M Çevrimdışı

mateseko

Aktif Üye
4 Nis 2018
67
42
albanez albanez hocam piyasada 9650 seri neden yok bir arkadas alımıs yeni 4200tl 55 olanı sizce bu paraya deger mi yada bu fiyata ne alınır gerci siz 2017 ve 2018 model seriler beş para etmez diyorsunuz ben samsung c750 kullanıyorum yok hdr yok 50-100 hz miş bunların hiç birini daha yeni duyuyorum ben hic sıkıntı yasamadım c750 de 3 yasında kızım ekrana su dokunce panelin sol tarafı 5cm yukardn asagıya beyazlama oldu vede sag dan sola cızgıler olustu panel tamir olmaz dediler bende 2 aydır tv arıyorum her modelin bir kusuru oluyor bu gidişle tv alamıycaz sanırım:uzgun:uzgun

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
8800 paneli Ado hocam açıklasın,eski modelmi yenimi hangi MB var v.s ben bunlara bakmam!
bildiğim bugün duvarda 7/8 tane aynı filmi oynatan panel vardı bir tek bu panel dikkatimi çekmişti
gerçeğe en yakın resmi bu veriyordu! fiyatı da düşürmüşler sanırım 2,3 kağıt idi!! bence bu rakam
net de bulunuyor,bana göre güzel bir rakam bu!
Baktığım bu 8800 49" paneldir

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
albanez albanez hocam piyasada 9650 seri neden yok bir arkadas alımıs yeni 4200tl 55 olanı sizce bu paraya deger mi yada bu fiyata ne alınır gerci siz 2017 ve 2018 model seriler beş para etmez diyorsunuz ben samsung c750 kullanıyorum yok hdr yok 50-100 hz miş bunların hiç birini daha yeni duyuyorum ben hic sıkıntı yasamadım c750 de 3 yasında kızım ekrana su dokunce panelin sol tarafı 5cm yukardn asagıya beyazlama oldu vede sag dan sola cızgıler olustu panel tamir olmaz dediler bende 2 aydır tv arıyorum her modelin bir kusuru oluyor bu gidişle tv alamıycaz sanırım:uzgun:uzgun

C75x zamanın da Samy nin en iyi paneliydi yaw:ok

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
240
54
TV arayışım sonuçlandı ve Philips 55pus7303 bugün kurulum yapıldı. Panel Polanya montaj. İlk dikkatimi çeken ışık sızması ve bulutlanma sıfır, beyaz ekranda hafif banding var gibi çok dikkatli bakıldığında, futbol görüntüsünde vertical banding yok, ses ekolayzır ayarı ile tatmin edici geldi bana.
Bir kaç foto (huawei mate 9 ile oto ayarda çekildi). FB tv sd görüntü.

img_20180416_192827-jpg.jpg

img_20180416_192200-jpg.jpg

img_20180416_192111-jpg.jpg

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Abi o demoyu eskiden f/p olarak tavsiye ettiğin Vestel Ca 9555 di sanırım Curved tv onda denemiştim sonuç ortalama üstündeydi. Dediğin fine art modeli hiç bulamadım ve test etme şansım olmadı. Bulursam kaparım ama imkansıza yakın sanırım o paneli bulmak.

Görüntüyü bir ara buraya yüklerim abi . Senin dediklerine aynen katılırım çünkü bu görüntüyü kusursuz oynatan bir televizyon görmedim ben.Görüntüyü sen normal mod da deneyin diyorsun ama abi , normal mod , dinamic mod yada diğer modlar da felan denediğimde ,sony 9305 ,9005 ,LG oled b7 vs... hepsi çok fena çuvallıyor :kas.Bu Samsung MU serileri , Lg led serilerinden zaten hiç bahsetmiyorum tek kelimeyle rezalet.:polisOyun modu dışında paneller kan ağlıyor bu görüntüyle :kiskis Bu görüntüyü en düzgün oynatan oyun modunda full hd LG oled oldu .Görüntünün çözünürlüğü full hd olduğu için mi bilmiyorum ama illaki bir etkendir diye düşünüyorum.
Birde oyun modunda ben motion ayarları kapalı olur diye biliyorum , o yüzden oyun modun da deniyorum abi , sırf panele iş düşsün diye. Yoksa yanlış mı biliyorum ? Bilgilendirip aydınlatırsan sevinirim Can abi. albanez albanez

+++
...Birde oyun modunda ben motion ayarları kapalı olur diye biliyorum , o yüzden oyun modun da deniyorum abi , sırf panele iş düşsün diye. Yoksa yanlış mı biliyorum ? Bilgilendirip aydınlatırsan sevinirim Can abi...

Game Mode;da sistemi rahatlatmak adına tüm aktif çalışan bir kısım özellikler v.s OFF durumuna getirilir ki panel hızlansın diye
ya da bir diğer anlatımla;input-LAG düşsün de falso çıkarmasın diye,zatne bu Game mode alınca gördüğünüz gibi bir çok özellikle
pasife düşer(ayar yapamazsınız)

Sonuç da;panel normal lag olarak Standard/Normal de örneğin 110ms ise Game ile bu değer 50/60ms lere düşer

Not;panel tek başına bu sizin kullandığınız paneller de pek iş yapamaz,daha doğrusu bunu bir tek Sharp paneller yapabilir!
sizin panel de ilk görev "sistem çalışmasında" dır!! yani iş motora bakıyor!

IPS ler de pixel yapısı gereği LAG biraz daha düşüktür(işin prensibi ve teorisi budur)ama Motor hikaye olursa(örneğin LGE ler de)
lag düşük de olsa panel falso çıkarır ama Sony de IPS çıkarmaz gibi!!
Tosh da ise panel Ferrari gibi gider gibi

örnekleri vardır!

VA lar da ise Lag IPS lere göre biraz daha yüksektir ama iş yine Motora kalıyor,Tosh en hızlısıdır! panelin Tosh da IPS/VA
olması hiç önem arzetmez heriflerin motorları acaip yaw:ok

Japonya da eskiden(2000-2010 arası gibi) Oyun salonların da ya Sharp ya da Tosh panel olurdu!!
32"-40" arasında bu paneller manyak hızlıydı!

Japon evinde ise hemen herkes Sharp kullanırdı,Sony ikinci(ucuz diye!!) Tosh üçüncü idi(pahalıydı veya en pahalısı
Tosh idi ama herif Gamer ise paraya kıyıyorsa Tosh alır kıymazsa Sharp alırdı)

Bir de o yıllar da caponlar LCD panellere "SHARP" derlerdi:hoba1
adam panel veya TV demez Sharp derdi yaw!

bugün kala kala kimlere kaldı bu iş!!

N Çevrimdışı

naftalin34 

Aktif Üye
7 Şub 2018
213
53
TV arayışım sonuçlandı ve Philips 55pus7303 bugün kurulum yapıldı. Panel Polanya montaj. İlk dikkatimi çeken ışık sızması ve bulutlanma sıfır, beyaz ekranda hafif banding var gibi çok dikkatli bakıldığında, futbol görüntüsünde vertical banding yok, ses ekolayzır ayarı ile tatmin edici geldi bana.
Bir kaç foto (huawei mate 9 ile oto ayarda çekildi). FB tv sd görüntü.Ekli dosyayı görüntüle 383Ekli dosyayı görüntüle 381Ekli dosyayı görüntüle 382
hocam memnun kaldın sanırım tv den..güzel bi inceleme yapsan rica etsek..almak isteyen arkadaşlara rehber olabilir..benim en çok merak ettiğim 60gb lık bir 4k videoyu (filmi) takılmadan oynatacak mı..

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
240
54
hocam memnun kaldın sanırım tv den..güzel bi inceleme yapsan rica etsek..almak isteyen arkadaşlara rehber olabilir..benim en çok merak ettiğim 60gb lık bir 4k videoyu (filmi) takılmadan oynatacak mı..
Açıkçası memnun kaldım. Tek endişem daha önce Arçelik ve Grundig'de yaşadığım ışık sızması bulutlanma sorunu çıkması idi ama sıfır.
İncelemeye gelince, internet bağlantı özelikleri v.s mağazalarda testlerde de umursamadığım yanı benim için görüntü öncelik, pc yi TV'ye bağlayıp oyun v.s pek işim olmadı. Bu kriterler içinde bir inceleme istenirse yapmaya çalışırım. Elimde 60 gb lık 4k video da yok deneme yapıp bilgi vereyim.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376

Hocam şimdi panel o bahsettiğin 60Gb lık UHD videoyu oynatamazsa veya çuvallarsa,o zaman dandik panelmi olacaktır,çok merak ettim:hmm

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Bluray-4K(UHD) org.disk(media)>>50-100Gb arası oluyor

Ama asıl önemli olan değeri ise Mbit/s değeri dir ve bunun da max.BD-media değeri 120/128Mbit olur!

Disk ise çift-katman yazmalı 50-66Gb gibi>>82-108Mbit oluyor ama üçlü-katmanlı yazmalı da ise
disk kapasitesi 100Gb>>128Mbit gibi en üst değere çıkıyor!

++

Doğru değerler ve panele en uygun sistem de budur,piyasa işi RIP veya her türlü indirdiğimiz v.s değerler değildir!
DEMO lar ise özel çekimdir bir referance da değildir! yada buna bakarak panel alınmaz!

Şimdi en son teknik UHD-BD cihazlar+UHD li paneller dir!

1-panel örneğin "MediaPlayer" desteğin de çuvallar! HDD/USB bağlarsın( o da USB3.0 olmalıdır! olası bir DATA
aktarımın da 3.0 belki su koyvermez ama 2.0 da su koyverebilir!

kısaca panelin MP desteği çok farklıdır,Samsung alırsan bu işte en iyisidir!
kimi paneller de ise bu iş ciddi sıkıntıdır! Philip de yakın geçmişe kadar hem Android şikayeti hemde
MP desteği şikeyetleri alırdı daha sonra codec/format+MP desteğini biraz daha iyileştirdiler ve eskisi
gibi kötü değildir ama bizim Phil panel de(2011/12 model) MP desteği tam bir rezaletdir gibi....

Sonuç olarak buna göre panel alınmaz veya bu bir kriter olmaz/olamaz çükü panelin işi MediaPlayer cihazı değildir!
ne kadar yapıyorsa eyvallah diyeceksiniz artık,daha fazlasını isteyen ise artık üç-kuruşa satılan Çin işi 1 tane TVBox
alırsınız yapmadığı atraksiyon da yoktur!

2-panele "UHD-BD" bağlarsan çuvallamaz! ama yine çuvallıyorsa,kaldır at o paneli camdan aşağıya!
1080p yi işleyemeyen+2160p yide işlemeyen panelmi olur yaw
ama var maalesef!

TV izlerken sorun yok ama böyle bir cihaz bağlayınca panel ağlıyor yaw!

Tavsiyem,panelin resim kalitesi+motion performansı v.s noktalarına bakın!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
yaw naftalin şakamı yapıyorsun kardeşim:bye
yoksa naftalini çok soludun da kafanmı iyi oldu senin:hoba1

yaw takılmayın böyle şeylere,nereden aklınıza geliyor böyle çok derin sorular???

N Çevrimdışı

naftalin34 

Aktif Üye
7 Şub 2018
213
53
yaw naftalin şakamı yapıyorsun kardeşim:bye
yoksa naftalini çok soludun da kafanmı iyi oldu senin:hoba1

yaw takılmayın böyle şeylere,nereden aklınıza geliyor böyle çok derin sorular???
bilmemek değil öğrenmemek (sormamak) demiş ya atalarımız ;) tv den zerre anlamıyorum..e bide tv almam lazım..bu durumda kafalar zaten yeterince karışık..öğrenmeye çalışıyoruz..bizlerin bazı acaip soruları size farklı gelebilir ki nedeni bilgili olmanız !!

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
240
54
bilmemek değil öğrenmemek (sormamak) demiş ya atalarımız ;) tv den zerre anlamıyorum..e bide tv almam lazım..bu durumda kafalar zaten yeterince karışık..öğrenmeye çalışıyoruz..bizlerin bazı acaip soruları size farklı gelebilir ki nedeni bilgili olmanız !!
Muhakkak TV'leri mağazalarda yan yana görüp test edip karar verin, benim için iyi görüntü sizin için kötü olabilir, sonuçta her kullanıcının beklentileri farklı.

Geri
Üst Alt