bu da bir "Sony Tüplü" devrin den kalma renk üretimiyle ilgili çalışma olup bunu da bir tek Sony en iyisini becerir!
diğerleri yandan çakma dır!

Her gördüğünüz ABC veya ZDE FTS v.s gibi bilmem ne harflerin den den oluşan slogan tarzı lafları da geçin bir kalem!
yaw gidin çıplak gözle izleyin Demo da bir ölçü verir olmadı USB-stick lere atın bir şeyler bir de öyle bakın!

Araba da o var bu yok,bunu alırsan optional olur gibi çakallık işlerini hiç sevmiyorum!
Paneller de eskiden pek böyle değildi bu işin içine eden Sony dir,herifler öyle ince manevralar yapar ki
1 seri den 5 seri panel çıkarırlar yaw:ciks

aynı panele bir şey takar şu para olur sonra diğerine 2 şey takar fiyatı artar şeklinde gider!
Sony taktiğini şimdi tüm üreticiler yapıyor,Pio da olmadı bu çakallık Tosh da olmadı böyle uyanıklıklar!

1/2 seri çıkacakken 5 hatta 10 seri çıkıveriyor bu taktikle! amaç malı gazlamak
abi onu alırsan bu para şunu alırsan bak bu var ama bunu alırsın herşey var gibisinden tamamen müşteriyi kandırmaya
yönelik işler dir bunlar,"mucidi" de Sony dir!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Sürekli anakart yenileniyor Can abi ama ne yalan söyleyeyim ben seviniyorum, Her yeni anakartta daha stabil ve daha düzgün üretimler geliyor. FHD lere ayrı, 4K lara ayrı, Smartlılara ayrı, Smartsızlara ayrı vs vs .

Şimdi yeni gündem bu abi ve inan bana tüketici kitlesi de bunu seviyor enteresan bir şekilde. İnsanlar artık TV de panelden sonra ANAKART NE? diye sormaya başladılar. İşlemci nedir? Ram nedir? vs sırayla gidiyorlar :kiskis

Can abi yakında seni beni beğenmez bu arkadaşlar :kop

hocam bak aşağıda yazdım iyi oku çakallığı:hoba1

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
MB nin Kralını Hitachi üretir "di" hem H/W olarak hem de S/W olarak!

Herifler öyle "Usta" idiler ki,Pio ile Pany veya Tosh ve Sharp bile bazı HiEnd serilerin de Hitac MB takarlar dı
tabi acaip pahalı idi! hem LCD lere hem de PDP lere!

Örneğin kasa incecik olacak değilmi,Hitac tek tek elemanların boylarını kısaltıp,neredeyse hiç de ısınmayan
IC ve diğer devreleri üretiyordu!! şimdiki gibi çakma değildi bunlar

Hatta bir keresin de sanırım cam elyafından özel bir Board üretti,üzerine sigara koydular board yanmadı:tara
çakmağı tuttular yine yanmadı! manyak işler yapıyordu Hitac o zaman!

PowerBoard da süperdiler gerilimlerinin aralığı öyle fazlaydı ki yine de PWB yanmıyordu!
ama fiyatı $200/250 idi şimdiki dandik PWB ler Çin malı $ 20/25 kağıt:haha

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

9300/9400

43UD9300 LG IPS MB120 V10110811
49UD9300 SAMSUNG VA MB130 V10111109
55UD9300 SAMSUNG VA MB130 V10116457

49UD9400 SAMSUNG VA MB120 V10110671
55UD9400 SAMSUNG VA MB130 V10116518
65UD9400 AUO VA MB120 V10111717

Abi her zaman yazdığım gibi bazı modeller çoklu üretime sahip oluyor. Yani UD9400 ü geçen sene ürettiler ve MB120 ile üretildi, Bu sene yine üretiyorlar ama MB130 ile ürettiler, Hatta yeni nesilleri de MB130E ile şu an üretime girdilerini yaptılar dahi. O nedenle Kodları yanlarına yazdım. Ancak panel bilgileri aynı bilgin olsun. (Onlar da değişken olabiliyor ancak bu modellerde değişken yok) (şimdilik)

Geri
Üst Alt