FLaXy Çevrimdışı

FLaXy

Yeni Üye
8 Haz 2019
23
24
49UD8200 Karma panel
49UD8460 V10121130 kodlu üretim LG IPS panel V10121997 karma panel
50UD8100 çoklu üretim, karma panel.
50UD8200 karma panel

Bu listedeki tüm VA panelli ürünler ve NU7100 hepsi de maalesef benim salonumda olan PUS6262 VA panelli PHILIPS tv nin verdiği sonucu verecektir size :ok
Hocam internetten sipariş vereceğim bu sebepten dolayı şansıma VA panel geldi diyelim samsung kadar soluk göstermez değil mi ?

B Çevrimdışı

Buskerhaund 

Aktif Üye
7 Haz 2019
64
Youtube ve Smart destekli uygulamalarda sorun yaşamazsınız. AWOX ve türevleri yerine bu marka ve model daha güven veriyor o nedenle sizce uygun ise ben sadece ''Güzel günlerde kullanınız'' diyebilirim :ok

Saygı bizden azizim ?
Eyvallah hocam tavsiye başımız üstüne, incelemesine de baktım, alınacak TV budur
Teşekkürler ?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abi başka markaların servisliğini almayı düşünüyomusun mesela çok satanlardan
Zaten VESTEL in servisiydim Bıktığım için Abime devrettim şirketi komple Murat kardeşim.

Bu benim için değişik bir soru zira bu konuda ben de karmaşığım. Sebebi ise şu;
Kurum içi prosedürlere boğulmayı seviyoruz Türk milleti olarak, koca koca fabrikalarda mantıklı bir karar için 15 kişi arasında 150 ileti almış mail ve anlamsız geçen günler içerisinde boğulmayı seviyor ve ilginçtir ki sonra da bundan şikayet ediyoruz.

VESTEL den istifamın ana nedeni VESTEL in yöneticileridir açık ve net. Şimdi bu bıkmışlığın üzerine başka markalara neden bulaşayım diyorum kendi kendime.

Öte yandan da gönül verdiğim bir misyon var, Gerçekten BİLİNÇLİ TÜKETİCİ TOPLUMU konusunda sürekli deva eden ve yıllardır da süregelen bir mücadele içerisindeyim.

Bu Misyon doğrultusunda kurumlar ile hep içli dışlı olmak zorunluluğu var ister istemez. Olaya bu gözle bakınca aslında olması gereken de senin düşündüğün gibi diğer markaların da olması gerekliliği şeklinde sonuç çıkartıyor ortaya.

Kafam karışık yani o yönde. Ayrıca şu da var. Örnek LG markası yarın gelse dese ki ''Al sana servislik, haydi yap da görelim'' Adamlar gerekli desteği vermez ve aynı prosedürler içerisinde boğulur ve çözüm üretemezsem bu gün eleştirdiğim servislerden ne farkım kalır?

Tek farkım şu olur, her konudaki şeffaflığım burada da devreye girer ve 574TL ye satılabilecek bir anakartı 1300TL ye satmam o en önemli fark olur :kiskis

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
aboo işimiz yaş desene hocam :) peki sizin tavsiyeleriniz neler hocam ne alayım
49 düşünüyorsanız eğer, B Buskerhaund için önerdiğim UD8500 e bakabilirsin, LG IPS panel ile üretilmiş, MB130S anakartlı ve FRR değeri sizin izleme koşullarınız doğrultusunda oldukça yeterli bir model

Yine de nihai karar sizin, her zaman olduğu gibi :ok

B Çevrimdışı

Buskerhaund 

Aktif Üye
7 Haz 2019
64
Zaten VESTEL in servisiydim Bıktığım için Abime devrettim şirketi komple Murat kardeşim.

Bu benim için değişik bir soru zira bu konuda ben de karmaşığım. Sebebi ise şu;
Kurum içi prosedürlere boğulmayı seviyoruz Türk milleti olarak, koca koca fabrikalarda mantıklı bir karar için 15 kişi arasında 150 ileti almış mail ve anlamsız geçen günler içerisinde boğulmayı seviyor ve ilginçtir ki sonra da bundan şikayet ediyoruz.

VESTEL den istifamın ana nedeni VESTEL in yöneticileridir açık ve net. Şimdi bu bıkmışlığın üzerine başka markalara neden bulaşayım diyorum kendi kendime.

Öte yandan da gönül verdiğim bir misyon var, Gerçekten BİLİNÇLİ TÜKETİCİ TOPLUMU konusunda sürekli deva eden ve yıllardır da süregelen bir mücadele içerisindeyim.

Bu Misyon doğrultusunda kurumlar ile hep içli dışlı olmak zorunluluğu var ister istemez. Olaya bu gözle bakınca aslında olması gereken de senin düşündüğün gibi diğer markaların da olması gerekliliği şeklinde sonuç çıkartıyor ortaya.

Kafam karışık yani o yönde. Ayrıca şu da var. Örnek LG markası yarın gelse dese ki ''Al sana servislik, haydi yap da görelim'' Adamlar gerekli desteği vermez ve aynı prosedürler içerisinde boğulur ve çözüm üretemezsem bu gün eleştirdiğim servislerden ne farkım kalır?

Tek farkım şu olur, her konudaki şeffaflığım burada da devreye girer ve 574TL ye satılabilecek bir anakartı 1300TL ye satmam o en önemli fark olur :kiskis
Ado hocam prosedür çok haklısınız, yalnız hem TV tavsiyeniz hem de tavsiye ettiğiniz marka sebebiyle şunu belirtmek isterim:evde buzdolabı, çamaşır makinesi, vestel marka buzdolabı alındıktan sonra terleme yaptı müşteri hizmetleri prosedürler filan kafa bir milyon oldu derken, şehirdeki vestel servisin yetkilisi sizi mağdur etmem diyerek(şükran duyuyoruz) rapor mu tuttu ne yaptı bilmiyorum aynı model olmadığından üsr model ile değişim yapıldı, çamaşır makinesi bir yıl içinde 6 dan farklı arıza yaptı gene bir sürü prosedür, servis kaydı filan uğraşacağım derken sağolsunlar servis yerime her işi yaptı değişim yapıldı, haklarını yiyemem, şu an bile arıza durumunda yetkili servis bakar, tabii ki de bahsettiğiniz şeyler oluyor yüksek fiyat filan ama, servisin yaklaşımı ve ilgisi sebebiyle ben şahsen hakediyorlar kanaatindeyim, sizin gibi yaklaşıyorlar ve yaşadığım şehirde, şikayet pek duymadım, reklam olmasın ama :kiskis :kiskis Antakya vestel servisi yaptığı iş sebebiyle gözümde çok iyi durumdadır. Hatta ismi lazım olmasın çok çok ünlü bir markanın elektrikli süpürgesini kullanıyoruz, hortum takımı için daha 3 hafta önce benden 420 TL isteyen servis te var burada :hihi:hihi:haha1

FLaXy Çevrimdışı

FLaXy

Yeni Üye
8 Haz 2019
23
24
49 düşünüyorsanız eğer, B Buskerhaund için önerdiğim UD8500 e bakabilirsin, LG IPS panel ile üretilmiş, MB130S anakartlı ve FRR değeri sizin izleme koşullarınız doğrultusunda oldukça yeterli bir model

Yine de nihai karar sizin, her zaman olduğu gibi :ok
hocam baktım modele fakat internette satışı durmuş yarın vestele gideceğim sorarım fakat inşallah fiyatı ucurmazlar :) başka tavsiye edeceğiniz model varmı sayın Adem Helvacı Ado hocam

sizin incelediğinz 43ud8360 fena değil gibi biraz küçük ama :hihi
bu arada 4k olması şart değil bu fiyat bazında smart tv si ve görüntü kalitesi iyi olsun yeter

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ado hocam prosedür çok haklısınız, yalnız hem TV tavsiyeniz hem de tavsiye ettiğiniz marka sebebiyle şunu belirtmek isterim:evde buzdolabı, çamaşır makinesi, vestel marka buzdolabı alındıktan sonra terleme yaptı müşteri hizmetleri prosedürler filan kafa bir milyon oldu derken, şehirdeki vestel servisin yetkilisi sizi mağdur etmem diyerek(şükran duyuyoruz) rapor mu tuttu ne yaptı bilmiyorum aynı model olmadığından üsr model ile değişim yapıldı, çamaşır makinesi bir yıl içinde 6 dan farklı arıza yaptı gene bir sürü prosedür, servis kaydı filan uğraşacağım derken sağolsunlar servis yerime her işi yaptı değişim yapıldı, haklarını yiyemem, şu an bile arıza durumunda yetkili servis bakar, tabii ki de bahsettiğiniz şeyler oluyor yüksek fiyat filan ama, servisin yaklaşımı ve ilgisi sebebiyle ben şahsen hakediyorlar kanaatindeyim, sizin gibi yaklaşıyorlar ve yaşadığım şehirde, şikayet pek duymadım, reklam olmasın ama :kiskis :kiskis Antakya vestel servisi yaptığı iş sebebiyle gözümde çok iyi durumdadır

Akdeniz bölgeye bağlı olmaları nedeniyle tanışmamışız kendileri ile ancak değerli ustama gıyabında teşekkürlerimi iletiyorum ki bir müşterisi bir yetkili servis hakkında böyle cümleler kursun istiyoruz temel olarak :ok

Benim eleştirim şu yönde aslında (Oldukça uzun ve detaylı ve bir o kadar da birbirine bağlı konular)

Yetkili servis diyorsunuz yetkisi yok
Giden benim, gören benim, ancak karar veren başkası
Ürün hasarlı çıkmış, siz yetkili servissiniz ve hasarı görmüşsünüz, ancak 40 tane resim yollayıp 50 kere yazışmadan değişim iade onaylanmıyor.

Burada direkt olarak kurumu suçlamak da yanlış olur zira içlerinde geçirdiğim 15 sene boyunca kuruma uygulanan öyle artniyetli yaklaşımlar gördüm ki servisler tarafından, ben insanlığımdan utandım.

Benim farkım biraz şuydu, Hayatımın her aşamasında farklı bir insan oldum, hatta şu an işletmemde benimle çalışanlardan bir kısmı, samimi bazı sohbetlerimizde ''Abi yanlış anlama da çok değişik birisin sen, seni anlamak veya kestirmek mümkün olmuyor'' diyorlar. :kiskis

Bu tarz bir karakterde olunca bir çok ortamda farklı olduğunuz anlaşılıyor ve bu bağlamda aslında yetkili servis olmama rağmen 2014 yılında, şu an halen fiilen görevde bulunan çok değerli bir kardeşimin önerisi ile Eğitmen olarak VESTEL de ortak operasyonlarda 2 yıl boyunca görev aldım.

Bu nedenle hem servis tarafını (Yönetilen) hem de VESTEL tarafını (Yöneten) gayet iyi biliyorum.

Dışarıdan bir göz olarak bakıldığında her ne kadar FABRİKA-BAYİLER-SERVİSLER aynı gemideyiz gibi görülse de ilgisi alakası yoktur.

Bir defa Bayiler zaten ya tüzel kişiler, ya gerçek kişiler yani sonuç itibari ile MÜŞTERİDİR
Servisler Sözleşmeli iş ortağı olarak geçen gerçek veya tüzel kişilerdir onlar da aslında kısmen İŞÇİDİR/IRGATTIR
FABRİKA ise aslında kendi içerisinde Sistemciler, Bantçılar, Tasarımcılar, R&D ciler, ARGECİLER, Üst yönetim, alt yönetim, Mühendisler, Teknik müdürlük bla bla bla hepten bölünmüş durumdadır.

Yani çok uzatmaya gerek yok, VESTEL in gözünde servisler ONLAR, Aynı VESTEL in gözünde Bayiler ise MÜŞTERİ dir.

Servisler hiç bir işi bilmez her şeyi SOU lar bilir (Servis Operasyon Uzmanı)
Servisler Cahil
Servisler Beceriksiz
Servisler Yeteneksiz
Servislere ceza yazılabilir hesap soramaz
Müşteri anketlerinde ürün kalitesi değil servis kalitesi punalanır
Kıyafetler servislere para ile satılır
Kireç önleyiciler, yüzey temizleyiciler vs fabrikadan servislere sormadan koli koli yollanır ve parası carilerinden kesilir
Servislere verilen eğitimlerin maliyeti hesaplanır ve belli kısmı servisten kesilir
Servislere bayramlarda nöbet çizelgesi yollanır ancak bayram günü işçi çalıştırmanın yükü Vestel tarafından üstlenilmez
Klima takılmayacak bir yere denk gelirseniz eğitmenler ''Takmayın'' der, Pazarlama departmanı ''Ne pahasına olursa olsun takın'' der çünkü takılmazsa satış iptal olur, satış iptal olursa bayi isyan eder ve rest çeker ''Ya bu klima takılır ya da bu ay sipariş girdiğim 2 kamyon dolap iptal olur'' O klima oraya takılırken adam camdan mı düşmüş, kolu mu kırılmış kimsenin umurunda olmaz.
Servis elemanlarım klima montajı için gittikleri inşaatta, inşaat işçileri tarafından balta ve satır ile dövülür, Yaşanan soruna istinaden ertesi gün ekip göndermediğim için Randevuya gitmeme ceza bedeli yerim.
İnşaatta çalışan personellerimden birisi Vestel Tshirt giymediği için ''Kıyafet yönetmeliğine uymama ceza bedeli öderim ki bu cezalar 2015 yılında 750TL + KDV şeklindedir ve halen anı olarak saklarım o cezaların faturalarını.

Prosedür her yerde var kabul, ancak uygulamalarda büyük değişiklikler olduğu aşikâr :)

vs vs

Servisler de sütten çıkmış ak kaşık değil. Yukarıda eleştirdiğim konularda servisler haklı görünürken, Geçmiş yıllara gittiğimizde (Mesela 2008) bir yetkili servisin, kendi yetkisi dahilinde bir ayda tam 78 adet buzdolabına değişim girdiğini de gözlerimle gördüm.

Araştırınca bir bakıyorsunuz ki amca hala dayı yeğen baba enişte mahallenin muhtarı vs vs

Değiştirilen buzdolaplarının yetkili servis raporlarını gördüğümde ise o milli servetin heba edilişine oturup ağlayasım geldi.

Bodrum da geçmiş yıllarda servislik yapan bir muhteremin, bir sezonda 170 tane klima kompresörü değişikliğine dair sisteme giriş yaptığını gördü bu gözler ki böyle bir şeyin teknik olarak mümkünü yoktur. Kaldı ki yakalandı ve cezasını çekti sonra o ayrı konu.

Allah nasip eder de yeni televizyonunuzun montajına servisin sahibi gelir ise, Değerli ustama selamlarımı iletin her ne kadar tanımasam da, ve kendisine bu yazdıklarımı gösterin.

Siz bir kere dokunun ona lütfen, bin tane ''Ah'' ın peşi sıra geldiğini göreceksiniz :ok

Burada ne VESTEL i ne de bir şahsı suçlamıyorum. Maalesef AHLÂKEN bir çöküş içerisindeyiz, Milletçe yaşadığımız en büyük ve tek sorun da bu bence.

Saygılarımla :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
hocam baktım modele fakat internette satışı durmuş yarın vestele gideceğim sorarım fakat inşallah fiyatı ucurmazlar :) başka tavsiye edeceğiniz model varmı sayın Adem Helvacı Ado hocam

sizin incelediğinz 43ud8360 fena değil gibi biraz küçük ama :hihi
bu arada 4k olması şart değil bu fiyat bazında smart tv si ve görüntü kalitesi iyi olsun yeter
VESTEL de artık FHD tv lere pek elim gitmiyor kardeşim :)

8360 cidden güzeldir ancak siz 49 istediğiniz için yazmadım onu, eğer düşünürseniz o zaman o ebatta 43L2863 inceleyebilirsiniz isterseniz. Alın size FHD tv :kiskis

FLaXy Çevrimdışı

FLaXy

Yeni Üye
8 Haz 2019
23
24
VESTEL de artık FHD tv lere pek elim gitmiyor kardeşim :)

8360 cidden güzeldir ancak siz 49 istediğiniz için yazmadım onu, eğer düşünürseniz o zaman o ebatta 43L2863 inceleyebilirsiniz isterseniz. Alın size FHD tv :kiskis
49, 50 inç olsa daha iyi olur son çare olarak sizin dediğinizi düşünürüm hocam :)

S Çevrimdışı

_SpotLife_

Yeni Üye
4 Haz 2019
42
30
Almak zorunda değilsiniz elbette, Lakin sonuç bilgisi bizlerle paylaşırsanız çok mutlu olurum :ok
Aslinda regal 50r7520u ile awox u5600str arasinda kaldim regalde hdr+dv ve mb130s sase ve qui menu panelini tam olarak bilmiyorum cmo diyolar ama orda kaldim awox da ise hdr filan yok ips panel ve android cogunlukla tv kanallarini izliycez ve smart ozelligini kullanicaz.Duzcede oturuyorum burda iki modelide gidip goremedim magazalarda bulamiyorum internette gordugum kadariyla regalin ekrani daha guzel geldi ariza cikartmamasi bakimindan da guvenli geliyor siz olsaydiniz hangisini secerdiniz

B Çevrimdışı

Buskerhaund 

Aktif Üye
7 Haz 2019
64
Allah nasip eder de yeni televizyonunuzun montajına servisin sahibi gelir ise, Değerli ustama selamlarımı iletin her ne kadar tanımasam da, ve kendisine bu yazdıklarımı gösterin.
Ado hocam, şahsi tanışıklık veya aradaki müşteri servis ilişkisine bakılmadan(sadece ilgi ve alakalarına teşekkür etmek için tanıştık, normal müşteriyim sadece) ,kısmet olursa TV kurulumu münasebetiyle selamınız ve yazdıklarınız başımız üstüne iletilecektir, buna emin olabilirsiniz
Saygılar

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Aslinda regal 50r7520u ile awox u5600str arasinda kaldim regalde hdr+dv ve mb130s sase ve qui menu panelini tam olarak bilmiyorum cmo diyolar ama orda kaldim awox da ise hdr filan yok ips panel ve android cogunlukla tv kanallarini izliycez ve smart ozelligini kullanicaz.Duzcede oturuyorum burda iki modelide gidip goremedim magazalarda bulamiyorum internette gordugum kadariyla regalin ekrani daha guzel geldi ariza cikartmamasi bakimindan da guvenli geliyor siz olsaydiniz hangisini secerdiniz
REGAL in şımarık çocuk modundaki fiyat politikasını sevmiyorum açıkçası.
AWOX da duruma göre karar veririm genelde lakin bu 5600 android in LG panelli oolması ve bu fırsatın bir daha bulunamayacağı düşüncesi hakim bende.

Gönül istiyor ki AWOX tv yi alıp, REGAL in anakartını üstüne takalım :kiskis

Zira AWOX un o LG panelden çok çok daha iyi görüntü üretebileceği bir anakartı da olabilirdi diye düşünüyorum :ok

Halen kullanıyor olduğum U5600STR modelinden oldukça ama oldukça memnunum, Yalnız iş gelip de bu televizyonu alıp ATV izlemeye dayanacaksa orada çok da size baskı kuramam :ok

Geri
Üst Alt