FLaXy Çevrimdışı

FLaXy

Yeni Üye
8 Haz 2019
23
24
''Renk solması daha az mış'' cümlesindeki kaynağınızı merak ettim :)

Yeni geldim foruma, molam bitti :kiskis

Önce S stylerbb ve B Buskerhaund kardeşlerimizin çalışmalarını bitireyim,sonra hemen sizinle de ilgileneceğim

hocam biraz komik olmuş ama şunu kastetmek istemiştim bazı VA paneller çok soluk gösteriyo bazıları daha tatmin edici. Forumda bir arkadaştan gömüştüm sanırsam 49ud8200 ile başka bir modelini kullanmış 8200 de daha iyi bir görüntü almış. Ben onun yalancısıyım azizim :)

S Çevrimdışı

stylerbb

Yeni Üye
9 Haz 2019
33
45

Hocam bu ne hız. Çok teşekkür ederim. Tavsiye eder misiniz bu özelliklerle bu fiyata tv yi? Ben açı sorununa ragmen va paneli seviyorum. Fakat bu fiyatlarda bu boyutta başka alternatif göremedim.70 inch olarak Lg 70uk6950 var aynı fiyatta. 3 mağazada inceledim. Va panel. Fakat montajda ya da tasarımda 3 mağazada da ortak bir sorun vardi. Sağ yandaki çıtasındaki açıklıktan ışık sızıntıları görünüyordu yandan bakınca. Bir gariplik daha,sanırım lcd ile arka ışık paneli arasındaki mesafe diğerlerinde olmadığı kadar fazla ve biraz yandan bakınca o boşluk bariz gözüküyor. Açı arttıkça o bölgedeki görüntünün altında siyah bir şerit gölge gibi gözüküyor.

B Çevrimdışı

Buskerhaund 

Aktif Üye
7 Haz 2019
64
Yaklaşık 1-2 saat içerisinde size de bir ürün bulmuş olurum sanırım (Birazdan yemek molası veririm zaar :kiskis )
Afiyet bal olsun ado hocam, benim için lütfen acele etmeyin, bekleriz efendim, bu koşturmaca ziyadesiyle memnuniyet yarattı zaten, acelesi olan arkadaşlar var, karışmak gibi olmasın ama öncelik tanıyabilirsiniz hocam, tavsiye forumu değil paylaşmak forumu gerçekten??şahsen tanışmıyoruz belki ama "ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz" ne doğru bir lafmış, içten teşekkürler ado hocam, sağolun tekrardan

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Afiyet bal olsun ado hocam, benim için lütfen acele etmeyin, bekleriz efendim, bu koşturmaca ziyadesiyle memnuniyet yarattı zaten, acelesi olan arkadaşlar var, karışmak gibi olmasın ama öncelik tanıyabilirsiniz hocam, tavsiye forumu değil paylaşmak forumu gerçekten??şahsen tanışmıyoruz belki ama "ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz" ne doğru bir lafmış, içten teşekkürler ado hocam, sağolun tekrardan
''Kalplerimiz bir miş'' diyorum zira anlayış göstereceğinize inanarak (Aslında baktım siz çevrim dışı, diğer arkadaş çevrim içi diye) o kardeşimize öncelik vermiştim :kiskis

Şimdi sizin konu ile sakin kafayla ilgilenebileceğim artık :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
hocam biraz komik olmuş ama şunu kastetmek istemiştim bazı VA paneller çok soluk gösteriyo bazıları daha tatmin edici. Forumda bir arkadaştan gömüştüm sanırsam 49ud8200 ile başka bir modelini kullanmış 8200 de daha iyi bir görüntü almış. Ben onun yalancısıyım azizim :)

Tespit doğru, Teknik açıklaması uzun-detaylı ve gereksiz o yüzden girmiyorum o konuya :ok

Peki sizce benim evimde olan şu açı gibi bir açınız var mı? Ölçüleri de vermiştim bilerek.

pus6262-aci-farki-jpgb309d5a45719e3ba.jpg

FLaXy Çevrimdışı

FLaXy

Yeni Üye
8 Haz 2019
23
24
Tespit doğru, Teknik açıklaması uzun-detaylı ve gereksiz o yüzden girmiyorum o konuya :ok

Peki sizce benim evimde olan şu açı gibi bir açınız var mı? Ölçüleri de vermiştim bilerek.

pus6262-aci-farki-jpgb309d5a45719e3ba.jpg
hocam çok benziyor hemen hemen aynı diyebilirim ama bizim oda azcık daha küçük

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

49'' ve LG üretimi IPS panelden yola çıkarak, Akıllı kumandadan feragat ederek, Bluetooth, Wifi , Widi, Smart, CEC_ARC, DTS TruSurround+DTS HD, HDR10, DLED, CI+, Netflix, HBBTV, 2x10 watt + Speaker box Özelliklerine ilaveten FRR değeri 1000hz olan (Donanımsal hz 50) 49UD8500

İnceleyerek düşüncelerinizi belirtebilir misiniz rica etsem :ok

AWOX ile kıyaslayacak olursak VESTEL in yazılım ekibi ve mühendislik kalitesi çok çok daha üst düzeyde olması nedeniyle daha tercih sebebi olabilir diye düşünüyorum lakin tarayıcıdan film izlemek gibi düşüncelerinizde VESTEL belki sizi üzebilir.

Bu tv size tek kumanda, Uzun garanti süresi (3 Yıl), Ücretsiz montaj, kalitesi servis hizmeti, İyi bir satış sonrası hizmet anlayışı avantajları sunacaktır. :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hocam bu ne hız. Çok teşekkür ederim. Tavsiye eder misiniz bu özelliklerle bu fiyata tv yi? Ben açı sorununa ragmen va paneli seviyorum. Fakat bu fiyatlarda bu boyutta başka alternatif göremedim.70 inch olarak Lg 70uk6950 var aynı fiyatta. 3 mağazada inceledim. Va panel. Fakat montajda ya da tasarımda 3 mağazada da ortak bir sorun vardi. Sağ yandaki çıtasındaki açıklıktan ışık sızıntıları görünüyordu yandan bakınca. Bir gariplik daha,sanırım lcd ile arka ışık paneli arasındaki mesafe diğerlerinde olmadığı kadar fazla ve biraz yandan bakınca o boşluk bariz gözüküyor. Açı arttıkça o bölgedeki görüntünün altında siyah bir şerit gölge gibi gözüküyor.
75UD9650 inceleme videomun finalini ben, ''VESTEL den bu üretimi bu teknoloji ile bu kadar para verip almam'' diye bitirmiştim.

9655 de durum biraz daha iyimser, ancak panel boyutu büyüdükçe hata görme oranının da yükseldiğini hatırlatmak isterim.

Buna paralel LG ve SAMSUNG gibi markalarda dahi görebildiğimiz belli başlı kusurları maalesef bu üretimlerde de görüyoruz.

Bu biraz bizlerin hatayı ne kadar görmek istediği ile ilgili bir durum.

Yani size mükemmellik vaat edemem kesinlikle :ok

B Çevrimdışı

Buskerhaund 

Aktif Üye
7 Haz 2019
64
Yaklaşık 1-2 saat içerisinde size de bir ürün bulmuş olurum sanırım (Birazdan yemek molası veririm zaar :kiskis )
49'' ve LG üretimi IPS panelden yola çıkarak, Akıllı kumandadan feragat ederek, Bluetooth, Wifi , Widi, Smart, CEC_ARC, DTS TruSurround+DTS HD, HDR10, DLED, CI+, Netflix, HBBTV, 2x10 watt + Speaker box Özelliklerine ilaveten FRR değeri 1000hz olan (Donanımsal hz 50) 49UD8500

İnceleyerek düşüncelerinizi belirtebilir misiniz rica etsem :ok

AWOX ile kıyaslayacak olursak VESTEL in yazılım ekibi ve mühendislik kalitesi çok çok daha üst düzeyde olması nedeniyle daha tercih sebebi olabilir diye düşünüyorum lakin tarayıcıdan film izlemek gibi düşüncelerinizde VESTEL belki sizi üzebilir.

Bu tv size tek kumanda, Uzun garanti süresi (3 Yıl), Ücretsiz montaj, kalitesi servis hizmeti, İyi bir satış sonrası hizmet anlayışı avantajları sunacaktır. :ok
Sevgili ado hocam, tarayıcıdan film izlenmeyecek, daha çok hatta bayağı çok :kiskis :kiskis YouTube ve netflix, bunlarda sıkıntı yoksa, TV uygundur hocam. Dediğim gibi film işi daha çok dışa bağımlı olarak pioneer in sırtında :kiskis
Elleriniz dert görmesin yüreğinize sağlık,bildiğimiz bir vestel bayii ziyaret edeceğim ciddi bir fark yoksa alacağım, fark varsa nete yöneliriz, sonucu yazarım
Saygılar sunuyorum

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
[Gizli İçerik] Ado hocam banada bi baksanız 2 gündür sizle irtibat kurmaya çalışıyorum. soruyu hatırlatma amaçlı::

max 3000 tl bütçem var çok zorlarsam 3100 olur (samsung 43NU7100 için) en büyük sıkıntı odamız küçük ama biraz çaprazdan izlenecek olması şöyle yazarsam daha net olcağını düşünüyorum
televizyonun karşısından 2.80 metre uzunluğu var odanın karşısından sağ tarafa 1.25, 1.30 metre mesafeden izlenecek acaba renk solması çok olur mu :/
diğer seçeneklerim Vestel 49ud8200, 49ud8460, 50ud8100 8200 biraz yakın geliyor bana ama oda karma panel üretiliyormuş fakat şöyle birşey var sanırım onda renk solması daha azmış siz neler düşünüyorsunuz ne almalıyım tavsiyeniz nedir

Ha birde kullanım alanları smart tv si stabil olsun internetten rahat film izleyebiliyim, arada futbol maçıda izlerim

49UD8200 Karma panel
49UD8460 V10121130 kodlu üretim LG IPS panel V10121997 karma panel
50UD8100 çoklu üretim, karma panel.
50UD8200 karma panel

Bu listedeki tüm VA panelli ürünler ve NU7100 hepsi de maalesef benim salonumda olan PUS6262 VA panelli PHILIPS tv nin verdiği sonucu verecektir size :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Sevgili ado hocam, tarayıcıdan film izlenmeyecek, daha çok hatta bayağı çok :kiskis :kiskis YouTube ve netflix, bunlarda sıkıntı yoksa, TV uygundur hocam. Dediğim gibi film işi daha çok dışa bağımlı olarak pioneer in sırtında :kiskis
Elleriniz dert görmesin yüreğinize sağlık,
Saygılar sunuyorum
Youtube ve Smart destekli uygulamalarda sorun yaşamazsınız. AWOX ve türevleri yerine bu marka ve model daha güven veriyor o nedenle sizce uygun ise ben sadece ''Güzel günlerde kullanınız'' diyebilirim :ok

Saygı bizden azizim ?

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Youtube ve Smart destekli uygulamalarda sorun yaşamazsınız. AWOX ve türevleri yerine bu marka ve model daha güven veriyor o nedenle sizce uygun ise ben sadece ''Güzel günlerde kullanınız'' diyebilirim :ok

Saygı bizden azizim ?
Abi başka markaların servisliğini almayı düşünüyomusun mesela çok satanlardan

Geri
Üst Alt