Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba Adem abi. Tavsiyelerinize uyarak bir çok problemimin üstesinden geldim size ne kadar teşekkür etsem azdır. Aşağıda resmini ekledigim TV'nin görünen sorunundan başka bir şey yok. Bu TV'NİN tamiratı mümkün müdür? Tamiratı bize maliyeti yüksek olur mu? TV de darbe falan yok panel sağlam. Vestel 117 ekran

Screenshot_20190608-210132ec1c5c117c1a23b2.png
Screenshot_20190608-210155580ce5635d8b96a1.png
Screenshot_20190608-210128cf474c192d9a3b32.png
Abim, çok karşılaşılmayan bir hücre yırtılması durumu ile karşı karşıya gibi görünüyorsunuz. Yine de %100 net bilgi ancak fiziki kontrol sonrası verilebilir :ok

B Çevrimdışı

Buskerhaund 

Aktif Üye
7 Haz 2019
64
her ne kadar istemeseniz de 55'' 4K ama LG panel ile üretilmiş vasat bir tv alsanız. Vasat olduğunun bilincinde hareket ederek bize sadece LG nin panel kalitesi lazım düsturundan hareketle ses algılayıcı özelliğine sahip akıllı kumandası olan bir Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box Media Player HDR - Dolby DTS alsanız ve toplamda taş çatlasın 2800-3000 bantlarında para ödeseniz olmaz mı?
Bu yazdıklarınızı bir köşeye koydum ve mantıklı bir öneri, sadece başka alternatif varsa bilmek isterim, yoksa bu kombine de güzel, vasat panel 55 inç derken(49 da olabilir sıkıntı olmaz) ne olabilir mesela ado hocam?
Yarın şöyle bir çarşı yapacağım, büyük ihtimal alacağım

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Sevgili ado hocam, yanıtınız için teşekkür ederim. Derdimizi tam olarak anlamışsınız sağolun, bu ikinci TV tamamen çocukların net üzerinden bizim kontrolümüzde birşey ler izlemesi, hanımın dizileri, pioneer sonrası maalesef beni kesmez hiçbiri, yalnız ben sadece piodan film seyrediyorum, aktif kullanımda, (pioneer 5090)TV aile için, LG servis dolayısıyla uzak sanki bana(forumda çok bahsedilmiş), 4k olmasada olur ama yok ise yapacak birşey yok, Smart olayı yani net iyi olsun, çocuklardan dolayı, önden yandan izlenecek, gerisi teferruat, tekrar çok teşekkürler, beklemedeyim, LG son seçenek olsun, (hanımla kavga etmeyelim) :mutlu:sirit

LG markasına bakış açımı, forum üyelerimiz ve youtube takipçilerim iyi bilir lakin LG nin TV üretimi ile Panel üretimini birbirinden ayırırım ben.

Bu kadar güzel (Ben LG IPS panelleri cidden severim) panel üretebilen mühendislik zekası, nasıl oluyor da böyle saçma sapan tv üretiyor onu anlayabilmiş değilim.

Bakınız, HOTPOİNT markasının ülkemizde tutunamamasına, Türkiyemizden çekilme kararı alarak yıllarca HOTPOİNT markasına gönül ve para vermiş insanların ortada kalmasına sebep olmuş olanlar nasıl HOTPOİNT TÜRKİYE yöneticileriydi ise, LG markasını da TÜRKİYE pazarında bitirecek olan LG TÜRKİYE yetkilileridir.

Bakınız geçenlerde telefonla bana ulaşan bir kardeşimiz, (Hatırlarsam yazarım birazdan ismini) forumda yazdığım yazıları aslında LG Genel Merkeze bildirmem gerektiğini belirtti bana. Buradan hareketle eğer vakit bulursam ve bu konuda (Mesela @jeopol olabilir) ileri derece ingilizceye hakim bir kardeşimiz bana yardımcı olursa eğer, LG markasının ülkemizde uyguladıkları satış sonrası destek politikalarındaki kötülükler nedeniyle ne derece negatif bakış açısına sahip olduğu ve bu negatif açının giderek daha da büyüdüğünü birinci ağızdan birinci kulağa aktarmak isterim.

Bunu da Adem Helvacı olarak değil, Tavsiyeforumu ailesi olarak kendilerine iletmek isterim ki bunun bireysel veya münferit bir şikayet olmadığı, küçük de olsa seslerini duyurmaya çalışan bir kitle hareketi olduğunu anlayabilsinler.

Biz LG markasından ne isteriz? Sattıkları mal arıza yaptığında, Yetkili servisin acımasız uygulamaları ve müşteri hizmetlerinin bu konuları bilip duyarsız kalmamasını isteriz.

Yoksa LG ye bir düşmanlığımız yok genel anlamda.

Bu bağlamda forumda bir konu ve konuya bağlı anket açıyorum, ankete de yüksek oranda katılımlarınızı ve ciddi anlamda samimi düşüncelerinizi aktarmanızı, ankette size uygun olan seçeneği de işaretlemenizi rica ediyorum. Belli bir süre anketler ve feedback sayısı artınca, Mektubumuzu da yazar, konu linki ile birlikte ilgililere aktarırız. (Hatta bu yazıya ara vererek konuyu açarım birazdan.)

Konuyu toparlayacak olursam eğer, Evet ben de sizinle aynı fikirdeyim, TV LG olmasın, ancak Panelin LG olmasında belli başlı avantajlarımız olduğunuz da gözardı etmemeliyiz.

Tamam biliyorum IPS panellerdeki Vertical Banding sorunu ve panel tepkime sürelerindeki zayıflığını zaten her fırsatta vurguluyoruz ki zaten bu nedenle kullanıcıya uygun ürün almak konusunda bu forumda ısrar ediyoruz.

İşte tüm bu verilerin ışığında size tv aramak lazım. :)

Eğer IPS panel konusunda mutabık isek, ancak Daha bilinen markalardan ve FHD talep ediyor isek o konuyu netleştirelim, Bu gün size uygun bir mark ave model belirleyelim o halde :ok

B Çevrimdışı

Buskerhaund 

Aktif Üye
7 Haz 2019
64
Eğer IPS panel konusunda mutabık isek, ancak Daha bilinen markalardan ve FHD talep ediyor isek o konuyu netleştirelim, Bu gün size uygun bir mark ave model belirleyelim o halde :ok
Ado hocam düşüncelerimiz çok yakın elinize dilinize sağlık, evet arayabilirizhocam, dediğim gibi, hanım artı çocuklar için net bağlantısı önemli, kablo vb alet edevat(dıştan uydu vb. Zira pioneer in olduğu kısımda yeterince dış bağlantı alıcı vb. Mevcut, hanım bu konuda titiz, niye bilmiyorum:kiskis) olmazsa iyi olur, ama şart değil, akıllı kumanda olursa iyi olur (şart değil) panel tamamiyle sizin tavsiyeniz, LG vb. Ok, zahmet edip zaman ayırmanız bile beni çok sevindirdi, tekrar teşekkür ediyorum,tavsiyenizi bekliyorum, saygılar

S Çevrimdışı

stylerbb

Yeni Üye
9 Haz 2019
33
45
Merhaba. Vestel in 75ud9655 tv si hakkında bilginiz var mı? Hem üst seri olması hem de ekran büyüklüğü ve 8 bin tl lik fiyatıyla dikkatimi çekti. Internette satışı var. Genel bilgiler yazıyor hdr dolby vision gibi,fakat panel hakkında hiçbir bilgi yok. Kaç hz. va mı ips mi? Vestel mağazasına gittim orada olmadığı gibi stoklarında da gözükmüyor.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba. Vestel in 75ud9655 tv si hakkında bilginiz var mı? Hem üst seri olması hem de ekran büyüklüğü ve 8 bin tl lik fiyatıyla dikkatimi çekti. Internette satışı var. Genel bilgiler yazıyor hdr dolby vision gibi,fakat panel hakkında hiçbir bilgi yok. Kaç hz. va mı ips mi? Vestel mağazasına gittim orada olmadığı gibi stoklarında da gözükmüyor.
yarım saat veya bir saat içerisinde cevabınız geliyor :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado hocam düşüncelerimiz çok yakın elinize dilinize sağlık, evet arayabilirizhocam, dediğim gibi, hanım artı çocuklar için net bağlantısı önemli, kablo vb alet edevat(dıştan uydu vb. Zira pioneer in olduğu kısımda yeterince dış bağlantı alıcı vb. Mevcut, hanım bu konuda titiz, niye bilmiyorum:kiskis) olmazsa iyi olur, ama şart değil, akıllı kumanda olursa iyi olur (şart değil) panel tamamiyle sizin tavsiyeniz, LG vb. Ok, zahmet edip zaman ayırmanız bile beni çok sevindirdi, tekrar teşekkür ediyorum,tavsiyenizi bekliyorum, saygılar

Yaklaşık 1-2 saat içerisinde size de bir ürün bulmuş olurum sanırım (Birazdan yemek molası veririm zaar :kiskis )

FLaXy Çevrimdışı

FLaXy

Yeni Üye
8 Haz 2019
23
24
Ado hocam banada bi baksanız 2 gündür sizle irtibat kurmaya çalışıyorum. soruyu hatırlatma amaçlı::

max 3000 tl bütçem var çok zorlarsam 3100 olur (samsung 43NU7100 için) en büyük sıkıntı odamız küçük ama biraz çaprazdan izlenecek olması şöyle yazarsam daha net olcağını düşünüyorum
televizyonun karşısından 2.80 metre uzunluğu var odanın karşısından sağ tarafa 1.25, 1.30 metre mesafeden izlenecek acaba renk solması çok olur mu :/
diğer seçeneklerim Vestel 49ud8200, 49ud8460, 50ud8100 8200 biraz yakın geliyor bana ama oda karma panel üretiliyormuş fakat şöyle birşey var sanırım onda renk solması daha azmış siz neler düşünüyorsunuz ne almalıyım tavsiyeniz nedir

Ha birde kullanım alanları smart tv si stabil olsun internetten rahat film izleyebiliyim, arada futbol maçıda izlerim

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
[Gizli İçerik] Ado hocam banada bi baksanız 2 gündür sizle irtibat kurmaya çalışıyorum. soruyu hatırlatma amaçlı::

max 3000 tl bütçem var çok zorlarsam 3100 olur (samsung 43NU7100 için) en büyük sıkıntı odamız küçük ama biraz çaprazdan izlenecek olması şöyle yazarsam daha net olcağını düşünüyorum
televizyonun karşısından 2.80 metre uzunluğu var odanın karşısından sağ tarafa 1.25, 1.30 metre mesafeden izlenecek acaba renk solması çok olur mu :/
diğer seçeneklerim Vestel 49ud8200, 49ud8460, 50ud8100 8200 biraz yakın geliyor bana ama oda karma panel üretiliyormuş fakat şöyle birşey var sanırım onda renk solması daha azmış siz neler düşünüyorsunuz ne almalıyım tavsiyeniz nedir

Ha birde kullanım alanları smart tv si stabil olsun internetten rahat film izleyebiliyim, arada futbol maçıda izlerim
Smart vestelde sıkıntılı biraz. Samsung 43nu7100 ideal. Akıllı kumanda bluetooth isterseniz nu7400. Adem Helvacı Ado

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
[Gizli İçerik] Ado hocam banada bi baksanız 2 gündür sizle irtibat kurmaya çalışıyorum. soruyu hatırlatma amaçlı::

''Renk solması daha az mış'' cümlesindeki kaynağınızı merak ettim :)

Yeni geldim foruma, molam bitti :kiskis

Önce S stylerbb ve B Buskerhaund kardeşlerimizin çalışmalarını bitireyim,sonra hemen sizinle de ilgileneceğim :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Geri
Üst Alt